Reporty ze zápasů

Sezóna 2021/2022:

12. kolo - venkovní zápas s FK Potštát:

V sobotu
odehrál náš tým venkovní zápas na půdě FK Potštát, kde získal cenné vítězství 3:5 a připsal si další body do tabulky pravdy, ve které nyní máme 4 plusové body. Na zápas jsme přitom odjížděli s řadou absencí v malém počtu hráčů (chyběli Josef Janek, Roman Vašina, Marek Vašina, Park Yongbong) a do pole musel jít ke konci zápasu i druhý gólman Radim Hradil. O to cennější jsou získané tři body a navíc jsme se probudili také střelecky. Jirka Bělík si připsal první branky v tomto ročníku, a to hned první čtyři, závěrečnou pátou obstaral Standa Rakovský po přihrávce Kuby Olšáka. Jirkovi Bělíkovi na první branku asistoval Martin Walach, na druhou Jirka Losert a na třetí a čtvrtou Standa Rakovský.  V půli byl nerozhodný stav 2:2, o našem vítězství jsme rozhodli v druhé půli, kdy jsme skórovali v 51, 64 a 80 minutě. Po tomto kole jsme se tak vyšvihli na pátou příčku tabulky. Na stejnou příčku se dostal i A tým, který v sobotu zvítězil na HFK Olomouc 0:2. Úspěšný 9 bodový víkend dovršil dorost, který nezaváhal v Troubkách a po vítězství 0:2 stále vede tabulku. V příštím 13. kole nás v posledním domácím mači čeká Záhorské derby se Soběchleby, a to v sobotu 23. října od 14:30.

Naše sestava:

Gólman: Franta Symerský, stopeři: Michal Nesvadba © a Radek Skácel, beci: Rado Zhydkov a Jirka Losert (86 min. Radim Hradil), střední záložníci: Standa Rakovský a Jirka Bělík (67 min. Martin Mikulík), krajní záložníci: Lukáš Tvrdoň a Martin Walach, útočníci: Tom Kocián a Kuba Olšák (ŽK 82 min.)


11. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Hustopeče n/B:

Včera odehrál náš tým těžký zápas s kvalitním soupeřem. Zatím nejlepší tým, který se proti nám představil. Jejich rychlý přechod do útoku a brejky byly smrtící, navíc podpořeni výtečným gólmanem. Naštěstí pro nás zahazovali šance. My jsme si jich vytvořili méně, ale jednu jsme dokázali zužitkovat, a to v 59 minutě, kdy Tom Hulman vysunul do brejku Radka Skácela mladšího, který u nás konečně prolomil střeleckou smůlu a postaral se o vítězný gól. Kromě Radka Skácela ml. a Toma Hulmana se z A týmu představil na kraji zálohy Vašek Veselka. Včera to byl na poměry okresního přeboru jeden z lepších zápasů. Celkově to byl úspěšný 9 bodový víkend, protože v sobotu dopoledne nejprve dorost na Pastevníku porazil v dramatickém zápase Hanou Nezamyslice 4:3 a vede tabulku, jelikož Kozlovice prohrály. Odpoledne pak A tým porazil nejtěsnějším rozdílem Strání 1:0 a drží stejně jako my 7. příčku tabulky. V příštím kole nás čeká opět těžký soupeř, a to FK Potštát na jejich hřišti v sobotu 16. října od 14:30.

Naše sestava:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal Nesvadba (ŽK 35 min.), Marek Vašina, beci: Radomyr Zhydkov (71 min. ŽK, 75 min. Jakub Olšák), Martin Walach, střední záložníci: S. Rakovský (ŽK 40 min.), J. Bělík (75 min. Park Yongbong), krajní záložníci: Josef janek (85 min. Tomáš Kocián), Václav Veselka, útočníci: Radek Skácel ml. (89 min. Roman Vašina), Tomáš Hulman


10. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Čekyně:

V sobotu odehrál náš tým 10. kolo okresního přeboru v Čekyni. Do statistik jsme bohužel nezapsali žádným způsobem, i když jsme s domácími i přes řadu absencí v sestavě odehráli vyrovnaný a bojovný zápas, místy až vyhrocený s tvrdými zákroky, které sudí bohužel včas nepotrestal a zbytečně vzplály emoce. Domáci zvítězili nejtěsnějším rozdílem 1:0 brankou z 25 minuty po rohovém kopu a hlavičce na přední tyči. Opět jsme selhali v koncovce, máme sice jako třetí nejméně obdržených branek, ale také jsme naopak třetí od konce v nastřílených brankách. První minuty v našem týmu odehrála naše zahraniční posila z Jižní Korey Park Yongbong, který v 57 minutě nahradil Kubu Olšáka a naši hru oživil. Vzhledem k řadě absencí nám po dlouhé době v obraně vypomohl také Eda Tomeček. Následující den opět zabodoval dorost, který si z Plumlova odvezl dopolední výhru 1:3 a stále drží druhou příčku tabulky. A tým pak odpoledne remizoval u vedoucích Kozlovic 4:4, ačkoliv vedl již 1:3, takže po zápase převládala malá hořkost ze ztráty dvou bodů. V 11. kole nás čeká další těžký soupeř, a to čtvrté Hustopeče a opakovaně netradičně v neděli 10. října od 15:00, jelikož A tým hraje svůj domácí zápas proti FC Strání v sobotu 9. října od 15:00. 


