Reporty ze zápasů

Sezóna 2023/2024:

Jaro 2024:

20. kolo: Tatran Všechovice B vs. SK Radslavice B 2:3 (poločas 0:2)

V sobotu 4. května odehrál náš tým třetí jarní domácí zápas, ve kterém přivítal SK Radslavice B, které se drží na 3. místě tabulky. Zápas jsme nezačali úplně zle a hráli s těžkým soupeřem vyrovnanou partii a vytvořili jsme si i šance, které jsme bohužel neproměnili. Bohužel jsme ale také udělali chyby, které soupeř využil v 16 a 32 minutě a vedl 2:0 a v této pasáži nás přehrával a byl lepší. Druhá půle byla z naší strany lepší, bojovali jsme a v 54 minutě se nám podařilo snížit, kdy se po dlouhém autu Martina Walach až před bránu prosadil hlavičkou Standa Rakovský. Hnali jsme se za vyrovnáním a vytvořili si další šance. Opět ale přišla naše chyba v obraně, nedohrání situace a hosté v 83 minutě zvýšili na 1:3. Mnoho času nezbývalo, ale zbraně jsme nesložili, podařilo se nám však už jen snížit na 2:3, kdy se po hlavičce Marka Jakubce za obranu hostů prosadil Tom Kocián. Více jsme už ale nestihli. I přes tuto prohru jsme zůstali na 5. místě tabulky s 34 body při skóre 53:41, ale již jen na jeden bod se nám přiblížily šesté Horní Nětčice, které mají šňůru výher. V dalším kole nás čeká opět domácí zápas, ve kterém přivítáme FK Spartak Lipník n/B B, který je aktuálně na 11. místě tabulky s 22 body při skóre 54:67.

Branky a asistence:

54 min. Stanislav Rakovský (asist. Martin Walach), 90 min. Tomáš Kocián (asist. Marek Jakubec)

Naše sestava:

Brankář: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K), a Marek Jakubec (ŽK 22 min.), střední záložníci: Jan Hradil (ŽK 89 min.) a Jiří Bělík, krajní záložníci: Lukáš Tvrdoň (46 min. David Trna) a Martin Walach, útočníci: Stanislav Rakovský (ŽK 86 min., 85 min. Tomáš Vyoral) a Josef Janek (17 min. Tomáš Kocián)

19. kolo: FK Kozlovice B vs. Tatran Všechovice B 3:1 (poločas 2:0)

V neděli 27. dubna odehrál náš tým šestý jarní zápas, ve kterém nás čekal zápas u lídra tabulky v krásném areálu v Kozlovicích na hlavním hřišti. Stejný výsledek v náš neprospěch, včetně poločasového jako v minulém týdnu ve Vlkoši. Rozdíl byl v tom, že Vlkoši udělal zápas útočník domácích, v Kozlovicích nás přehrál tým. Bohužel jsme inkasovali příliš brzy, a to již ve 2. minutě. Nestačili jsme rychlostně a pohybem a nezachytávali náběhy domácích po křídlech a nedařilo se nám to ani při standartkách a rohových kopech. Od druhé půle hráli domácí v 10 lidech bez svého středního záložníka, který oplácel a po zásluze viděl červenou kartu. Ani to nám ale nepomohlo a domácí byli lepší i v oslabení. I přesto jsme si vyložené šance vytvořili, ale jednu z nich jsme využili až v 89 minutě po hezké akci Martina Walacha se Standou Rakovským, která už ale jen kosmeticky upravila výsledek. Je to škoda, mohli jsme favorita potrápit více. Po druhé prohře v řadě jsme spadli na 5. místo tabulky s 34 body při skóre 51:38 a pustili před sebe Potštát. Už na 6. místo poskočil Vlkoš a tabulkou nahoru se derou také Horní Nětčice. Nyní nás čekají tři domácí zápasy za sebou. V prvním z nich nás v sobotu 4. května čekají nebezpečné Radslavice B.

Branky a asistence:

89 min. Stanislav Rakovský (asistence Martin Walach)

Naše sestava:

Brankář: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K) (ŽK 85 min.) a Marek Jakubec (Lukáš Tvrdoň), obránci: Jiří Losert (Tomáš Kocián) a Roman Pikna, střed zálohy: Jan Hradil a Martin Walach, krajní záložníci: Filip Rolinc a (Jakub Olšák) a Josef Janek, útočníci: Jiří Bělík a Stanislav Rakovský (ŽK 44 min)

18. kolo: TJ Sokol Vlkoš vs. Tatran Všechovice B 3:1 (poločas 2:0)

V neděli 21. dubna odehrál náš tým pátý jarní zápas, ve kterém jsme absolvovali výjezd do Vlkoš, který se nám vůbec nevyvedl a vraceli jsme se s prázdnou. Od začátku bylo vše proti nám. Na zápas jsme odjížděli oslabeni o Standu Rakovského a Jirku Loserta. Díky zrušenému zápasu nám tak přišla vhod výpomoc Toma Vyorala z dorostu na post předstopera, který se však okolo 10 minuty v souboji s útočníkem domácích Pokorným zranil a v 19 minutě musel definitivně z placu. V úvodu zápasu jsme si vytvořili minimálně dvě tutovky, které jsme však nevyužili. V 27 minutě přišel po naší laciné ztrátě, kterých jsme měli moc zákonitý trest. Nebezpečný útočník domácích Pokorný unikl po levé straně a předložil míč ideálně před bránu spoluhráči, který se nemýlil. V 33. minutě přišlo další zranění, a to Michala Horáčka, kterého po zbytek zápasu musel nahradit Tom Kocián, čímž jsme prakticky vyčerpali naše střídání. Navíc jsme těsný rozdíl do poločasu neudrželi, kdy jsme po další chybě opět nechali pláchnout domácího Pokorného, který navýšil svůj střelecký účet v soutěži. V druhé půli jsme se zlepšili a přišlo snížení stavu. Pepa Janek se po nákopu Marka Jakubce natlačil před obránce domácích, zatáhl míč do vápna a jeho přihrávka doputovala až k Tomovi Kociánovi, jehož střelu sice domácí hráč zblokoval, ale přesně k tyči domácí svatyně. Branku mu však sudí nepřipsal a klasifikoval ji jako vlastní. V té chvíli jsme byli lepší a šli jsme za vyrovnáním, ale přišla naše další hrubka. V 69 minutě byli tři hráči domácích vystaveni do ofsajdu a přestali hrát, bohužel jsme přestali nepochopitelně hrát i my, čehož využil další hráč domácích, který hrát mohl a postupoval středem sám na naši branku, procedil míč pod naším gólmanem a zlomil zápas definitivně na stranu domácích. Zhruba od 60 minuty byl po špatném došlápnutí indisponován kapitán Michal Nesvadba a tak ho v 80 minutě nahradil Tomáš Koryčánek. I po této prohře jsme zůstali na 4. místě tabulky s 34 body při skóre 50:35. V dalším kole nás čeká opět venkovní zápas, a to na půdě lídra tabulky v Kozlovicích, kde budeme hrát v netradiční čas v 11:00 hodin. Snad se dáme zdravotně do pořádku.

Branky a asistence:

63 min. vlastní

Naše sestava:

Brankář: František Symerský, stopeři: Marek Jakubec (ŽK 29 min.) a Tomáš Vyoral (19 min. Jakub Olšák), obránci: Filip Rolinc a Michal Nesvadba (K) (80 min. Tomáš Koryčánek), střed zálohy: Jan Hradil a Martin Walach, krajní záložníci: Lukáš Tvrdoň a Josef Janek, útočníci: Michal Horáček (33 min. Tomáš Kocián) a Jiří Bělík (ŽK 33 min)

17. kolo: Tatran Všechovice B vs. Horní Moštěnice B 2:0 (poločas 1:0)

V sobotu 13. dubna odehrál náš tým druhý jarní domácí zápas, ve kterém přivítal TJ Sokol Horní Moštěnice B. V první půli se hrálo bez zálohy s nakopávaným míči a někteří naši borci nebyli vůbec ve hře. První vykombinovaná akce po zemi přišla ve 36 minutě a hned vedla k úspěchu. Martin Walach vysunul do úniku Jirku Bělíka, který zkušeně přehodil gólmana. Skóre jsme navýšili v 54 minutě, kdy Pepa Janek vybojoval míč u levé lajny, Standa Rakovský si odražený míč našel u postranní čáry, probil se až k bráně a z úhlu prostřelil gólmana soupeře. Hosté působili odevzdaně a nenapadali a my tak měli čas na rozehrávku a kombinace. Další vyložené šance Marka Jakubce či Honzy Hradila jsme však již neproměnili. Konečně se ale náš gólman po delší době dočkal nuly. I když hosté v druhé půli moc nezlobili, přesto musel před koncem vytáhnout bravurní zákrok a vytěsnit dalekonosnou střelu soupeře, která mířila těsně pod břevno. I přes výhru jsme spadli na 4. místo tabulky, ale pouze o skóre, protože FK Brodek u Přerova B zvítězil v Dolním Újezdě nad Lipníkem n/B B vysoko 1:9.

V dalším kole nás čeká nedělní zápas ve Vlkoši, který je aktuálně na 8. místě tabulky.

Branky a asistence:

36 min. Jiří Bělík (asist. Martin Walach), 54 min. Stanislav Rakovský (asist. Josef Janek)

Naše sestava:

Brankář: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K), a Marek Jakubec (ŽK 60 min), obránci: Jiří Losert a Filip Rolinc, střed zálohy: Jan Hradil (ŽK 63 min) a Martin Walach, krajní záložníci: Lukáš Tvrdoň (Tomáš Kocián) a Josef Janek (Jakub Olšák), útočníci: Stanislav Rakovský (ŽK 51 min) a Jiří Bělík (Michal Horáček). Do hry se ze střídačky nedostal Tomáš Vyoral

 

16. kolo: FK Potštát vs. Tatran Všechovice B 3:4 (poločas 2:2)

V sobotu 6. dubna odehrál náš tým třetí jarní zápas, ve kterém se nám podařilo vyloupit Potštát a uspět tak v přímém souboji o třetí místo. Skóre zápasu jsme v 19 minutě otevřeli my, když Honza Hradil obloučkem hezky našel Standu Rakovského, který si zaběhl za obranu domácích a přeloboval gólmana. Domácí vývoj zápasu otočili, když brankami z 23 a 38 minuty šli do vedení. Nám se ale podařilo ještě do poločasu srovnat. Standa Rakovský vysunul do samostatného úniku Pepu Janka, který tváří v tvář gólmanovi nezaváhal a poslal míč přízemní střelou do protipohybu k tyči za háčky. Na koně jsme se opět dostali v 55 minutě. Po faulu na Davida Trnu, který si na pravém kraji zálohy odbyl premiéru v našem dresu, zahrával trestný kop z pravé strany Martin Walach. Jeho střílený centr po bráně doputoval po teči domácího hráče až do sítě na vzdálenější tyči. Z vedení jsme se však radovali pouze 8 minut, protože po naší chybě v 63 minutě domácí srovnali. V dalším průběhu zápasu jsme si vytvořili tutové šance na 3:4 a 3:5, ale v zakončení jsme selhali. Jednalo se opět o vyrovnaný zápas, kterému by asi slušela remíza a spěl k penaltovému rozstřelu, což ale odmítl Standa Rakovský, který v 87 minutě po přihrávce střídajícího Jirky Bělíky z pravé strany pokutového území před bránu nekompromisně zavěsil pod břevno. Domácí si ještě v závěru vytvořili drtivý tlak v pokutovém území, kterému jsme ale odolali. Bylo to i díky zlepšenému výkonu v obraně i celkovému bránění a nasazení celého týmu oproti prvnímu zápasu v Brodku. Po této výhře jsme se vrátili na třetí místo tabulky a v dalším kole nás čeká domácí zápas s Horní Moštěnicí.

Branky a asistence:

19 min. Stanislav Rakovský (asist. Jan Hradil), 42 min. Josef Janek (asist. Stanislav Rakovský), 55 min. Martin Walach (bez asist.), 87 min. Stanislav Rakovský (asist. Jiří Bělík)

Naše sestava:

Brankář: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K), (ŽK 76 min.) a Marek Jakubec, obránci: Jiří Losert a Filip Rolinc, střed zálohy: Jan Hradil a Martin Walach, krajní záložníci: Lukáš Tvrdoň (David Trna) a Josef Janek (Jakub Olšák), útočníci: Stanislav Rakovský (Tomáš Kocián) a Michal Horáček (Jiří Bělík)

 

15. kolo: Tatran Všechovice B vs. Horní Nětčice 1:2p (poločas 0:1, penalty 1:4)

V sobotu 30. března odehrál náš tým první jarní domácí zápas, ve kterém přivítal v Záhorském derby Sokol Horní Nětčice. Před zahájením zápasu jsme minutou ticha uctili památku Jirky Vašiny. K vidění nebyl moc hezký zápas, který navíc ovlivnil silný vítr. V první půli jsme byli více na míči, ale vyprodukovali jsme pouze jednu střelu. Hosté také moc nehrozili, ale přesto se dostali do vedení po naší chybě. Samostatně unikajícího hráče hostí zastavil náš kapitán v pokutovém území za cenu faulu a nabídnutou penaltou soupeř nepohrdl. Nám se podařilo srovnat v 52 minutě, kdy si odražený míč po střele Michala Horáčka našel Standa Rakovský a prostřelil gólmana hostů. Více se toho již neudálo. Bylo to klasické remízové derby se šťastnějším koncem pro hosty, protože v penaltovém rozstřelu zlikvidoval gólman hostů Ondra Vinklárek pokutové kopy Standy  Rakovského a Honzy Hradila a hráči hostů byli úspěšní čtyřikrát. Vyfasovali jsme pět 5 žlutých karet. Do zápasu z lavičky nezasáhli Tom Vyoral a Jakub Rakovský. Tímto vítáme v klubu zpět Kubu Rakovského, který bude v bráně krýt záda Frantovi Symerskému. Získali jsme alespoň bod a zůstáváme na 4. místě tabulky. Předáváme tak klíč od Záhoří do Horních Nětčic minimálně na půl roku.

V dalším kole nás čeká těžký zápas na Potštátě, který je již na 3. místě tabulky.

Branky a asistence:

52 min. Stanislav Rakovský (asist. Michal Horáček), PK v rozstřelu proměnil Lukáš Tvrdoň

Naše sestava:

Brankář: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K), a Marek Jakubec (ŽK 83 min), obránci: Jiří Losert a Filip Rolinc (ŽK 64 min.), střed zálohy: Jan Hradil a Martin Walach, krajní záložníci: Michal Horáček (Lukáš Tvrdoň-ŽK 76 min) a Josef Janek, útočníci: Stanislav

 

14. kolo: FK Brodek u Přerova B vs. Tatran Všechovice B 6:3 (poločas 2:2)

V sobotu 23. března zahájil náš tým jarní část sezóny 14. kolem okresního přeboru. Absolvovali jsme výjezd do Brodku u Přerova, ze kterého jsme se bohužel vraceli s prázdnou. Do zápasu jsme šli pouze s dvěma náhradníky a hlavně bez klasického gólmana. Vzhledem k absenci Franty Symerského a souběžně hraného zápasu A týmu musel do brány hráč z pole Mirek Vašina. Domácí nás potrestali už ve 3. minutě, ale už v 7. minutě jsme srovnali, kdy po individuální akci Standy Rakovského z levé strany pokutového území doklepával na brankové čáře Tom Kocián. V zápase jsme sice neustále dotahovali, ale Standa Rakovský zdatně větral obranu domácích. Ve 30. minutě po chybě obrany zastavil náš gólman v pokutovém území samostatně unikajícího hráče domácích za cenu nedovoleného zákroku, za který naštěstí vyfasoval jen žlutou a po penaltě bylo skóre 2:1. Opět se nám podařilo brzo srovnat, a to v 35. minutě, kdy po střele Jirky Bělíka uspěl s dorážkou Filip Rolinc. Do šaten se šlo za remízového stavu, ale brzy po půli v 51. minutě domácí opět navýšili skóre. Nám se naposled podařilo dorovnat skóre v 60 minutě. Standu Rakovského fauloval gólman domácích a Jirka Bělík se z penaltového puntíku nemýlil. To však bylo z naší strany vše. Úřadovali už jen domácí, kteří ze sedmi lidí na lavičce kvalitně prostřídali, přehrávali nás a brankami z 64 a 68 minuty definitivně zvrátili zápas na svou stranu a v 89. minutě pečetili výhru šestou brankou. Nepovedený vstup do jara, ve kterém jsme posbírali 5 žlutých karet, musíme hodit za hlavu a připravit se na domácí zápas, ve kterém nás čeká těžké derby s Horními Nětčicemi.

Branky a asistence:

7 min. Tomáš Kocián (asist. Stanislav Rakovský), 35 min Filip Rolinc (asist. Jiří Bělík), 60 min. Jiří Bělík z PK (asist. Stanislav Rakovský).

Naše sestava:

Brankář: Miroslav Vašina (ŽK 30 min.), stopeři: Michal Nesvadba (K), (ŽK 30 min.) a Jiří Bělík (65 min. Tomáš Koryčánek), obránci: Jiří Losert (ŽK 43 min.) a Filip Rolinc (ŽK 37 min.), střed zálohy: Jan Hradil (ŽK 18 min.) a Martin Walach, krajní záložníci: Lukáš Tvrdoň a Josef Janek, útočníci: Tomáš Kocián (45 min. Jakub Olšák) a Stanislav Rakovský

 

Podzim 2023:

1. kolo:

Tatran Všechovice B vs. FK Brodek u Přerova B 6:1 (poločas 1:1)

V neděli 5. listopadu odehrál náš tým třináctý zápas soutěžní sezóny 2023/2024, který byl posledním zápasem podzimní části. Na pořadu dne bylo 1. kolo, ve kterém jsme na domácím hřišti přivítali FK Brodek u Přerova B, který okupoval třetí příčku tabulky a my na něj ztráceli z 6. místa pouze bod. Do zápasu jsme šli s lavičkou v počtu 5 střídajících hráčů a posíleni o tři hráče A týmu (Šimon Kurfürst, Radek Skácel ml. a poprvé Jan Nehyba). Pro tento zápas chyběli zraněný Filip Burdík, Josef Janek a Michal Horáček. Výsledek svědčí o kanonádě, ale zejména v první půli to vypadalo spíše na vyhrocené drama. Zápas jsme ale rozehráli dobře. Již v 9. minutě zatáhl míč po pravé straně Honza Nehyba a krásným centrem našel na penaltě nabíhajícího Radka Skácela mladšího, který hlavičkou zavěsil k tyči. Herně to však z naší strany nebylo dobré. Byli jsme málo pohybliví, více jsme mluvili, než hráli, ztráceli spoustu míčů a hosty tak pouštěli do protiútoků a přečíslení, které jsme hasili za cenu nedovolených zákroků. Za ty pak náš předstoper Marek Jakubec vyfasoval v 20 a 30 minutě dvě žluté kary a putoval předčasně do sprch. Těsně po první žluté kartě přišel trest, kdy po sérii zákroků a odrazů kapitán hostů srovnal skóre. První poločas byl celkově zbytečně vyhrocený, hosté ale naše oslabení nevyužili a do šaten se šlo za remízového stavu. Do druhé půle jsme šli s třemi obránci vzadu. Michala Nesvadbu vystřídal na stoperu Jirka Bělík a v obraně mu sekundovali Filip Rolinc a Šimon Kurfürst. Hlavně to byl ale z naší strany úplně jiný výkon, a to i v deseti lidech. O obrat se při své premiéře v našem dresu postaral Honza Nehyba. Při první brance prošel po přihrávce Radka Skácela mladšího středem šestnáctky přes obranu a dlouhou kličkou i přes gólmana a zavěsil do prázdné brány. Druhou branku vypracoval v 63 minutě Standa Rakovský, který se uvolnil na levé straně šestnáctky a do jeho centru se rybičkou vrhl Honza Nehyba, který zvýšil na 3:1 a započal skvělou pětiminutovku, neboť Radek Skácel ml. a Standa Rakovský přidali po individuálních průnicích v 65, 67 a 68 minutě další tři branky. Soupeř už se i přes naše oslabení v druhé půli vůbec nedostal borci hry. Díky bezpečnému skóre jsme mohli také prostřídat a do hry se dostali i další kluci ze střídačky. Po této výhře jsme se vyšvihli zpět na třetí příčku tabulky s 27 body při skóre 39:22 a Brodek tak odsunuli o příčku níže. Nyní nás čeká zasloužená přestávka, ve které tedy přezimujeme na bedně a Standa Rakovský rovněž na třetím místě mezi střelci soutěže. První jarní zápas by nás měl čekat v sobotu 23. března (popř. v neděli 24. března) v Brodku u Přerova, jelikož se začíná 14. kolem.

Branky:

9 min. Radek Skácel ml. (asist. Jan Nehyba), 48 min. Jan Nehyba (asist. Radek Skácel ml.), 63 min. Jan Nehyba (asist. Stanislav Rakovský), 65 min. Stanislav Rakovský (asist. Radek Skácel ml.), 67 min. Radek Skácel ml. (asist. Martin Walach), 68 min. Stanislav Rakovský (bez asist.).

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K) (46 min. Jiří Bělík) a Marek Jakubec (ŽK 20 min., ČK 30 min.), obránci: Filip Rolinc (Jiří Losert) a Šimon Kurfürst, záložníci: Jan Nehyba (Tomáš Kocián), Jan Hradil, Tomáš Mikulík (Lukáš Tvrdoň), útočníci: Stanislav Rakovský (Jakub Olšák), Radek Skácel ml.

 

13. kolo:

TJ Union Lověšice vs. Tatran Všechovice B 3:1 (poločas 1:1)

V sobotu 28. října odehrál náš tým dvanáctý zápas soutěžní sezóny 2023/2024. Na pořadu dne bylo 13. kolo, ve kterém jsme vyjeli do Lověšic. Odplata za jarní debakl se nám bohužel nepovedla. Herně to bylo dobré, kvalitní zápas z obou stran ale z naší strany šlo o festival neproměněných šancí. Narazili jsme na kvalitního soupeře, zatím to byl asi nejlepší tým, který chtěl hrát fotbal, což nám vyhovovalo. Do zápasu jsme šli tentokrát se 4 střídajícími hráči a posíleni o hráče A týmu Radima Adamčíka. Před 20 minutou jsme po faulu na Standu Rakovského kopali penaltu. Bohužel se potvrdilo, že faulovaný hráč by penaltu kopat neměl a gólman domácích si se špatně kopnutou pentlí poradil. Naopak jsme zanedlouho inkasovali my. Podběhnutý balón na stoperu z naší strany a hráč domácích lehce přeloboval našeho gólmana. Do zápasu jsme se ale vrátili, vytvořili jsme si další šance, gólman domácích byl však výtečný nebo ho zachránila branková konstrukce. V 36 minutě nám byla nabídnuta druhá penalta, kterou jsme již nepohrdli. Tentokrát to byl faul na Filipa Burdíka a penaltu bezpečně proměnil Radim Adamčík. Druhá půle pro nás nezačala dobře, protože domácí dali na 2:1 po ukázkové střele domácího záložníka do šibenice, který měl před šestnáctkou až moc času a prostoru. Pak jsme už domácí jasně přehrávali, ale selhali jsme ve všech velkých šancích, a tak přišel další trest v 86 minutě, kdy se domácí prosadili potřetí, a to po přízemní střele k tyči, na kterou si náš gólman sáhnul, ale mimo tyče ji nevytěsnil. Sudí ještě nastavil 5 minut, ale druhou půli nám asi nebylo souzeno dát branku. Navíc se nám po špatném doskoku zranil útočník Filip Burdík. Je to velká škoda, protože minimálně na bod v tomto zápase bylo, domácí jsme měli druhou půli doslova na lopatě. Po této prohře jsme klesli až na šestou příčku tabulky s 24 body při skóre 33:21, ale  stejný počet bodů má i pátý a čtvrtý tým. Na špici začínají odsakovat B týmy Kozlovic a Radslavic. Tentokrát je také zapotřebí pochválit rozhodčího Víta Panáka. Takto by to mělo vypadat. Jaký to rozdíl oproti minulému zápasu s Říkovicemi, i když je pravdou, že tentokrát se nemluvilo a hrál se především fotbal. Sám sudí po zápase uvedl, že se mu zápas dobře pískal a pochválil, že spoustu zápasů I.B. třídy nemá takovou kvalitu, což se dobře poslouchá. V dalším kole nás čeká poslední zápas podzimu s B týmem Brodku u Přerova, a to netradičně v neděli 5. listopadu, jelikož A tým hraje svůj poslední domácí zápas s Kozlovicemi v sobotu.

Branky:

36 min. Radim Adamčík (asist. Filip Burdík).

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K, ŽK 78 min.) a Marek Jakubec (ŽK 60 min), obránci: Radim Adamčík a Filip Rolinc, záložníci: Josef Janek, Jan Hradil, Tomáš Mikulík (Lukáš Tvrdoň), Martin Walach (Jiří Losert), útočníci: Stanislav Rakovský, Filip Burdík (Jiří Bělík)

12. kolo: Tatran Všechovice B vs. SK Říkovice 5:4pen (poločas 1:2)

V sobotu 15. října odehrál náš tým jedenáctý zápas soutěžní sezóny 2023/2024. Na pořadu dne bylo 12. kolo, ve kterém jsme na domácím hřišti přivítali tým SK Říkovice, a již popáté došlo v této sezóně na penaltový rozstřel. Do zápasu jsme šli opět se silnou lavičkou v počtu 6 střídajících hráčů, ale díky vývoji zápasu se tentokrát do hry bohužel nedostala trojice hráčů. Úvod zápasu, resp. jeho první třetina se nám nevyvedla. Inkasovali jsme hned ve třetí minutě z trestného kopu po tečované střele. A ještě hůře bylo v 19 minutě, kdy hosté z ojedinělého úniku zvýšili na 0:2. Hosté byli sice těžkým soupeřem v mezihře, ale mnoho šancí si nevytvořili, byli však velmi efektivní. Byli ale také přehnaně agresivní až zákeřní a sudí si nechal zápas zbytečně utéct, tím, že nerozdal hned v úvodu karty, a to na obou stranách, protože se zbytečně mluvilo. A například kapitán hostů neměl zápas ani dohrát. Po obdržených brankách jsme si začali vytvářet šance, a to především po hlavičkách Marka Jakubce a Standy Rakovského, které ale nebyly přesné nebo zje zázračně vyškrábl hostující gólman. Definitivně jsme se ale nakopli až v 38 minutě, kdy Standa Rakovský po krásném průniku po pravé straně prostřelil gólmana a snížil na 1:2. Povedl se nám také nástup do druhé půle. V 54 minutě prošel středem hřiště jako nůž máslem přes několik hráčů Martin Walach a po jeho přihrávce se prosadil křižnou střelou z pravé strany pokutového území Pepa Janek a bylo srovnáno. Obrat ve skóre jsme pak dokonali již za 4 minuty, kdy se k odraženému míči v pokutovém území dostal Standa Rakovský a připsal si 12 trefu v této sezóně a po tomto zápase se posunul na druhou příčku tabulky střelců. Bohužel jsme se z vedení dlouho neradovali, protože po našich dvou hrubých chybách v obraně hosté potvrdili svou efektivitu a během dvou minut v 63 a 64 minutě převrátili skóre opět na svou stranu. My jsme se ale nevzdali a hnali se alespoň za vyrovnáním. Přišla další šance Standy Rakovského, který byl v levém horním rohu pokutového území faulován, ale píšťalka zůstala němá. Pokutový kop v náš prospěch přišel po dalším faulu na Standu Rakovského v první minutě nastavení a penaltový exekutor Jirka Bělík se nemýlil. V penaltovém rozstřelu jsme selhali pouze jednou a náš gólman se zaskvěl, neboť zlikvidoval dva pokusy soupeře, takže z toho byla čtvrtá výhra na penalty. Po této dvoubodové výhře jsme klesli na třetí příčku tabulky s 24 body při skóre 32:18 a tabulka se na špici začíná mírně trhat. V dalším kole nás čeká těžký venkovní zápas v Lověšicích, a to v sobotu 28. října, které za námi ze šestého místa zaostávají o pouhé tři body.

Branky:

38 min. Stanislav Rakovský (asist. Jan Hradil), 54 min. Josef Janek (asist. Martin Walach) 58 min. Stanislav Rakovský (asist. Jan Hradil), 91 min. Jiří Bělík (z PK, asist. Stanislav Rakovský). Penalty v penaltovém rozstřelu proměnili Standa Rakovský, Jan Hradil, Josef Janek a Jiří Bělík.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Jiří Bělík a Marek Jakubec (ŽK 80 min), obránci: Michal Nesvadba (K, Michal Horáček) a Filip Rolinc, záložníci: Dustin Kruse, Jan Hradil (ŽK 82 min., Lukáš Tvrdoň), Tomáš Mikulík, útočníci: Stanislav Rakovský, Filip Burdík (Josef Janek)

 

11. kolo: TJ Sokol Pavlovice vs. Tatran Všechovice B 0:2 (poločas 0:0)

V neděli 15. října odehrál náš tým desátý zápas soutěžní sezóny 2023/2024. Na pořadu dne bylo 11. kolo, ve kterém jsme zajížděli na neoblíbené hřiště do Pavlovic, které v loňské sezóně působily v I.B. třídě, ale momentálně sídlí až na 12. místě tabulky. Do zápasu jsme šli opět se silnou lavičkou v počtu 6 střídajících hráčů, přičemž Filip Rolinc a Dustin Kruse se do zápasu zapojili až po dvacáté minutě zápasu, jelikož dorazili později z dopoledního zápasu A týmu ve Slavičíně. Vrátili jsme se opět ke hře vzadu na čtyři se stoperskou dvojicí Michal Nesvadba, Marek Jakubec. Jako vždy v Pavlovicích díky terénu to nebyl moc pohledný  fotbal, ale urputný boj. Domácí byli navíc důrazní, bojovní a rychlí a vytvořili si i šance. V první půli jsme se nedokázali prosadit. Povedlo se až na začátku druhé půle. V 52 minutě vysunul Honza Hradil Standu Rakovského, který svou rychlostí a důrazem pronikl středem hřiště a prostřelil domácího gólmana. Pojišťovací branku jsme přidali po 19 minutách, kdy Standa Rakovský dorazil vyraženou střelu Pepy Janka z levé strany. Byly to vydřené a ubojované tři body, a to i díky zákrokům našeho gólmana, který si konečně přispal zaslouženou nulu. Díky této výhře jsme si udrželi druhou příčku tabulky s 22 body při skóre 28:14 dík, ale vyhráli i další týmy ze špice tabulky, takže od prvního do pátého místa mají všechny týmy shodně 22 bodů a další tři týmy mají shodně 18 bodů. V dalším kole nás čeká domácí zápas, a to v sobotu 21. října, kdy přivítáme SK Říkovice, které spadly na pátou příčku tabulky, ale jen díky horšímu skóre, protože mají také 22 bodů.

Branky:

52 min. Stanislav Rakovský (asist. Jan Hradil), 71 min. Stanislav Rakovský (asist. Josef Janek)

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K) a Marek Jakubec (ŽK 33 min), obránci: Jiří Losert (Filip Rolinc), Martin Walach, záložníci: Lukáš Tvrdoň (Dustin Kruse) Jan Hradil (ŽK 68 min., Tomáš Vyoral-ŽK 86 min.), Tomáš Mikulík, Josef Janek (Michal Horáček), útočníci: Stanislav Rakovský (Jakub Olšák), Filip Burdík (Tomáš Kocián)

10. kolo: Tatran Všechovice B vs. TJ Sokol Čekyně 3:1 (poločas 2:0)

V sobotu 7. října odehrál náš tým devátý zápas soutěžní sezóny 2023/2024. Na pořadu dne bylo 10. kolo, ve kterém jsme přivítali TJ Sokol Čekyně, který sídlí na 12. místě tabulky. Do zápasu jsme šli se silnou lavičkou v počtu 6 střídajících hráčů a s výpomocí z týmu Radkem Skácelem mladším do útoku a Radimem Adamčíkem do obrany. Zkusili jsme také jiné rozestavění, a to 3-4-3. Hned od úvodu jsme si vytvořili převahu a velký tlak, ale byl to po celý zápas festival zahozených šancí a o výsledek jsme se strachovali do konce zápasu, ačkoliv výsledek mohl být klidně dvouciferný. Nechali jsme tak vyniknout gólmana hostů, který rychle vybíhal a chodil nám pod nohy. Nedokázali jsme si také pohlídat ofsajdová postavení, kterých bylo opravdu dost. I přesto jsme v první půli dvě šance zužitkovali. O první branku se postaral Honza Hradil po samostatném průniku středem hřiště, kdy ho vysunul přihrávkou Jirka Bělík. Druhou branku přidal Standa Rakovský v 22 minutě, který dorazil střelu Jirky Bělíka odrazenou od tyče. Hostům se podařilo snížit na 2:1 v 73 minutě po velmi sporné penaltě, kdy se spíše jednalo o faul na našeho gólmana, který již odehrál míč a navíc ještě vyfasoval žlutou kartu. Bylo tako zaděláno na zbytečné drama. Výsledek se nám podařilo pojistit až v 90 minutě, kdy se po centru Honza Hradila prosadil hlavou Standa Rakovský. Vzhledem k průběhu hry se tak na hřiště vůbec nedostali Michal Nesvadba, Tom Vyoral a Radek Skácel starší. Díky této výhře jsme se posunuli ze čtvrté příčky na druhou s 19 body při skóre 26:14, ale tabulka je stále neskutečně vyrovnaná, neboť od prvního do pátého místa mají všechny týmy shodně 19 bodů a další tři týmy mají 18, 17 a16 bodů. V dalším kole nás čeká venkovní zápas, a to v neděli 15. října v Pavlovicích.

