Aktuality

15.10.2020

Fotbalové soutěže jsu momentálně na základě vládních nařízení přerušeny.

facr.fotbal.cz/aktualizovana-pravidla-pro-regionalni-fotbal-k-13-10-2020/a13143

Aktualizovaná pravidla pro regionální fotbal k 13. 10. 2020

V návaznosti na mimořádná opatření Vlády ČR upřesňujeme pravidla konání fotbalových utkání a fotbalových aktivit vůbec v období ode dne 14. října 2020 od 00:00. do dne 3. listopadu 2020 do 23:59.

V těchto dnech platí, že:

  1. se nekonají žádná soutěžní utkání
  2. je zakázáno používat:
  • vnitřní prostory venkovních sportovišť (včetně šaten, umýváren apod.),
  • vnitřní sportoviště
  1. tréninky ve venkovních prostorách je možné uskutečnit v počtu nejvýše 6 osob při dodržení hygienických opatření
  2. v rámci tréninků na venkovních sportovištích je možné hřiště rozdělit fyzickými překážkami s nejméně dvoumetrovými koridory na jednotlivé sektory se samostatnými vstupy; v každém z nich může trénovat nejvýše 6 osob s tím, že musí být zamezeno kontaktu mezi jednotlivými skupinami navzájem, a to nejen při sportování, ale i při příchodu a odchodu.

26.06.2020

Dnes jsme se v Hranicích rozloučili s Miroslavem Nesvadbou, který byl dlouholetým a zakládajícím členem fotbalového oddílu v Horním Újezdě v roce 1971, který spolu s kamarády založil, když ustala činnost fotbalu v sousedních Býškovicích. Bylo zapotřebí vybudovat hřiště a šatny na převlékání. Od počátku byl jedním z aktivních členů TJ a na hřišti rozeným lídrem, vyhlášeným exekutorem trestných kopů a také kapitánem týmu. V tehdejší době se ještě nevedly statistiky, ale nastřílel spoustu krásných branek a dokázal o tom i po letech poutavě vyprávět. I když se s rodinou přestěhoval do nedalekých Horních Nětčic, na svou rodnou obec a zejména fotbalový oddíl nikdy nezanevřel, hrdě se k němu hlásil a byl častým fanouškem na fotbalových zápasech. Dvakrát fotbalový tým vedl jako trenér, a to v počátku 90 let, kdy se v sezóně 1992/1993 umístil s týmem na druhém místě a měl zajištěn postup do krajské soutěže a pak v letech 2008-2010, kdy tým působil jako FK Býškovice-Horní Újezd B. Fotbal byl jeho vášní již od žáčků a měl velký přehled o fotbalovém dění v celém okolí. Fasádu kabin TJ oděl do modrožlutého hávu s krásným logem u vstupu právě on se svým synem. Nikdy nezkazil žádnou legraci, naopak byl strůjcem šprýmů a některé jeho výroky již zlidověly a žijí s námi dál. Jistě nás bude sledovat z fotbalového obláčku a mít k nám připomínky.

TJ Sokol Horní Újezd, přátelé, fotbalisté a kamarádi z rodné obce tímto děkují za veškerou činnost pro fotbal v Horním Újezdu, a to jak hráčskou, brigádnickou činnost ve výboru a v neposlední řadě také trenérskou. Loučíme se s tebou Mirečku, nezapomeneme, odpočívej v pokoji ….

Zavzpomínejme na něj i při fotografiích ...

 

 

 

https://fkhujezd.webnode.cz/