Aktuality

Rok 2024

06.05.2024

Tatran Všechovice B vs. SK Radslavice B 2:3 (poločas 0:2)

V sobotu 4. května odehrál náš tým třetí jarní domácí zápas, ve kterém přivítal SK Radslavice B, které se drží na 3. místě tabulky. Zápas jsme nezačali úplně zle a hráli s těžkým soupeřem vyrovnanou partii a vytvořili jsme si i šance, které jsme bohužel neproměnili. Bohužel jsme ale také udělali chyby, které soupeř využil v 16 a 32 minutě a vedl 2:0 a v této pasáži nás přehrával a byl lepší. Druhá půle byla z naší strany lepší, bojovali jsme a v 54 minutě se nám podařilo snížit, kdy se po dlouhém autu Martina Walach až před bránu prosadil hlavičkou Standa Rakovský. Hnali jsme se za vyrovnáním a vytvořili si další šance. Opět ale přišla naše chyba v obraně, nedohrání situace a hosté v 83 minutě zvýšili na 1:3. Mnoho času nezbývalo, ale zbraně jsme nesložili, podařilo se nám však už jen snížit na 2:3, kdy se po hlavičce Marka Jakubce za obranu hostů prosadil Tom Kocián. Více jsme už ale nestihli. I přes tuto prohru jsme zůstali na 5. místě tabulky s 34 body při skóre 53:41, ale již jen na jeden bod se nám přiblížily šesté Horní Nětčice, které mají šňůru výher. V dalším kole nás čeká opět domácí zápas, ve kterém přivítáme FK Spartak Lipník n/B B, který je aktuálně na 11. místě tabulky s 22 body při skóre 54:67.

Branky a asistence:

54 min. Stanislav Rakovský (asist. Martin Walach), 90 min. Tomáš Kocián (asist. Marek Jakubec)

Naše sestava:

Brankář: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K), a Marek Jakubec (ŽK 22 min.), střední záložníci: Jan Hradil (ŽK 89 min.) a Jiří Bělík, krajní záložníci: Lukáš Tvrdoň (46 min. David Trna) a Martin Walach, útočníci: Stanislav Rakovský (ŽK 86 min., 85 min. Tomáš Vyoral) a Josef Janek (17 min. Tomáš Kocián)

12.03.2024

Vzpomínka na Gořu

Včera jsme se naposledy rozloučili s Jirkou „Gořou“ Vašinou, který nás tak náhle a nečekaně opustil. Je těžké zkousnout, že už se nikdy neuvidíme s kamarádem, bezvadným parťákem a smíškem s velkým srdcem, který nikdy nezkazil žádnou legraci, držel partu a uměl se za kamarády nejen na hřišti postavit a porvat. Jirka byl srdcař, bojovník a nepostradatelný článek skvělého týmu zejména v nejlepší éře Býškovského fotbalu, kde odehrál spoustu krásných zápasů a vstřelil nespočet branek. Stále před sebou vidíme tvůj šibalský úsměv a čekáme, že se někde zpoza rohu vynoříš a vymyslíš nějakou kulišárnu. Budeš nám moc chybět kamaráde, děkujeme ti za všechno, co jsi pro fotbal i pro nás osobně dělal a znamenal, jak v Býškovicích, tak v Horním Újezdě. Byl jsi a budeš velkou inspirací pro mladší hráče. Čest tvojí památce, zanechal jsi velkou, nesmazatelnou stopu 71čko. Hlídej nás ze svého obláčku, budeš stále v našich vzpomínkách …