Branky:

6 min. Jan Hradil (asist. Jiří Bělík), 8 min. 22 min. Stanislav Rakovský (asist. Jiří Bělík), 90 min. Stanislav Rakovský (asist. Jan Hradil)

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, obránci: Marek Jakubec (K), Filip Rolinc, Radim Adamčík, záložníci: Martin Walach, Jan Hradil, Tomáš Mikulík, Filip Burdík (Michal Horáček, Jakub Olšák), útočníci: Stanislav Rakovský (Filip Burdík), Jiří Bělík (Tomáš Kocián), Radek Skácel ml. (Jiří Bělík)

9. kolo: SK Bochoř vs. Tatran Všechovice B 0:8 (poločas 0:5)

V neděli 1. října odehrál náš tým osmý zápas soutěžní sezóny 2023/2024 a konečně to bylo za důležité 3 body s brankovými hody a konečně také s nulou. V Bochoři se nám moc nedaří, a tak jsme rádi využili zájem nevytížených hráčů z A týmu zahrát si zápas a  zvýšit si minutáž. Na zápas jsme tak odjížděli v rekordním počtu 18 hráčů, více dresů již není a více jak sedm hráčů na střídání ani nelze do zápisu uvést. Vstup do zápasu jsme měli bleskový. Již ve 2 minutě zatáhl po pravé straně míč Filip Burdík a nacentroval do středu šestnáctky Radku Skácelovi, který se nemýlil. Za šest minut si oba role vyměnili. Radek nahrával a Filip zvýšil na 0:2. Na třetí branku jsme si počkali do 17 minuty, kdy se po rohu Honzy Hradila pověsil do vzduchu předstoper Šimon Kurfürst a hlavou zavěsil do levé šibenice. Za Šimonem, který měl v našem dresu premiéru, nastoupil tentokrát na stoperu Marek Jakubec, který v 22. minutě vysunul dlouhým míčem Radka Skácela, který pak z levé strany doslova propálil gólmana a zvýšil na 0:4. Svůj hattrick Radek zkompletoval v 41 minutě po přesném pasu Šimona Kurfürsta. Do šaten se tak odcházelo za stavu 0:5. Prostřídávat jsme se díky hokejovému střídání snažili již v první půli. Za stavu 0:4 z hřiště odešel Marek Jakubec a na stoperu ho po zbytek zápasu nahradil Michal Nesvadba a prostřídali se také krajní záložníci. V druhé půli jsme ještě více točili sestavou a posty snažili se, aby se zapojili všichni, což bylo náročné a mělo také vliv na průběh hry. Přesto jsme přidali další tři branky. V 70 minutě se počtvrté prosadil Radek Skácel po Býškovické spolupráci s Tomem Mikulíkem a o poslední dvě branky zápasu se postaral Tom Kocián po asistencích Pepy Janka a Honzy Hradila. Skóre, ale mohlo být daleko vyšší, a to i v první půli, kdy už jsme zbytečně překombinovávali. Své šance měli i domácí, kterým jsme je pod dojmem průběhu zápasu lehkovážností nabídli. Díky této výhře jsme se posunuli z osmé příčky na čtvrtou s 16 body při skóre 23:13, i když tabulka je stále nesmírně vyrovnaná, neboť od druhého do sedmého místa mají všechny týmy shodně 16 bodů. Notně jsme si také vylepšili skóre. V dalším kole nás po třízápasovém venkovním tripu čeká konečně domácí zápas, a to v sobotu 7. října, kdy od 15:00 přivítáme TJ Sokol Čekyně.

Branky:

2 min. Radek Skácel ml. (asist. Filip Burdík), 8 min. Filip Burdík (asist. Radek Skácel ml.), 17 min. Šimon Kurfürst (asist. Jan Hradil), 22 min. Radek Skácel ml. (asist. Marek Jakubec), 41 min. Radek Skácel ml. (asist. Šimon Kurfürst), 70 min. Radek Skácel ml. (asist. Tomáš Mikulík), 79 min. Tomáš Kocián (asist. Josef Janek), 85 min. Tomáš Kocián (asist. Jan Hradil)

Naše sestava:

Gólman: Pavel Dolák, stopeři: Marek Jakubec (K, ŽK 13 min.) (Michal Nesvadba), Šimon Kurfürst, obránci: Filip Rolinc (Jiří Losert), Martin Walach, záložníci: Filip Burdík (Lukáš Tvrdoň, Michal Horáček), Jan Hradil, Tomáš Mikulík, Dustin Kruse (Josef Janek) útočníci: Stanislav Rakovský (Tomáš Kocián), Radek Skácel ml. (Jakub Olšák)

8. kolo: FK Spartak Lipník n/B B vs. Tatran Všechovice B 1:2p (poločas 0:0, penalty 1:2)

V sobotu 23. září odehrál náš tým sedmý zápas soutěžní sezóny 2023/2024 a počtvrté došlo na penalty. Na zápas jsme odjížděli oslabeni o potrestaného Marka Jakubce, kterého tak na postu předstopera nahradil Martin Dostála a v poslední třetině zápasu Tomáš Vyoral. Zápasy v Dolním Újezdě nejsou naší oblíbenou štací, což bylo vidět v prvé půli, která z naší strany nebyla vůbec dobrá. Domácí byli lepší a vytvořili si tlak se spoustou šancí, ale naštěstí pro nás byli v zakončení tragičtí. Druhý poločas už byl z naší strany o poznání lepší, ale přesto jsme v 62 minutě inkasovali z protiútoku po našem nepovedeném rohu, i když se domníváme, že gól padl z výrazného ofsajdu, ale domácí pomezní měl hodně špatné postavení o pár metrů zpět a praporek zůstal dole. Nevzdali jsme se a vyrovnání jsme se dočkali v 73 minutě, kdy se po vyražené střele Filipa Burdíka prosadil Standa Rakovský. Zápas jsme tak opět dotáhli do penaltového rozstřelu, ve kterém mnoho exekutorů úspěšných nebylo, ale přeci jsme byli o jeden pokus lepší. I přes tuto výhru a dva připsané body jsme spadli ze šesté příčky na osmou s 13 body při skóre 15:13, neboť tabulka je nesmírně vyrovnaná a od čtvrtého do osmého místa mají všechny týmy shodně 13 bodů. V dalším kole nás čeká poslední venkovní zápas z třízápasového venkovního tripu, a to v neděli 1. října na hřišti v Bochoři.

Branky:

73 min. Stanislav Rakovský (asist. Filip Burdík), penalty proměnili Filip Rolinc a Jan Hradil, neproměnili Tomáš Kocián a Filip Burdík

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K), Martin Dostál (Tomáš Vyoral), obránci: Filip Rolinc, Martin Walach, záložníci: Lukáš Tvrdoň (Jakub Olšák), Jan Hradil, Tomáš Mikulík (Jiří Losert), Josef Janek (Tomáš Kocián) útočníci: Stanislav Rakovský, Filip Burdík

 

7. kolo: SK Radslavice B vs. Tatran Všechovice B 2:1 

V neděli 17. září odehrál náš tým šestý zápas soutěžní sezóny 2023/2024 a tentokrát je to naše první prohra v základní hrací době. Na zápas jsme odjížděli oslabení s řadou absencí a hodně improvizovali se sestavou. Museli jsme se obejít bez toma Mikulíka a Honzy Hradila, takže se nám rozpadl střed zálohy, v útoku jsme postrádali Standu Rakovského a v obraně Jirku Loserta a Jirku Bělíka. Z A týmu vypomohl Radek Skácel mladší, který měl v nohách sobotní divizní zápas ve Strání, a ze záloh jsme povolali Martina Dostála. Zápas jsme odstartovali dobře. Již v 9 minutě se křižnou střelou po rodinné narážečce zpoza šestnáctky prosadil Radek Skácel mladší. To však bylo z naší strany vše. Nějaké šance jsme si ještě vytvořili, ale domácí jich měli daleko více a my byli pod neustálým tlakem. Domácí otočili zápas brankami z 25 a 28 minuty brankami.  Vsítili i další branky, ale nebyly uznány kvůli ofsajdům nebo dokonce kvůli projití  díravou boční sítí. Navíc jsme od 80 minuty hráli v desíti, protože předstoper Marek Jakubec vyfasoval druhou žlutou kartu (obě za fauly podražení z boku) a bude nám v příštím zápase chybět. Po této prohře jsme spadli na šestou příčku tabulky s 11 body při skóre 14:12. V dalším kole nás čeká opět venkovní zápas s Lipníkem B, a to v sobotu 22. září na hřišti v Dolním Újezdu.

Branky:

9 min. Radek Skácel ml. (asist. Radek Skácel st.)

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K, ŽK 44 min.), Marek Jakubec (ŽK 41 min., ČK 80 min.), obránci: Filip Rolinc, Martin Walach (ŽK 59 min.), záložníci: Lukáš Tvrdoň (Michal Horáček), Jakub Olšák (Martin Dostál), Filip Burdík, Radek Skácel st., útočníci: Radek Skácel ml. (Tomáš Vyoral), Tomáš Kocián

 

6. kolo: Tatran Všechovice B vs. FK Kozlovice B 2:3pen (poločas 0:1, penalty 3:4)

V sobotu 9. září odehrál náš tým pátý zápas soutěžní sezóny 2023/2024 a opět jsme divákům připravili drama, tentokrát ovšem se šťastnějším koncem pro soupeře. První poločas nebyl z naší strany vůbec dobrý. Vázla souhra a zela velká díra mezi obranou a útokem. Navíc se hosté dokázali v 38 minutě prosadit svým útočníkem a kapitánem, který si v pravé části šestnáctky hezky zpracoval míč ze vzduchu a dalším dotekem křížnou střelou nedal našemu gólmanovi šanci. Do kabin se tak šlo za poločasového stavu 0:1. Do druhé půle jsme šli s novým rozestavením a pozměněnou sestavou. Marek Jakubec, který sledoval první půli jen z lavičky, se postavil na předstopera, Filip Rolinc se mohl posunout na krajního obránce a Martin Walach vysunout do zálohy. A provedené změny se brzo projevily. Jednak se vylepšil herní projev, soupeř se vůbec nedostával do hry a srovnat se nám podařilo již v 48 minutě, kdy se po rohu Martina Walacha z levé strany prosadil hlavou na zadní tyči Standa Rakovský. A ještě lépe bylo za 12 minut. Tom Kocián přiťukl míč Filipovi Burdíkovi a ten se v bezprostřední blízkosti branky prosadil na levé straně  valašským nártem. Opět se nám tak podařilo zápas otočit, měli jsme tlak a soupeře na lopatě. Velký tlak jsme však nezužitkovali a přišel trest. Sudí odpískal sporný faul, my se hádali, místo abychom se postavili před míč, soupeř rychle rozehrál přiťuknutím a krajní obránce dalekonosnou střelou zavěsil na vzdálenější tyč, i když si náš gólman na míč sáhnul. Vše tak opět dospělo do penaltového rozstřelu, ve kterém byli hosté tentokrát lepší. V pěti zápasech jsme tak ztratili čtyři body, ale stále jsme bez prohry v základní hrací době a patří nám třetí příčka tabulky s 11 body při skóre 13:10. V dalším kole nás čeká těžký zápas s Radslavicemi B, a to v neděli 17. září na hřišti v Prosenicích.

Branky:

48 min. Stanislav Rakovský (asist. Martin Walach), 60 min. Filip Burdík (asist. Tomáš Kocián). Penalty proměnili: S. Rakovský, T. Kocián, L. Tvrdoň, neproměnili: F. Rolinc a M. Walach.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K), Filip Rolinc (Marek Jakubec), obránci: Jiří Losert, Martin Walach, záložníci: Lukáš Tvrdoň (Jakub Olšák), Tomáš Mikulík, Jan Hradil (Tomáš Kocián), Josef Janek, útočníci: Stanislav Rakovský (ŽK 89 min.), Filip Burdík (Tomáš Vyoral)

 

5. kolo: Tatran Všechovice B vs. TJ Sokol Vlkoš 2:1 (poločas 1:1)

V sobotu 2. srpna odehrál náš tým čtvrtý zápas soutěžní sezóny 2023/2024 a opět to bylo drama se šťastnějším koncem pro náš tým, ale tentokrát již bez penalt, takže bereme důležité tři body. Do zápasu jsme šli v oslabené sestavě, kdy nám chyběla základní osa týmu. Kvůli nemoci totiž nemohli nastoupit předstoper Marek Jakubec, střední záložník Tom Mikulík a útočník Filip Burdík a na střídání jsme měli pouze dva hráče. Změna se také udála na brankářském postu, jelikož náš gólman Franta Symerský si plnil extrémní horský ultramaraton Beskydskou sedmičku. V bráně ho tak zastoupil gólman A týmu Pavel Dolák z Libosvár, který ale musel lovit míč ze sítě již v 5 minutě, kdy se hosté prosadili po pravé straně. Přitom jsme to byli my, kdo byl na míči, ale nevyužili jsme opět vyložené šance. Srovnat skóre zápasu se nám podařilo až v 36 minutě veteránem Radkem Skácelem starším, který skvěle zastoupil Toma Mikulíka ve středu zálohy. Na jeho střelu v pádu zpoza šestnáctky přesně k tyči neměl gólman nárok.  Zápas to byl opět vyrovnaný, hosté hrozili dvěma hráči a my se stále nemohli prosadit.  Podařilo se nám to až v 75 minutě, kdy jsme zamíchali sestavou a Jirku Bělíka vysunuli ze stopera na hrot ke Standovi Rakovskému. Výsledek se dostavil zanedlouho. Standa Rakovský přihrával a Jirka Bělík z úniku po levé straně procedil míč za gólmanova záda. Ve zbývajícím čase ještě došlo k závarům a šancím na obou stranách, skóre se však již neměnilo. Ve čtyřech zápasech jsme ztratili pouze dva body a jsme bez prohry, ale všechny zápasy byly dramatické a vyrovnané. Po této výhře nám tak patří druhá příčka tabulky s 10 body při skóre 11:8. V dalším kole nás čeká domácí hodový zápas, a to v sobotu 9. září, kdy od 16:00 přivítáme nováčka soutěže FK Kozlovice B.

Branky:

36 min. Radek Skácel st. (asist. Stanislav Rakovský), 75 min. Jiří Bělík (asist. Stanislav Rakovský).

Naše sestava:

Gólman: Pavel Dolák, stopeři: Jiří Bělík (ŽK 90 min.), Filip Rolinc, obránci: Jiří Losert, Michal Nesvadba (K), (ŽK 71 min.), záložníci: Lukáš Tvrdoň (Jakub Olšák, ŽK 67 min.), Radek Skácel st., Jan Hradil, Martin Walach útočníci: Stanislav Rakovský, Josef Janek (Tomáš Kocián)

4. kolo: TJ Sokol Horní Moštěnice B vs. Tatran Všechovice B 1:2 pen. (poločas 0:1, penalty 3:4)

V neděli 25. srpna odehrál náš tým třetí zápas soutěžní sezóny 2023/2024 a opět s dramatickou zápletkou, kterou jsme zbytečně dopustili. Zápas jsme rozehráli dobře a domácí přehrávali. Vedení jsme se ujali v 18 minutě z pokutového kopu, který bezpečně proměnil Filip Rolinc po faulu na Martina Walacha. Od 28 minuty domácí navíc hráli v deseti, protože obránce domácích dost nevybíravým způsobem zastavil ještě před pokutovým územím unikajícího Filipa Burdíka. Početní převahu jsme ale v první půli nevyužili, ačkoliv šance byly a druhá půle byla z naší strany pod dojmem vedení a oslabení soupeře doslova tragická. Oproti předchozím kolům to nebyl pro diváky pohledný zápas. I přesto jsme si vytvořili šance, ale náskok jsme nepojistili. Naopak jsme po jedné z početných a lehkovážných ztrát míče v útoku inkasovali z brejku, domácí srovnali a hnali se i za vítězstvím, ke kterému měli blízko. V závěru zápasu postupoval mladý záložník domácích sám na naši bránu, udělal kličku i gólmanovi, ale vše na poslední chvíli zahasil včasným návratem Filip Rolinc. Mohlo být vymalováno. Zápas tak opět dospěl do penaltového rozstřelu, ve kterém jsme byli úspěšnější. Náš gólman domácí vychytal v prvním a pátém pokusu a my měli pouze jednoho neúspěšného střelce Jirku Bělíka. O vítěznou penaltu se postarala Martin Walach. Ve třech zápasech jsme ztratili dva body a patří nám třetí příčka tabulky se 7 body při skóre 9:7. V zápase jsme se museli obejít bez Standy Rakovského a Kuby Olšáka. V dalším kole nás čeká domácí zápas, kdy od 16:00 přivítáme TJ Sokol Vlkoš.

Branky:

18 min. Filip Rolinc z PK (asist. Martin Walach). Penaltový rozstřel 3:4, proměnili Filip Rolinc, Lukáš Tvrdoň, Jan Hradil, Martin Walach-vítězná

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K), (ŽK 77 min.), Marek Jakubec, obránci: Jiří Losert (Tomáš Kocián), Filip Rolinc, záložníci: Lukáš Tvrdoň, Tomáš Mikulík, Jan Hradil, Martin Walach (ŽK 40 min.) útočníci: Josef Janek (Jiří Bělík), Filip Burdík (Tomáš Vyoral, ŽK 44 min.)

3. kolo: Tatran Všechovice B vs. FK Potštát 4:3 pen. (poločas 1:2)

V sobotu 19. srpna odehrál náš tým druhý zápas soutěžní sezóny 2023/2024 a opět to bylo drama jako v úvodním kole díky oběma týmům i přes úmorné vedro. V prvním domácím zápase jsme hostili Potštát, se kterým jsme měli z loňské sezóny negativní bilanci z obou zápasů. Do zápasu jsme opět vstoupili dobře a vytvořili si vyložené šance, ale branku vsítili až v 19 minutě, kdy dobře zavíral levou stranu Pepa Janek a zavěsil hezky pod víko. Hosté ale za dvě minuty srovnali, a aby toho nebylo málo, tak za 7 minut otočili skóre zápasu po naší chybě v pokutovém území a následné penaltě. V ten moment nás hodně mrzely nevyužité šance z úvodu zápasu. Hosté hráli v první půli z kopce výborně a několika zákroky nás opět podržel gólman. Úvod druhé půle by v naší režii. Srovnat skóre zápasu se nám podařilo už v 51 minutě Filipem Burdíkem po hezké kombinaci s Tomem Mikulíkem. Filip Burdík zaúřadoval i v 64 minutě, kdy krásně zatáhl míč po levé straně uvnitř šestnáctky a předložil míč ke vzdálenější tyči Tomovi Kociánovi, který už měl snadnou úlohu a nemýlil se. Skóre jsme otočili v náš prospěch, hosté odpadli a v druhé půli nebyli vůbec výrazní. Bohužel přišla 76 minuta a nešťastná a neúmyslná ruka našeho předstopera, po které se kopala další penalta, kterou hosté bezpečně proměnili. Tímto se opět nastartovali a závěr zápasu tak byl nahoru dolů a mohly vyhrát oba týmy.  Skóre se však již neměnilo a zápas dospěl k penaltovému rozstřelu, ve kterém jsme byli o jednu branku lepší a zvítězili v něm 5:4, neboť všech pět exekutorů našeho týmu bylo úspěšných.  Získali jsme tak alespoň bod navíc, ale musíme uznat, že soupeř měl svou kvalitu a šlo o náročný zápas, který musel diváky bavit. Ve dvou zápasech jsme tedy ztratili jen bod, ale máme hodně obdržených branek díky penaltám. Čtyři z šesti obdržených branek jsme inkasovali z nařízených penalt. V zápase jsme se museli obejít bez absentujících Martina Walach, Jirky Loserta a Lukáše Tvrdoně a tak byly do zbraně povolány i starší pušky. Ještě, že máme kam sáhnout. Takže díky Edovi Tomečkovi a Radkovi Skácelovi. V dalším kole nás čeká nedělní výjezd do Horní Moštěnice, kde nás od 16:30 čeká zápas s místní rezervou, ve kterém budeme chtít navázat na dobrý rozjezd do sezóny.

Branky:

19 min. Josef Janek (asist. Stanislav Rakovský), 51 min. Filip Burdík (asist. Tomáš Mikulík), 64 min. Tomáš Kocián (asist Filip Burdík). Penalty proměnili: Stanislav Rakovský, Jan Hradil, Filip Rolinc, Jakub Olšák, Filip Burdík.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K), (ŽK 28 min.), Marek Jakubec, obránci: Filip Rolinc (ŽK 76 min.), Eduard Tomeček (Radek Skácel), záložníci: Jakub Olšák (Tomáš Kocián), Tomáš Mikulík, Jan Hradil (ŽK 89 min.), Josef Janek (Michal Horáček) útočníci: Stanislav Rakovský (Tomáš Vyoral), Filip Burdík (ŽK 49 min.)

 

2. kolo: Sokol Horní Nětčice vs. Tatran Všechovice B 3:5 (poločas 3:2)

V sobotu 12. srpna odehrál náš tým první zápas soutěžní sezóny 2023/2024. A vstup do sezóny se nám povedl parádně. Uspěli jsme v napínavém derby na horké půdě Horních Nětčic a vzali si zpět klíč od Záhoří. Do zápasu jsme vstoupili dobře a již v 8 minutě vedli po brance Standy Rakovského, kterého vysunul do brejku Filip Burdík. Domácí ale za pět minut srovnali, a to brankou ze sporné ofsajdové situace, kdy praporek nezvedl domácí pomezní, kterým byl hráč s číslem 12, což je v rozporu s pravidly a na což jsme sudího upozornili. Navíc zanedlouho u praporku vystřídal hráč s číslem 13. Dovršením všeho bylo, že hráč s číslem 12 nám dal následně dvě branky ze dvou sporných penalt v 20 a 33 minutě. Mezi penaltami domácích se ale naštěstí podařilo skórovat i nám, a to hlavičkou Standy Rakovského po rohu Martina Walacha. Po naší intervenci u sudích byl do druhé půle napraven problém s domácím pomezním. V druhé půli jsme zlepšili osobní souboje a přidali na důrazu a byli lepším týmem. Domácí měli také šance, nás ale opět výtečnými zákroky podržel náš gólman. Srovnat stav zápasu se nám podařilo v 56 minutě přízemní střelou Honzy Hradila zpoza šestnáctky. No a v závěru zápasu úřadoval Standa Rakovský, který svou třetí a čtvrtou brankou v zápase rozhodl o našem vítězství. Klíčem k vítězství byl zlepšený týmový výkon v druhé půli, Standova střelecká forma a Frantovy zákroky v bráně. Teď je ale zapotřebí tento výkon a výsledek potvrdit v domácím zápase s Potštátem.

PS: Novinkou pro novou sezónu je hokejové střídání, na které si ještě budeme muset zvyknout a umět s ním správně nakládat.

Branky:

8 min. Stanislav Rakovský (asist. Filip Burdík), 28 min. Stanislav Rakovský (asist. Martin Walach), 56 min. Jan Hradil (asist Jakub Olšák), 83 min. Stanislav Rakovský (asist. Martin Walach), 87 min. Stanislav Rakovský (asist Jan Hradil)

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K), (ŽK 36 min.), Marek Jakubec, obránci: Jiří Losert (Tomáš Kocián), Martin Walach, záložníci: Lukáš Tvrdoň (Jakub Olšák), Tomáš Mikulík (Michal Horáček), Jan Hradil, Josef Janek (Tomáš Vyoral) útočníci: Stanislav Rakovský (Tomáš Vyoral), Filip Burdík

Sezóna 2022/2023:

15. kolo - poslední zápas sezóny 2022/2023:

Tatran Všechovice B vs. FK Spartak Lipník n/B B 8:1 (poločas 3:1)

V sobotu 17. června odehrál náš tým poslední zápas soutěžní sezóny 2022/2023. Na domácím hřišti jsme přivítali předposlední tým tabulky, Spartak Lipník n/B B, který se k utkání dostavil pouze v 10 lidech a se zpožděním, takže se začátek mírně posunul. Soupeři se navíc ještě v první půli zranil hráč, který musel odstoupit a zbytek zápasu odehrál v 9 lidech. Zejména v první půli se nám hrálo těžko do plných, ale přesto jsme se třikrát prosadili a střelnici si otevřeli až v druhé půli. Z A týmu se představil Radek Skácel ml., který si připsal dvě branky a dvě asistence. Na stopera se po delší době postavil Roman Vašina, který zápas zkušeně odehrál, připsal si dokonce branku a oslavil tak parádně své kulaté jubileum. Čtvrté místo jsme již měli jisté, sezónu tak končíme na tomto fleku, což je oproti loňskému ročníku zlepšení o dvě příčky a zlepšení z 38 bodů na 47, ale vloni bylo o jednoho účastníka v soutěži méně. Standa Rakovský si připsal 23 gólů, k nimž přidal 20 asistencí. Radek Skácel ml. stihl 7 branek za pouhé 3 zápasy a máme tu také tři pětigólové střelce, jimiž jsou Jirka Bělík, Filip Burdík a Filip Rolinc, který je s odehranými 2166 minutami nejvytěžovanějším hráčem týmu a za ním v těsném závěsu Martin Walach s 2156 minutami a kapitán týmu Michal Nesvadba s 2026 minutami. Nad 2000 minut se dostal ještě předstoper Marek Jakubec s 2019 minutami. Nyní následuje zasloužená přestávka, ale ještě nás v pátek 23. června čeká Rocková noc, kterou na našem hřišti pořádáme. Jak jsme již psali minule, ve čtvrtek 29. června proběhne losování nové soutěžní sezóny, která startuje o víkendu 12. srpna – 13. srpna. O výsledku losování i o přátelských zápasech před novou sezónou vás budeme včas informovat.

Branky:

6 min. Radek Skácel ml. (asist. Martin Walach), 10 min. Stanislav Rakovský (asist. Tomáš Kocián), 40 min. Jiří Bělík (z PK, asist. Tomáš Mikulík), 47 min. Radek Skácel ml. (asist Stanislav Rakovský), 61 min. Jiří Bělík (asist. Radek Skácel ml.), 67 min. Radek Skácel ml. (asist Josef Janek 77), min. Filip Rolinc (bez asistence), 82 min. Roman Vašina (asist. Radek Skácel ml.)

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Roman Vašina (ŽK 58 min.) a Filip Rolinc, obránci: Michal Nesvadba (K), (79 min. Martin Horáček) a Martin Walach, záložníci: Lukáš Tvrdoň (62 min. Josef Janek), Tomáš Mikulík, Tomáš Kocián (62 min. Jakub Olšák), útočníci: Stanislav Rakovský, Radek Skácel a Jiří Bělík (77 min. Marek Jakubec)

 

26. kolo:

Tatran Všechovice B vs. TJ Sokol Skalička 5:3 (poločas 3:2)

V sobotu 10. června odehrál náš tým další domácí zápas, kdy jsme v dalším derby přivítali nedalekou Skaličku, která stále okupovala druhu příčku tabulky. Soupeř přijel oslaben bez svého elitního střelce a kapitána a v malém počtu hráčů. Přesto se brzy dostal do dvougólového vedení, protože jsme začali hodně vlažně a nebyli vůbec v zápase. Již v 9 minutě to bylo 0:2. Naštěstí jsme brzy zareagovali a vrátili se do zápasu brankami Standy Rakovského a Filipa Burdíka z 15 a 20 minuty. Celkový obrat jsme dokonali brankou Lukáše Tvrdoně ještě v první půli ve 40 minutě. V druhé půli jsme skóre navýšili už ve 47 minutě, ale soupeř stále kousal a brankou z 56 minuty snížil na rozdíl jediné branky. Ale to bylo ze strany soupeře naštěstí vše. My jsme zápas definitivně rozhodli v 66 minutě, kdy si připsal další branku novopečený útočník Filip Burdík a připsal si tak první hattrick v našem dresu a mužském týmu. Skóre však z naší strany mohlo být daleko vyšší, protože jsme opět spálili vyložené tutovky. Z A týmu se tentokrát nikdo nepředstavil, jelikož hrál na Pastevníku  souběžně svůj poslední zápas v sezóně. Díky tomuto vítězství jsme si pojistili 4. místo v tabulce, na kterém už nic nemůže změnit ani poslední zápas, který nás čeká v sobotu 17. června, kdy přivítáme FK Spartak Lipník n/B B. Díky naší výhře vystřídaly Skaličku na druhém místě po své nedělní výhře Horní Nětčice o dva body a v posledním zápase si to ve vzájemném souboji v Nětčicích rozdají na férovku o druhé místo.

Branky:

15 min. Stanislav Rakovský (asist. Lukáš Tvrdoň), 20 min. Filip Burdík (asist. Stanislav Rakovský), 40 min. Lukáš Tvrdoň (asist. Stanislav Rakovský), 47 min. Filip Burdík (asist. Martin Walach), 66 min. Filip Burdík (asist. Stanislav Rakovský).

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Jiří Bělík (ŽK 11 min.) a Marek Jakubec, obránci: Michal Nesvadba (K) a Jiří Losert (68 min. Roman Vašina), záložníci: Lukáš Tvrdoň (68 min. Tomáš Kocián), Jan Hradil (ŽK 28 min), Tomáš Mikulík, Martin Walach, útočníci: Stanislav Rakovský (ŽK 53 min, 76 min. Michal Horáček), Filip Burdík

 

25. kolo:

TJ Union Lověšice vs. Tatran Všechovice B 11:2 (poločas 4:2)

V sobotu 3. června odehrál náš tým další venkovní zápas, a to v Lověšicích, kde jsme si uřízli pěknou ostudu, pošramotili pověst týmu z první pětky a notně pokazili skóre. Na zápas jsme sice odjeli v oslabené sestavě a v malém počtu hráčů, ale ani to nás neomlouvá. Prohrát se může, ale ne takovým rozdílem. Více se k tomuto propadáku nemá cenu rozepisovat. Na zápase jsem nebyl, takže se mi těžko hodnotí. Je zapotřebí hodit za hlavu a odčinit v příštím zápase. I přes tuto prohru jsme si udrželi čtvrtou příčku tabulky, ale pátý Potštát na nás ztrácí již jen tři body. V dalším zápase nás čeká domácí zápas a další derby se Skaličkou, která stále drží druhou příčku tabulky.

Branky:

31 min. Filip Rolinc (z PK, asist. Filip Burdík), 35 min. Michal Horáček (asist. Jan Hradil)

Naše sestava:

Gólman: Radim Hradil, stopeři: Michal Nesvadba (K) a Marek Jakubec (80 min. Roman Vašina), obránci: Jiří Losert a Filip Rolinc, záložníci: Tomáš Kocián, Filip Burdík, Jan Hradil, Martin Walach, útočníci: Jakub Olšák (ŽK 50 min.) a Michal Horáček

 

24. kolo:

Tatran Všechovice B vs. Sokol Horní Nětčice 0:1 (poločas 0:0)

V sobotu 20. května odehrál náš tým další domácí zápas, kdy jsme ve 24. kole v Záhorském derby přivítali nedaleké Horní Nětčice. Hosté nám vrátili podzimní porážku a my museli předat pomyslný klíč od Záhoří, ale soupeři jsme to nedali zadarmo, nemáme se zač stydět. Ale bez gólu se bodovat nedá a tentokrát jsme vyšli bohužel střelecky naprázdno a do statistik se zapsali jen třemi žlutými kartami. První poločas byli z kopce jednoznačně lepší hosté, ale branku jsme paradoxně dostali v druhém, kdy jsme byli jednoznačně od úvodu lepší my, ale hosté svou situaci sehráli parádně, nebyl to z naší strany žádný kiks. Snad třikrát zazvonilo břevno a byly i další šance, soupeře jsme z kopce válcovali, ale bez efektu. Škoda, minimálně bod jsme si zasloužili, penalty by byly spravedlivým vyvrcholením zápasu. Herně to byl náš nejlepší poločas na jaře, ne-li v sezóně. Zápas také ovlivnilo brzké střídání Standy Rakovského, který nastoupil do zápasu již se zraněním kolene, které mu dovolilo odehrát pouze 26 minut. Poprvé se v našem dresu z A týmu představil Martin Helešic, který nám zdárně zacelil pozici ve středu zálohy za zraněného Toma Mikulíka. I přes tuto prohru si stále držíme čtvrtou příčku s šestibodovým náskokem před pátým Potštátem, který doma porazil vysoko 8:3 Lipník. V dalším zápase nás čeká venkovní zápas v Lověšicích, a to v sobotu 3. června od 17:00, přičemž na našem hřišti bude probíhat Dětský den. A v závěru sezóny nás budou čekat dva po sobě jdoucí domácí zápasy se Skaličkou a Lipníkem /B B.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Jiří Bělík (ŽK 38 min.) a Marek Jakubec (ŽK 30 min.), obránci: Michal Nesvadba (K), (ŽK 71 min., 74 min. Jiří Losert) a Filip Rolinc, záložníci: Lukáš Tvrdoň (74 min. Jakub Olšák), Jan Hradil, Martin Helešic, Filip Burdík, útočníci: Stanislav Rakovský (26 min. Tomáš Kocián), Martin Walach

 

23. kolo:

SK Radslavice B vs. Tatran Všechovice B 3:4 (poločas 1:3)

V sobotu 20. května odehrál náš tým další venkovní zápas, a to na hřišti v Prosenicích, kde jsme se v 23. kole utkali s rezervním týmem Radslavic. Museli jsme se obejít bez několika hráčů, kdy nám chyběli Jirka Bělík, Tom Mikulík, Filip Burdík a Michal Horáček a na zápas odjeli po delší době jen ve 13 lidech. I přesto jsme si připsali další tři body. Od začátku jsme byli lepším týmem, což v 19 minutě stvrdil svou 20 brankou v sezóně Standa Rakovský po přihrávce Honzy Hradila. Domácí toho mnoho nepředváděli, ale přesto se jim po naší zbytečné hrubce v obraně povedlo v 28 minutě srovnat. Naštěstí jsme ještě před poločasem navýšili skóre, když si ve 40  minutě připsal svou druhou branku za náš tým Dustin Kruse, který se tentokrát postavil do středu zálohy, a to opět po asistenci Honzy Hradila. Ve 44 minutě pak vybojoval Standa Rakovský penaltu, kterou následně proměnil Filip Rolinc. V druhé půli jsme si náskok pojistili další brankou Standy Rakovského po dobře zahraném rohu Honzy Hradila a nedorozumění a chybě domácího gólmana. Zdálo se být rozhodnuto, ale bohužel jsme zápas opět zbytečně zdramatizovali. Domácím jsme nabídli penaltu, kterou nepohrdli a zanedlouho po nedorozumění gólman a stopera nechali domácí snížit na jednu branku. Více už domácí naštěstí nestihli. Po této čtvrté výhře v řadě jsme si opět upevnili čtvrtou příčku a přiblížili se na šest bodů třetím Horním Nětčicím, které doma nečekaně prohrály až na penalty s Říkovicemi. V dalším zápase nás čeká domácí zápas právě s Horními Nětčicemi, takže to bude třaskavé derby se vším všudy.

