20.12.2023

Vážení fanoušci, přátelé a podporovatelé. Děkujeme za spolupráci v roce 2023 a přejeme všem příjemné a klidné prožití Vánočních svátků. Do nového roku 2024 pak přejeme mnoho zdraví, štěstí a úspěchů Vám i Vašim rodinám, jak v osobním tak i pracovním životě a těšíme se na spolupráci v roce nadcházejícím.

06.11.2023

Tatran Všechovice B vs. FK Brodek u Přerova B 6:1 (poločas 1:1)

V neděli 5. listopadu odehrál náš tým třináctý zápas soutěžní sezóny 2023/2024, který byl posledním zápasem podzimní části. Na pořadu dne bylo 1. kolo, ve kterém jsme na domácím hřišti přivítali FK Brodek u Přerova B, který okupoval třetí příčku tabulky a my na něj ztráceli z 6. místa pouze bod. Do zápasu jsme šli s lavičkou v počtu 5 střídajících hráčů a posíleni o tři hráče A týmu (Šimon Kurfürst, Radek Skácel ml. a poprvé Jan Nehyba). Pro tento zápas chyběli zraněný Filip Burdík, Josef Janek a Michal Horáček. Výsledek svědčí o kanonádě, ale zejména v první půli to vypadalo spíše na vyhrocené drama. Zápas jsme ale rozehráli dobře. Již v 9. minutě zatáhl míč po pravé straně Honza Nehyba a krásným centrem našel na penaltě nabíhajícího Radka Skácela mladšího, který hlavičkou zavěsil k tyči. Herně to však z naší strany nebylo dobré. Byli jsme málo pohybliví, více jsme mluvili, než hráli, ztráceli spoustu míčů a hosty tak pouštěli do protiútoků a přečíslení, které jsme hasili za cenu nedovolených zákroků. Za ty pak náš předstoper Marek Jakubec vyfasoval v 20 a 30 minutě dvě žluté kary a putoval předčasně do sprch. Těsně po první žluté kartě přišel trest, kdy po sérii zákroků a odrazů kapitán hostů srovnal skóre. První poločas byl celkově zbytečně vyhrocený, hosté ale naše oslabení nevyužili a do šaten se šlo za remízového stavu. Do druhé půle jsme šli s třemi obránci vzadu. Michala Nesvadbu vystřídal na stoperu Jirka Bělík a v obraně mu sekundovali Filip Rolinc a Šimon Kurfürst. Hlavně to byl ale z naší strany úplně jiný výkon, a to i v deseti lidech. O obrat se při své premiéře v našem dresu postaral Honza Nehyba. Při první brance prošel po přihrávce Radka Skácela mladšího středem šestnáctky přes obranu a dlouhou kličkou i přes gólmana a zavěsil do prázdné brány. Druhou branku vypracoval v 63 minutě Standa Rakovský, který se uvolnil na levé straně šestnáctky a do jeho centru se rybičkou vrhl Honza Nehyba, který zvýšil na 3:1 a započal skvělou pětiminutovku, neboť Radek Skácel ml. a Standa Rakovský přidali po individuálních průnicích v 65, 67 a 68 minutě další tři branky. Soupeř už se i přes naše oslabení v druhé půli vůbec nedostal borci hry. Díky bezpečnému skóre jsme mohli také prostřídat a do hry se dostali i další kluci ze střídačky. Po této výhře jsme se vyšvihli zpět na třetí příčku tabulky s 27 body při skóre 39:22 a Brodek tak odsunuli o příčku níže. Nyní nás čeká zasloužená přestávka, ve které tedy přezimujeme na bedně a Standa Rakovský rovněž na třetím místě mezi střelci soutěže. První jarní zápas by nás měl čekat v sobotu 23. března (popř. v neděli 24. března) v Brodku u Přerova, jelikož se začíná 14. kolem.

Branky:

9 min. Radek Skácel ml. (asist. Jan Nehyba), 48 min. Jan Nehyba (asist. Radek Skácel ml.), 63 min. Jan Nehyba (asist. Stanislav Rakovský), 65 min. Stanislav Rakovský (asist. Radek Skácel ml.), 67 min. Radek Skácel ml. (asist. Martin Walach), 68 min. Stanislav Rakovský (bez asist.).

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K) (46 min. Jiří Bělík) a Marek Jakubec (ŽK 20 min., ČK 30 min.), obránci: Filip Rolinc (Jiří Losert) a Šimon Kurfürst, záložníci: Jan Nehyba (Tomáš Kocián), Jan Hradil, Tomáš Mikulík (Lukáš Tvrdoň), útočníci: Stanislav Rakovský (Jakub Olšák), Radek Skácel ml.