Branky:

19 min. Stanislav Rakovský (asist. Jan Hradil), 40 min. Dustin Kruse (asist. Jan Hradil), 44 min. Filip Rolinc (z penalty, asist. Stanislav Rakovský), 86 min. Stanislav Rakovský (asist. Jan Hradil)

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K) a Marek Jakubec, obránci: Jiří Losert a Filip Rolinc (ŽK 82 min.), záložníci: Lukáš Tvrdoň, Jan Hradil, Dustin Kruse (55 min. Jakub Olšák), Martin Walach, útočníci: Stanislav Rakovský a Tomáš Kocián

22. kolo:

Tatran Všechovice B vs. TJ Sokol Soběchleby:

V sobotu 13. května odehrál náš tým další domácí zápas, i když vzhledem k přehozenému podzimnímu zápasu jsme byli vedeni jako hosté. Na pořadu dne bylo 22. kolo, ve kterém jsme v Záhorském derby přivítali poslední Soběchleby a zrodila se povinná výhra. Do ideálu měl náš výkon daleko, na silnější soupeře by to nestačilo. Vytvořili jsme si spoustu vyložených šancí, které jsme nezužitkovali. Skóre mohlo být minimálně na 8 brankách, ne-li více. V druhé půli jsme brankami v 50 a 59 minutě definitivně zápas rozhodli, ale skóre si už dále nevylepšili, naopak jsme Frantovi v bráně pokazili nulu, když jsme si nechali dát v závěru zápasu zbytečnou branku. Hattrick si opět připsal Standa Rakovský, který se tak dostal na 19 branek. Poprvé se v našem dresu představil hráč A týmu Radim Adamčík, který se postavil do středu zálohy s Tomem Mikulíkem. Po této třetí výhře v řadě jsme si upevnili čtvrtou příčku a odskočili soupeřům pod námi, kteří nebodovali již na devět bodů. V dalším zápase nás čeká venkovní zápas, a to v sobotu 20. května, kdy se od 17:00 utkáme v Prosenicích s Radslavicemi B.

Branky:

11 min. Stanislav Rakovský (asist. Tomáš Kocián), 31 min. Stanislav Rakovský (asist. Marek Jakubec), 50 min. Stanislav Rakovský (asist. Filip Burdík), 59 min. Jan Hradil (asist. Filip Burdík)

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Jiří Bělík a Marek Jakubec (K), obránci: Filip Rolinc a Martin Walach (69 min. Jiří Losert), záložníci: Filip Burdík, Tomáš Mikulík (55 min. Jan Hradil), Radim Adamčík, Lukáš Tvrdoň (63 min. Jakub Olšák) útočníci: Stanislav Rakovský a Tomáš Kocián (55 min. Michal Horáček-ŽK 70 min.)

 

 

21. kolo:

Tatran Všechovice B vs. SK Říkovice:

V sobotu 6. května odehrál náš tým další domácí zápas. Na pořadu dne bylo 21. kolo, ve kterém jsme přivítali Říkovice. Tak, jako jsme si pošramotili skóre v zápasech s Potštátem a Troubkami, tak jsme si ho v posledních dvou zápasech naopak vylepšili v poměru 9:2. O naší výhře jsme rozhodli od 27 do 39 minuty, kdy jsme skóre otočili čtyřmi brankami. Šance jsme ale měli již v úvodu zápasu, ale neproměnili je a soupeř se naopak prosadil z ojedinělé šance. V druhé půli jsme zůstali hlavou v kabině a soupeř na nás nastoupil. Byl lepší v kombinaci a přehrával nás, ale naštěstí jen po šestnáctku a vyložené šance si nevytvářel. My jsme si v druhé části druhé půle i po vystřídání ofenzivních hráčů šance vytvořili, ale nezužitkovali je a skóre se tak již nezměnilo. K první brance v našem dresu gratulujeme Dustinovi Kruse, který nás pro tento zápas posílil z A týmu a kterého jsme netradičně vysunuli na hrot. Střeleckou bilanci na 16 branek si dvěma trefami vylepšil Standa Rakovský, který je nyní v tabulce střelců okresního přeboru na 7. místě. Po této druhé výhře v řadě jsme si upevnili čtvrtou příčku a odskočili soupeřům pod námi na šest bodů. V dalším zápase nás čeká opět domácí zápas, a to v sobotu 13. května, kdy od 16:30 přivítáme v Záhorském derby TJ Sokol Soběchleby.

Branky:

27 min. Stanislav Rakovský (asist. Martin Walach), 29 min. Dustin Kruse (asist. Jan Hradil), 32 min. Bělík Jiří (penalta, asist. Stanislav Rakovský), 39 min. Rakovský Stanislav (asist. Jan Hradil)

Naše sestava:

Gólman: Radim Hradil, stopeři: Jiří Bělík a Marek Jakubec (ŽK 20 min.), obránci: Michal Nesvadba (K) a Filip Rolinc, záložníci: Filip Burdík (70 min. Jakub Olšák), Jan Hradil, Tomáš Mikulík (74 min. Lukáš Tvrdoň), Martin Walach, útočníci: Stanislav Rakovský (79 min. Tomáš Kocián) a Dustin Kruse (70 min. Michal Horáček)

20. kolo:

TJ Sokol Vlkoš vs. Tatran Všechovice B:

V neděli 30. dubna odehrál náš tým další venkovní zápas, a to na půdě předposledního TJ Vlkoš,  kde se nám podařilo utnout sérii porážek a protrhli jsme také střeleckou nemohoucnost.  V první půli to ale bylo z naší strany velké trápení. Byli jsme na míči a měli více ze hry, ale neproměnili jsme první velkou šanci, znejistěli jsme a ve finální fázi měli zbytečné ztráty a pouštěli domácí do nebezpečných brejků, ze kterých hrozil jediný hrotový hráč domácí Martin Pokorný, který nám hodně zatápěl a kterého jsme zastavovali pouze za cenu nedovolených zákroků. Domácí byli zatažení a hráli vše pouze na něj a brejky. Několika výtečnými zákroky nás podržel náš gólman, který nestačil pouze na uvolnění a střelu Pokorného v 35 minutě. V druhé půli to již z naší strany bylo lepší, ale rozhodli jsme až v poslední fázi zápasu. Díky Frantovým zákrokům jsme zůstali ve hře a  domácí definitivně zlomili po 70 minutě, kdy jsme prolomili střelecké trápení, i když dvě branky jsou připsány domácím jako vlastní. Hattrickem se blýskl Standa Rakovský, který tak nakonec zastínil domácího forvarda. Díky této výhře jsme udrželi čtvrtou příčku tabulky. Teď je zapotřebí tuto výhru potvrdit ve dvou po sobě jdoucích domácích zápasech s Říkovicemi a Soběchleby. Nejbližší zápas nás čeká v sobotu 6. května, kdy od 16:30 přivítáme SK Říkovice. Den před tím pořádáme v pátek společně s obcí májové oslavy s vatrou na hřišti.

Branky:

59 min. Stanislav Rakovský (asist. Jan Hradil), 70 min. vlastní, 73 min. Stanislav Rakovský (asist. Jan Hradil), 80 min. Stanislav Rakovský (asist. Marek Jakubec), 84 min. vlastní

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Jiří Bělík a Marek Jakubec (ŽK 30 min.), obránci: Michal Nesvadba (ŽK 36 min., 46 min. Jiří Losert) a Filip Rolinc, záložníci: Lukáš Tvrdoň (71 min. Jakub Olšák), Jan Hradil, Tomáš Mikulík, Martin Walach, útočníci: Michal Horáček (71 min. Tomáš Kocián) a Stanislav Rakovský

 

19.kolo:

Tatran Všechovice B vs. Troubky 0:4 (poločas 0:3)

V sobotu 22. dubna odehrál náš tým další domácí zápas jarní části sezóny. Tentokrát jsme přivítali suverénního lídra tabulky FK Troubky a překvapení se bohužel nekonalo. Hosté pod dojmem podzimního zápasu z nás měli obavy a nic nepodcenili. Vypořádali se i s naším menším hřištěm a nepřipustili žádné komplikace. Ač jsme se nažili a výkon byl rozhodně lepší než na Potštátě, tak to na takhle kvalitního soupeře nestačilo. Hosty jsme ale do pohodlného vedení nechali jít hodně brzo a to určilo ráz zápasu. Brankáře hostů jsme prakticky neohrozili, ale zkušená a důrazná obrana hostů nám toho moc nedovolila. V druhé půli jsme se snažili, ale hosté se již nikam nehnali, výsledek si pohlídali a v závěru jsme si nechali dát zbytečnou čtvrtou branku. I přes třetí prohru v řadě stále držíme čtvrtou příčku tabulky, ale již se na nás bodově dotáhly Lověšice. Do statistik jsme se tak zapsali jen třemi žlutými kartami a z posledních třech zápasů máme nelichotivé skóre 2:14. V dalším kole nás v neděli 30. dubna čeká venkovní zápas, a to ve Vlkoši od 16:30.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Jiří Bělík, Marek Jakubec (ŽK 18 min.), obránci: Filip Rolinc, Martin Walach, záložníci: Lukáš Tvrdoň (53 min. Jakub Olšák), Tomáš Mikulík, Jan Hradil (ŽK 62 min., 75 min. Tomáš Kocián), Filip Burdík, útočníci: Michal Nesvadba (K) (ŽK 45 min., 53 min. M. Horáček), Stanislav Rakovský

 

 

18. kolo:

FK Potštát vs. Tatran Všechovice B 4:1 (poločas 2:1)

V sobotu 15. dubna odehrál náš tým třetí zápas jarní části sezóny. A reputaci za domácí debakl s Brodkem jsme si nespravili. Ze dvou posledních zápasů máme nelichotivé skóre 2:10. Přitom jsme nezačali vůbec špatně. Hned v první minutě po hezkém centru Lukáše Tvrdoně skóroval na zadní tyči Tom Kocián. A přišly další šance, vyložené tutovky, které jsme ale bohužel neproměnili. Prvních 15-20 minut jsme byli lepší a hrozili jsme z protiútoků, ale to bylo z naší strany všechno. Pak už úřadovali jen domácí.  Po srovnání v 26 minutě byli lepším týmem a přehrávali nás důrazem, nasazením a bohužel i fotbalovostí. A poločasový výsledek 2:1 byl jen díky výtečným zákrokům našeho gólmana. Nedokázali jsme se prosadit ani v druhé půli a ani proti deseti, když domácí přišli po dvou žlutých kartách o svého útočníka Pokorného. Otevřeli jsme hru a domácí zaparkovali autobus, se kterým jsme si nebyli schopni poradit a naopak nás do otevřené obrany ztrestali dvěma slepenými góly v 88 a 89 minutě. V dalším kole nás v sobotu 22. dubna čeká těžký domácí zápas, ve kterém od 16:00 přivítáme lídra tabulky FK Troubky B.

Branky: 1. min. Kocián Tomáš (asist. Lukáš Tvrdoň)

Naše sestava: Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K), (ŽK 65 min.), Marek Jakubec, obránci: Eduard Tomeček (86 min. Tomáš Koryčánek), Martin Walach, záložníci: Lukáš Tvrdoň (ŽK 79 min.), Tomáš Mikulík, Stanislav Rakovský, Filip Burdík, útočníci: Tomáš Kocián (63 min. Martin Dostál), Michal Horáček (ŽK 45 min., 63 min. Jakub Olšák)

 

17. kolo: Tatran Všechovice B vs. FK Brodek u Přerova B 1:6 (poločas 1:3)

Na bílou sobotu odehrál náš tým první domácí jarní zápas a naše příznivce jsme nepotěšili a nenavnadili na další zápasy. Na vítězství v Čekyni jsme ani trochu nenavázali. Uřízli jsme si ostudu, jelikož jsme soupeři z Brodku podlehli vysoko 1:6. Takový debakl na domácím hřišti dlouho nepamatujeme. Soupeři jsme branky nabídli velkými hrubkami a celkově špatným bráněním. Hosté nenakopli balón a v pohodě a zkušeně rozehrávali zezadu bývalým ligovým hráčem i trenérem Radkem Látalem. Když jsme se v první půli nadechli a snížili na 1:2, tak jsme vzápětí po další hrubce inkasovali na 1:3. Druhý poločas z kopce jsme si nevytvořili šance, a když soupeř zvýšil na 1:4, bylo rozhodnuto, v týmu nebyla síla a odhodlání něco s výsledkem udělat. Naopak soupeř nás ještě dvakrát ztrestal, a to neproměnil další vyložené tutovky. V závěru zápasu jsme si již jen vykoledovali dvě zbytečné žluté karty z přemíry snahy a frustrace po ošklivých faulech. V zápase nám citelně chyběli Franta Symerský, Martin Walach a Tomáš Mikulík. Pokud jsme takovou facku potřebovali, tak se z ní doufám poučíme. V dalším kole nás čeká venkovní zápas na Potštátě, a to v sobotu 15. dubna od 16:00. Snad se dáme do kupy, jelikož v sobotní odpoledne hraje také A tým i dorost.

Branky:

34. min. Rakovský Stanislav (asist. Filip Burdík)

Naše sestava:

Gólman: Radim Hradil, stopeři: Michal Nesvadba (K), Marek Jakubec (ŽK 76 min.), obránci: Jiří Losert (64 min. Tomáš Kocián), Dustin Kruse, záložníci: Lukáš Tvrdoň (64 min. Petr Vyoral, ŽK 90 min.), Jan Hradil, Filip Rolinc, Filip Burdík, útočníci: Stanislav Rakovský (ŽK, 68 min, 72 min. Tomáš Vyoral, ŽK 86 min.), Jakub Olšák (54 min. Michal Horáček)

 

16. kolo: TJ Sokol Čekyně vs. Tatran Všechovice B 3:5 (poločas 1:2)

V Aprílovou sobotu odehrál náš tým první jarní zápas na půdě TJ Sokol Čekyně. Do jarní části jsme vykročili správnou nohou a vysokou výhrou se znovuzrozeným střelcem, který statisticky opanoval zápas. Výhra mohla být i daleko vyšší a skóre lepší, neboť v závěru jsme si nechali dát zbytečné branky, protože domácí toho jinak mnoho nepředvedli. Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem a po vstřelení prvních dvou branek jsme viděli, že ztratit body v tomto zápase by bylo velkým selháním. Po této výhře jsme si upevnili čtvrtou příčku tabulky, protože nyní máme na soupeře za námi osmibodový náskok a naopak se na tři body přiblížili třetím Horním Nětčicím, které nečekaně prohrály v Bochoři. V zápase nám ještě chyběli Jiří Losert a Petr Vyoral. V dalším kole nás čeká domácí zápas s FK Brodek u Přerova, a to v sobotu 8. dubna od 15:30.

Branky: 19. Rakovský Stanislav (asist. Lukáš Tvrdoň), 26. Rakovský Stanislav (asist. Lukáš Tvrdoň), 60. Rakovský Stanislav (asist. Jiří Bělík), 70. Rakovský Stanislav (bez asist.), 78. Rakovský Stanislav (asist. Lukáš Tvrdoň)

Naše sestava:Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K), Marek Jakubec, obránci: Filip Rolinc (68 min. Michal Horáček), Martin Walach, záložníci: Filip Burdík, Jan Hradil (ŽK 90 min.), Tomáš Mikulík, Lukáš Tvrdoň, útočníci: Stanislav Rakovský (78 min. Tomáš Kocián), Jakub Olšák (51 min. Jiří Bělík, ŽK 55 min.)

Zimní příprava:

Přátelský zápas s TJ Prusinovice v Prusinovicích:

TJ Prusinovice vs. Tatran Všechovice B 1:7

Včera, v neděli 19. března odehrál náš tým druhý přátelský zápas v rámci zimní přípravy, a to již na přírodní trávě na hřišti TJ Prusinovice. Zápas navrhli domácí odehrát v netradičním formátu 3 x 30 minut s dvěma přestávkami. Zvítězili jsme vysoko 1:7, ale je zapotřebí dodat, že domácí odehráli zápas se spoustou dorostenců a bylo to znát. My jsme tentokrát měli silnou lavičku s 5 lidmi na střídání, přičemž ještě 4 hráči absentovali. O nadcházejícím víkendu nás čeká poslední příprava, a to zápas s TJ Bynina, den, čas a místo zápasu budou teprve ze strany soupeře upřesněny.

Branky:

7 min. Jan Hradil (asist. Tomáš Mikulík), 43 min. Jan Hradil (asist. Filip Rolinc), 46 min. Filip Burdík (asist. Tomáš Mikulík), 68 min. Marek Jakubec (asist. Jiří Bělík), 76 min. Jiří Bělík (asist. Filip Burdík), 78 min. Petr Vyoral (asist. Filip Burdík), 80 min. Jiří Bělík (asist. Filip Burdík).

Naše sestava:

Gólman: Radim Hradil, stopeři: Michal Nesvadba (Jiří Bělík) a Marek Jakubec, obránci: Petr Čagan (Jiří Losert), Filip Rolinc, záložníci: Filip Burdík, Tomáš Mikulík (Martin Dostál), Jan Hradil, Lukáš Tvrdoň, útok: Tomáš Kocián (Petr Vyoral), Jakub Olšák (Tomáš Vyoral)

Absence:

František Symerský (pracovně v zahraničí), Stanislav Rakovský (nemoc), Michal Horáček (nemoc), Martin Walach (zranění), Radek Skácel st. (zranění)

Přátelský zápas s TJ FK Loukov na UT Hranice - 12. března:

V neděli 12. března odehrál náš tým první přátelský zápas v rámci zimní přípravy. Našim soupeřem byl na UT Hranice tým TJ FK Loukov. Se kterým jsme se rozešli smírně 2:2 (poločas 2:1). V zápase jsme vyzkoušeli rozestavení na tři obránce a tři útočníky, tedy 3-4-3. Vedli jsme 2:0, soupeř ještě do půle snížil a v druhé půli skóre srovnal. Spoustu šancí vychytal včasným vyběhnutím náš gólman. O první branku se postaral při svém premiérovém debutu Martin Dostál, kterému přihrával Honza Hradil, gratulujeme. Druhý zásah přidal Honza Hradil, který se ukázkově trefil z trestného kopu zpoza šestnáctky do šibenice.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, obrana: Filip Rolinc, Michal Nesvadba, Marek Jakubec, záloha: Lukáš Tvrdoň, Martin Dostál, Jan Hradil, Martin Walach, útok: Tomáš Kocián, Petr Čagan, Jakub Olšák, náhradník: Tomáš Koryčánek

Další přátelák nás čeká v neděli 19. března s TJ Prusinovice. Původně bylo plánováno na UT Hranice, ale zápas u se odehraje na přírodní trávě v Prusinovicích

14. kolo - venkovní zápas s SK Bochoř:

SK Bochoř vs. Tatran Všechovice B 2 : 1 (poločas 2:0)

V neděli odehrál náš tým čtrnácté kolo této sezóny, což byla předehrávka prvního jarního kola. Závěr podzimu nás nezastihl v herní pohodě, asi je dobře, že je již konec. Tento zápas byl z naší strany plný nepřesností a výsledek je pro nás ještě milostivý, protože domácí šli snad čtyřikrát sami na našeho gólmana a jen díky němu to nebyla vysoká porážka. My jsme toho mnoho nepředvedli, světlou výjimkou byla hezká branka Filipa Burdíka po střele zpoza šestnáctky za tyč, která ale přišla hodně pozdě. I přes tuto porážku jsme uhájili 4. příčku tabulky s šestibodovou ztrátou na třetí Horní Nětčice a pětibodovým náskokem na čtvrtou Čekyni. Nyní nás čeká zimní přestávka. Zimní příprava s přátelskými zápasy a již zarezervovaným soustředěním na Rusavě na počátku března započne zřejmě až v únoru, protože první jarní zápas nás čeká v sobotu 1. dubna v Čekyni.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (Kap., ŽK 39 min) a Filip Rolinc, obránci: Petr Čagan a Michal Horáček (ŽK 12 min, 69 min Tomáš Mikulík), střed zálohy: Jan Hradil a Marek Jakubec, kraje zálohy: Filip Burdík a Martin Walach, útok: Petr Vyoral (ŽK 47 min, 61 min Serhii Sikachov) a Jakub Olšák (55 min Tomáš Kocián)

Statistiky zápasu:

Branky: 90 min Filip Burdík (asistence Jan Hradil).

13. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Skalička:

TJ Sokol Skalička vs. Tatran Všechovice B 4 : 1 (poločas 1:0)

V sobotu odehrál náš tým třinácté kolo této sezóny. Vítěznou šňůru pěti zápasů jsme bohužel přerušili. Zápas se nám nevydařil, nestačili jsme  na druhý tým tabulky na jeho půdě, ale protože jsme mu to hodně usnadnili naším přístupem a hrubými chybami. Přitom jsme v úvodu zápasu byli lepší na míči, ale domácí byli nebezpečnější a hrozili z protiútoků. Zápas velmi ovlivnilo vyloučení našeho útočníka Standy Rakovského, který hrál zbytečně hodně ostře a po dvou žlutých kartách za fauly v 30 a 42 minutě se poroučel ze hřiště a netakticky oslabil náš tým. Do půle se šlo za stavu 1:0 pro domácí, což byl pořád hratelný průběžný výsledek. Věřili jsme, že se můžeme o výsledek porvat i v 10 lidech, ale to bychom nesměli dělat školácké chyby a dát domácímu šutérovi Škutovi tolik prostoru. Již v 54 minutě zvýšil na 2:0. Na tuto branku jsme ještě v 58 minutě zareagovali brankou střídajícího Petra Vyorala, který má snad patent na krásné branky z prvních doteků po svém vystřídání. Náš mladý útočník se zanedlouho objevil v další šanci, kterou se však nepodařilo zužitkovat a naopak jsme z protiútoku inkasovali my a opět to byl Jarda Škuta. Hattrick mu ale nestačil a v 87 minutě nás dorazil svou čtvrtou brankou. I po této prohře si držíme čtvrtou příčku tabulky, nyní jsme na 26 bodech při skóre 36:23, s pětibodovým náskokem na pátou Čekyni a tříbodovou ztrátou na třetí Horní Nětčice. V dalším kole nás čeká předehrávka prvního jarního kola, a to v neděli 6. listopadu od 14:00 v Bochoři, což bude poslední zápas podzimu. A tým v sobotu rovněž prohrál důležitý zápas v Přerově a navíc vyfasoval dvě červené karty po utkání. Prapor tak pozvedli dorostenci, kteří v krásném a dramatickém utkání porazili favorizované SK Hranice B až po penaltovém rozstřelu 3:2, bravo kluci.

Naše sestava:

Gólman: Radim Hradil, stopeři: Michal Nesvadba (Kap., ŽK, 80 min) a Marek Jakubec, obránci: Petr Čagan (78 min Serhii Sikachov) a Filip Rolinc (ŽK 77 min), střed zálohy: Martin Studený (55 min Miroslav Rolinc) a Jan Hradil, kraje zálohy: Lukáš Tvrdoň (67 min Jakub Olšák) a Martin Walach, útok: Tomáš Kocián (55 min. Petr Vyoral) a Stanislav Rakovský (ŽK 30 min, ČK 42 min)

Statistiky zápasu:

Branky: 58 min Petr Vyoral (asistence Miroslav Rolinc).

12. kolo - domácí zápas s TJ Union Lověšice:

V sobotu odehrál náš tým dvanácté kolo této sezóny a poslední domácí zápas podzimu. Vítěznou šňůru si sice držíme, ale bylo to až po penaltách, takže jsme ztratili bod. Nutnou podotknout, že soupeř byl kvalitní a šikovný v záložní řadě. První poločas byl z naší strany dobrý, ale dokázali jsme vytěžit pouze jedinou branku. Druhý poločas se nám moc nevyvedl, navíc jsme nechali soupeře již v 50 minutě srovnat a po faulu soupeře a následné roztržce bylo po fotbalu. Na spodní bránu jsme vyslali snad jen jedinou střelu, a to pravým obráncem Petrem Čaganem z voleje. Zápas dospěl až do penaltového rozstřelu, ve kterém jsme byli úspěšnější, neboť jsme proměnili třikrát a soupeř pouze jednou. Po zisku těchto dvou bodů jsme klesli opět na čtvrtou příčku tabulky, ale máme stejně bodů jako třetí Horní Nětčice, které mají lepší skóre. Nyní jsme na 26 bodech při skóre 35:19. V dalším kole nás čeká venkovní zápas, a to v sobotu 29. října od 14:30 ve Skaličce, která drží druhou příčku tabulky.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K) a Filip Rolinc, obránci: Petr Čagan (ŽK 68 min, 81 min Lukáš Tvrdoň) a Jiří Losert (46 min Radomyr Zhydkov ŽK 60 min), střed zálohy: Marek Jakubec a Jan Hradil (75 min Jakub Olšák), kraje zálohy: Filip Burdík (ŽK 79 min, 85 min Serhii Sikachov) a Martin Walach, útok: Petr Vyoral (46 min. Michal Horáček) a Stanislav Rakovský (ŽK 55 min)

Statistiky zápasu:

Branky: 3 min Petr Vyoral (asistence Stanislav Rakovský). Penaltový rozstřel 3:1: Stanislav Rakovský-proměnil, Radomyr Zhydkov-neproměnil Jakub Olšák-proměnil, Filip Rolinc-neproměnil, Martin Walach-proměnil (vítězná penalta)

11. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Horní Nětčice:

V neděli odehrál náš tým jedenácté kolo této sezóny. Držíme si vítěznou šňůru pěti zápasů v řadě a získali pomyslný klíč od Záhoří. Čekal nás těžký derby zápas, což se také potvrdilo. Opět jsme  byli notně posíleni z A týmu, který měl již svůj mač odehraný v sobotu. Z A týmu tentokrát vypomohli Radek Geryk a Dustin Kruse na beku, Erik Hrabovský ve středu zálohy a Radek Skácel ml. v útoku. V první půli to byla těžká šichta do kopce a navíc proti silnému větru a tvrdý nerovný terén nepřál přesné kombinaci. Chtěli jsme hrát a tvořit a tlačili se hodně dopředu a domácí hrozili z brejků a ze standartních situací po našich chybách a zbytečných faulech. Naštěstí se domácí neprosadili a vše skončilo na výtečně chytajícím Františkovi. Naopak jsme těsně před půli udeřili my. Po faulu domácího gólmana na unikajícího Standu Rakovského se kopala penalta, kterou bezpečně proměnil Radek Skácel. V druhé půli to byl opět vyrovnaný zápas a šance na obou stranách, přičemž efektivnější jsme byli my. Druhou branku přidal opět Radek Skácel ml. Po vyražené střele střídajícího Serhiiho Sikachova. Domácím se ale povedlo brzo odpovědět. Ze standartní situace zpoza šestnáctky se ukázkově trefil domácí kanonýr Jarda Sehnálek. Soupeř se nadechl k náporu, ale skóre jsme navýšili my. V 81 minutě přidal po krásné akci pojistku na vítězství hezkou křižnou střelou Filip Burdík, který si za svůj výkon branku zasloužil. Gratulujeme k první brance v mužích. Po této důležité výhře jsme poskočili o jednu příčku a na třetím místě tabulky vystřídali právě Nětčice. Nyní máme 24 bodů při skóre 34:18. V dalším kole nás čeká poslední domácí zápas podzimu, a to v sobotu 22. října od 14:30, kdy přivítáme TJ Union Lověšice.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K) a Filip Rolinc 90 min. Jakub Olšák), beci: Dustin Kruse (ŽK 17 min) a Radek Geryk, střed zálohy: Marek Jakubec (ŽK 88 min.) a Erik Hrabovský, kraje zálohy: Filip Burdík (85 min. Lukáš Tvrdoň) a Martin Walach, útok: Radek Skácel (90 min. Tomáš Kocián) a Stanislav Rakovský (59 min. Serhii Sikachov)

Statistiky zápasu:

Branky: 39 min Radek Skácel ml. (z pokutového kopu, asistence Stanislav Rakovský), 65 min Radek Skácel ml. (asistence Serhii Sikachov), 81 min Filip Burdík (asistence Erik Hrabovský)

10. kolo - domácí zápas s SK Radslavice B:

V sobotu odehrál náš tým desáté kolo této sezóny. Konečně to bylo s nulou, navíc jsme dali bůra a výsledek byl podpořený i dobrou hrou. Byli jsme  notně posíleni z A týmu, který měl o víkendu volno, protože svůj zápas s SK Baťov má odložený až na listopad. Z A týmu tentokrát vypomohli Radek Skácel v útoku, Dan Rolinc ve středu zálohy, kteří u nás už hráli a poprvé Dustin Kruse na beku, který je třetím cizincem, jenž se u nás představil (Jižní Korea, Ukrajina, Německo). Soupeři jsme toho mnoho nedovolili. Po půli jsme vedli 2:0 a obávaná Csaplárova past naštěstí nesklapla. Naopak jsme po půli brzy přidali třetí branku a zanedlouho i čtvrtou a pátou a zápas zcela kontrolovali. Do zápasů už v našem týmu zasáhlo 29 hráčů. Po této výhře jsme udrželi čtvrtou příčku tabulky s 21 body při skóre 31:17. V dalším kole nás čeká těžký derby zápas v Horních Nětčicích, a to v neděli 16. října od 14:30, kdy se bude jednat o souboj o třetí místo v tabulce.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K) a Filip Rolinc, beci: Petr Čagan (ŽK 35 min, 80 min Jiří Losert) a Dustin Kruse, střed zálohy: Marek Jakubec a Daniel Rolinc (50 min. Tomáš Kocián), kraje zálohy: Filip Burdík (66 min. Lukáš Tvrdoň) a Martin Walach (66 min. Jakub Olšák), útok: Radek Skácel (80 min. Serhii Sikachov) a Stanislav Rakovský

Statistiky zápasu:

Branky: 13 min Radek Skácel (asistence Stanislav Rakovský), 20 min Stanislav Rakovský (asistence Radek Skácel), 52 min Marek Jakubec (asistence Martin Walach), 60 min Radek Skácel (asistence Stanislav Rakovský), 63 min Radek Skácel (asistence Stanislav Rakovský)

9. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Soběchleby:

V neděli odehrál náš tým deváté kolo této sezóny. Už to zní jako obehraná písnička, ale opět to z naší strany zase nebylo herně vydařené, ale znovu bereme tři body, protože jsme nyní hodně produktivní, tak snad nám to vydrží. Nemáme ustálenou sestavu, každý zápas hrajeme v jiné a je to znát. V tomto zápase jsme zbytečně dopustili přestřelku. Po první půli jsme totiž vedli již 4:1, ale v druhé půli jsme se nechali domácími hned od úvodu zatlačit a nechali je snížit na 4:3, naštěstí jsme pak kontrovali dvěma brankami a výsledek uhájili. Pěti kanadskými body za 2 branky a tři asistence se blýskl Standa Rakovský. K první brance v mužích a v našem týmu gratulujeme Petru Vyoralovi, který po vystřídání snad z prvního doteku vymetl šibenici. Po této výhře jsme udrželi čtvrtou příčku tabulky s 18 body při skóre 26:17. V dalším kole nás čeká domácí zápas s SK Radslavice B (Prosenice), a to v sobotu 8. října od 15:00. Fotbal se ale na hřišti bude hrát již ve středu 5. října, kdy náš dorost přivítá od 16:00 tým FK Chropyně.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K), (ŽK 40 min.) a Martin Walach, beci: Radomyr Zhydkov a Jiří Losert (77 min. Petr Vyoral), střed zálohy: Filip Rolinc a Martin Studený, kraje zálohy: Lukáš Tvrdoň (61 min. Serhii Sikachov) a Michal Horáček (46 min. Jakub Olšák), útok: Tomáš Kocián a Stanislav Rakovský

Trenéři: Jiří Bělík a Martin Horáček

Statistiky zápasu:

Branky: 9 min. Martin Studený (asistence Stanislav Rakovský) 12 min. Michal Horáček (asistence Stanislav Rakovský) 14 min. Standa Rakovský (asistence Tomáš Kocián) 23 min. Lukáš Tvrdoň (asistence Stanislav Rakovský) 75 min. Stanislav Rakovský (asistence Martin Walach) 77 min. Petr Vyoral (asistence Tomáš Kocián)

8. kolo - vekovní zápas s SK Říkovice:

V neděli odehrál náš tým osmé kolo této sezóny a čtvrtý venkovní zápas a šlo o třetí výherní venkovní zápas. Zápas to z naší strany zase nebyl herně vůbec vydařený, ale opět bereme tři body a opět v pozměněné sestavě. Znovu jsme soupeři udělili lekci z efektivity, vrací se nám štěstí, které jsme neměli v zápasech s Čekyní a Potštátem. Velké hřiště v Říkovicích nám vůbec nesedělo, výhru jsme doslova ukopali a ubojovali, a to navíc od 51 minuty v deseti lidech a také díky výtečnému výkonu našeho gólmana. Po této výhře jsme udrželi čtvrtou příčku tabulky s 15 body při skóre 20:13. V dalším kole nás čeká venkovní zápas v Soběchlebích, a to v neděli 2. října od 10:00, kam jsme si zápas kvůli sobotnímu Dýňobraní přeložili. Přesto se u nás o víkendu fotbal hrát bude, a to dorost, který na našem hřišti v HÚ přivítá v neděli 2. října od 13:00 Nezamyslice.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (K) a Marek Jakubec, beci: Jiří Losert a Radomyr Zhydkov, střed zálohy: Filip Burdík (51 min. ČK) a Jan Hradil (86 min. ŽK), kraje zálohy: Filip Rolinc a Lukáš Tvrdoň (90 min. Radim Hradil), útok: Tomáš Kocián (71 min. Serhii Sikachov) a Jakub Olšák (52 min. Michal Horáček)

Statistiky zápasu:

Branky: 13 min Tomáš Kocián (asistence Filip Rolinc), 32 min Filip Rolinc (asistence Tomáš Kocián), 85 min Jan Hradil (asistence Lukáš Tvrdoň)

7. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Vlkoš:

V sobotu odehrál náš tým sedmé kolo této sezóny a čtvrtý domácí zápas. Zápas to z naší strany nebyl herně zrovna vydařený, ale bereme tři body. Tentokrát jsme totiž soupeři dali lekci z efektivity my, ale jen v první půli. Hosté se pouštěli v hodně lidech do útočení a vzadu nechávali velké okénka a měli možnosti z rychlých brejků. V druhé půli jsme nechali hosty brzo snížit, místo toho, abychom z kopce výsledek pojistili a pohlídali. Měli jsme i štěstí, dvakrát jsme dokonce Filipem Burdíkem a Petrem Čaganem vykopávali z brankové čáry. Nutno podotknout, že jsme postrádali hodně hráčů, a to Frantu Symerského, Marka Jakubce, Radka Skácela, Rado Zhydkova, Jirku Loserta, Toma, Mikulíka, Michala Horáčka a Standu Rakovského, ale i přesto jsme měli čtveřici náhradníků. Museli jsme tedy hodně měnit sestavu a do zbraně povolat i veterány. Do brány se postavil Radim Hradil, na pravého beka šel Petr Čagan a Filip Rolinc se posunul na předstopera, k Honzovi Hradilovi do středu zálohy se opět postavil Martin Studený a do útoku šli Tom Kocián a Kuba Olšák. První branku vsítil Tom Kocián, který po příhře Martina Walacha přeloboval zpoza šestnáctky gólmana hostí. Druhá branka padla opět po akci Toma Kociána, který byl v kraji šestnáctky faulován a z následné penalty se Petr Čagan nemýlil. Třetí branka padla po jednom z brejků, kdy míč putoval zprava doleva po ose Tom Kocián-Honza Hradil-Kuba Olšák, přičemž třetí jmenovaný  po povedené akci vsítil tzv. šatňáka. Po této výhře jsme poskočili na čtvrtou příčku tabulky s 12 body při skóre 17:12. V dalším kole nás čeká venkovní zápas v Říkovicích, a to v neděli 25. září od 15:30.

Naše sestava:

Gólman: Radim Hradil, stopeři: Michal Nesvadba (K) (65 min. ŽK) a Filip Rolinc, beci: Petr Čagan (80 min. ŽK) a Martin Walach, střed zálohy: Martin Studený (89 min. Roman Vašina) a Jan Hradil (90 min. ŽK), kraje zálohy: Filip Burdík a Lukáš Tvrdoň (76 min. Martin Mikulík), útok: Tomáš Kocián (65 min. Petr Vyoral) a Jakub Olšák (65 min. Serhii Sikachov)

Statistiky zápasu:

Branky: 25 min Tomáš Kocián (asistence Martin Walach), 42 min. Petr Čagan (z PK, asistence Tomáš Kocián), 45+1 min Jakub Olšák (asistence Jan Hradil)

6. kolo - venkovní zápas s FK Troubky B:

V neděli odehrál náš tým šesté kolo této sezóny a třetí venkovní zápas. Tentokrát nás čekal těžký mač na půdě dosud neporaženého lídra tabulky. Ze zápasu jsme odcházeli poražení, ale se vztyčenou hlavou, nemáme se za co stydět. Domácí se o výsledek obávali do poslední minuty a rozhodně neočekávali takový průběh, na který nebyli doposud v této sezóně zvyklí. V tomto zápase jsme měli minimálně na bod, ale bez vstřelené branky můžeme těžko pomýšlet na nějaký bodový zisk. Domácí byli fotbaloví, ale mnoho si toho nevytvořili, přesto se jim povedlo skórovat již v první půli, a to v 21. minutě z trestného kopu na hranici šestnáctky. Druhou, pojišťovací branku domácí přidali po naší hrubce až v 90 minutě. Je to škoda, minimálně bod jsme si zasloužili a mohli jsme být svalovému první, kdo domácí obere o body, a to i přesto, že musel v 35 minutě kvůli obnovenému svalovému zranění odstoupit Tom Mikulík a v poločase také Standa Rakovský kvůli zranění z předchozího zápasu. Po této prohře jsme klesli na šestou příčku tabulky, v dalším kole nás čeká domácí zápas, a to v sobotu 17. září, kdy budeme od 15:30 hostit dalšího nováčka soutěže TJ Vlkoš.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba a Marek Jakubec (K) (68 min. ŽK), beci: Filip Rolinc a Martin Walach, střed zálohy: Tomáš Mikulík (35 min. Lukáš Tvrdoň) a Jan Hradil, kraje zálohy: Filip Burdík a Jakub Olšák (60 min. ŽK, 84 min. Martin Mikulík), útok: Michal Horáček a Stanislav Rakovský (46 min. Jiří Losert)

5. kolo - domácí zápas s FK Potštát:

V sobotu odehrál náš tým páté kolo nové sezóny a třetí domácí zápas. Zápas se nám vůbec nevyvedl, i když jsme měli nabitou lavičku se 7 náhradníky. Sáhli jsme k další, tentokrát nevynucené změně na postu stopera a nefungovalo to. Přesto jsme měli v první půli spoustu šancí, ale pohořeli jsme v koncovce a navíc svými hrubými chybami soupeři darovali branky. V druhé půli jsme do soupeře, který zalezl, bušili, ale bezvýsledně, naopak jsme z brejku inkasovali, kdy kanonýr hostů Pokorný vymotal obranu a zvýšil na 0:3. Nám se již i pře velký tlak podařilo jen korigovat na 1:3 až v 90 minutě, což bylo pozdě, další gól nám nebyl souzen, a tak hluční fanoušci soupeře mohli slavit. Po této prohře jsme klesli na čtvrtou příčku tabulky, v dalším kole nás čeká těžký mač na půdě lídra tabulky, a to v neděli 11. září od 16:00. Na domácím hřišti se představíme v sobotu 17. září, kdy budeme hostit dalšího nováčka soutěže TJ Vlkoš.

Naše sestava:

Gólman: Martin Horáček, stopeři: Martin Studený (24 min ŽK) a Marek (K) Jakubec, beci: Radomyr Zhydkov a Filip Rolinc (84 min. Lukáš Tvrdoň), střed zálohy: Tomáš Mikulík a Jan Hradil (62 min. Michal Nesvadba), kraje zálohy: Jakub Olšák (26 min. ŽK, 46 min. Filip Burdík) a Martin Walach, útok: Michal Horáček (62 min. Roman Vašina) a Stanislav Rakovský (82 min. ŽK)

Statistiky zápasu:

Branky: 90 min Roman Vašina (asistence Stanislav Rakovský)

4. kolo - venkovní zápas s FK Brodek u Přerova B:

V sobotu odehrál náš tým druhý venkovní zápas nové sezóny a opět vítězný, i když s velkými obtížemi, protože jsme museli hodně improvizovat se sestavou. Rozpadla se nám skoro celá obrana a část zálohy. Chyběli oba stopeři Michal Nesvadba a Marek Jakubec a také pravý bek Rado Zhydkov a v záloze Býškovské duo Tom Mikulík a Filip Burdík. Museli jsme tedy povolat do zbraně veterány a díky nim dali tým do kupy a také získali další důležité body. Na stopera se postavil Jirka Bělík, na předstopera Radek Skácel starší a do středu zálohy Martin Studený, pravého beka odehrál celý zápas zraněný Jirka Losert. Podařil se nám úvod zápasu, kdy jsme rychle vedli po dvou pokutových kopech z 3 a 9 minuty, které proměnil stoper s kapitánskou páskou Jirka Bělík. Obě penalty byly po zákrocích na Standu Rakovského, který se vrátil na hrot útoku po absenci v minulém zápase. Ten se navíc prosadil ve 20 minutě, kdy po asistenci parťáka z útoku Michala Horáčka zvýšil na 0:3. Druhý poločas, hlavně jeho první část byl z naší strany špatný a pustili jsme zbytečně domácí zpět do zápasu. Mělo na to vliv dvojité střídání a nekoncentrovanost a nesoustředěnost. Domácí snížili po našem nedůrazu a laxnosti na 1:3 již v 49 minutě a měli další vyložené šance, které naštěstí neproměnili jednak díky své nemohoucnosti nebo výtečným zákroků našeho gólmana, který nás opět podržel. Naopak se nám podařilo zvýšit na 1:4, ale sudí branku nepochopitelně neuznal. Závěr zápasu jsme ubojovali a skóre se již neměnilo. Po této výhře jsme se vrátili na druhou příčku tabulky, kterou by ale chtělo pojistit výhrou v dalším kole, ve kterém nás čeká domácí hodový zápas s FK Potštát, a to v sobotu 3. září od 16:00. Den předem, v pátek 2. září se od 17:30 odehraje zápas starých gard s TJ Mrlínek.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Jiří Bělík a Radek Skácel (90 min. Tomáš Koryčánek), beci: Jiří Losert a Filip Rolinc (70 min. ŽK), střed zálohy: Martin Studený a Jan Hradil (46 min. Lukáš Tvrdoň), kraje zálohy: Jakub Olšák (46 min. Tomáš Kocián), útok: Michal Horáček (77 min. Serhii Sikachov) a Stanislav Rakovský (83 min. Petr Vyoral)

Statistiky zápasu:

Branky: 3 min a 9 min. Jiří Bělík (obě z pokutového kopu, obě po faulech na S. Rakovského), 20 min. Stanislav Rakovský (asistence Michal Horáček)
 

3. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Čekyně:

V sobotu odehrál náš tým třetí kolo nové sezóny a bohužel jsme nepotvrdili venkovní vítězství a nevyužili výhodu domácího prostředí, ačkoliv jsme byli jednoznačně lepším týmem. Nepodařilo se nám ale v první půli zužitkovat naše šance a počínat si lépe v šestnáctce soupeře. V první půli totiž hrál soupeř ještě otevřeně. Měli jsme několik nebezpečných hlaviček, z nichž jedna skončila v síti, ale bohužel v naší, jelikož jsme si dali regulérního vlastence. V druhé půli jsme z kopce bušili do uzavřené a stáhlé obrany soupeře, ale podařilo se nám vyrovnat až v 76. minutě z trestného kopu z pravé strany šestnáctky. Nadechli jsme se k dalšímu náporu, ale 4 minuty nato jsme soupeři naší další velkou chybou doslova soupeři gól darovali a byl to bohužel gól poslední, i když jsme i posledních 10 minut soupeře dále mačkali. Doufáme, že jsme si vybrali pech v tomto zápase, ale musíme se také zlepšit v zakončení a vyvarovat se hrubých chyb v obraně, protože herně to nebylo zlé, ale přiznejme si, že včerejší soupeř svou kvalitou nepatří na druhé místo tabulky, kam je posunula včerejší výhra. V minulém zápasu nám proti tomuto soupeři padlo vše, teď holt ne. Po této výhře jsme tedy klesli na třetí příčku tabulky. V dalším kole nás čeká venkovní zápas s rezervou FK Brodek u Přerova, a to v sobotu 27. srpna od 16:30.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (32 min. ŽK) a Marek Jakubec, beci: Radomyr Zhydkov a Filip Rolinc, střed zálohy: Tomáš Mikulík (80 min. ŽK) a Jan Hradil, kraje zálohy: Filip Burdík a Martin Walach, útok: Michal Horáček (68 min. Martin Studený) a Tomáš Kocián (62 min. Jakub Olšák)

Statistiky zápasu:

Branka: 76 min. Martin Walach (z trestného kopu)

2. kolo - venkovní zápas s FK Spartak Lipník n/B B

Včera odehrál náš tým druhé kolo nové sezóny. Při pozvánce na zápas jsme slibovali, že je na čase změnit negativní bilanci a soupeři to vrátit i s úroky a povedlo se. Domácím jsme nadělili šest branek, přičemž skóre mohlo být klidně dvouciferné, protože jsme opět zahodili spoustu šancí, a to zejména v první půli. Začátek zápasu sice patřil domácím, museli jsme se srovnat s rozestavením, ale pak už jsme převzali aktivitu my a byli po celý zápas lepší. Po této výhře jsme na druhém místě tabulky, úvod sezóny se nám vydařil, ale je to jen začátek, přijdou těžší zápasy a kvalitnější soupeři. Našim hasičům děkujeme za zapůjčení vozu na zápas, dovezli jsme v něm cennou výhru. V dalším kole nás čeká domácí zápas proti Čekyni, a to v sobotu 20. srpna od 16:30.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba a Marek Jakubec, beci: Radomyr Zhydkov a Filip Rolinc, střed zálohy: Tomáš Mikulík a Jan Hradil, kraje zálohy: Filip Burdík (75 min. Lukáš Tvrdoň) a Martin Walach (41 min. ŽK), útok: Michal Horáček (67 min. Tomáš Kocián) a Stanislav Rakovský (80 min. Jakub Olšák)

Statistiky zápasu:

Branky: 9 min. Stanislav Rakovský (bez asistence), 45 min. Jan Hradil (asist. Stanislav Rakovský), 57 min. Michal Horáček (asist. Stanislav Rakovský), 75 min. Marek Jakubec (asist. Stanislav Rakovský), 79 min. Filip Rolinc (pokutový kop, asist. Tomáš Kocián), 90 min. Marek Jakubec (asist. Lukáš Tvrdoň)

1. kolo - domácí zápas s SK Bochoř

Včera odehrál náš tým první zápas nové sezóny 2022/2023. V prvním kole jsme hostili nováčka soutěže SK Bochoř, který nám vyhověl s přeložením zápasu, na pro nás netradiční termín neděli 14:30, vzhledem k sobotní svatbě našeho hráče Standy Rakovského. Do zápasu zasáhla pětice mladých pušek, a to Michal Horáček, Filip Rolinc, Filip Burdík a Petr Vyoral, kteří skončili v dorostu a také Honza Hradil, stále ještě dorostenec týmu Všechovice-Opatovice. Do týmu se také po delší odmlce vrátil Tom Mikulík. Náš věkový průměr se v tomto zápase dostal na 28 let. Ale zpět k zápasu. V zápase jsme byli lepší, vstřelených branek mohlo být daleko více, zahodili jsme spoustu šancí. Ale chybovali jsme také hodně v rozehrávce z obrany a soupeře zbytečně dostávali do hry našimi chybami. Naštěstí soupeř využil jen jednu v úvodu zápasu a podržel nás také Franta v bráně, který na konci zápasu lapil i hodně přísně nařízenou penaltu. Máme tedy v trénincích na čem pracovat. Mladým puškám a Tomovi Mikulíkovi přejeme, ať se jim u nás daří. Závěrem přejeme také novomanželům Standovi a Katce hodně štěstí v jejich nové a společné životní etapě. Příští týden nás čeká nedělní zápas s FK Spartak Lipník n/B B na v Dolním Újezdě od 17:00.

Statistiky zápasu:

Branky: 16 a 50 min. Jakub Olšák (asistence Filip Burdík a Martin Walach), 74 min. Marek Jakubec (asistence Jan Hradil).

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba a Marek Jakubec, beci: Radomyr Zhydkov a Filip Rolinc (85 min. Jiří Losert), střed zálohy Jan Hradil a Tomáš Mikulík, krajní záloha: Jakub Olšák (62 min. Lukáš Tvrdoň) a Filip Burdík (85 min. Petr Vyoral), útok: Michal Horáček (51 min. Tomáš Kocián) a Martin Walach.

Letní příprava 2022:

Přátelský domácí zápas s TJ Sokol Bynina:

01.08.2022

Včerejší generálka na novou sezónu se našemu týmu nepovedla. Soupeři z Byniny jsme podlehli vysoko 1:5, když se o naši jedinou branku postaral Standa Rakovský po přihrávce Michala Horáčka. V brance musel za absentujícího Frantu Symerského a zraněného Radima Hradila zaskočit opět Martin Horáček. Soupeři jsme doslova namazali na první branku, ale na ni jsme ještě stačili reagovat vyrovnáním. Poté jsme byli lepším týmem a měli tlak na spodní bránu, ale bohužel neproměnili své šance a soupeř z ojedinělého útoku zvýšil na 1:2. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit lépe, ale opak byl pravdou. Hned z prvního útoku jsme obdrželi třetí branku a zanedlouho i čtvrtou. Soupeř byl hodně efektivní. Ze zápasu se musíme hodně poučit, je na čem zapracovat, takhle by to v sezóně nefungovalo.

Naše sestava:

Góman: Martin Horáček, stopeři: Michal Nesvadba a Marek Jakubec, beci: Radomyr Zhydkov a Filip Rolinc (Petr Čagan), střed zálohy: Stanislav Rakovský a Jan Hradil (Tomáš Mikulík), kraje zálohy: Jakub Olšák a Martin Walach, útočníci: Daniel Kolář a Michal Horáček (Tomáš Kocián)

Sezóna 2021/2022:

25. kolo - domácí zápas s FK Potštát:

Tatran Všechovice B vs. FK Potštát 11:0 (poločas 5:0)

V sobotu 18. června odehrál náš tým poslední zápas této sezóny. V 25. kole jsme na našem hřišti přivítali FK Potštát. Rozloučili jsme se sezónou a také s kariérou Jirky Bělíka, který s předstihem oznámil, že je to jeho poslední oficiální zápas. Někteří tomu ale stále nevěří a již proběhly sázky, že do zápasu ještě nastoupí, tak se necháme překvapit. Vysokou výhrou jsme si vylepšili pošramocené skóre z minulého týdne. Je nutné podotknout, že zápas ovlivnilo, že soupeř přijel v deseti lidech a my si chtěli spravit chuť. I my se potýkali s řadou absencí a opět nám výrazně pomohli čtyři kluci z dorostu, kteří nás nenechali ve štychu, přestože měli v nohách dopolední zápas na KMK Zubr Přerov. O osudu zápasu bylo brzo rozhodnuto a tak jsme mohli naše mladé pušky vystřídat. Otázkou jen bylo, na jaké číslici se se skóre zastaví. Nakonec z toho byl dvouciferný výsledek, přičemž loučící se Jirka Bělík zavěsil čtyřikrát. Na Potštát se mu daří, i v podzimním zápase mu naložil čtyři branky. Paradoxně byl ale hráčem druhého poločasu náš gólman, kterého jsme pod dojmem vysokého vedení nechali laxním bráněním vyniknout. Sám se několika výtečnými zákroky postaral o svou pátou nulu v sezóně. Se sezónou jsme se tedy rozloučili více než důstojně a vítězně. Díky této výhře jsme se posunuli na konečnou 6. příčku tabulky s 38 body při skóre 59:45. Nejlepším střelcem týmu se stal Jirka Bělík s 10 brankami, nejlepším asistentem Standa Rakovský s 11 asistencemi a železnými muži v počtu odehraných minut kapitán Michal Nesvadba s Martinem Walachem. Skokanem roku je pak Marek Jakubec, který restartoval kariéru a vrátil se do zápasů až v jarní části a přesto z předstopera stihl 7 branek a 3 asistence. Nyní následuje krátká přestávka, letní tréninky nám začnou již v půlce července a následně nás čeká účast na Újezdském poháru ve Velkém Újezdu v sobotu 23. července.

Statistiky zápasu:

8 min. Tomáš Kocián (asist. Marek Jakubec), 10 min. Jiří Bělík (asist. Lukáš Tvrdoň), 15 min. Jan Hradil (asist. Jiří Bělík ), 24 min. Jiří Bělík (pen.), 33 min. Jakub Olšák (asist. Stanislav Rakovský), 52 min. Stanislav Rakovský (asist. Marek Jakubec), 58. min. Filip Burdík (Tomáš Kocián), 61 min. Tomáš Kocián (asist. Stanislav Rakovský),

77 min. Marek Jakubec, 80 min. Jiří Bělík (asist. Marek Jakubec), 87 min. Jiří Bělík (asist. Filip Burdík).

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (58 min. Michal Horáček) a Marek Jakubec, beci: Radomyr Zhydkov a Filip Rolinc (46 min. Filip Burdík), střed zálohy: Jan Hradil (33 min. Stanislav Rakovský) a Martin Walach, kraje zálohy: Jakub Olšák (58 min. Martin Mikulík-74 min. Tomáš Koryčánek), útok: Tomáš Kocián a Jiří Bělík

24. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Hustopeče:

TJ Sokol Hustopeče n/B vs. Tatran Všechovice B 7:0 (poločas 1:0)

V sobotu 11. června odehrál náš tým poslední venkovní zápas. V 24. kole jsme se představili na hřišti TJ Sokol Hustopeče n/B.  Čekali jsme jeden z nejtěžších zápasů, domácí mají opravdu výborný tým a navíc jsme se opět potýkali s řadou absencí (Franta Symerský, Radim Hradil, Standa Rakovský, Marek Jakubec, Jirka Bělík, Lukáš Tvrdoň, Serhii Sikachov, Petr Čagan) a museli jsme se spolehnout opět na pomoc čtyř dorostenců, jelikož A tým měl také problémy se složením sestavy na svůj zápas v Šumperku. Do brány se opět podruhé uvolil stoupnout zkušený hráč z pole Martin Horáček, který plnil částečnou roli falešného stopera při rozehrávce a tím nám hodně pomohl. Výsledek vypadá hrozivě, ale takovou nálož jsme si snad nezasloužili, protože v první půli to byl vyrovnaný zápas. Byli jsme na míči, kombinovali už od gólmana a domácím se nedařilo, byli nervózní a chodili do soubojů hodně ostře. Již ve 20 minutě to odnesl náš obránce Jirka Losert, který musel odstoupit a nahradil ho Michal Horáček, který se posunul do zálohy a Filip Rolinc se stáhl na beka. Odstoupení Jirky nám ublížilo a nabouralo plány. Další ostré střety málem odnesli Martin Horáček a Tom Kocián. Domácím se v této době, kdy jsme hráli v deseti, podařilo po naší chybě ve středu obrany skórovat. Do šaten se šlo za poločasového stavu přívětivých 1:0 a i druhou půli jsme začali dobře. O osudu zápasu rozhodlo až 10-15 minut v druhém poločasu. I druhá branka domácích z 52 minuty byla prakticky z ničeho po naší nedomluvě a chybě v obraně. Domácí se uklidnili a za 4 minuty přidali již hezkou branku a o zápasu bylo rozhodnuto, naše hra se sesypala, ubylo důrazu a pohybu a domácí prakticky každý útok potrestali. Zachovali jsme se školácky, místo abychom se stáhli a  soustředili na obranu a odehráli zápas s lichotivým skóre, tak jsme se bezhlavě pouštěli do protiútoků, lacině jsme ztráceli míče, což byla voda mlýn domácím, kteří ožili a uštědřili nám krutou porážku, Martin Horáček si mohl v bráně připadat zbytečně. V druhé půli jsme prostřídali kluky z dorostu, protože je následující den čekal těžký zápas v Nezamyslicích. V dalším kole nás čeká poslední zápas této sezóny, a to v sobotu 18. června od 17:00, kdy na našem hřišti přivítáme FK Potštát. Chtělo by to rozloučit se se sezónou důstojně a nejlépe vítězně.

Statistiky zápasu:

Do statistik jsme se tentokrát vůbec nezapsali.

Naše sestava:

Gólman: Martin Horáček, stopeři: Michal Nesvadba a Roman Pikna, beci: Radomyr Zhydkov a Jiří Losert (20 min. Michal Horáček-75 min. Martin Mikulík), střed zálohy: Jan Hradil (57 min. Filip Burdík) a Martin Walach, kraje zálohy: Jakub Olšák a Filip Rolinc (75 min. Tomáš Koryčánek), útok: Tomáš Kocián a Jan Hostaša

23. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Čekyně:

Tatran Všechovice B vs. TJ Sokol Čekyně  8:0 (poločas 4:0)

V sobotu 5. června odehrál náš tým předposlední domácí zápas. V 23. kole jsme přivítali TJ Sokol Čekyně.  Čekali jsme těžký vyrovnaný zápas, ale byli jsme svědky kanonády, při které jsme si notně vylepšili skóre. Vše se odvíjelo od dobrého vstupu do zápasu a od hodně prostupné a chybující obrany soupeře, ale otázkou je, proč jsme tak nehráli i ve Staré Vsi. Nám se dařilo vše, soupeři naopak, dobrý začátek nás nakopl a měli jsme chuť hrát. Po chybě stopera jsme dali branku už v1. minutě a do 16 minuty to bylo 3:0, přičemž to byly krásné branky. Například v 16 minutě našel z rohu Honza Hradil svého dorosteneckého trenéra Marka Jakubce, který hlavou zavěsil na vzdálenější tyč. Do poločasu to bylo 4:0 a to mohlo být skóre ještě vyšší.  Díky vysokému vedení jsme mohli brzo střídat a pustit do hry další borce. Někteří borci si značně vylepšili statistiky, někteří nebyli daleko od hattricku, klidně to mohlo být 10:0. Soupeř už pak byl samozřejmě odevzdaný a dohrával z nutnosti, ale bylo dobré, že jsme udrželi nulu. Jedná se o 7 nulu v sezóně, čtyři si připsal František, dvě Radim Hradil a jednu Adam Kňura. Z druhé půlku stojí za zmínku krásná letecká branka Toma Kociána, který rybičkou zavěsil hlavou po centru Honzy Hostaši. Po této výhře jsme o skóre svého soupeře předskočili a patří nám tak 6. příčka tabulky. V dalším kole nás ovšem čeká těžký venkovní zápas v Hustopečích, kdy máme mít řadu absencí, a to v sobotu 11. června od 17:00.

Statistiky zápasu:

1 min. Honza Hostaša (asist. Rado Zhydkov) 14 min. Radek Skácel ml. (asist. Honza Hostaša) 16. Marek Jakubec (asist. Honza Hradil) 44 min. Radek Skácel ml. (asist. Honza Hostaša) 57 min. Tomáš Kocián (asist. Honza Hostaša) 60 min. Tomáš Kocián (asist. Honza Hradil) 62 min. Marek Jakubec (asist. Jirka Bělík) 67 min. Michal Nesvadba (asist. Tom Kocián)

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba a Marek Jakubec (ŽK 53 min.), beci: Radomyr Zhydkov a Jiří Losert, střed zálohy: Jan Hradil (60 min. J. Bělík) a Martin Walach, kraje zálohy: Jakub Olšák  (60 min. Serhii Sikachov) a Lukáš Tvrdoň, útok: Radek Skácel ml. (46 min. Tomáš Kocián) a Jan Hostaša (64 min. Michal Horáček)

22. kolo - venkovní zápas s SC Stará Ves:

V sobotu 28. května odehrál náš tým další venkovní zápas, tentokrát se Starou Vsí, která své zápasy hraje momentálně v Říkovicích kvůli rekonstrukci šaten.  Stará Ves je zatím bez bodu a naštěstí tomu tak zůstalo i po našem mači, i když naše hra měla do ideálu hodně daleko. Oproti zápasu s Nětčicemi jako den a noc, i když jsme měli opět spoustu absencí (Franta Symerský, Rado Zhydkov, Petr Čagan, Pepa Janek, Standa Rakovský, Jirka Losert). Opět díky za výpomoc třem klukům z dorostu. Přizpůsobili jsme se soupeři a fotbal to nebyl hezký. Byla to povinná výhra, tři body jsou dobré. Soutěžní premiéru si v našem dresu odbyl náš nový spoluhráč Serhii Sikachov z Ukrajiny. Vítej v klubu Serhii. V dalším kole nás čeká domácí zápas s Čekyní, a to v sobotu 4. června od 17:00.

Statistiky zápasu:

9 min. a 68 min. Jan Hostaša (asistence Jirka Bělík a Tom Kocián), Marek Jakubec (ŽK 82 min.)

Naše sestava:

Gólman: Radim Hradil, stopeři: Michal Nesvadba a Marek Jakubec (ŽK 82 min.), beci: Michal Horáček (65 min. Martin Mikulík) a Martin Walach, střed zálohy: Jan Hradil (65 min. Serhii Sikachov) a Filip Rolinc (46 min. Tomáš Kocián), kraje zálohy: Jakub Olšák a Lukáš Tvrdoň, útok: Jiří Bělík a Jan Hostaša

20. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Horní Nětčice:

V sobotu 14. května odehrál náš tým derby v Horních Nětčicích, které v týdnu porazili v pohárovém zápase A tým Lipníku n/B 5:1. Nečekal nás tedy lehký zápas, navíc s řadou absencí (Lukáš Tvrdoň, Petr Čagan, Pepa Janek, Martin Walach, Standa Rakovský, Jirka Bělík). Do zápasu jsme tak museli nasadit pět dorostenců, z toho čtyři do základní sestavy, přičemž dva obsadili střed zálohy. A kluci se s tím popasovali na výbornou, pro dva z nich to byl premiéra za náš tým a křest ohněm. Škoda, že jsme nedosáhli alespoň na bod, za předvedený výkon, zejména v druhé půli bychom si zasloužili dovést zápas do penaltového rozstřelu. V první půli jsme hráli proti kopci, nepříjemnému sluníčku a větru a hledali se v přihrávkách a v soubojích. Přesto jsme do poločasu udrželi nadějný stav, když domácí skórovali pouze jednou, a to ve 14. minutě hlavičkou Marka Doležala po přetaženém centru na zadní tyč. Do druhé půle jsme nastoupili výborně, protože už ve 49 minutě se prosadil Honza Hostaša, který zády k bráně přehodil gólmana domácích. To náš tým nabudilo, přidali jsme v nasazení i důrazu v osobních soubojích. Vytvořili jsme si minimálně tři dobré šance, přičemž z jedné z nich se podruhé prosadil Honza Hostaša, ale bohužel se jednalo o ofsajd. Domácí byli nervózní a nedařilo se jim, mnoho toho ve druhé půli nepředvedli, přesto dotáhli zápas do vítězného konce, protože z ojedinělé šance v 74 minutě jsme si opět nepohlídali přetažený centr, kde byl osamocený kanonýr domácích, který zblízka prostřelil našeho gólmana. Velká škoda, mohl to pro nás být cenný bodový zisk. Pozitivem z tohoto zápasu však je nasazení a výkon dorostů i celého týmu, za výkon v tomto zápase se nemáme za co stydět. Je na co navázat. V 21. kole máme volný fotbalový víkend (odhlášení Opatovice B), v sobotu 21. května nás čeká společný cyklovýlet se srazem 10:30 na hřišti v HÚ. Další mač nás čeká až 28. května se Starou Vsí na hřišti v Říkovicích.

Statistiky zápasu:

49 min. Jan Hostaša (vyrovnávací branka-bez asistence), Michal Nesvadba (ŽK 59 min.) a Marek Jakubec (ŽK 51 min.)

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (ŽK 59 min.) a Marek Jakubec (ŽK 51 min.), beci: Jiří Losert (68 min. Radek Chrastina) a Filip Rolinc, střed zálohy: Jan Hradil a Filip Burdík, kraje zálohy: Jakub Olšák (87 min. Martin Mikulík) a Jan Hostaša, útok: Tomáš Kocián a Michal Horáček (65 min. Radomyr Zhydkov)

19. kolo - domácí zápas se Sokol Prosenice:

Tatran Všechovice B vs. Sokol Prosenice

V sobotu 7. května odehrál náš tým další domácí zápas. Tentokrát jsme v 19. kole okresního přeboru hostili Sokol Prosenice. Co k zápasu uvést? Naše mizérie pokračuje. Neporadili jsme si ani s 11. týmem tabulky. Do zápasu jsme nastoupili opět v pozměněné sestavě. Chyběl potrestaný Standa Rakovský a dále Rado Zhydkov a Pepa Janek. Stále také postrádáme zraněného gólmana Frantu Symerského a chyběl také druhý gólman Radim Hradil. Do brány se tak dobrovolně postavil Martin Horáček, aby nám neubyl hráč v poli. Soupeř si toho mnoho nevytvořil, ale prakticky ze všech vážnějších šancí skóroval. Nám se ovšem nedaří ani v obraně ani v útoku. Branky jsme soupeři opět darovali a dopředu byli vyloženě jaloví. Když jsme ve 47 minutě brankou Martina Walacha po přihrávce Lukáše Tvrdoně srovnali na 1:1, věřili jsme v obrat, ale opak byl pravdou. Vyložené šance jsme (kromě střídajícího Romana Vašiny) neměli a soupeři umožnili po našich chybách dvakrát skórovat. Po této prohře jsme klesli už na 7. příčku. V dalším kole nás čeká velmi těžké derby na půdě Horních Nětčic.

Statistiky zápasu:

47 min. Martin Walach – asistence Lukáš Tvrdoň

Naše sestava:

Gólman: Martin Horáček, stopeři: Jiří Bělík a Michal Nesvadba (35 min. Jan Hradil), beci: Jiří Losert a Martin Walach, krajní záložníci: Jakub Olšák (72 min. Park Yongbong) a Lukáš Tvrdoň (61 min. Michal Horáček), střední záložníci: Filip Rolinc a Marek Jakubec, útočníci: Petr Čagan a Tomáš Kocián (72 min. Roman Vašina)

18. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Pavlovice:

V neděli 1. května odehrál náš tým venkovní zápas v Pavlovicích, opět s kaňkou na zápase. Do zápasu jsme šli s několika absencemi. Chyběli Franta Symerský, Jirka Bělík, Marek Jakubec, Petr Čagan, Honza Hostaša a Pepa Janek. Využili jsme tak služeb dorostu a A týmu. Z dorostu vypomohli Filip Rolinc, Honza Hradil a Michal Horáček a z A týmu Petr Plešek a Radek Skácel mladší. V první půli nás  domácí neohrozili. My jsme měli tři šance, z nichž jsme využili jednu. První šanci nevyužil Tom Kocián a druhou Radek Skácel mladší hlavou. Podařilo se až do třetice. Po přihrávce Toma Kociána skóroval v 35 minutě Radek Skácel mladší. Bohužel hned z kraje druhé půle jsme nechali domácí po naší chybě srovnat. Neproměnili jsme šanci, když Standa Rakovský trefil jen boční síť a z následného odkopu jsme propadli. Za pět minut na to domácí otočili z vymyšlené penalty, jelikož k faulu (pokud to faul byl) došlo mimo pokutové území, ale hráč domácích doklopýtal do pokutového území. Tohle sudí opravdu nezvládl. Domácí se dostali na koně a v 69 minutě přidali po naší další chybě třetí branku. A v 76 minutě jsme přidali kaňku do zápasu, když Standa Rakovský neudržel nervy na uzdě a po faulu na svou osobu napadl hráče domácích, po čemž nemohlo následovat nic jiného než červená karta. Takže bohužel opět nepovedený zápas, který se v poločase vyvíjel slibně. Po této prohře jsme klesli už na 6. příčku tabulky. V dalším kole nás čeká domácí zápas s Prosenicemi, a to v sobotu 7. května od 16:30.

Statistiky zápasu:

Doba hry: 45+0 min, 45+2 min., 35 min. Radek Skácel ml. (asistence Tomáš Kocián), ŽK: 18 min. Stanislav Rakovský, 23 min. Michal Nesvadba, ČK: 76 min. Stanislav Rakovský.

Naše sestava:

Gólman: Radim Hradil, stopeři: Michal Nesvadba a Filip Rolinc, beci: Radomyr Zhydkov a Jiří Losert (85 min. Michal Horáček), krajní záložníci: Jakub Olšák (65 min. Lukáš Tvrdoň) a Martin Walach, střední záložníci: Stanislav Rakovský (ČK 76 min.) a Petr Plešek, útočníci: Tomáš Kocián (65 min. Park Yongbong), Radek Skácel ml. (78 min. Jan Hradil)

17. kolo - domácí zápas s TJ Union Lověšice:

V sobotu 23. dubna odehrál náš tým další domácí zápas, ve kterém to měla být povinná výhra a povinné body s předposledním týmem tabulky, ale nakonec to byl utrápený vydřený bod a následná prohra na penalty a navíc se zraněním našeho gólmana. Měli jsme od začátku převahu a byli na míči, ale zopakovali jsme, to co v Lipníku – namažeme soupeři přímo do brejku a ten z ojedinělé šance promění a ještě zraní a vyřadí ze hry našeho gólmana. Ten musel ve 24 minutě po tvrdém střetu se soupeřem vystřídat. Odneslo to levé koleno, vypadalo to hodně zle, naštěstí z toho jsou po návštěvě nemocnice jen natažené vazy. V bráně musel Františka nahradit střídající Jirka Losert, který obstál a branku již nepustil, protože hosté ho moc neohrozili. Hráli jsme především my, ale po šestnáctku, nedokázali jsme se proti zaparkovanému soupeři prosadit. Podařilo se nám to jen jednou, a to ve 48 minutě, kdy se po asistenci Jirky Bělíka prosadil netradičně pravačkou Marek Jakubec. Pokud nepočítáme kontumovaný zápas s Domaželicemi, ve kterém se prosadili 5x hráči A týmu, tak z dalších 4 zápasů a 9 branek se o 5 kusů postarali obránci Marek Jakubec (4 branky) a Martin Walach (1 branka). Utrápený zápas dospěl k penaltovému rozstřelu, ve kterém jsme bohužel neuspěli, i když Marek Jakubec, který se v bráně vystřídal s Jirkou Losertem, dokázal lapit dvě penalty. V dalším kole nás čeká těžký mač s druhým týmem tabulky v Pavlovicích, a to v neděli 1. května již od 15:00.

Statistiky zápasu:

Doba hry: 45+4 min, 45+2 min., 48 min. Marek Jakubec (asistence Jiří Bělík), proměněné penalty: Jiří Bělík, Stanislav Rakovský, Lukáš Tvrdoň, Tomáš Kocián, neproměněné penalty: Jiří Losert, Martin Walach, Jan Hostaša. Marek Jakubec – dvě chycené penalty.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský (24 min. Jiří Losert), stopeři: Michal Nesvadba a Marek Jakubec, beci: Roman Pikna a Martin Walach, krajní záložníci: Jakub Olšák (59 min. Filip Rolinc) a Josef Janek (76 min. Lukáš Tvrdoň), střední záložník: Stanislav Rakovský, útočníci: Petr Čagan (76 min. Tomáš Kocián), Jiří Bělík (ŽK 81 min.) a Jan Hostaša

16. kolo - venkovní zápas s FK Spartka Lipník n/B B:

V neděli 17. dubna odehrál náš tým další venkovní zápas, tentokrát v Dolním Újezdě s B týmem Lipníku n/B. Na tomto hřišti se nám dlouhodobě nedaří a opět se to potvrdilo. Pokaždé zde jedeme s řadou absencí, jakoby se nikomu nechtělo. Ale že by nás domácí přejeli a přehráli, to se říci nedá, ovšem branky to byly hodně laciné, doslova jsme je domácím darovali a sami neproměňovali tutovky. V první půli jsme ještě brankou Kuby Olšáka dokázali reagovat na dvoubrankové vedení domácích, ale na další dvě branky odpověď v první půli z naší strany nepřišla. Prohospodařili jsme první poločas, protože v druhém již domácí kromě závěrečné přísné penalty prakticky nic neměli. Hráli jsme především my, ale naše branky přišly hodně pozdě. V rozmezí šesti minut se po dvou rozích prosadil hlavou předstoper Marek Jakubec. Naštěstí to bylo tentokrát bez červené karty, což zde pro nás bývalo v posledních zápasech nepsaným pravidlem. V týdnu přišlo navíc rozhodnutí disciplinární komise, která dodatečně zkontumovala náš zápas s Domaželicemi ve prospěch hostí 0:3, přičemž vedoucí týmu dostal pokutu ve výši 2000 Kč, jelikož ze soupisky A týmu nastoupili 3 hráči a dle pravidel soutěžního řádu mohou pouze dva. Po těchto ztrátách jsme klesli na páté místo tabulky. V dalším kole nás čeká domácí sobotní zápas s Lověšicemi od 16:00.

Statistiky zápasu:

10 min. Jakub Olšák (asistence Jan Hostaša), 81 min. Marek Jakubec (asistence Roman Vašina), 87 min. Marek Jakubec (asistence Josef Janek)

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba a Marek Jakubec, beci: Jiří Losert a Filip Rolinc, krajní záložníci: Jakub Olšák (67 min. Michal Horáček) a Josef Janek, střední záložníci: Tomáš Hulman (ŽK 63 min.) a Martin Walach (ŽK 27 min.), útočníci: Tomáš Kocián (67 min. Roman Vašina-ŽK 77 min.) a Jan Hostaša (ŽK 58 min.)

15. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Skalička:

V sobotu 9. dubna odehrál náš tým třetí jarní kolo, ve kterém jsme na našem hřišti porazili Skaličku těsně 3:2. Naše společné zápasy byly poslední dobou většinou bojovné a bláznivé a nebylo tomu jinak i nyní. Hosté na nás nastoupili a byli lepší, ale my dávali branky. Ve 13 minutě přišel na horní bránu krásný centr Martina Walacha z levé strany a Petr Čagan střelou přímo z voleje nedal gólmanovi šanci, krásná branka. V 19 minutě se prosadil hráč A týmu Radek Skácel mladší, který měl povolen odehrát první poločas. Po přiťuknutí od Kuby Olšáka se uvolnil uvnitř pokutového území a z otočky prostřelil na bližší tyč gólmana hostí. Za dvě minuty jsme kopali standartní situaci z pravé strany. K jejímu rozehrání se postavil Martin Walach a centr z jeho levé kopačky na zadní tyč skončil přímo v síti. Mysleli jsme si, že máme vyhráno, tak jako Domaželice v minulém zápase, ale opak byl pravdou. Uspokojili jsme se a nechali bojovného a odhodlaného soupeře dotáhnout na rozdíl branky ještě v první půli. V druhé půli už jsme si na spodní bránu vytvořili slibné brankové příležitosti, ale ani jedu se nepodařilo proměnit a zápas tak byl otevřený až do konce, i když hostům postupně docházely síly a už nebyli tak nebezpeční jako v první půli. Takže nakonec vydřená a ubojovaná výhra a stále si tak držíme druhou příčku tabulky. V dalším kole nás v neděli čeká neoblíbené hřiště v Dolním Újezdě s béčkem Lipníku n/B.

Statistiky zápasu:

13 min. Petr Čagan (asistence Martin Walach), 19 min. Radek Skácel ml. (asistence Jakub Olšák), 21 min. Martin Walach (bez asistence)

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba a Marek Jakubec, beci: Jiří Losert a Martin Walach (ŽK 43 min.), střed zálohy: Filip Rolinc (ŽK 34 min.) a Stanislav Rakovský (ŽK 37 min.), kraje zálohy: Jakub Olšák (62 min. Lukáš Tvrdoň), Josef Janek (73 min. Tomáš Kocián), útok: Radek Skácel ml. (46 min. Jiří Bělík), Petr Čagan

14. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Domaželice:

V neděli 3. dubna odehrál náš tým neskutečný zápas, na který se jen tak nezapomene a zapíše se do historie Újezdského fotbalu. Takový obrat v zápase v deseti a navíc proti lídrovi tabulky se jen tak nepodaří. Kdo na zápas dorazil, nelitoval. Ale popořádku. Ve šlágru kola jsme přivítali Domaželice, které v tomto soutěžním ročníku ještě neztratily ani bod. Do zápasu jsme proto vyrukovali posíleni o čtyři ofenzivní hráče A týmu, kteří měli zrušen sobotní zápas a kteří se velkou měrou postarali o konečný výsledek. Do zápasu jsme sice vstoupili aktivně, ale nevyvíjel se pro nás vůbec dobře, protože jsme neproměnili šance a soupeř své dvě v 13 a 15 minutě slepenými brankami stoprocentně využil. Navíc se v 18 minutě nechal zbytečně vyloučit náš obránce Rado Zhydkov, který oplácel a musel zamířit do sprch. To s naším týmem pochopitelně zacloumalo a do ještě větší deky nás soupeř dostal třetí brankou z 33 minuty a za tohoto stavu se šlo v poločase i do šaten. Do druhé půle z kopce jsme šli s tím, že nemáme co ztratit, ale kontaktní gól stále nepřicházel. Dočkali jsme se až v 67 minutě, kdy se po dlouhém autu Martina Walacha prosadil hlavou Erik Hrabovský a zahájil stíhací jízdu. Druhou branku se nám ale podařilo přidat až v 79 minutě, kdy se po sklepnutí Martina Walacha v levé straně šestnáctky krásně trefil na zadní tyč Radek Skácel mladší. Do třetice asistoval Martin Walach, jehož zbraň v podobě dlouhého autu si v 82 minutě znovu našel Erik Hrabovský a hlavou srovnal na 3:3. Zápas tak spěl k penaltám, což ale odmítl Petr Plešek, který v druhé minutě nastavení po centru Radka Geryka doslova donesl míč do spodní brány a odšpuntoval euforii. Za dvě minuty ještě výsledek vyšperkoval Radek Geryk, který prošel přes více než půlku hřiště, obešel i gólmana zpečetil nádhernou brankou famózní obrat. Do zápasu díky jeho vývoji z lavičky nezasáhli Josef janek, Tom Kocián a Lukáš Tvrdoň. Po této výhře jsme se posunuli na druhou příčku tabulky, jelikož Hustopeče padly v Pavlovicích.

Vítěznou premiéru si také odbyl nový trenér Martin Horáček, který si ho bude dobře pamatovat. Děkujeme za příkladnou výpomoc borců z A týmu, kteří měli velkou chuť a nepřijeli zápas jen odehrát.  

Statistiky zápasu:

67 min. Erik Hrabovský (asistence Martin Walach), 79 min. Radek Skácel ml. (asistence Martin Walach), 82 min. Erik Hrabovský (asistence Martin Walach), 90+2 min. Petr Plešek (asistence Radek Geryk), 90+4 min. Radek Geryk (bez asistence).

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (29 min. ŽK) a Marek Jakubec, beci: Radomyr Zhydkov (18 min. ČK) a Filip Rolinc, střední záložníci: Stanislav Rakovský (89 min. J. Bělík) a Petr Plešek (ŽK 90+2 min), krajní záložníci: Radek Geryk a Martin Walach, útočníci: Radek Skácel ml. a Erik Hrabovský

26. kolo - venkovní zápas v Soběchlebích:

V neděli dopoledne zahájil náš tým jarní část sezóny 2021/2022 zápasem v Soběchlebích. Jaro zahájeno vítězně a s pátou nulou v sezóně, přičemž jsme zvolili sestavu na tři útočníky. Celý zápas, ale zejména první půli jsme bojovali s příšerným terénem. Jak prohlásil Martin Hradil – fotbal trpí. I na tomto terénu jsme chtěli kombinovat, z čehož pramenily chyby a domácí hrozili z brejků, naštěstí ale selhávali v zakončení a několikrát nás výborně podržel náš gólman Franta. My v první půli nastřelili pouze dvě břevna. Bylo to o trpělivosti. Zápas jsme zlomili první brankou po střele Standy Rakovského v 58 minutě, která zapadla k pravé tyči domácího gólmana, který překvapivě střelu kontroloval v domnění, že míří mimo tyče.  Zápas byl také ve znamení návratů legend Marka Jakubce a Petra Čagana, kteří se v 65 minutě postarali o druhou branku, když Petr jako útočník nahrával zcela volnému předstoperovi Markovi do středu pokutového území a ten nedal domácímu gólmanovi šanci.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba a Marek Jakubec, beci: Radomyr Zhydkov a Filip Rolinc, střed zálohy: Stanislav Rakovský (ŽK 78 min.), kraje zálohy: Jakub Olšák (72 min. Martin Mikulík) a Martin Walach, útok: Jiří Bělík (75 min. Tomáš Kocián), Petr Čagan (79 min. Park Yongbong), Jan Hostaša

Do zápasu z lavičky nezasáhli: Radek Skácel st., Lukáš Tvrdoň a Radim Hradil (gólman)

Vedoucí: T. Koryčánek, asistenti: Radek Skácel st., Roman Vašina a Martin Horáček

Po této výhře jsme se vyhoupli na třetí místo tabulky s 25 body, ale čtvrté Horní Nětčice s 23 body mají o zápas méně. V neděli 3. dubna si to pak od 15:30 rozdáme na našem hřišti s prvním týmem tabulky Domaželicemi

1. kolo - poslední podzimní zápas v Domaželicích:

Včera, v neděli dopoledne odehrál náš tým poslední zápas podzimní části sezóny 2021/2022 v Domaželicích. Rozloučení s podzimem se nám vůbec nevyvedlo, a to jak výsledkově, tak ani herně. Na půdě lídra tabulky jsme padli 4:0, přičemž všechny branky padly v první půli do 30 minuty. Domácí na nás vlétli, byli rychlejší a důraznější. Po vysokém vedení soupeř prostřídal a nebyl už tolik nebezpečný, ale my si dokázali za celý zápas vytvořit snad jen dvě šance a do statistik se zapsali jen dvěma žlutými kartami. Byl to první prohraný zápas v sezóně, u kterého můžeme říct, že jsme neměli nárok na body. Po této prohře nám po podzimu tak patří pátá příčka tabulky s 22 body při skóre 26:18. V sobotním dopoledni potvrdil dorost své vedení v tabulce povinnou výhrou 3:1 nad KMK Zubr Přerov a A Tým v sobotu odpoledne vybojoval v dramatickém zápase v Nových Sadech remízu 3:3, ačkoliv po půli prohrával 2:0 a v druhé půli vedl ještě v poslední minutě 2:3. V sobotu 6. listopadu nás čeká ukončená s fotbálkem od 15:00 a následně brigáda na zazimování areálu. Už se také plánuje zimní příprava, termín zimního soustředění je již pevně daný a rýsují se soupeři pro přátelské zápasy. Naše sestava:

Gólman:
František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (ŽK 41 min.), Filip Rolinc, beci:
Jiří Losert, Martin Walach, střední záložníci: Radek Skácel st. (67 min. Park
Yongbong), Stanislav Rakovský (ŽK 22 min., 48 min. Tomáš Kocián), krajní
záložníci: Josef Janek, Lukáš Tvrdoň, útočníci: Jiří Bělík, Radek Skácel ml.
(31 min. Jakub Olšák)


 

13. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Soběchleby:

V sobotu odehrál náš tým poslední domácí zápas podzimní sezóny. V Záhorském derby jsme TJ Sokol Soběchleby uštědřili porážku 7:0 a notně si tak vylepšili skóre. O výsledku zápasu se rozhodlo již v první půli, ve které jsme nastříleli pět branek. Druhý poločas už moc krásy a fotbalu nenabídl, přidali jsme sice dvě branky, ale také spálili vyložené šance. Z A týmu se opět představil Radek Skácel mladší, který odehrál první poločas, v němž vsítil dvě branky a na jednu přihrál. Dvě branky dal také Jirka Bělík, přičemž u čtyř dalších asistoval. Po tomto vítězství jsme se vyhoupli na druhou příčku tabulky a v posledním podzimním mači si to rozdáme s vedoucím týmem soutěže na jeho půdě, a to v neděli 31. října od 10:00 na hřišti v Domaželicích. V sobotním předzápase uspěl i dorost, který ve šlágru kola porazil druhé Kozlovice až po penaltách 2:1 a upevnil si tak první místo v tabulce. Úspěšný bodový víkend pak v neděli dotáhl A tým, který na domácím hřišti porazil Šumperk 4:1 a dostal se na 4. místo tabulky.
Branky: 10 min. L. Tvrdoň (as. J. Bělík), 13 min. R. Skácel ml. (as. J. Bělík), 24 min. J. Bělík (as. S. Rakovský), 32 min. S. Rakovský (as. R. Skácel ml.), 44 min. R. Skácel ml. (as. L. Tvrdoň), 47 min. T. Kocián (as. J. Bělík), 89 min. J. Bělík (as. T. Kocián)
Naše sestava:
Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba, Jiří Losert, beci: Radomyr Zhydkov, Martin Walach, střední záložníci: Stanislav Rakovský (72 min. Eduard Tomeček), Park Yongbong (57 min. Martin Mikulík), krajní záložníci: Jakub Olšák (68 min. Filip Rolinc), Lukáš Tvrdoň, útočníci: Jiří Bělík, Radek Skácel ml. (46 min. Tomáš Kocián)
 

12. kolo - venkovní zápas s FK Potštát:

V sobotu odehrál náš tým venkovní zápas na půdě FK Potštát, kde získal cenné vítězství 3:5 a připsal si další body do tabulky pravdy, ve které nyní máme 4 plusové body. Na zápas jsme přitom odjížděli s řadou absencí v malém počtu hráčů (chyběli Josef Janek, Roman Vašina, Marek Vašina, Park Yongbong) a do pole musel jít ke konci zápasu i druhý gólman Radim Hradil. O to cennější jsou získané tři body a navíc jsme se probudili také střelecky. Jirka Bělík si připsal první branky v tomto ročníku, a to hned první čtyři, závěrečnou pátou obstaral Standa Rakovský po přihrávce Kuby Olšáka. Jirkovi Bělíkovi na první branku asistoval Martin Walach, na druhou Jirka Losert a na třetí a čtvrtou Standa Rakovský.  V půli byl nerozhodný stav 2:2, o našem vítězství jsme rozhodli v druhé půli, kdy jsme skórovali v 51, 64 a 80 minutě. Po tomto kole jsme se tak vyšvihli na pátou příčku tabulky. Na stejnou příčku se dostal i A tým, který v sobotu zvítězil na HFK Olomouc 0:2. Úspěšný 9 bodový víkend dovršil dorost, který nezaváhal v Troubkách a po vítězství 0:2 stále vede tabulku. V příštím 13. kole nás v posledním domácím mači čeká Záhorské derby se Soběchleby, a to v sobotu 23. října od 14:30.

Naše sestava:

Gólman: Franta Symerský, stopeři: Michal Nesvadba © a Radek Skácel, beci: Rado Zhydkov a Jirka Losert (86 min. Radim Hradil), střední záložníci: Standa Rakovský a Jirka Bělík (67 min. Martin Mikulík), krajní záložníci: Lukáš Tvrdoň a Martin Walach, útočníci: Tom Kocián a Kuba Olšák (ŽK 82 min.)


 

11. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Hustopeče n/B:

 

Včera odehrál náš tým těžký zápas s kvalitním soupeřem. Zatím nejlepší tým, který se proti nám představil. Jejich rychlý přechod do útoku a brejky byly smrtící, navíc podpořeni výtečným gólmanem. Naštěstí pro nás zahazovali šance. My jsme si jich vytvořili méně, ale jednu jsme dokázali zužitkovat, a to v 59 minutě, kdy Tom Hulman vysunul do brejku Radka Skácela mladšího, který u nás konečně prolomil střeleckou smůlu a postaral se o vítězný gól. Kromě Radka Skácela ml. a Toma Hulmana se z A týmu představil na kraji zálohy Vašek Veselka. Včera to byl na poměry okresního přeboru jeden z lepších zápasů. Celkově to byl úspěšný 9 bodový víkend, protože v sobotu dopoledne nejprve dorost na Pastevníku porazil v dramatickém zápase Hanou Nezamyslice 4:3 a vede tabulku, jelikož Kozlovice prohrály. Odpoledne pak A tým porazil nejtěsnějším rozdílem Strání 1:0 a drží stejně jako my 7. příčku tabulky. V příštím kole nás čeká opět těžký soupeř, a to FK Potštát na jejich hřišti v sobotu 16. října od 14:30.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (ŽK 35 min.), Marek Vašina, beci: Radomyr Zhydkov (71 min. ŽK, 75 min. Jakub Olšák), Martin Walach, střední záložníci: S. Rakovský (ŽK 40 min.), J. Bělík (75 min. Park Yongbong), krajní záložníci: Josef janek (85 min. Tomáš Kocián), Václav Veselka, útočníci: Radek Skácel ml. (89 min. Roman Vašina), Tomáš Hulman


 

10. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Čekyně:

 

V sobotu odehrál náš tým 10. kolo okresního přeboru v Čekyni. Do statistik jsme bohužel nezapsali žádným způsobem, i když jsme s domácími i přes řadu absencí v sestavě odehráli vyrovnaný a bojovný zápas, místy až vyhrocený s tvrdými zákroky, které sudí bohužel včas nepotrestal a zbytečně vzplály emoce. Domáci zvítězili nejtěsnějším rozdílem 1:0 brankou z 25 minuty po rohovém kopu a hlavičce na přední tyči. Opět jsme selhali v koncovce, máme sice jako třetí nejméně obdržených branek, ale také jsme naopak třetí od konce v nastřílených brankách. První minuty v našem týmu odehrála naše zahraniční posila z Jižní Korey Park Yongbong, který v 57 minutě nahradil Kubu Olšáka a naši hru oživil. Vzhledem k řadě absencí nám po dlouhé době v obraně vypomohl také Eda Tomeček. Následující den opět zabodoval dorost, který si z Plumlova odvezl dopolední výhru 1:3 a stále drží druhou příčku tabulky. A tým pak odpoledne remizoval u vedoucích Kozlovic 4:4, ačkoliv vedl již 1:3, takže po zápase převládala malá hořkost ze ztráty dvou bodů. V 11. kole nás čeká další těžký soupeř, a to čtvrté Hustopeče a opakovaně netradičně v neděli 10. října od 15:00, jelikož A tým hraje svůj domácí zápas proti FC Strání v sobotu 9. října od 15:00. 


 

9. kolo - domácí zápa s SC Strá Ves:

V sobotu 25. září odehrál náš tým domácí zápas s týmem SC Stará Ves, který v tomto ročníku ještě nebodoval. A neuspěl ani u nás, odvezl si prohru 3:0, i když to z naší strany nebylo hlavně v první půli ono a navíc jsme se opět trápili v koncovce při vyložených šancích. O naše dvě branky se v první půli dvakrát postaral Lukáš Tvrdoň, a to v 20 a 42 minutě, přičemž na obě asistoval Standa Rakovský. Pojistku jsme přidali v 66 minutě po hlavičce Standy Rakovského z centru Jirky Bělíka. Po této výhře jsme se vrátili na 6. místo tabulky. V sobotním předzápase uspěli i naši dorosti, kteří na Pastevníku vypráskali Pivín 8:0 a stále drží druhou příčku tabulky s nejlepším skóre v soutěži 25:1. V neděli bohužel neuspěl A tým, který doma padl 3:5, ačkoliv ještě v půli vedl 1:0

7. kolo - domácí zápas se Sokol Horní Nětčice:

 

Včera odehrál náš tým zajímavé a vyhrocené derby s Horními Nětčicemi, ale s nešťastným koncem pro nás, protože jsme poprvé v nových dresech ztratili body. Vítězství a 3 body nám protekly mezi prsty, přišli jsme o ně doslova v posledních vteřinách zápasu a ze zápasu tak bereme jen bod, protože v následných penaltách jsme zcela selhali. Ještě v poslední minutě jsme vedli 2:1, bohužel jsme hráče soupeře ubránili jen za cenu faulu v pokutovém území a z následné penalty se hosté nemýlili. Velká škoda, protože jsme v druhé půli měli spoustu šancí, kdy zvonily tyče i břevna a mohlo být dávno rozhodnuto. Šance jsme nevyužili a byli za to krutě potrestáni. V zápase jsme prohrávali 0:1 od 11 minuty, ale skóre otočili brankami v 18 a 22 minutě. Branku na 1:1 si hosté dali sami po stříleném centru Radka Skácela mladšího z levé strany, branku na 2:1 si vypracoval Tomáš Hulman a padla po jeho střele levačkou z šestnáctky. Z A týmu se představili již zmínění Radek Skácel mladší a Tomáš Hulman a dále v bráně Adam Kňura, do hry se bohužel díky zranění nedostal Honza Hostaša. Na závěr si
neodpustím, abych dodal - palec dolů za chování některých hráčů a fanoušků soupeře, i když ani z naší strany nebylo vše ok a nechali jsme se zbytečně vyprovokovat a unést emocemi.


 

6. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Prosenice:

 

V sobotu
odehrál náš tým pátý zápas této sezóny, tentokrát v Prosenicích, které jsme vyloupili po vítězství 2:3 a pomstili se domácím za to, že nám nevyšli vstříc se změnou termínu tohoto zápasu kvůli hodovým oslavám v naší obci. Držíme si tak vítěznou šňůru v nových dresech. Opět jsme ale zahodili spoustu šancí. V 89 minutě byl stav 1:3 v náš prospěch, ale na výsledkové tabuli mohlo svítit minimálně 1:5. Domácí si ale také vytvořili šance, nás ovšem v bráně podržel výtečnými zákroky Radim Hradil, který se o startu v základu dozvěděl až v sobotu opoledne. První branka domácích byla nechytatelná a u druhé si vybral slabší chvilku, naštěstí se tak stalo až v 90 minutě. O naši první branku se postaral již v páté minutě Lukáš Tvrdoň, který po střele Kuby Olšáka z dorážky procedil míč do sítě mezi  gólmanem a tyčkou. Domácí ovšem srovnali již minutu na to. Druhou branku vsítil Lukáš Tvrdoň v 40 minutě po hezké střele před pokutovým územím po přihrávce Jirky Bělíka. Třetí branku připravil Standa Rakovský, který poslední tři zápasy odehrál jako defenzivní šestka. V 63 minutě vysunul do samostatného úniku Toma Kociána, který zakončil bodlem k pravé tyči. V útoku jej pak v 65 minutě nahradil Jirka Losert. Prostřídali jsme také na kraji obrany, když v 55 minutě nahradil Radka Skácela staršího Filip Rolinc, který měl již v nohou vítězný dorostenecký zápas v Želatovicích. Poslední střídání proběhlo v 80 minutě, když Kubu Olšáka po křečích nahradil v útoku Martin Mikulík. V tabulce jsme se tak vyhoupli na 7. místo. V dalším, 7. kole nás na domácí půdě čeká velké derby s Horními Nětčicemi, a to netradičně v neděli, jelikož v sobotu je areál zapůjčen pro soukromou akci. Byla to úspěšná 9 bodová sobota, kromě nás totiž zvítězil i dorost 0:1 v Želatovicích a A tým 2:3 ve Skašticích.

Naše sestava:

Gólman:
Radim Hradil, stopeři: Michal Nesvadba (ŽK 60 min) a Roman Vašina, beci: Radek Skácel (55 min. Filip Rolinc), Martin Walach, střed zálohy: Standa Rakovský (ŽK 23 min.) a Jiří Bělík, kraje zálohy: Josef Janek a Lukáš Tvrdoň, útok: Jakub Olšák (80 min M. Mikulík) a Tomáš Kocián (65 min. Jiří Losert)


 

5. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Pavlovice:

 

V sobotu odehrál náš tým domácí zápas s TJ Sokol Pavlovice. Poprvé jsme se doma představili v nových modrých dresech, ve kterých jsme podruhé za sebou zvítězili, tentokrát i bez obdržené branky. Zvítězili jsme díky brance Standy Rakovského ze 42 minuty a nádherné brance
Martina Walacha z 57 minuty do šibenice na spodní bránu. Opět jsme neproměnili spoustu brankových příležitostí, ale dvě branky tentokrát stačily, protože soupeř byl v koncovce neškodný. Z A týmu již podruhé vypomohl gólman Adama Kňura a připsal si první vychytanou nulu. Škoda domácího zápasu s Lipníkem, pozice v tabulce mohla být daleko lepší. Musíme vyzdvihnout výkon hlavního sudího Víta Panáka. Takhle by mělo vypadat pískání. V dalším kole nás čeká zápas v Prosenicích, a to v sobotu 4. září od 16:00, kdy se u nás v obci koná významná společenská akce. Bohužel soupeř nesouhlasil s žádnou variantou změny zápasu (neděle, pátek, sobota dopoledne) a musíme se s tím popasovat. Přikládáme týmové foto v nových dresech po sobotním mači.


 

4. kolo - venkovní zápas s TJ Union Lověšice:

 

V sobotu odehrál náš tým třetí zápas nové soutěžní sezóny v Lověšicích a konečně jsme se z naší strany dočkali branek a vítězství, které se ovšem nerodilo vůbec lehce. I když jsme byli většinu času na míči a soupeře přehrávali, opět jsme neproměňovali vyložené šance, za což jsme byli dvakrát potrestáni, když jsme z ojedinělých útoků domácích dvakrát inkasovali, a to v 23 a v 50 minutě od stejného hráče a vypadalo to s námi zle. Nepřestávali jsme ale věřit, prostřídali jsme a karta se obrátila, jelikož  se nám během dvou minut podařilo srovnat skóre brankami z 58 a 59 minuty, o které se postarali Roman Vašina a posila z A týmu Honza Hostaša. Celkový obrat jsme dokonali v 77 minutě, kdy se opět prosadil Roman Vašina, tentokrát tzv. Valašským nártem. Na všechny branky nahrál Standa Rakovský, který
tentokrát nastoupil ve středu zálohy. V závěru jsme si ještě trochu koledovali o vyrovnání, ale obětavými zákroky jsme zablokovali několik po sobě jdoucích střel a dorážek domácích. Vítězně jsme tak pokřtili nové modré dresy, ve kterých jsme se představili poprvé a bylo to i bez žlutých karet. Tyto nové dresy kompletně uhradila firma DAS Czech republic Hranice prostřednictvím našeho nového hráče Parka Yongbonga, kterým tímto velmi děkujeme. Na dresy přispěla menší částkou i firma StaniOn Bystřice p.H. V dalším kole přivítáme na domácí půdě TJ Sokol Pavlovice, a to v sobotu 28. srpna od 16:30.

Naše sestava v Lověšicích:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal
Nesvadba, Filip Rolinc, obránci: Radomyr Zhydkov, Martin Walach, záložníci:
Josef Janek (86 min. Michal Horáček), Lukáš Tvrdoň (58 min. Jan Hradil), Stanislav
Rakovský, Jan Hostaša (77 min. Martin Mikulík), útočníci: Jakub Olšák (46 min.
Tomáš Kocián), Roman Vašina


 

3. kolo - domácí zápas s FK Spartak Lipník n/B B:

 

V sobotu jsme odehráli první zápas nové sezóny na domácí půdě. Do statistik jsme se bohužel opět zapsali jen jednou žlutou kartou, bez vstřelené branky se nedá bodovat. V 17 minutě jsme si nechali  dát hloupou branku a sami nedokázali i přes spoustu šancí žádnou vsítit. Hra
zejména v úvodu a ke konci první půle nebyla ideální, ale jinak jsme soupeře, který přijel pouze v 11 lidech, zamkli, ovšem bez výsledku,
trápíme se v koncovce. Z A týmu vypomohl v celém zápase gólman Adam Kňura a v útoku odehrál 60 minut Radek Skácel mladší, z dorostu nastoupili tři borci. V zápase jsme využili čtyř střídání. V příštím kole zajíždíme v sobotu 21. srpna do Lověšic.


 

2. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Skalička:

Tak máme za sebou první mistrovský zápas nové sezóny 2021/2022 a bohužel bez bodů a vstřelené branky. Bez branek se bodovat nedá, škoda, šance jsme si vytvořili, domácí nebylo rozhodně lepší, ale jejich elitní střelec Jarda škuta se prosadil dvakrát. Terén byl hodně nekvalitní, na  našem hřišti by to možná vypadalo jinak, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Musíme zabrat v domácím zápase, kdy v sobotu 14. srpna přivítáme od 17:00 přivítáme B tým Spartaku Lipník n/B.

Sezóna 2020/2021:

9. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Prosenice:

V sobotu odehrál náš tým 9. kolo okresního přeboru v Prosenicích, zřejmě na nejhezčím hřišti v naší soutěži. Tak jako s Domaželicemi a Nětčicemi jsme padli 2:0 a do statistik jsme se zapsali jen 2 žlutými kartami. Utkání se odehrálo za silného větru. První poločas jsme hráli proti větru a paradoxně jsme se ubránili, i když jsme byli zejména zpočátku pod neustálým tlakem, kdy Franta dokonce chytil penaltu a držel nás tak stále ve hře. Do druhé půle jsme šli s odhodláním urvat po větru vítězství a získat body, protože jsme viděli, že se s domácími dá hrát. O poločase jsme také nuceně prostřídali, kdy Radka Skácela nahradil Tom Mikulík a Lukáše Tvrdoně Filip Rolinc. V druhé půli jsme byli aktivnější, ale hrajeme pouze po 16, vyloženou šanci jsme si ale vypracovali asi jen jednu, měli jsme i několik střel ze střední vzdálenosti, ale mimo bránu. Naopak Franta zlikvidoval několik šancí. Bohužel jsme museli pak prostřídat i v obraně, kdy musel z pravého beka odstoupit zraněný Rado Zhydkov a inkasovali dvě branky, na které jsme nedokázali reagovat. Musíme poděkovat klukům z dorostu, že nám po těžkém
zápase v Kozlovicích přijeli opět pomoci. Po této prohře jsme stále na 9. místě, ale soupeři pod námi se začínají dotahovat, navíc mají někteří odložené zápasy k dobru. V dalším kole nás čeká sobotní domácí zápas s Pavlovicemi, který již bude probíhat bez diváků.

F. Symerský - stopeři: M. Nesvadba © (ŽK 38 min., J. Bělík), M. Vašina, obrana: R. Zhydkov (M. Jakubec-ŽK 76 min.), R. Pikna, záloha: L. Tvrdoň (46 min. F. Rolinc), Radek Skácel (46 min. T. Mikulík), M. Walach, L. Žniva útok: J. Olšák (J. Hradil), T. Kocián.

Trenér: Marek Jakubec, vedoucí: Tomáš Koryčánek

8. kolo- domácí zápas s TJ Sokol Opatovice B:

V sobotu odehrál náš tým další derby zápas. Tentokrát jsme na domácím hřišti přivítali B tým Opatovic. A byl to opět jako minulý rok napínavé a dramatické derby až do samotného závěru a se šťastnějším koncem pro nás. Poslední zápasy s lídry tabulky jsme měli dobré vstupy do zápasů, tentokrát to bylo naopak a lepší byl soupeř, který chtěl více. I přesto jsme se ujali ve 12. minutě vedení. Hosté pak zaslouženě před koncem roku srovnali. Druhý poločas byl z naší strany lepší, ale nevyvarovali jsme se zbytečných chyb, po kterých soupeř vždy vedl. Mysleli jsme, že na gól soupeře z 89 minuty již nestihneme odpovědět, ale podařilo se v hodině dvanácté. Z pravé strany odcentroval Filip Rolinc na střed šestnáctky, kde si míč zpracoval Roman Vašina a střelou nahoru srovnal. Penalty byl nahoru dolů jako zápas. Náš gólman chytil tři penalty, jednou soupeř bránu překopl. Získali jsme zlaté dva body, po jejichž zisku nám patří 9. příčka tabulky s 9 body. V příštím kole nás čeká sobotní zápas v Prosenicích od 15:00, které jsou momentálně na 4. místě tabulky. Sobotní předzápas dorostu se nekonal, kvůli nezpůsobilému terénu ve Všechovicích byl odložen a odehraje se zřejmě 31. října na hřišti v Horním Újezdě. A týmu se dařilo ještě lépe a porazil doma silné Skaštice 3:1.

 

Sestava:

František Symerský, stopeři: Roman Vašina, Miroslav Vašina (Radek Skácel), obránci: Michal Nesvadba (Lukáš Žniva), Roman Pikna, záloha: Filip Rolinc, Jan Hradil (Tomáš Kocián), Martin Walach, Lukáš Tvrdoň (Tomáš Mikulík), útok: Jiří Bělík (Jakub Olšák), Stanislav Rakovský, druhý gólman: R. Hradil

 

Branky: 12 min. Stanislav Rakovský (asistence Martin Walach), 69 min. Miroslav Vašina (asistence Jan Hradil), 90 min. Roman Vašina (asistence Filip Rolinc)

 

Trenér: Marek Jakubec, vedoucí: Tomáš Koryčánek

 

7. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Horní Nětčice:

V neděli odehrál náš tým venkovní derby zápas v Horních Nětčicích, které vedou tabulku okresního přeboru bez ztráty kytičky. Stejně
jako v předchozím zápase s Domaželicemi jsme se do statistik zapsali pouze žlutou kartou. Podruhé za sebou jsme nedali branku a  inkasovali dvě. Rozhodně se ale nemáme zač stydět, odehráli jsme s favoritem dobrý zápas. Domácí nás rozhodně nepřeválcovali, jak někteří čekali. Naopak jsme opět byli v úvodu lepším týmem, domácím jsme nedali prostor. Bohužel jsme ale v 33 minutě  z ojedinělé akce, která zaváněla ofsidem inkasovali. Už v poločase jsme dvakrát prostřídali, když zraněného Martin Horáčka nahradil ve středu zálohy dorost Honza Hradil a Lukáše Tvrdoně nahradil Tom Kocián. Do druhé půle jsme byli odhodlání se poprat o výsledek, ale inkasovali jsme druhou branku již v 50 minutě, kdy jsme neubránili standartní situaci, zahrávanou z levé strany od postranní čáry. V 53 minutě nahradil zraněného Pepu Janka dorost Filip Rolinc a v 65 minutě došlo k dvojímu střídání, kdy Jirku Bělíka nahradil Kuba Olšák a zraněného Radka Skácela poslední dorost Michal Horáček. Všichni střídající hráči hru oživili, snažili jsme se ještě s výsledkem něco udělat, ale nebyli jsme produktivní, navíc domácí
spálili několik tutovek. My jsme si ale minimálně vstřelenou branku zasloužili, v koncovce se nám ale momentálně nedaří. Po této prohře jsme klesli na 10. místo tabulky. V dalším kole nás čeká další derby, kdy v sobotu přivítáme na našem hřišti B tým Opatovic. V neděli odehráli svůj zápas také dorostenci, kteří na hřišti v Plumlově porazili Čechovice 1:4, i když po půli prohrávali 1:0 (branky: 2 x O. Kopřiva, Michal Horáček, R. Chrastina).

Sestava:

F. Symerský, stopeři: M. Nesvadba, Mir. Vašina, beci: R. Zhydkov (ŽK 84 min.), R. Pikna, záloha: L. Tvrdoň (46 min. T. Kocián), Martin
Horáček (46 min. J. Hradil), R. Skácel (Michal Horáček), M. Walach, útok: J. Bělík (65 min. J. Olšák) a J. Janek (53 min. F. Rolinc)

Trenér: M. Jakubec, Vedoucí: T. Koryčánek

6. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Domaželice:

V sobotu odehrál náš tým šestý zápas této sezóny. V domácím zápase jsme přivítali vedoucí tým tabulky Domaželice, kterému jsme podlehli 0:2 (poločas 0:2), přičemž obě branky padly v první půli na spodní bránu. Do statistik jsme se zapsali pouze dvěmi žlutými kartami. K dispozici jsme měli jen 12 hráčů, na střídačku usedl Honza Hradil z dorostu, který v 68 minutě nahradil Kubu Olšáka. I když jsme šli do zápasu v oslabené a opět jiné sestavě, patřil nám úvod zápasu a soupeře jsme zaskočili aktivní hrou. Bohužel jsme soupeři prakticky darovali obě branky. Za obětavý výkon a druhou půli zejména druhou část jsme si alespoň branku zasloužili. Soupeř byl o něco lepší, ale byl hratelný. Vyprodukovali jsme si čtyři střely na spodní bránu, ale bez úspěchu. Utrpěli jsme tak druhou domácí porážku a spadli o jednu příčku na 7. místo tabulky. V neděli 20. září nás čeká další těžký zápas, a to odpoledne v Horních Nětčicích. Dorostenci v sobotu na hřišti ve Všechovicích padli s Lověšicemi 1:2 v penaltovém rozstřelu. O branku se postaral již ve 2 minutě Radek Chrastina.

 Sestava:

F. Symerský, stopeři: M. Nesvadba (ŽK 71
min.), Mir. Vašina, obránci: R. Zhydkov (ŽK 42 min.), M. Walach, záloha: L.
Žniva, R. Skácel, S. Rakovský, L. Tvrdoň, útok: J. Janek, J. Olšák (68 min. J.
Hradil)

 Vedoucí: T. Koryčánek


 

5. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Soběchleby:

 

V sobotu odehrál náš tým další domácí zápas. V Záhorském derby porazil TJ Sokol Soběchleby 2:0 (poločas 0:0, branky 52 min. S. Rakovký-asist. J. Bělík, 88 min. T. Kocián-asist. S. Rakovský). Bylo to z naší strany utrápené vítězství, hra se nám v první půli opět příliš nedařila. Byli jsme nepřesní a zbrklí a na horní bránu nevyužili dvě vyložené šance, i když soupeř také několikrát zahrozil. O poločase jsme zareagovali na systém soupeře a změnili rozestavení a v obraně i útoku začali hrát na tři. Výsledek se dostavil v 52 minutě, kdy po přihrávce Jirky Bělíka otevřel skóre utkání Standa Rakovský. My jsme dlouho nedokázali zvýšit skóre, zápas nebyl stále rozhodnutý, protože soupeř několikrát zahrozil, kdy  jediným nebezpečím byl rychlonohý útočník hostů M. Přikryl, v bráně nás ale výbornými zákroky podržel Franta Symerský. Uklidnění přišlo až v 88 minutě, kdy o konečném výsledku rozhodl střídající Tom Kocián po přihrávce Standy Rakovského. Po tomto vítězství jsme se posunuli na 6. příčku tabulky a přehoupli se do aktivního skóre 15:14. V dalších dvou kolech nás čekají zápasy s dosud neporaženými týmy Domaželic a Horních Nětčic, které mají shodně 15 bodů i stejné skóre 20:4 a vévodí tabulce okresního přeboru. Nejprve se utkáme s Domaželicemi, které přivítáme na našem hřišti v sobotu 12. září od 16:00.

Sestava: F. Symerský, stopeři: M.
Nesvadba (K), Mir. Vašina, obránci: R. Zhydkov (ŽK 89 min.), Martin Horáček (ŽK
65 min.), záloha: J. Janek (90 min. Michal Horáček), E. Hrabovský, M. Walach,
L. Žniva (73 min. T. Kocián), útok: J. Bělík (ŽK 67 min., 80 min. J. Olšák), S.Rakovský


 

4. kolo - venkovní zápas s FK Spartak Lipník n/B B:

 

V neděli odehrál náš tým čtvtré kolo okresního přeboru, tentokrát v neoblíbeném Dolním Újezdu, kde se nám dlouhodobě výsledkově nedaří. Opět jsme nastoupili v jiné sestavě. V bráně nahradil Radim Hradil absentujícího Frantu Symerského, do obrany se vrátil Roman Pikna a na střídačku usedli tři dorostenci, kteří měli za sebou vítěznou sobotní premiéru v prvním kole krajské soutěže dorostu. V první půli,která byla vyrovnaná, jsme měli tři vyložené šance, ale tváří v tvář gólmanovi neuspěli Tom Kocián, Kuba Olšák ani Martin Walach, po jehožneproměněné šanci jsme ve 40 minutě inkasovali ihned z protiútoku domácích smolnou branku po odrazu v malém vápně. To ale nebyl konec pohromy, protože ve 44 minutě si Roman Pikna zahrál nešťastně na brankové čáře rukou a přišel přísný dvojí trest - červená karta a pokutový kop, který domácí bezpečně proměnili. Této akci ale zřejmě předcházel ofsajd, ovšem na lajně byl domácí laik. Vzápětí musel pro zranění odstoupit Jirka Losert, které ho na beku nahradil Filip Rolinc. Ještě před tím ale došlo k velké strkanici při našem útoku na pravé straně mezi Kubou Olšákem a kapitánem domácích, do které se zapojili další hráči a výsledkem bylo vyloučení domácího hráče. Do šatenjsme šli za nepříznivého dvoubrankového manka, ale věřili jsme, že můžeme zápas zvrátit. O půli ještě nahradil Toma Kociána Honza Hradil a přeskupili jsme řady. V útoku zůstal pouze Kuba Olšák, Mirek Vašina se vrátl ze středu zálohy na předstopera a jeho místo vedle Martina Walacha zaujal  Honza Hradil. Do druhé půle, kdy se hrálo 10 na 10, jsme vstoupili výborně a podařilo se nám snížit již v 54 minutě, kdy po dlouhém nákopu Rada Zhydkova Martin Walach na pravé straně šestnáctky přeloboval gólmana domácích. V 55 minutě šel do hry poslední dorostenec Michal Horáček, který na hrotu útoku nahradil Kubu Olšáka. Branka nás ještě více nabudila a měli jsme domácí na lopatě, prvníchdvacet minut jsme obléhali spodní bránu, ale vstřelit branku se nepodařilo. Naopak nás v 77 minutě domácí po naší chybě v obraně otrestali. Ale naší mizérii ještě nebyl konec. V 80 minutě musel náš gólman vyběhnout proti dlouhému míči za šestnáctku, kde zahrál nešťastně rukou, za což přišla další červená karta, trestný kop a odchod do sprch. Do brány se postavil Mirek Vašina, který střelu mířící z trestného kopu do šibenice vyškrábl na roh, z kterého jsme ale následně inkasovali poslední branku zápasu. Kalich hořkosti jsme si tak v Dolním Újezdě opět vypili do dna. Nezbývá než bodovat opět naplno doma, kdy nás v sobotu čeká Záhorské derby se Soběchleby.

Sestava:

R. Hradil (ČK 80 min), stopeři: M. Nesvadba, R. Pikna
(ČK 44 min.), obránci: J. Losert (45 min. F. Rolinc), R. Zhydkov, záloha: L.
Žniva, Mir. Vašina, M. Walach, J. Janek, útok: J. Olšák (55 min. M. Horáček),
T. Kocián (46 min J. Hradil)

Trenér: M. Jakubec, asistent: T. Koryčánek, vedoucí:
M. Daňhel


 

3. kolo - domácí zápas s FK Potštát:

V sobotu odehrál náš týmtřetí kolo nové sezóny, kdy od 16:30 hostil tým FK Potštát. Dočkali jsme se hokejového výsledku, z kterého jsme měli radost my. Do zápasu jsme šli s třemi absencemi v obraně oproti poslednímu zápasu, ale s třemi posilami z A týmu (Erik Hrabovský, Daniel Kelnar a Jan Hostaša) a sedmi náhradníky na lavičce. Opět nám nevyšel vstup do zápasu, inkasovali jsme již ve 3 minutě. Naštěstí kapitán Jirka Bělík po přihrávce Standy Rakovského srovnal v 9 minutě a v 20 minutě Standa Rakovský hlavou po centru Dana Kelnara zvýšil na 2:1. Hosté se s tím ale nesmířili a jejich nejlepší střelec v 25 minutě srovnal na 2:2 a tento stav vydržel až do poločasové přestávky i když jsme opět nevyužili slušné šance. O poločase nahradil ve středu zálohy Dana Kelnara Honza Hradil. Druhý poločas jsme již začali být produktivní. Erik Hrabovský po přihrávce Honzy Hradila z levé strany se ideálně uvolnil a nedal v 53 minutě levačkou výborně chytajícímu gólmanovi hostí šanci a tři minuty na to se dočkal premiérové branky za muže dorostenec Honza Hradil, když z hloubi pole přeloboval vyběhnuvšího gólmana. V 61minutě vyhrál svůj oblíbený hlavičkový souboj Erik Hrabovský pro Honzu Hostašu, který se na levé straně vydal do úniku na horní bránu a prostřelil gólmana hostů. Hostům se ještě pokusili zápas zdramatizovat, kdy po naší chybě snížili v 69 minutě na 3:5. Naštěstí se tak nestalo, soupeře jsme dorazili dalšími brankami v 80 a 85 minutě. Nejprve si na hranici šestnáctky opakovaně vyměnili míč Jirka Bělík s Erikem Hrabovský a ten si střelou k tyči připsal druhou branku v zápase. Poslední branka zápasu padla po úniku Lukáše Žnivy na pravé straně zálohy, který předložil parádní přihrávku Tomovi Kociánovi na zadní tyč brány hostů. Do produktivity tak zasáhli i střídající hráči. Získali jsme důležité body, které jsme promarnili v minulých zápasech. Bohužel se nedostalo na dva hráče, ale v dalším zápasu již určitě nepřijdou zkrátka a zahrají si. Nyní nás čeká nedělní zápas s B týmem Lipníka n/B v Dolním Újezdě. Den před tím se odehraje první zápas dorostu Všechovice-Opatovice s týmem Kojetín Kovalovice a výjimečně se odehraje od 13:30 na našem hřišti v Horním Újezdu, jelikož se veVšechovicích koná kulturní akce.

Sestava:

F. Symerský (ŽK 30 min.), stopeři: R. Vašina, M. Horáček,
obrana: J. Losert (54 min. Michal Horáček) a M. Walach, záloha, L. Tvrdoň (60
min. L. Žniva), E. Hrabovský (80 min. T. Kocián), D. Kelnar (46 min. J. Hradil)
a S. Rakovský (ŽK 90 min.), útok: J. Bělík a J. Hostaša (76 min. J. Olšák),

Trenér: M. Jakubec, Vedoucí: T. Koryčánek

Branky a asistence:

1 - J. Bělík - asistence S. Rakovský

2 - S. Rakovský, asistence D. Kelnar

3 - E. Hrabovský - asistence J. Hradil

4 - J. Hradil - asistence M. Walach

5 - J. Hostaša - asistence E. Hrabovský

6 - E. Hrabovský - asistence J. Bělík

7 - T. Kocián - asistence L. Žniva

 

2. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Čekyně:

V sobotu odehrál náš tým 2. kolo nové soutěžní sezóny, a to v Čekyni u Přerova. V tomto zápase jsme vyválčili pouze bod, i když to bylo i tentokrát na výhru. Opět se nám příliš nepovedl vstup do zápasu a první poločas. Vázla nám souhra, neměli jsme klid na míči a kazili spoustu přihrávek. Nutno podotknout, že jsme nastoupili v jiné sestavě, a to zejména v obraně. Domácí zahrozili, ale podržel nás gólman. Domácí jinak hrozili především z rohů a dlouhých autů, branku ale vstřelili po hodně sporné penaltě, kdy se spíše jednalo o souboj tělo na tělo. V druhé půli jsme již převzali aktivitu my, kdy jsme hru oživili třemi střídáními v 58 a 60 minutě. V 68 minutě se nám podařilo srovnat Pepou Jankem po přihrávce Standy Rakovského. Domácí zcela odpadli a v 79 minutě jsme otočili zápas brankou Toma Kociána, který dorazil střelu kapitána Jirky Bělíka. Bohužel jsme se neradovali dlouho, protože domácí v 81 minutě srovnali po dlouhém autu, opět jsme obdrželilacinou branku. Měli jsme ještě šanci na vítězný gól, ale stav se již nezměnil a šlo se na penaltový rozstřel, který byl dlouhý a domácí z něj vyšli vítězně v poměru 9:8 a brali tak z tohoto zápasu 2 body. Pozitivem tohoto zápasu je zapracování kluků z dorostu, kteří se ve svémpremiérovém zápase za muže (nepočítáme přáteláky) vůbec neztratili, ba právě naopak. Nejmladší z trojice dorostů Jan Hradil nastoupilv základní sestavě ve středu zálohy po boku kapitána a Filip Rolinc s Michalem Horáčkem oživili hru na levém kraji obrany a zálohy, navíc oba proměnili své  pokutové kopy v rozstřelu, když se nenechali rozhodit domácími fanoušky za bránou. Nyní nás čeká domácí zápas s FK Potštát, a to v sobotu 22. srpna od 16:30. Uvidíme, zda hosté dorazí i s hlučnými fanoušky v podobě bubeníků. V loňské sezóně k nám na domácí zápas Potštát nedorazil a my vyhráli kontumačně.

Sestava:

F. Symerský, stopeři: M. Nesvadba a Miroslav Vašina, obránci: R. Zhydkov a J. Losert (60 min. Michal Horáček), záloha J. Janek, J. Hradil (60 min. F. Rolinc), J. Bělík, M. Walach, útok: L. Žniva (58 min. T. Kocián) a S. Rakovský (81 min. J. Olšák).

Trenér:
M. Jakubec, vedoucí: T. Koryčánek

1. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Skalička:

V sobotu 8. srpna zahájil náš tým novou soutěžní sezónu 2020/2021 domácím derby zápasem se Skaličkou a opět tobyla přetahovaná a zápas bohatý na branky, stejně jako na podzim 2018 (vtehdejším mači jsme v půli prohrávali 0:4, v druhé půli srovnali na 4:4, alesoupeř zvýšil na konečných 4:5). Bohužel jsme do sezóny vstoupili prohrou,dostat doma pět branek je prostě moc. Nechali jsme si opět utéct začátek zápasua soupeři nabídli laciné branky na podnose. Po 18 minutách hry to bylohrozivých 0:3 a navíc musel již v 16 minutě opustit hřiště kvůli zranění stopera kapitán týmu Marek Jakubec. Srovnat stav zápasu jsme mohli již v první půli,měli jsme dostatek šancí, ale podařilo se nám pouze snížit na 1:3 brankou JirkyBělíka v 30 minutě po asistenci Mirka Rolince. V druhé půli jsme soupeřezmáčkli ještě více, což vyústilo ve srovnání skóre brankami Pepy Janka v 60 a67 minutě po asistencích Lukáš Žnivy. Pokračovali jsme v tlaku na horní bránu avytvořili si další vyložené šance na otočení zápasu, které jsme ale nevyužili anaopak z protiútoku zvýšil kapitán hostů v 81 minutě na 3:4 a v 90 minutěpečetil ze sporné penalty na 3:5. Velká škoda, zápas jsme si prohráli sami, navítězství to v tomto zápase rozhodně bylo. No nic, je potřeba se z tohotozápasu poučit a posbírat 3 body v Čekyni, kde nás čeká zápas v sobotu 15. srpnaod 17:00. Celé kolo okresního přeboru bylo bohaté na branky, výsledekPotštát-Soběchleby 6:9 hovoří za vše.

Sestava:

F. Symerský, stopeři: M. Jakubec
(16 min. R. Zhydkov) a R. Skácel (81 min. J. Olšák), obrana: M. Nesvadba (55
min. J. Losert) a R. Pikna, záloha: J. Janek, L. Žniva, S. Rakovský, M. Walach,
útok: J. Bělík (55 min. T. Kocián) a M. Rolinc.

 

Sezóna 2019/2020:

 

13. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Bělotín B:

 

S podzimní částí sezóny 2019/2020 se náš tým v sobotu 26. října rozloučil kanonádou a vysokým vítězstvím s ukázkovými brankami i bez posil z A týmu. Nutno podotknout, že výsledek je pro hosty krutý, byli fotbaloví, ale my proměnili vše a podržel nás gólman, hosty už ten jejich méně. V utkání jsme měli tři dvougólové střelce a šest branek padlo již do kopce na horní branku. Po tomto vítězství setrváme přes zimní přestávku na třetí příčce tabulky s tříbodovou ztrátou na druhé H. Nětčice a čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Domaželice, na záda nám ale dýchají čtvrté Hustopeče se ztrátou jednoho bodu. Tabulce střelců okresního přeboru vévodí Standa Rakovský s 17 zásahy. Před zápasem proběhlo slavnostní předání dresu s číslem 69 kapitánovi Martinu Studenému, který oslavil životní jubileum a tvrdil, že je to poslední zápas, my doufáme, že si to ještě rozmyslí.
Nyní nás čeká zasloužený odpočinek, kterému bude ještě předcházet zazimování areálu. S týmem se ještě v tomto roce setkáme při tradičním předsilvestrovským fotbálkem. V přestávce bude naplánována zimní příprava v součinnosti s A týmem, jistý už je termín soustředění na Rusavě v počátku února. První zápas na jaře by nás měl čekat zrovna v Hustopečích, a to v neděli 22. března 2020 od 15:00.
Střelci a asistenti v utkání:
5 min.: J. Bělík – asist. M. Walach, 7. min.: S. Rakovský-asist. M. Studený, 14 min.: J. Bělík – asist. S. Rakovský, 22 min.: M. Walach, 36 min.: M. Rolinc – asist. S. Rakovský, 45 min.: R. Vašina – asist. M. Studený, 56 min.: S. Rakovský - asist. M. Horáček, 88 min.: M. Rolinc – asist. T. Kocián

 
 
12. kolo- venkovní zápas s FK Spartak LIpník n/B B:
 
V neděli 20. října odehrál náš tým poslední venkovní zápas a zbytečně si pokazil porážkou závěr podzimu. Do nedělního zápasu jsme měli 9 inkasovaných branek a včera jsme obdrželi čtyři od předposledního týmu soutěže. Prospali jsme první poločas, ve kterém jsme inkasovali tři branky a navíc přišli v závěru první půle o stopera po přísném vyloučení. Druhý poločas už byl o něčem jiném a domácí jsme i v deseti přehrávali, ale neproměňovali jsme šance. V 65 minutě zkorigoval stav na 3:1 Jirka Bělík po přihrávce Martina Studeného, jenže po pěti minutách domácí zvýšil na 4:1 po trestném kopu domácího stopera. Ná ;m se po dařilo již jen zkorigovat výsledek brankou Standy Rakovského v 90 minutě po přihrávce Pepy Janka. Po této prohře jsme stále na3. místě tabulky (počítáme s 3 body za kontumaci zápasu s Potštátem, která se ještě nepromítla do oficiální tabulky), ale čtvrté Hustopeče se na nás po sérii osmi vítězných zápasů dotáhly na pouhý bod. O udržení v první trojce a nápravu nedělní porážky budeme usilovat v posledním zápasu podzimu, a to v sobotu 26. října na domácím hřišti, kdy od 14:30 hod přivítáme B tým TJ Sokol Bělotín.
 
11. kolo - domácí zápas s FK Potštát:
 
Tuto sobotu měl odehrát náš tým zápas 11. kola s týmem FK Potštát. Jelikož se soupeř nedostavil. Bude utkání kontumováno v náš prospěch 3:0. Takže dnes je výsledky zápasů a tabulka, které jsou z neoficiálních stránek – výsledky-lidovky. Na oficiálních stránkách i aplikaci můjfotbal se to projeví až po středečním zasedání STK OFS Přerov, která musí projednat a schválit. Po tomto kole budeme figurovat na 3. místě tabulky s 28 body se ztrátou 1 bodu na druhé Domaželice a i první Horní Nětčice. V dalším kole nás čeká venkovní zápas s FK Spartak Lipník n/B, a to v neděli 20. října od 14:30 hod. na hřišti v Dolním Újezdě.
My jsme sobotní nachystané hřiště využili k tréninkovému fotbálku 8 na 8 a následně ke společnému posezení – po našem týmbyldyngu s A týmem, který k nám zavítal v skoro plném počtu po utkání ve Vsetíně – viz společné foto. Kluci potřebovali nasát vítěznou atmosféru. Bylo to neplánované, ale o to víc se stmelení vydařilo.
 
10. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Domaželice:
 
V neděli odehrál náš tým další šlágr v řadě, tentokrát na půdě vedoucích Domaželic, kde jsme si bohužel připsali první porážku v této sezóně. Porážka hodně mrzí, protože jsme do 70 minuty vedli 2:0 a byli lepším týmem. Nezvládli jsme závěr zápasu, kdy jsme se uspokojili a domácí z minima vytěžili maximum. Ale cítíme se také trochu ukřivdění, protože vyrovnávací brance domácích předcházel faul a zřejmě i ofsajd, který domácí pomezní (již v první půli nahradil zraněného pomezního) neodmával. Když to napíši kulantně, hlavní sudí byl vůči nám zaujatý a domácím notně pomáhal neodpískáním faulů a otáčením situací.
Do zápasu jsme vstoupili s pozměněnou obranou, kdy se na předstopera postavil Roman Vašina a na beka se posunul Mirek Vašina. Pro tento zápas jsme získali posilu z A týmu Toma Hulmana, který se postavil do útoku se Standou Rakovským, který ale ještě nebyl zdravotně fit a v 27 minutě musel z placu dolů. Ještě minutu před tím však stihl dát svou 14 branku v sezóně, když hlavou k tyči usměrnil roh Martina Walacha. Standu pak v útoku nahradil Filip Páleník. Do kabin jsme šli v půli za stavu 0:1 v náš prospěch. Druhou branku jsme přidali v 60 minutě, když se po sklepnutí Filipa Páleníka podobně jako v Pavlovicích výstavní trefou ukázal Martin Walach. V té chvíli jsme byli na koni a měli i další šance. Pak jsme se ale nechali bohužel uchlácholit výsledkem. Snížení na 1:2 jsme domácím v 70 minutě nabídli sami naší chybou a dostali je do zápasu a sporná vyrovnávací branka přišla v 75 minutě. V té době vyrovnaný zápas spěl k penaltám, ale domácí nám opět po naší chybě zasadili rozhodující direkt a zápas otočili. Je to velká škoda, protože za průběh zápasu jsme si minimálně bod zasloužili. Po této první prohře jsme spadli na třetí místo tabulky. V dalším kole přivítáme v sobotu 12. října dalšího nováčka soutěže Potštát, a to již od 15:00 hod.
 
 
Jinak na zápase byl náš dvorní fotograf Kopeček, takže to máte i s fotkami: 
 
 
9. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Horní Nětčice:
 
 V sobotu jsme odehráli poslední ze tří Záhorských derby. A jako správné derby to bylo napínavé až do konce, tak jako s Opatovicemi a navíc před slušnou diváckou kulisou. Opět to bylo na penalty a opět jsme byli úspěšní. Nováček soutěže potvrdil, že jeho postavení v tabulce není náhodné. My jsme nezopakovali náš výkon z prvního poločasu ve Skaličce. Nebyl to úplně náš zápas, proto můžeme být za dva body docela rádi. Soupeř byl v první půli hladovější a víc na míči, měl spoustu střel, ale naštěstí selhával v zakončení. Do vedení jsme však šli my, a to již v 8 minutě, kdy se po rohu, který zahrál Jirka Bělík, trefil hlavou Standa Rakovský. Standa měl pak další vyloženou šanci, kterou bohužel neproměnil a vzápětí musel ve 27 minutě ze zdravotních důvodů střídat, což zápas ovlivnilo. V druhé půli jsme se stále nemohli dostat do správného rytmu, změna k lepšímu začala přicházet okolo 60 minuty, kdy jsme si začali vytvářet na spodní bránu tlak. I když soupeř své šance neproměňoval, byla mu v té době nabídnuta největší, a to pokutový kop po smolné ruce našeho obránce Michala Nesvadby v 68 minutě. Touto šancí soupeř nepohrdl a srovnal na 1:1v malém vápně dostatečně důrazné a hosté míč směřující do sítě vykopli. V penaltovém rozstřelu hosté jednou chybovali, když útočník hostů ve třetí sérii přestřelil. Naopak naši borci bylo suverénní. Postupně proměnili Lukáš Tvrdoň, Tom Kocián, Jirka Losert, Pepa Janek a Martin Walach, jehož penalta byla vítězná. Gólman hostí si stěžoval, že to od našich borců bylo kopnuto jako v lize přesně k tyči a neměl nárok. Po tomto výsledku jsme klesli na druhou příčku, jelikož Domaželice si připsaly tříbodové vítězství a předskočily nás o bod. V dalším 10. kole nás čeká souboj prvního s druhým, protože se utkáme právě s Domaželicemi, a to na jejich půdě v neděli 6. října od 10:00 hod.
 
 
8. KOLO - venkovní zápas s TJ Sokol Skalička:
 
Vítězná jízda pokračuje. V sobotu odehrál náš tým další vítězný zápas na hřišti soupeře a navíc s čistým kontem, i když soupeř zahrával v druhé půli dvě penalty. První poločas byl zcela v naší režii, domácí jsme výborně napadali a nepustili je moc k míči. Naši převahu jsme ale zúročili pouze jednou brankou. V 26 minutě zahrával kapitán Martin Studený standartní situaci ze středu hřiště a hlavičkou se v útoku prosadila posila z A týmu Tomáš Hulman. Do druhé půle nahradil Tomáše Hulmana v útoku Filip Páleník a Lukáše Tvrdoně na pravé záloze Tom Kocián, který se posunul do útoku a na pravou zálohu se z útoku stáhl Pepa Janek. V druhé půli se z kopce začali prosazovat domácí a vytvořili si tlak, který vyústil v nastřelené břevno z přímého kopu a v pokutový kop, po kterém naštěstí zazvonila jen tyč. Naopak jsme udeřili my, a to v 73 minutě, kdy ze středu zálohy unikl na pravou stranu Standa Rakovský, po jehož centru skóroval rybičkou Filip Páleník. V 82 minutě prošel opět Standa Rakovský tentokrát po levé straně až před gólmana hostí, kterého pouze nastřelil, ale odražený míč uklidil do sítě svou druhou brankou Filip Páleník a definitivně zápas rozhodl. Domácí sice ještě v závěru zahrávali přísně nařízenou penaltu, ale gólman domácích netrefil ani bránu. Udrželi jsme tak první příčku a vylepšili skóre na 40:5. V dalším, tentokrát domácím zápase nás v sobotu 28. září čeká opět derby, a to s nováčkem soutěže, Horními Nětčicemi, které si vedou skvěle a drží třetí příčku tabulky, takže opět zápas s nábojem a souboj o čelo tabulky.
 
 
 
 
Pohárový zápas s FK Spartak Lipník n/B:
 

V úterý 17.09.2019 odehrál náš tým pohárový zápas – 2. kolo poháru FAČR, v němž nám los přisoudil účastníka I.A. třídy, A tým FK Spartak Lipník n/B, se kterým jsme se utkali i v loňském ročníku poháru a utrpěli debakl 2:7. Letos jsme také utrpěli porážku, ale výkon byl zcela jiný. Není se za co stydět, výsledek je krutý, zasloužili jsme si minimálně branku a lepší skóre zápasu, určitě to nebyl žádný propadák. Dalo se čekat, že nám v druhé půli dojdou síly, zvláště po tempo fotbalu v prvním poločase. V prvním poločase jsme hráli dlouho vyrovnaný zápas, dokonce jsme v závěru byli lepší a častěji na míči, ale paradoxně jsme dostali dvě branky ve 42 a 45 minutě. Škoda, hosté byli v tu dobu nervózní, mysleli jsme, že do poločasu udržíme stav 0:0. Pořád jsme ale věřili, že v druhé půli zápas z kopce zdramatizujeme. I v druhé půli jsme si to snažili se soupeřem rozdat na férovku, ale nedařilo se nám dostat do kvalitního zakončení. Hosté zápas definitivně zlomili až v 85 minutě, branka z 95 minutu, po které ihned zazněl hvizd sudího pro ukončení zápasu, byla náhodná a jen kosmeticky upravila výsledek. Škoda, ale byla to pro náš tým dobrá zkouška a konfrontace. Když to shrneme, tak, tak nás soupeř porazil především ze standartních situací. Když předvedeme takový výkon v naší soutěži, se nemám čeho bát. Zamrzelo pouze chování hostů, kteří nebyli na střídačce i mezi diváky soudní a také výkon rozhodčích, především hlavního, který byl nejslabším článkem na hřišti. Do zápisu podle něj nešlo vložit ani střídání, proto pod článkem zveřejňujeme sestavu se střídáními, které proběhlo v druhém poločase. Museli jsme také improvizovat se sestavou, jelikož těsně před zápasem nám vypadl stabilní stoper. Po domluvě obsadili stoperská místa nejzkušenější hráči. Z A týmu vypomohli v záloze Tom Hulman a v útoku Erik Hrabovský, v druhé půli pak v záloze nastoupil také Dan Mikulenka.

Gólman: F. Symerský, stopeři M. Rolinc (J. Bělík) a M. Studený (D. Mikulenka), obrana: J. Losert a M. Nesvadba (T. Koryčánek) záloha: L. Tvrdoň, T. Hulman, S. Rakovský, M. Walach, útok: J. Janek (46 min. T. Kocián) a E. Hrabovský

 

7. kolo - venkovní zápas s TJ Union Lověšice:
 

V sobotu 14. září odehrál náš tým další vítězný zápas na půdě soupeře. Zatím jsme ve venkovních zápasech stoprocentní. I při absenci nejlepšího střelce a hráčů ze zálohy jsme rozjeli další kanonádu a notně si vylepšili skóre, škoda dvou obdržených branek. Čekali jsme rozhodně těžší zápas, s tímto soupeřem se nám loni vůbec nedařilo. Nevěděli jsme, že bude soupeř tak citelně oslaben v záložní řadě a především na postu brankáře. Čtyřmi brankami se blýskl Filip Páleník, hattrick si připsal Pepa Janek. Po tomto vítězství jsme se vyhoupli do čela tabulky, jelikož Horní Nětčice padly ve Staré vsi po penaltovém rozstřelu. V dalším kole nás čeká opět venkovní zápas, a to v sobotu 21. září od 15:30 ve Skaličce.

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/hlavni/78cb089f-5c66-43a8-94bd-1e50fc491476

https://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=13919

 
6. kolo - domácí zápas s SC Stará Ves:
 
V pátek jsme odehráli již tradiční zápas starých gard s TJ Mrlínek. Oproti minulému roku se nás sešlo dost, celkem nás bylo 16, takže jsme mohli prostřídat a soupeři oplatit porážku z loňského roku 2:4. Tentokrát to bylo 4:2 pro nás. O branky se postarali Ondra Kozlovský, Zbyněk Seidl, Roman Vašina.
 
 

V sobotu jsme odehráli další zápas s čistým kontem, ze šesti zápasů je to již čtvrtý. Přivítali jsme Starou Ves, která v prvním poločase kousala, měla i nebezpečné střely, ale Franta nás v bráně podržel. První branka padla již v 5. minutě, když se Tom Kocián odvděčil za zařazení do základní sestavy po přihrávce Pepy Janka. Pak už úřadoval nejlepší střelec týmu i celé soutěže Standa Rakovský, kterému na branky přihrávali Mirek Rolinc a Kuba Olšák a při třetí brance mu namazali sami hosté. Soupeře jsme přehráli zejména v druhé půli. Během druhé půle jsme od 60 do 78 minuty prostřídali pět hráčů. Nedostalo se již na šestého Lukáše Tvrdoně, kterého trenér vzhledem k jeho zranění z Pavlovic pošetřil do dalšího kola.  V dalším kole nás čeká venkovní zápas v Lověšicích, a to v sobotu 14. září od 16:00.

 
5. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Pavlovice:
 

V neděli jsme odehráli další venkovní zápas, tentokrát v Pavlovicích, kde jsme domácím pokazili hody našim vítězstvím 0:2. Držíme si tak 100 % bodový zisk z venkovních zápasů a pouze jednu obdrženou branku. Fotbal to moc ke koukání díky hřišti v Pavlovicích nebyl, ale máme tři body a opět bez posil z A týmu. Domácí zahrozili pouze jednou, a to nebezpečnou hlavičkou po rohu v první půli. My jsme naopak neproměnili několik šancí, a to ani po samostatných únicích na brankáře domácích. Skóre zápasu otevřel v 45 minutě gólem do šatny Jirka Bělík, který zužitkoval přihrávku Martina Walacha. Pojistku jsme pak přidali v 54 minutě výstavní střelou Martin Walach z první po přihrávce Martina Studeného. Kaňkou na zápase je zranění Lukáše Tvrdoně, který musel odstoupit v 33 minutě a kterého na pravém beku nahradil Jirka Losert. Snad to nebude vážné a Lukáš bude brzo fit. Do tohoto zápasu jsme měli pouze jednu žlutou kartu. V Pavlovicích jsme si připsali hned dvě. V dalším, 6. kole nás čeká domácí hodový zápas se Starou Vsí, kterému bude v pátek předcházet tradiční předhodový zápas starých gard s TJ Mrlínek.

 

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/hlavni/78cb089f-5c66-43a8-94bd-1e50fc491476

 

https://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=13919

 
4. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Opatovice
 

V sobotu nás čekalo tradiční derby a jako správné derby to také dopadlo, protože zápas byl napínavý až do konce a dospěl až k penaltám. První poločas jsme byli lepším týmem, ale vyjádřili jsme to pouze jednou brankou Martina Walacha ze 13 minuty, který nastoupil netradičně v útoku s Jirkou Bělíkem, jelikož jsme pro zápas postrádali Standu Rakovského. Druhý poločas byl z naší strany špatný, naopak lepší byl soupeř, který zaslouženě vyrovnal. Přesto jsme dokázali reagovat, když v 73 minutě Jirka Bělík zvýšil na 2:1 z přímého kopu s pomocí teče ve zdi. Neradovali jsme se však dlouho, protože soupeř po naší chybě za pět minut opět srovnal a měl dokonce šance na další obrat ve skóre. Vzhledem k vývoji zápasu v druhé půli můžeme být za dva body rádi.

Z A týmu pro tentokrát vypomohl Petr Kubját, který v bráně nahradil chybějícího Frantu Symerského. Petr lapil dvě penalty, z toho jednu hostujícímu gólmanovi. Naše penalty proměnili Jirka Bělík, Tom Kocián, Jirka Losert, Martin Walach a rozhodující stoper Štěpán Mikšánek. Po 4. kole stále figurujeme na 1. místě tabulky, ale pouze o skóre, jelikož se na nás bodově dotáhli Domaželice a Skalička. 

 

 
3. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Čekyně
 
Výsledek, sestavy a statistiky včerejšího vítězného utkání:
 
https://souteze.fotbal.cz/…/3684b286-1a99-4d8e-9ea2-e9d51fb…
 
Nutno podotknout, že domácí odehráli celý zápas v 8 lidech, takže bych se dál o hře atd. více nerozepisoval. Klobouk dolů před soupeřem, že šli vůbec hrát a že to celé v 8 odehráli. 
 
 
 
2. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Hustopeče n/B:
 

V sobotu nás čekal první domácí zápas s těžkým soupeřem, což se také potvrdilo, první poločas byl vyrovnaný. Šance byly na obou stranách. O osudu zápasu hodně rozhodla 33 minuta, kdy hostující hráč zahrál rukou – zabránil míči směřujícímu do brány po hlavičce Martina Studeného. Penaltu s přehledem proměnil Standa Rakovský. O vítězství jsme rozhodli hned po půli, když v 49 minutě vstřelil svou druhou branku v zápase po přihrávce Tomáše Oravy. Tři minuty poté skóre navýšil Mirek Rolinc, který si po zpětné přihrávce zkušeně položil gólmana hostí. Konečnou podobou výsledku dal Martin Walach v 71 minutě opět po přihrávce Toma Oravy. To už byl soupeř zcela odevzdaný. Po dvou kolech jsme tedy stoprocentní při skóre 10:1. Z A týmu tentokrát na rozehrání vypomohli Tom Orava a Dan Mikulenka, který ovšem kvůli obnovenému zranění třísla musel střídat již v 35 minutě a také Mirek Rolinc, který obnovil tímto hráčskou kariéru. Měli jsme asi nejsta…, ne chci říct nejzkušenější střed zálohy. V hledišti byla také podpora hráčů A týmu včetně trenéra. V 3. kole nás čeká venkovní zápas v Čekyni od 16:30.

 
 
 
 
1. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Prosenice:
 

Sezóna 2018/2019:

15. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Horní Moštěnice:

Výsledky a statistiky po posledním zápase sezóny 2018/2019. Rozloučili jsme se prohrou 3:1 u vedoucího týmu a jistého postupujícího do I.B. třídy. S domácími jsme se drželi a v prvním poločase odehráli vyrovnanou partii. Domácí otevřeli skóre v 22 minutě, kdy přízemní střelou překonali našeho gólmana. My jsme odpověděli ve 40 minutě, když si v pokutovém území srovnal mířidla Petr Čagan a valašským nártem rozvlnil síť. Bohužel jsme remízu do poločasu neudrželi. V 43 minutě si srazil náš stoper centr z pravé strany do vlastní sítě. V úmorném vedru jsme druhý poločas odešli, soupeř nás již více přehrával, čemuž napomohlo také, to, že prostřídal pět hráčů. Soupeř spálil několik vyložených šancí a vytěžil jen zvýšení skóre na konečných 3:1. My jsme naopak soupeřovu bránu moc neohrozili. Při odchodu z trávníku jsme přihlíželi postupovým oslavám domácích. Po tomto výsledku a třech prohrách v řadě jsme se propadli až na 9. místo tabulky. Železným mužem v počtu odehraných minut se stal gólman Franta Symerský, nejlepším střelcem týmu Petr Čagan se 16 brankami ve 12 odehraných zápasech, nejlepší nahrávačem Standa Rakovský s 11 asistencemi v 11 zápasech, kterému dýchal na záda Martin Walach s 10 asistencemi. Rekordmanem v počtu karet je stoper Štěpán Mikšánek, který v 20 zápasech nasbíral 9 žlutých karet a jednu červenou. Na fotbale se na našem hřišti sejdeme při Újezdském poháru v sobotu 20. července. Zatím není jisté, jak to bude s fotbalem v Horním Újezdě. Každopádně končí naše účinkování pod hlavičkou FK Býškovice-Horní Újezd, které fungovalo od roku 2007, kdy A tým hrál krajské soutěže I.B. třídu a I.A. třídu a B tým po postupu okresní přebor. Od roku 2014/2015 se již hrál pouze okresní přebor v Horním Újezdu. Tento rok jsme provedli fúzi spolků FK Býškovice – Horní Újezd a TJ Sokol Horní Újezd a dále budeme již pokračovat jako TJ Sokol Horní Újezd a s největší pravděpodobností jako rezervní tým Všechovice B, jelikož jsme dojednali spolupráci se sousedním Tatranem Všechovice, který letos vyhrál krajský přebor a postupuje do divize, jelikož nemáme dostatek hráčů pro další sezónu a do 19. června musí být podané přihlášky do soutěží.
 

26. kolo - domácí zápas s TJ Union Lověšice:

Sobotní rozloučení s domácími fanoušky v této sezóně jsme nezvládli. Soupeř nás potrestal dvěma brankami v druhém poločase, a to navíc v prvním poločase nevyužil pokutový kop. My jsme už druhý zápas po sobě nedali ani branku a do statistik se zapsali jen žlutou kartou z 89 minuty za protesty. Trápíme se, naše hra je, když to řeknu kulantně kostrbatá, chybí odvaha a moment překvapení a v zakončení jaloví. Ještě, že máme uhrané body. V sobotu 15. června nás čeká venkovní zápas u vedoucí Horní Moštěnice, která bude slavit postup do I.B. třídy a přebírat pohár pro vítěze soutěže. Doufejme, že se v posledním zápase rozloučíme se sezónou důstojně a sympatickým výkonem.
 

25. kolo - venkovní zápas s SK Sokol Lobodice:

Výsledky a statistiky po 25. kole. Zápas jsme odehráli pouze v 11 lidech, při absenci některých hráčů, ale i tak jsme ho měli zvládnout. Nestalo, se, selhali jsme na půdě posledních Lobodic, které sestupují do okresní soutěže. Soupeř měl před tímto zápasem pouze dvě výhry, dvě výhry a 19 proher. My jsme odehráli velice špatný první poločas bez nasazení a zájmu a přizpůsobili jsme se hře soupeře. Soupeř měl několik vyložených šancí, ale paradoxně se k brance dostal po vlastní brance našeho kapitána. My jsme si za první poločas vytvořili asi jen jednu šanci Standou Rakovským. Druhý poločas byl z naší strany lepší, začali jsme hrát po zemi a přehrávali jsme domácí, ale pouze po šestnáctku. V zakončení a finální přihrávce jsme byli jaloví. Soupeř pak hrozil do otevřené obrany a svou výhru pečetil v 90 minutě z pokutového kopu. My bychom včera asi branku nedali, tedy dali, ale do vlastní sítě. Bohužel jsme tímto spadli až na 8. místo tabulky. V dalším kole nás čeká poslední domácí zápas této sezóny, a to v sobotu 8. června od 17:00 s SK Union Lověšice, které nás předskočily v tabulce.

 

24. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Bělotín B:

Výsledky a statistiky po 24. kole. Bohužel třetí jarní prohra a druhá na domácím hřišti se silným Bělotínem. Ale na body bylo, klidně i na výhru, ovšem opět nás zradilo zakončení, šancí jsme měli na tři zápasy včetně samostatných nájezdů tváří v tvář gólmanovi. Náskok jsme si mohli vytvořit už v úvodu zápasu, kdy byl soupeř v obraně hodně zranitelný. Vytěžili jsme ale jen jednu branku v 16 minutě, kdy přihrávku Standy Rakovského zužitkoval Tom Kocián. Soupeř ale brzo kontroval a třemi hlavičkami z 25, 27 a 43 minuty otočil vývoj zápasu. Chtěli jsme do druhého poločasu vstoupit lépe, ale to se nepodařilo. Po našem faulu zahrával soupeř v 47 minutě přímý kop, z něhož kapitán hostí zavěsil angličanem. Míč se ale odrazil ven a sudí gól nejprve neuznal, ani čárový nesignalizoval branku. Ta byla uznána až po přiznání našeho gólmana, že míč přešel celým objemem čáru. Gesto fair play, které hráči soupeře samozřejmě ocenili a vyjadřovali respekt a palec nahoru. I tak jsme se nevzdali a za druhý poločas se nemusíme stydět, protože jsme zaveleli k náporu a snížili až na 3:4. Nejprve v 57 minutě snížil hlavičkou na zadní tyči svou druhou brankou Tom Kocián po centru Standy Rakovského a v 66 minutě Lukáš Tvrdoň opět po přihrávce Standy Rakovského. Vytvářeli jsme si šance a k další remíze a penaltám nebylo daleko, šance byly i na otočení zápasu. Protože jsme hru otevřeli, tak z brejků hrozili i hosté, kteří rovněž zahodili několik vyložených šancí. My jsme dvakrát prostřídali, a to v 68 minutě, kdy Lukáše Tvrdoně nahradil Kuba Olšák a v 77 minutě, kdy Pepu Janka nahradil Michal Nesvadba. Svou výhru pečetili hosté až 89 minutě do otevřené obrany. Navíc jsme od 80 minuty hráli v deseti, jelikož Štěpán Mikšánek viděl za faul druhou žlutou kartu. Sudí nám sice upřel minimálně jednu penaltu, ale diváci viděli zajímavý zápas s brankami a vyloženými šancemi včetně gesta fair play našeho gólmana, které se také běžně nevidí. Zůstáváme nadále na šestém místě tabulky, škoda, že jsme nebodovali, mohli jsme se vrátit do první pětky. V dalším kole čeká náš tým nedělní zápas v Lobodicích.
 

23. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Hustopeče n/B B:

Výsledky a statistiky po 23. kole. Včera opět vítězství za dva body, jsme remízovým králem. V této sezóně je to už šestá remíza. Tentokrát jsou to cenné dva body z venkovního zápasu u druhého týmu tabulky, a to jsme sahali po vítězství v základní hrací době. Přitom ještě dopoledne nás bylo na zápas 9. Podařilo se ale naverbovat Michala Nesvadbu, Martina Horáčka a Petra Čagana, kteří byli důležitými články týmu a zraněný Mirek Vašina se usadil na střídačku. Přineslo to ale změny v rozestavení. Martin Walach musel na levého beka a Martin Horáček obsadil post předstopera. První poločas jsme ale neodehráli dobře i když jsme zjistili, že se s domácími dá hrát. Byli jsme bojácní a chybělo nasazení a nabídka. Navíc jsme domácím darovali první branku a před druhou sudí neodpískal faul na Petra Čagana. Druhá půle už byla o něčem jiném, zejména od cca 60. minuty, kdy šel ze střídačky na beka Michal Nesvadba a Martin Walach se vysunul dopředu, což rozhodlo zápas. Našemu tlaku také pomohlo vyloučení domácího hráče v 64 minutě. Domácí navíc vstřelili zřejmě regulérní gól, který sudí neuznal, protože z jeho pozice nemohl posoudit, zda přešel míč za čáru a nemohl dát na pomezní, které dělali na obou stranách zástupci domácích. Této sporné situaci ovšem předcházel zřejmě ofsajd. My jsme udeřili v 70. minutě, když po krásném centru Martin Horáčka z levé strany zavěsil hlavou v pokutovém území zřejmě nejmenší hráč na hřišti Tom Kocián. V 77. minutě vystřídal střelce branky Mirek Vašina. Snížení stavu nás ještě více nastartovalo a hnali jsme se za vyrovnáním, které se nakonec podařilo. Přišel opět krásný pas Martina Horáčka na Martina Walacha, který prošel středem obrany i přes brankáře a dva hráče ve skluzu zavěsil. To nám ale nestačilo a zkoušeli jsme zápas zcela otočit. Přišly dvě velké šance Petra Čagana, který z levé strany nádherně trefil z voleje pravou tyč domácí svatyně a z dalšího útoku směřovala jeho hlavička doprostřed brány pod břevno, ale gólman domácích vyškrábl. Obě situace skončily odmáváním ofsajdů, které pravděpodobně nebyly, ale na lajně byl holt zástupce domácích. Zápas tak skončil remízou a šlo se opět na penalty. Kapitán vyhrál los a rozhodli jsme se, že začneme. Naše penalty postupně proměnili Pepa Janek, Kuba Veselka, Martin Walach a rozhodující Petr Čagan. Neuspěl pouze Lukáš Tvrdoň. Hosté neuspěli dvakrát, když jeden pokus lapil Franta Symerský a další skončil na tyči. Slavíme tak cenný skalp druhého týmu tabulky.

22. kolo - domácí derby zápas s TJ Sokol Opatovice B:

Výsledky a statistiky po 22. kole. Opět došlo na penalty, ale konečně jsme v nich byli šťastnější , o to cennější, že to bylo v derby. Branky viděli diváci až v penaltovém rozstřelu na spodní bránu. V prvním poločase jsme byli lepší my a měli také šance, které jsme bohužel nevyužili, v koncovce se prostě trápíme. Druhý poločas byli lepší hosté, kteří byli více na míči. Zápas by možná skončil jinak, kdyby hosté proměnili penaltu v 72 minutě, a to po zákroku našeho gólmana, který padl pod nohy útočníkovi hostů Jirkovi Bělíkovi pod nohy v pravém horním rohu šestnáctky a vyfasoval ještě žlutou kartu za protesty. Sám faulovaný hráč ale penaltu naštěstí neproměnil, protože mu ji u levé tyče Franta vytlačil na roh. Po 91 minutách došlo na penaltový rozstřel. Kuba Veselka proměnil, Tom Kocián neproměnil, Pepa Janek proměnil a Martin Walach proměnil. Na pátého Štěpána Mikšánka už nedošlo, protože hosté postupně třikrát neproměnili. Brali jsme tedy dva body, ale klesli jsme na 6. místo tabulky, protože nás předskočil  Lipník, který doma porazil vedoucí Horní Moštěnici. Další těžký zápas nás čeká v neděli 19. května od 16:30 v Hustopečích, které jsou na druhém místě a v posledním zápase doma porazili Domaželice 7:1.

21. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Domaželice:

Výsledky a statistiky po 21. kole. Odehráli jsme ho při řadě absencí pouze v 11 lidech. Tentokrát se nepíše příjemně, protože jsme dostali bůra, a to je skóre ještě milosrdné, mohli jsme dostat naloženo daleko více. Na tento zápas raději rychle zapomenout a hodit ho za hlavu. Nezvládli jsmevůbec  úvod zápasu, kdy jsme mohli dostat pět šest branek během první dvacetiminutovky. Chyběl důraz, pohyb, nasazení a míče jsme zbytečně nakopávali dopředu, odkud se vracely. Můžeme poděkovat Frantovi, který vychytal nemožné a nemohoucnosti domácích v zakončení. Z velkého množství šancí využili domácí pouze dvě. I přesto se nám podařilo ještě do poločasu snížit na rozdíl branky krásnou přízemní střelou Martina Walacha z 20 metrů, která se otřela o levou tyč. Po poločase se náš projev zlepšil, začali jsme hrát kombinačně a hned od výkopu jsme domácí zatlačili, ale peradoxně jsme začali dostávat branky. Na 3:1 zvýšili domácí po naší chybné rozehrávce a po otevření hry a zvýšení na 4:1 bylo zcela po zápase. O naši druhou branku se postarali domácí, když po rohu Martina Walacha na zadní tyč zavěsil hráč domácích pod víko. I v druhé půli zahodili domácí nemožné. I po tomto výsledku zůstáváme na pátém místě tabulky, protože Lipník i Skalička prohráli. Více asi nemá cenu psát, soustřeďme se raději na další zápas, ve kterém nás čeká derby s Opatovicemi na naší půdě, které jsou o příčku a 3 body nad námi.
 

20. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Pavlovice:

Výsledky a statistiky po 20. kole. Z domácího zápasu máme bod, už podruhé za sebou jsme remizovali a pak padli na penalty. Soupeř byl agresivnější a hladovější, je vidět, že se snaží a bojuje o záchranu a na jaře se hodně zvedl. My jsme nastoupili asi s nejstarším útokem v lize … Zápas se pro nás začal vyvíjet slibně, už v 6 minutě vstřelil svůj 15 gól v sezóně Petr Čagan, soupeř ovšem kontroval a výsledek ještě do poločasu otočil na 1:2 brankami v 35 a 44 minutě, kdy jsme dotali hloupý gól. Škoda, že jsme neudrželi do poločasu remízový stav. Hosté totiž navýšili po poločase na 1:3, když v 53 minutě se z levé strany krásnou střelou trefil  útočník hostů, takhle to snad už nikdy netrefí. Vypadalo to s námi zle, ale nevzdali jsme se. V 56 minutěPetr Čagan krásně vvybídl Pepu Janka, který z levé strany zavěsil na vzdálenější tyč. Vyrovnání z naší strany přišlo v 82 minutě, kdy po odraženém trestňáku s přehledem zavěsil, i když s pomocí teče Lukáš Tvrdoň. Více už se nestalo a šlo se na penalty, ve kterých byli hosté úspěšnější. Z našich střelců se prosadil Martin Walach a Kuba Veselka, naopak neuspěli Pepa janek, Petr Čagan a Kuba Olšák. Franta jednu penaltu chytil. Za remízu asi můžeme být rádi, i když o druhém bodu mohl rozhodnout penaltou Petr Čagan. V neděli 5. května nás čeká dopolední zápas v Domaželicích od 10:00.
 

19. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Skalička:

Výsledky a statistiky po čtvrtém jarním zápasu. Z derby ze Skaličky vezeme bod za remízu 0:0, soupeř bral ještě bod navíc, protože zvítězil na penalty 4:1. Můžeme říct, že vezeme pouze bod, přestože jsme měli spoustu vyložených šancí, a to jak na spodní stranu sjezdoky, tak na horní, domácí si jich tolik jako my nevytvořili, i když měli místy tlak. I herně už byl zápas z naší strany lepší, vzadu máme dva zápasy za sebou s nulou, ale jen jedna vstřelená branka. Šance si vytvoříme, ale trápíme se v zakončení. Do zápasu jsme šli s pozměněnou sestavou, kdy na pravém beku nahradi Martin Horáček nemocného Jirku Loserta, na pravou zálohu putoval na další místo v sestavě Mirek Vašina, na pozici staženého středího záložníka se pak poprvé objevil navrátilec Martin Studený a v útoku letos také poprvé Martin Zbořil. Ještě jednou škoda neproměněných šancí, měli jsme na výhru, takto jsme klesli na pátou příčku tabulky. Snad se střelecky probudíme v domácím zápase, ve kterém v sobotu 27. dubna přivítáme od 16:00 Pavlovice.
Závěrem je zapotřebí pogratulovat našemu hráči Jirkovi Losertovi k narození dcerky Viktorky. Přejeme hodně štěstí a zdraví Viktorce i oběma rodičům. Zvolili vítězné jméno, doufejme, že se to bude držet i našeho týmu. A současně všechno nejlepší Jirkovi k dnešnímu svátku a rovněž dalším Jiříkům …
 

18. kolo - domácí zápas s SC Stará Ves

Výsledky a statistiky po třetím jarním kole. S novým trenérem se držíme na vítězné vlně. V druhém domácím zápase jsme potvrdili body z venkovního zápasu, když jsme porazili Starou Ves nejtěsnějším rozdílem 1:0. První poločas byl z naší strany dobrý, ale vstřelili jsme bohužel jen jednu branku, když se v 28 minutě na levé straně vápna uvolnil Lukáš Tvrdoň a předložil pod sebe Kubovi Veselkovi, který nezaváhal a vstřelil svou druhou jarní branku. Škoda dalších nevyužitých šancí, v druhém poločase jsme se prakticky celý čas bránili útokům soupeře, který nás z kopce tlačil a snažil se o vyrovnání. K dispozici jsme měli pouze 12 hráčů. V 55. minutě nahradil zraněného Lukáše Suchého Roman Vašina.  Soupeř měl v druhé půli převahu, ale vyložených šancí si mnoho nevytvořil. V bráně nás opět podržel Franta a se zbytkem si poradila obrana včetně zálohy, protože jsme hráli na tři beky. Jak řekl trenér – víc jich prostě nemáme J, navíc nám chyběl nemocný Jirka Losert. Opět jsme si to museli všichni hlavně odmakat a odbojovat. Bodový stav jsme zarovnali na hezkých 30 bodů a posunuli se na 4. místo tabulky a útočíme tak na poháry J V dalším zápase nás čeká venkovní zápas na půdě Skaličky, a to v sobotu 20. dubna od 16:00 hodin. Doufejme, že se dá do kupy Lukáš Suchý a Jirka Losert

17. kolo - venkovní záps s TJ Sokol Prosenice

Výsledky a statistiky po druhém jarním kole. Náprava se povedla, tři body jsou doma. I když povedla jen výsledkově, herně to nic extra nebylo, i když terén a hřiště bylo v Prosenicích výborné. Museli jsme si to odedřít a odbojovat, jak řekl nový trenér Mara Jakubec, který si tak na střídačce odbyl vítěznou trenérskou premiéru a poděkovat může nejen on, ale i my ostatní Fantovi, který nás podržel zejména v úvodu zápasu při vyložených šancích soupeře, zápas by asi vypadal jinak. Pak jsme ale udeřili my, když jsme v rozmezí tří minut dvakrát skórovali. Nejprve v 32 min. Kuba Veselka, jehož ostrý centr od levé lajny doputoval až do sítě díky důrazu a souboji Lukáše Suchého s gólmanem domácích. Za dvě minuty nato pak Kuba Veselka odebral čistě míč vyvážejícímu bekovi domácích a předložil ho z levé strany Tomovi Kociánovi, který zachoval klid a z prostoru penalty nezaváhal a prostřelil nahoru gólmana domácích. Škoda, že jsme v druhé půli nepřidali třetí branku, šance na to byly, domácí se snažili o vyrovnání, naštěstí se jim podařilo jen snížit, a to až v 88 minutě, čtyři minuty před koncem, jelikož sudí nastavil dvě minuty. V druhé půli jsme také prostřídali, když v 55 minutě nahradil zraněného Mirka Vašinu Kuba Olšák a v 67 minutě vystřídal Lukáš Tvrdoň Pepu Janka. Udrželi jsme tak pátou příčku i po druhém jarním kole. V následujícím kole přivítáme na domácím hřišti tým SC Stará Ves, který je momentálně na 9. místě tabulky s 23 body při skóre 31:34.

16. kolo - domácí zápas s FK Spartak Lipník n/B B

Výsledky a statistiky po prvním jarním kole. Bohužel jsme nezačali dobře a na domácí půdě podlehli Lipníku 0:3. Výsledek vypadá jednoznačně, ale druhý a třetí gól padl na konci zápasu, kdy jsme se hnali za vyrovnáním, a soupeř trestal z brejků do otevřené obrany. Při první brance nás soupeř zaskočil dlouhým autem na zadní tyč, kde uklidil míč do sítě pravý obránce hostů. Do statistik jsme se tak zapsali jen dvěma žlutými kartami. Chyběla nám kvalita a především důraz v zakončení. Trefovali jsme brankáře, no trefovali, byly to spíš navštívenky. Byl to první zápas, je potřeba trénovat, protože si přiznejme, že jsme toho přes zimu moc nenatrénovali, proto jsme asi nemohli čekat zázraky, byla to realita. Na lavičce ještě chyběl nový trenér Marek Jakubec, zápas tak vedli Eda Tomeček se Standou Rakovským. V příštím kole čeká náš tým venkovní zápas v Prosenicích, a to v sobotu 6. dubna od 15:30.

14. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Čekyně:

„Výsledky a statistiky po posledním podzimním zápase. Bohužel jsme se s podzimní částí sezóny nerozloučili vítězně, i když jsme dotahovali ztrátu jako proti Skaličce a odehráli kvalitnější zápas než proti Lobodicím a Lověšicím. O všem zřejmě rozhodla pětiminutovka hrůzy, kdy jsme obdrželi čtyři branky, a to v rozmezí od 26 do 30 minuty. Absolutní kolaps, přitom jsme měli šance, utkání bylo vyrovnané, fotbal nahoru dolů. Bylo to o tom, kdo dá branku. Úspěšnější byli bohužel hosté, spadlo jim tam vše, do čeho kopli a nebyly to úplně vypracované branky. Částečně to bylo naším nedůrazem, hosté do toho šli naplno a přálo jim štěstí při odrazech i zakončení. Ale to nás neomlouvá, čtyři branky během takové chvilky je prostě moc. I přesto jsme se nevzdali a ještě do poločasu stáhli na 2:4 po brance Kuby Veselky, kterému nacentroval Tom Kocián a po brance Petra Čagana, kterému patou pod sebe nabil také Tom Kocián. V druhé půli jsme na spodní branku snížili na 3:4 opět Petrem Čaganem, který překvapil gólmana rychlou střelou šajtlí k tyči a kterému asistoval Mirek Vašina. Pak se ale dostali ke slovu opět hosté. Po ztrátě míče a neodpískaném faulu napřáhl hráč hostí z 30 metrů, míč zaplaval a skončil v naší síti. Ani to nás ale nesložilo a dál jsme se hnali za vyrovnáním. Soupeře jsme mačkali jako citrón zejména v závěrečných minutách, ale gólman hostí chytil minimálně tři tutovky. V pokutovém území byly další závary z rohů a standartek, ale vytěžili jsme z toho pouze branku na 4:5, kdy po dlouhém autu Martina Walacha skóroval hlavou Standa Rakovský. Kaňkou na zápase je zbytečné vyloučení Standy Rakovského v závěru zápasu po druhé žluté kartě a nesportovním chování po jejím udělení. Bude nám zbytečně chybět v úvodu jarní části sezóny. Je to velká škoda, byl to již druhý takový zápas na domácím hřišti, kdy jsme dotahovali velkou ztrátu a hrou i šancemi bylo na vyrovnání. Aspoň v jednom zápase jsme si srovnání zasloužili. Takto jsme zůstali na 5. místě tabulky s 24 body při skóre 44:27 a v tabulce pravdy máme mínus tři body. Čeká nás oddech na načerpání sil a vyléčení šrámů a zranění. Zimní příprava začne v lednu tréninkem na umělé trávě ve Všechovicích (pokud stihnou provést plánovanou rekonstrukci). Co bude dalším tréninkem v týdnu, zda hala či něco jiného, se teprve rozhodne, každopádně je zajištěné soustředění na Rusavě v termínu od čtvrtku 7. února do neděle 10. února.“

13. kolo - venkovní zápas s TJ Union Lověšice:

Výsledky a statistiky po 13. kole okresního přeboru. Herní krize pokračovala i ve venkovním zápase v Lověšicích. Získali jsme pouze bod za remízu 1:1 v základní hrací době, protože v penaltách jsme tentokrát neuspěli. Velká škoda, propásli jsme šanci poskočit na 3. místo tabulky, naopak jsme klesli na páté. Nesrovnali jsme se s nekvalitním terénem a přizpůsobili se hře soupeře. Nedařilo se nám kombinačně, měli jsme spoustu zkažených přihrávek a hráli mnohdy chaoticky mimo své posty. Výsledkem je prohra na penalty. Naši jedinou branku jsme vstřelili v 23 minutě. Martin Walach zahrával rohový kop a Tom Kocián hlavičkoval zcela osamocen na penaltě. Měli jsme i další šance, které jsme ale nezužitkovali. Trest přišel po poločase. V 54 minutě zahrávali domácí standartní situaci a osamocený hráč domácích hlavičkou zavěsil k tyči. Srovnání domácích předcházelo vynucené střídání našeho stopera Romana Vašiny v 51 minutě, kterého nahradil Lukáš Suchý. Na stopera se z beka posunul Štěpán Mikšánek a na jeho místo ze zálohy Tom Koryčánek. K dalšímu střídání jsme sáhli v 74 minutě, Toma Koryčánka nahradil Lukáš Tvrdoň, který nastoupil na pravou zálohu a Lukáš Suchý se stáhl na levého beka. Poslední střídání jsme využili v 83 minutě, kdy Pepu Janka nahradil v útoku Kuba Olšák. Snažili jsme se vstřelit vítězný gól, ale vyložených šancí ke konci nebylo, byl to spíš boj, chyběla finální přihrávka a klid. V následných penaltách uspěli jen Kuba Veselka a Lukáš Tvrdoň, naopak neuspěli Štěpán Mikšánek a Tom Kocián. Franta Symerský jednu penaltu chytil, ale ani to nám nestačilo. Na posledního exekutora Petra Čagana už ani nedošlo. Příležitost k nápravě a k důstojnému rozloučení s podzimní části sezóny budeme mít v sobotu 3. listopadu, kdy na domácím hřišti hostíme od 14:00 TJ Sokol Čekyně. Jde o předehrávku prvního jarního kola. Zatím nenasvědčuje nic tomu, že by se nemělo hrát. Muselo by se rapidně zhoršit počasí a rozhodnout o tom STK OFS Přerov na svém středečním zasedání. Možná na závěr něco na pobavení – v zápise je uveden počet diváků 9 J Tak asi tam bylo více diváků, ale většina opravdu od nás, domácích opravdu na prstech jedné ruky J Na předvedený fotbal asi až moc …

12. kolo - domácí zápas s SK Sokol Lobodice:

Výsledky a statistiky po 12. kole okresního přeboru. Vyhráli jsme vysoko 5:1, ale s předvedenou hrou a přístupem k zápasu spokojeni být nemůžeme. Divákům jsme velkou podívanou nenabídli. Soupeře jsme podcenili, přestože jsme o tom předem mluvili. Místo abychom hráli týmově, tak jsme se snažili hrát na sebe a mnohdy nesmyslně sólovali a ztráceli míče. Soupeř byl houževnatý a snažil se pořád hrát, i když v poslední fázi zápasu, 15 -20 minut před koncem už odpadl fyzicky a my si konečně přihráli a převedli kombinace. Zápas ovlivnila také vynucená střídání. Již v 10 minutě musel z hřiště kapitán Tom Mikulík se zraněným kolenem a vyhlídky do posledních dvou zápasů nejsou dobré. Ve středu pole ho nahradil Marek Vašina a kapitánskou pásku převzal Petr Čagan. Další vynucené střídání přišlo ve 20 minutě, kdy po srážce se soupeřem a zraněním na hlavě musel ze hřiště i Standa Rakovský, který nakonec skončil v nemocnici na šití. Ještě před střídáním stihl v 9 minutě vstřelit úvodní branku zápasu po nahrávce Martina Walacha. Standu nahradil na pravé záloze Kuba Olšák. Druhou branku jsme vstřelili v 35 minutě, Kubovi Veselkovi nahrál Marek Vašina. Do šaten se šlo za stavu 2:0. Na 3:0 jsme skóre navýšili v 59 minutě, když Petrovi Čaganovi nahrával opět Marek Vašina. V 61 minutě jsme sáhli ke střídání, Lukáš Tvrdoň vystřídal na hrotu útoku Toma Kociána. To bylo jediné nevynucené střídání. V 65 minutě musel totiž kvůli zranění kotníku odstoupit Mirek Vašina a na předstoperu ho nahradil Roman Vašina. V 67 minutě soupeř potrestal naši chybu při rohovém kopu, když míč prošel přes přední tyč v úrovni pasu a snížil na 3:1. V 80 minutě si zopakovali spolupráci Marek Vašina a Kuba Veselka a zvýšili jsme na 4:1, Marek si připsal třetí asistenci a Kuba druhou branku. Tečku za zápasem udělal Petr Čagan, který zblízka dorazil míč odražený od tyče po skluzu Štěpána Mikšánka, který si udělal výlet z předstopera. Povinné vítězství i dobré skóre, ale musíme se poučit, jak se má ke každému zápasu přistoupit. Stále držíme čtvrté místo tabulky okresního přeboru. V sobotu 27. října nás čeká poslední venkovní zápas podzimu, a to v Lověšicích od 14:30.

11. kolo - venkovní záps s TJ Sokol Bělotín B:

Výsledky a statistiky po 11. kole okresního přeboru. Připsali jsme si další důležité body do tabulky pravdy, a to venkovním vítězstvím na půdě silného soupeře. Sedm kulí jako v Sarajevu. Asi jsme to nečekali, ale rozstříleli jsme Bělotín 3:7. V minulém domácím zápase s Hustopečemi jsme nedali nic ze spousty vyložených šancí a včera nám tam spadlo skoro všechno, protože jsme neproměnili ještě další tutovky. Nutno ale přiznat, že gólman domácích byl slabinou. Na to se ale historie ptát nebude. Z šesti venkovních zápasů máme pět výher (z toho jedna na penalty) a jednu prohru (v Lipníku, resp. Dolním Újezdě). Je škoda, že z domácích zápasů máme negativní bilanci, byli bychom určitě v první trojce. Na domácím hřišti máme dvě výhry a tři porážky. Ale k zápasu – začali jsme dobře, měli jsme hned v úvodu vyložené šance a hrozili především z levé strany po únicích Martina Walacha. Asi největší šanci spálil Kuba Veselka. První gól, ale vstřelili domácí, a to v 13 minutě. Naštěstí jsme rychle odpověděli. Ve dvacáté minutě vysunul Petr Čagan kolmicí Kubu Veselku, který svůj druhý nájezd již proměnil, a bylo srovnáno. Skóre jsme otočili v 26 minutě. Po náběhu za dlouhým míčem byl v pokutovém území sražen Tom Koryčánek a Petr Čagan nařízenou penaltu bezpečně proměnil. K dalšímu navýšení skóre došlo v 37 minutě a byla to výstavní trefa. Skvěle hrající Tom Kocián ukličkoval od středového kruhu po šestnáctku domácích snad čtveřici protihráčů a připravil palebnou pozici pro levačku Pepu Janka, který křižnou střelou na vzdálenější tyč krásně zavěsil. Ale to nebylo do poločasu vše, ve 45 minutě jsme stihli dát tzv. šatňáka. Po levé straně opět unikl Martin Walach, jeho střelu gólman pouze vyrazil a Kuba Veselka dorazil do sítě. Do šaten se tak šlo za stavu 1:4. Řekli jsme si, že ještě není hotovo, vzpomněli jsme si na náš domácí zápas se Skaličkou. Náskok jsme zvýšili už ve 48 minutě. Martin Walach nacentroval z levé strany na zadní tyč, Mirek Vašina hlavičkou vrátil před bránu, Petr Čagan zavřel oči a uklidil padající míč k pravé tyči. Domácí pak v 53 minutě zkorigovali na 2:5. V 55 minutě nahradil Lukáš Tvrdoň na pravé straně zálohy Pepu Janka. V 61 minutě přišla kuriózní situace. Domácím po několikáté nevyšel jejich ofsajd systém. Kuba Veselka nahrával Tomovi Kociánovi, který byl ale v ofsajdu a do hry se proto schválně nezapojil, míč ale převzal Martin Walach a unikal k brance. Pomezní signalizoval ofsajd, hlavní byl blízko a situaci posoudil správně a nechal pokračovat ve hře. Domácí přestali hrát v domnění, že se bude pískat ofsajd, a to včetně gólmana, který postával u levé tyče. Martin si z toho nic nedělal, doběhl po pravé straně z boku s míčem až k brance, kde nehrajícímu gólmanovi nadělil jesle a sudí ukázal na půlku – gól byl uznán i přes protesty domácích uznán – 2:6. V 64 minutě jsme sáhli ke druhému střídání – Kuba Olšák nahradil v útoku Toma Kociána. V 74 minutě vystřídal kapitán Tom Mikulík, který předal pásku Petrovi Čaganovi. Kapitána nahradil Lukáš Suchý a přesunul se na levou zálohu. Naše poslední branka přišla v 75. minutě. Tom Koryčánek vyslal na levé straně do úniku Martin Walacha., který se nerozpakoval a vystřelil (když nám to tam padalo, proč ne), střelu tečoval obránce domácích a gólman nestačil zareagovat – 2:7. Domácí pak ještě v 83 minutě zkorigovali na konečných 3:7. Po této kanonádě nám patří čtvrtá příčka tabulky s 20 body, je za námi, ale Lipník s 20 body, který zápas tohoto kola se Skaličkou odehraje až v pátek 26.10. K vyrovnání negativní bilance z domácích zápasů budeme mít možnost v sobotním zápase, kdy hostíme předposlední Lobodice.

10. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Hustopeče n/B A:

Výsledky a statistiky po 10. kole okresního přeboru. Vítěznou šňůru jsme bohužel neprodloužili. Do statistik jsme se zapsali pouze žlutou kartou. Se silným a fotbalovým soupeřem jsme hráli vyrovnaný zápas, ale na rozdíl od něj jsme se neprosadili střelecky. Šancí jsme si zejména v druhém poločase i přes kostrbatou hru vytvořili dost, ale netrefovali jsme zařízení, naše pokusy končily většinou nad horní tyčkou. Zápas ovlivnilo střídání našeho stopera Štěpána Mikšánka kvůli zranění již v 49 minutě. Na jeho místo se přesunul Mirek Vašina a na předstopera Kuba Veselka. Kubovo místo v útoku převzal Pepa Janek a střídající Lukáš Suchý se postavil na levou zálohu. Byl to zápas o tom, kdo dá první branku. Bohužel ji dali hosté již tři minuty po našem vynuceném střídání hlavičkou po standartní situaci. I tak jsme ale měli několik příležitostí k vyrovnání. Ani jednu jsme však neproměnili. K druhému střídání jsme sáhli v 66 minutě, kdy Tom Kocián vystřídal na pravé záloze Lukáše Tvrdoně. Po našich neproměněných šancích nás hosté z protiútoku potrestali a zvýšili na 0:2. Zápas jsme ani tak nezabalili, ale pokračovali jsme bohužel v zahazování šancí. V sobotu nám chyběl klid a přesnost v zakončení. Škoda, mohli jsme se v tabulce posunout ještě výše a získat další důležité body. Soupeř byl sice kvalitní, ale dalo se s ním hrát. V dalším kole nás čeká další těžký soupeř, a to Bělotín B, se kterým se utkáme na jeho půdě v neděli 14. října od 15:00 hod. Musíme hodit tento zápas za hlavu a pokusit se dovézt body z venku.

9. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Opatovice:

Výsledky a statistiky po 9. kole okresního přeboru. Pokračujeme ve vítězné šňůře. Připsali jsme si další body v tabulce pravdy. Po delší době jsme opět porazili rivala v derby na jeho hřišti. Zápas se hrál dopoledne, ale na výborném terénu. Nastoupili jsme v pozměněné sestavě. Trenér pro tento zápas Marek Jakubec provedl své trenérské tahy . Na post stopera se vrátil Štěpán Mikšánek a do středu zálohy se ke kapitánovi ve svém letošním prvním zápase postavil Martin Horáček, který se velkým dílem zapsal do statistik zápasu. Martin Walach se vrátil na levou zálohu a na pravou šel Pepa Janek. V útoku si odbyl premiéru Kuba Veselka, který doplnil Standu Rakovského. Do vedení jsme šli již v 5. minutě z rohového kopu. Na krásný centr Martina Horáčka si naběhl Standa Rakovský a hlavičkou pod břevno nekompromisně zavěsil. Byli jsme lepší a vytvářeli si další šance, které jsme však neproměnili. Stav mohl být klidně 3:0. Bohužel, v 30. minutě přišel trest. Na levé straně jsme si nepohlídali rozehrání domácích po faulu a po centru do pokutového území nikým nehlídaný hráč hlavičkou srovnal na 1:1. Přestali jsme hrát, byli jsme pozdě v soubojích a domácí naopak ožili a začali si vytvářet tlak, vyložené šance ale nepřišly. Do poločasu se již nic neudálo. V poločase jsme si něco řekli a do druhé půli nastoupili v lepším rozpoložení. Domácí jsme začali na spodní bránu tlačit, ale neproměnili jsme další vyložené šance, asi v největší Standa Rakovský těsně netrefil bránu po další krásné přihrávce Martina Horáčka. V 64. Minutě jsme sáhli ke střídání, kdy Pepu janka nahradil na pravé straně zálohy Lukáš Tvrdoň. Právě Lukáš měl pak další šanci, ale gólman domácích vytěsnil dobře umístěnou střelu nohou na roh. Domácí v 71 minutě také vystřídali, posílili vysokým hráčem útok a začali také hrozit. My jsme také prostřídali. V 74. minutě nahradil Kubu Veselku Tomáš Kocián. Někteří diváci už možná očekávali penalty, ale jak prý řekl na střídačce zraněný Petr Čagan, derby se rozhoduje v posledních 15 minutách nebo až v 85 minutě, což se také stalo. Zraněný Standa Rakovský se kousl, zasprintoval za dlouhým míčem, který vybojoval a předložil Martinu Walachovi, který v 86. minutě levačkou prostřelil domácího gólmana. Domácím jsme pak už nic nedovolili, byl to direkt v pravou chvíli. V 89. minutě pak Standu Rakovského vystřídal Kuba Olšák. Naopak jsme ještě v 90. minutě zvýšili na 1:3. Martin Horáček našel na levé straně pokutového území Toma Kociána, který mu pak naservíroval centrem do náběhu míč zpět, Martin ho placírkou umístil k levé tyči a korunoval svůj výborný výkon. Následně zazněl závěrečný hvizd a bylo hotovo. Připsali jsme si další cenné vítězství. Už dlouho jsme si tak neužili vítězný pokřik v šatně po zápase. Díky tomuto vítězství jsme se posunuli na 5. místo tabulky a na šesté místo odsunuli Lipník, který prohrál v Moštěnici 5:0. V dalším kole nás čeká domácí zápas, ve kterém přivítáme druhý tým tabulky TJ Sokol Hustopeče n/B A, který zvítězil v Domaželicích 1:4.

8. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Domaželice:

Výsledky a statistiky po 8. kole. Potvrdili jsme 2 body z venku, Domaželice jsme porazili jednoznačně 5:0. Je vidět, že Domaželice mají problém poskládat tým, protože mají spoustu zraněných, v útoku byli opravdu bezzubí. Nám ale také chyběli min. 3 hráči základní sestavy, Kuba Veselka, Standa Rakovský a Petr Čagan a Štěpán Mikšánek s lehkým zraněním pouze na lavičce náhradníků. Do zápasu jsme šli s novým rozestavením. Na stoperu nastoupil Roman Vašina, Martin Walach putoval do středu zálohy ke kapitánovi a do útoku se po delší době postavilo duo z Libosvár Tom Kocián a Pepa Janek. První branku jsme vstřelili v 21 minutě, kdy kapitán Tom Mikulík našel přesným pasem uvnitř pokutového území Pepu Janka, který si zpracoval vysoký míč na prsa a uklidil míč do sítě. Druhý zářez jsme přidali až v 45 minutě, kdy opět kapitán vybídl na zela otevřené levé straně Martina Walacha k úniku a ten své sólo bezpečně proměnil a šli jsme do šaten. V druhé půli jsme hru dále kontrolovali a soupeř působil čím dál tím víc odevzdaněji. V 62 minutě nahradil na levé straně zálohy Kubu Olšáka Lukáš Suchý. Vzápětí jsme přidali třetí branku, a to v 63 minutě, kdy po přihrávce Jirky Loserta na pravé straně Pepa Janek levačkou z hranice pokutového území přízemní střelou na bližší tyč zvýšil náš náskok. Další navýšení přišlo v 73 minutě, kdy po pravé straně unikl Mirek Vašina a jeho dlouhou přihrávku po zemi Pepa Janek doklepl na bližší tyči do sítě, čímž zkompletoval svůj hattrick. Nakonec jsme se dočkali i bůra. V 76 minutě přihrál kapitán do náběhu na levé straně Tomovi Koryčánkovi, který od rohového praporku vrátil pod sebe Lukáši Suchému. Ten se pustil přímo do vápna, kde ustál penaltový zákrok a krátkým centrem našel Toma Kociána, který hlavičkou umístil míč k pravé tyči. Pak jsme ještě sáhli k dalším střídáním, kdy v 78 minutě nahradil na stoperu Romana Vašinu Radek Skácel a v 85 minutě, kdy Mirka Vašinu nahradil Štěpán Mikšánek. Hosté si vytvořili jednu vyloženou šanci, kdy hostující hráč postupoval sám na naši bránu, ale náš gólman včasným vyběhnutím tuto šanci zmařil. Připsali jsme si další důležité body s týmem, který se jistě časem dá do kupy. Chvilku jsme figurovali na 4. místě tabulky, ale po nedělních výhrách Hustopečí a Lipníka jsme opět na 6. místě. V dalším kole nás čeká venkovní derby s Opatovicemi.
 

7. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Pavlovice:

Výsledky a statistiky po 7. kole okresního přeboru. Do tabulky jsme si připsali další body z venku, tentokrát dva, protože jsme o vítězství rozhodli až v penaltovém rozstřelu, a to v poměru 6:7. K utkání jsme jeli už s dalším nováčkem v týmu Markem Vašinou, jehož příchod se nám podařil teprve koncem týdne. Naopak nám tentokrát chyběl kapitám Tom Mikulík a stále nemovný Štěpán Mikšánek a museli jsme improvizovat na stoperu, kam sestáhl Martin Walach a chyběl nám tím píádem v záloze. Fotbal to moc pro koukání nebyl, ale drama to nejen pro diváky bylo až do konce. Ke kvalitě zápasu vůbec nepřispěl hrozný terén, na kterém se nedalo moc kombinovat. Moc šancí jsme si v první půli nevytvořili, branku jsme vstřelili až v 45 minutě. No vstřelili, po rohu Lukáše Tvrdoně z pravé strany se míč odrazil od našeho nováčka v týmu Marka Vašiny za brankovou čáru. Gólman domácích míč varazil zpět a sudí zprvu gól neuznal, ale až po signalizaci pomezního. Domácí samozřejmě tvrdili, že míč brankovou čáru nepřešel a že to pomezní nemohl vidět. Gól byl uznán a tak jsme šli do šaten s jednobrankovým náskokem. V druhé půli jsme si také moc šancí nevytvořili, jednu jsme však zužitkovali, a to v 57 minutě, kdy Stnda Rakovský, vybojoval míč na pravé straně pokutového území zatáhl k bráně a předložil na vzdálenější tyč Petru Čaganovi, který nezaváhal a vsítil svou osmou branku v této sezóně. V 65 minutě nahradil Kuba Olšák na kraji zálohy Lukáše Tvrdoně. Vše vypadalo ideálně a mysleli si, že se nemůže nic stát a v 71 minutě jsme prostřídali v obraně. Ze hřiště šel Tom Koryčánek, na místo levého beka se posunul Lukáš Suchý a střídající Pepa Janek zaujal místo na pravé záloze. Domácí hrozili především z centrovaných míčů do vápna, ve kterých vyhrávali hlavičkové souboje. Po jednom z nich se v 76 minutě dočkali snížení, nadechli se k náporu a v 82 minutě se dočkali i vyrovnání. Ztratili jsme míč na polovině soupeře a následně prohráli tři nebo čtyři souboje na pravé straně (resp. jsme se do nich ani nedostali), soupeř akci vykombinoval a zavěsil prakticky do prázdné brány po vyběhnutí našeho gólmana. Do konce zápasu se již nic neudálo a tak přišly poprvé na řadu penalty, do kterých už samozřejmě nesmí zasáhnout hráči, kteří byli vystřídáni. Penalty jsme nezačali vůbec dobře, první dva pokusy Martina Walacha a Standy Rakovského gólman domácích lapil a vypadalo to s námi bledě. Pak ale neuspěli dvakrát i domácí a naopak uspěli Kuba Veselka, Marek Vašina a Petr Čagan a začínalo se opět od začátku. Do penalt se museli zapojit další z aktuální jedenáctky na hřišti. První šel na řadu Jirka Losert a bezpečně proměnil, domácí však také a šlo se do další série. K puntíku se postavil Pepa Janek a zavěsil do pravé šibenice. Následný pokus domácího hráče náš gólman chytil a bylo rozhodnuto. Franta Symerský chytil tři penalty a pět našich hráčů proměnilo. Zkomplikovali jsme si zbytečně vyhraný zápas a ztratili jeden bod. V dalším, již 8. Kole nás čeká dmácí zápas, ve kterém přivítáme TJ Sokol Domaželice, které jsou momentálně na 8. místě tabulky se stejným bodovým počtem jako my. V souběžně hraném utkání prohrály Domaželice ve Skaličce vysoko 7:2 a kapitán domácích Jarda Škuta vstřelil 6 branek a vede tabulku střelců s 11 brankami před Petrem Čaganem. Asi jsme minule Skaličku nastartovali… FK Cigicaga

6. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Skalička:

Výsledky a statistiky po 6. kole. Víkend a hody byly opět ve znamení fotbalu. V pátek se již tradičně utkaly staré gardy našeho FK s Mrlínkem. A hostům se podařilo po delší době náš tým porazit. Projevilo se na nás, a to zejména v druhé půli to, že jsme nastoupili pouze v 11 lidech a soupeř hokejově střídal. Poločas byl nerozhodný, ale v druhé půli nás hosté z kopce přejeli a zvítězili 2:4. Ale zpět k sobotnímu mistrovskému zápasu. Důležité body ze Staré Vsi se nám doma potvrdit nepodařilo a pokazili jsme si hody. Do utkán jsme vstoupili po dvou vítezství špatně a asi s vědomím, že to půjde samo a Skaličku sfoukneme. Opak byl pravodu, hosté byli hladovější po vítězství a vletěli na nás. Byli jsme pozdě u íčů a prohrávali souboje. Nevím, jestli byla chyba v rozestavení, jak se později rozebíralo, ale především v nasazení byli hosté o třídu výš. Soupeř nás přhrával především po stranách a z brejků, kdy využíval rychlé hráče. Inkasovali jsme již v 10 minutě, ale o branku jsme si koledovali již dříve. Soupeř využil své další šance až slepenými brankami v 25 a v 27 minutě. V 35 minutě musel střídat kvůli zranění stoper Marek Jakubec a nahradil ho Roman Vašina. Hosté nepolevili a v 43 minutě zvýšili z trestného kopu na hrozivých 0:4. My měli za první poločas snad jednu šanci, kterou byla hlavička Standy Rakovského, kdy už byl gólman hostí překonán a na čáře ho akrobaticky zastoupil jeho spoluhráč. V poločase jsme prostřídali další 2 hráče a řekli si, že se s výsledkem pokusíme něco udělat a nepřipustit doma na hody debakl a ostudu. A druhý poločas byl opravdu o něčem jiném, byla to jízda za vyrovnáním i do kopce na horní bránu. Snížení na 1:4 přišlo už ve 47 minutě, kdy přihrávku Standy Rakovského zužitkoval Kuba Veselka, což nás nabudilo k dalšímu náporu. Další snížení přišlo v 55. minutě. Po krásném centru Martina walacha z levé strany zavěsil ze zadní tyče hlavou Mirek Vašina. Byli jsme v laufu a začali věřit, že můžeme zápas opravdu otočit. Vytvářeli jsme si další vyložené šance. Bohužel přišla 67 minuta, kdy po chybě a prohraném souboji na levé straně naší obrany hosté zvýšili na 2:5. To nás na chvilku opařilo, ale jen na chvilku. Po faulu na Standu Rakovského se kopala penalta a Petr Čagan snížil na 3:5. Byla to jeho čtvrtá proměněná penalta v této sezóně. Za dvě minuty to bylo už jen o gól, v 75 minutě vhodil Martin Walach dlouhý aut z levé strany až do pokutové území, kde se prosadil Standa Rakovský. Do konce zápasu zbývalo ještě dost času. Vytvořili jsme si další vyložené šance, ať už Standou Rakovským, Lukášem Suchým či střídajícím Kubou Olšákem, ale zápas jsme do penalt nedotáhli. Rozhodl první poločas a gól hostí z druhé půle. Velká škoda, za výkon v druhé půli jsme si aspoň remízu zasloužili a diváci by poprvé viděli penalty. Šance byly i na celkové otočení zápasu. Musíme se otřepat, poučit se z první půle a navázat na výkon z druhé. V dalším kole nás čeká zápas v Pavlovicích, a to v sobotu 15. září od 15:30. Chtělo by to vzít si ztracené body zpět a vrátit se v tabulce do první pětky. FK Cigicaga

5. kolo - venkovní zápas s SC Stará Ves:

Výsledky a statistiky po 5. kole. Ve vyhroceném utkání jsme vydřeli vítězství na půdě Staré Vsi a připsali si další plusové body do tabulky pravdy. Venkovní zápas byl ve znamení návratů. Návrat krále nebo králů?  Do sestavy se vrátilo duo VW a na místo stopera M. Jakubec (za indisponovaného Š. Mikšánka). Začátek se nám povedl, byli jsme lepší a po brankách z 26 a 29 minuty jsme vedli 2:0. V 26 minutě jsme kopali penaltu po zákroku na Mirka Vašinu. Petr Čagan se opět nemýlil. Za tři minuty nacentroval z levé strany zálohy Martin Walach a Standa Rakovský po náběhu do pokutového území zavěsil hlavou doprostřed brány. Přišla další vyložená šance, kterou jsme však neproměnili a z následného protiútoku domácí potvrdili pravidlo nedáš-dostaneš, po centru z levé strany a náběhu na zadní tyč přišlo snížení na 1:2. Po obdržené brance jsme hodně znejistěli a naše hra se přestala dařit. Nedokázali jsme si poradit s nakopávanými míči a naše útočná řada vypadla ze hry. Domácí svůj tlak korunovali vyrovnávací brankou, která přišla čtyři minuty před poločasovým hvizdem. Záložník domácích se trefil přímo z rohu na zadní tyč. V kabině jsme rozebrali a udělali změny v rozestavení a taktice. Naše vítězná branka přišla v 56 minutě. Po zákroku na Standu Rakovského se kopala opět penalta proti domácím. K exekuci se postavil opět Petr Čagan, zkušeně si počkal na pohyb gólmana a uklidil bezpečně míč na druhou stranu brány. Nejdramatičtější okamžik přišel v 59 minutě, kdy hráč domácích udeřil loktem do krku pronikajícího Standu Rakovského, který po zákroku zůstal na zemi a nevypadal dobře. Vznikla strkanice a výměna názorů (slušně řečeno) po které byl hráč domácí vyloučen. Standa Rakovský pak v 67. minutě střídal a nahradil ho výborně Lukáš Suchý, který na domácí platil. Klobouk dolů, jak zápas zvládl hlavní sudí, který je navíc z blízkého okolí. Domácí to ovšem vidí zjevně jinak, protože podali oficiální protest do informačního systému a sudí byl předvolán před komisi. Domácí se nevzdali a i v deseti se hnali za vyrovnáním, ale odolali jsme se, obrana fungovala lépe než v druhé polovině prvního poločasu. Naopak jsme měli my vyložené šance na zvýšení náskoku. Škoda jejich nevyužití, mohlo být méně dramatické. Vystřídali jsme ještě jednou, a to v 84 minutě, kdy Tomáše Kociána nahradil Kuba Olšák, který se dostal i do šance tváří v tvář brankáři domácích. Škoda, že se již nedostalo na Lukáše Tvrdoně, který zůstal jen na střídačce. Bylo těžké v tomto zápase střídat, navíc na lavičce jsme neměli trenéra. Závěr zápasu se již odehrával v dešti a za docela velké tmy vzhledem k pozdnímu začátku a velké oblačnosti. Při odchodu do šaten přes tribunu došlo ještě k nějakým menším incidentům ale bez následků. Máme další důležité tři body, ze Staré Vsi se body nebudou vozit lehko, poznaly to již Hustopeče. Domácí hrají hodně tvrdě a agresivně. Ted je zapotřebí potvrdit body z venku v domácím zápase, kdy v sobotu 8. září od 16:00 přivítáme Skaličku, navrátilce do okresního přeboru.

4. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Prosenice:

Výsledky a statistiky po 4. kole. Konečně jsme se probudili střelecky a promluvili výrazně do statistik, a to jen pozitivně., protože to tentokrát bylo bez karty. Soupeře jsme přejeli jako válec. Takhle bychom se měli prezentovat v zápasech. Byli jsme sebevědomí, povzbuzovali jsme se, nekňourali jsme a hlavně chtěli všichni hrát. Nikoho bych tentokrát nevyzdvihoval, hráli jsme jako tým. Samozřejmě čtyři branky našeho nejstaršího hráče jsou výjimečné, ale říkali jsme, že to bude něco, až to dá příští rok v padesáti letech  Týmu se taky jinak hraje, když je na lavičce připraveno dalších 5 hráčů ba střídání. Je to o to cennější, 
protože jsme původně chtěli zápas přeložit kvůli absenci tří hráčů základní sestavy. Podařilo se nám ale zmobilizovat a na lavičku doplnit 3 hráče a do základu vrátit po zranění Standu Rakovského a Petra Čagana. Radim Hradil odchytal první ostrý zápas od květnového duelu s Jezernicí a zvládl to na jedničku. Nejvíc ho asi prověřil vlastní levý bek . Další zápas nás čeká v sobotu ve Staré Vsi od 17:00. Doufejme, že tam pojedeme v dostatečném počtu lidí.

3. kolo - venkovní zápas s FK Spartak Lipník n/B B:

Výsledky a statistiky po 3. kole, i když statistiky se tomu ani říkat nedá, protože v nich mlčíme už druhý zápas, kromě včerejší žluté karty pro našeho stopera. Včera jsme na zápas odjeli oslabení víc než v prvním kole v Čekyni, dali jsme do kupy jen základní jedenáctku. I tak byl soupeř hratelný, z posledních zápasů se nám zdál nejslabší. Bohužel jsme si ale moc vyložených šancí nevytvořili a při bránění vyrobili chyby, které soupeř potrestal. V zápase nás držel gólman, který v první půli za stavu 1:0 zlikvidoval penaltu. Zápas se hrál na doslova betonovém povrchu, žlutobílá tráva nebo dokonce holá místa, kombinace se těžko dařila a odskoky míče byly nepředvídatelné, ale to bylo pro oba týmy stejné. Víc asi nemá cenu psát, musíme se zmobilizovat na domácí zápas s Prosenicemi (pokud se dáme dohromady a nepodaří se nám zápas kvůli absencím přeložit) a probudit se v efektivitě.
 

2. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Horní Moštěnice:

Výsledky a statistiky po 2. kole této sezóny. Přivítali jsme Horní Moštěnici, která sestoupila z I.B. třídy a v minulém zápase zvítězila v Lověšicích 4:0. Bohužel jsme výsledkově nenavázali na minulý zápas a vyšli jsme bodově naprázdno. Nepotvrdili jsme úspěšnost na domácím hřišti z jarní části uplynulé sezóny. Do statistik jsme se nijak nezapsali. V první půli jsme soupeře přehráli, ale převahu jsme nezužitkovali a nepřetavili v žádnou branku, šance na to byly. V druhé půli jsme se již vytratili a nedařilo se nám navázat na první poločas. Soupeř také prakticky nic neměl, vypadalo to na jasný remízový zápas a vše spělo k pokutovým kopům, které byly pro tuto sezónu schváleny v případě nerozhodného výsledku. Bohužel přišla 89. minuta, smolná situace v obraně při odehrání míče přímo na nohu soupeře a hosté střídajícím hráčem rozhodli zápas ve svůj prospěch. Je to velká škoda, soupeř si vítězství nezasloužil, byl pouze šťastnější, opravdu to byl remízový zápas. V příštím kole nás čeká B tým Spartaku Lipník n/B, a to v neděli 19. srpna od 16:30 na hřišti v Dolním Újezdě.
 

1. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Čekyně:

 

 
https://fkhujezd.webnode.cz/