9. kolo - domácí zápa s SC Strá Ves:

V sobotu 25. září odehrál náš tým domácí zápas s týmem SC Stará Ves, který v tomto ročníku ještě nebodoval. A neuspěl ani u nás, odvezl si prohru 3:0, i když to z naší strany nebylo hlavně v první půli ono a navíc jsme se opět trápili v koncovce při vyložených šancích. O naše dvě branky se v první půli dvakrát postaral Lukáš Tvrdoň, a to v 20 a 42 minutě, přičemž na obě asistoval Standa Rakovský. Pojistku jsme přidali v 66 minutě po hlavičce Standy Rakovského z centru Jirky Bělíka. Po této výhře jsme se vrátili na 6. místo tabulky. V sobotním předzápase uspěli i naši dorosti, kteří na Pastevníku vypráskali Pivín 8:0 a stále drží druhou příčku tabulky s nejlepším skóre v soutěži 25:1. V neděli bohužel neuspěl A tým, který doma padl 3:5, ačkoliv ještě v půli vedl 1:0

7. kolo - domácí zápas se Sokol Horní Nětčice:

Včera odehrál náš tým zajímavé a vyhrocené derby s Horními Nětčicemi, ale s nešťastným koncem pro nás, protože jsme poprvé v nových dresech ztratili body. Vítězství a 3 body nám protekly mezi prsty, přišli jsme o ně doslova v posledních vteřinách zápasu a ze zápasu tak bereme jen bod, protože v následných penaltách jsme zcela selhali. Ještě v poslední minutě jsme vedli 2:1, bohužel jsme hráče soupeře ubránili jen za cenu faulu v pokutovém území a z následné penalty se hosté nemýlili. Velká škoda, protože jsme v druhé půli měli spoustu šancí, kdy zvonily tyče i břevna a mohlo být dávno rozhodnuto. Šance jsme nevyužili a byli za to krutě potrestáni. V zápase jsme prohrávali 0:1 od 11 minuty, ale skóre otočili brankami v 18 a 22 minutě. Branku na 1:1 si hosté dali sami po stříleném centru Radka Skácela mladšího z levé strany, branku na 2:1 si vypracoval Tomáš Hulman a padla po jeho střele levačkou z šestnáctky. Z A týmu se představili již zmínění Radek Skácel mladší a Tomáš Hulman a dále v bráně Adam Kňura, do hry se bohužel díky zranění nedostal Honza Hostaša. Na závěr si
neodpustím, abych dodal - palec dolů za chování některých hráčů a fanoušků soupeře, i když ani z naší strany nebylo vše ok a nechali jsme se zbytečně vyprovokovat a unést emocemi.


6. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Prosenice:

V sobotu
odehrál náš tým pátý zápas této sezóny, tentokrát v Prosenicích, které jsme vyloupili po vítězství 2:3 a pomstili se domácím za to, že nám nevyšli vstříc se změnou termínu tohoto zápasu kvůli hodovým oslavám v naší obci. Držíme si tak vítěznou šňůru v nových dresech. Opět jsme ale zahodili spoustu šancí. V 89 minutě byl stav 1:3 v náš prospěch, ale na výsledkové tabuli mohlo svítit minimálně 1:5. Domácí si ale také vytvořili šance, nás ovšem v bráně podržel výtečnými zákroky Radim Hradil, který se o startu v základu dozvěděl až v sobotu opoledne. První branka domácích byla nechytatelná a u druhé si vybral slabší chvilku, naštěstí se tak stalo až v 90 minutě. O naši první branku se postaral již v páté minutě Lukáš Tvrdoň, který po střele Kuby Olšáka z dorážky procedil míč do sítě mezi  gólmanem a tyčkou. Domácí ovšem srovnali již minutu na to. Druhou branku vsítil Lukáš Tvrdoň v 40 minutě po hezké střele před pokutovým územím po přihrávce Jirky Bělíka. Třetí branku připravil Standa Rakovský, který poslední tři zápasy odehrál jako defenzivní šestka. V 63 minutě vysunul do samostatného úniku Toma Kociána, který zakončil bodlem k pravé tyči. V útoku jej pak v 65 minutě nahradil Jirka Losert. Prostřídali jsme také na kraji obrany, když v 55 minutě nahradil Radka Skácela staršího Filip Rolinc, který měl již v nohou vítězný dorostenecký zápas v Želatovicích. Poslední střídání proběhlo v 80 minutě, když Kubu Olšáka po křečích nahradil v útoku Martin Mikulík. V tabulce jsme se tak vyhoupli na 7. místo. V dalším, 7. kole nás na domácí půdě čeká velké derby s Horními Nětčicemi, a to netradičně v neděli, jelikož v sobotu je areál zapůjčen pro soukromou akci. Byla to úspěšná 9 bodová sobota, kromě nás totiž zvítězil i dorost 0:1 v Želatovicích a A tým 2:3 ve Skašticích.

Naše sestava:

Gólman:
Radim Hradil, stopeři: Michal Nesvadba (ŽK 60 min) a Roman Vašina, beci: Radek Skácel (55 min. Filip Rolinc), Martin Walach, střed zálohy: Standa Rakovský (ŽK 23 min.) a Jiří Bělík, kraje zálohy: Josef Janek a Lukáš Tvrdoň, útok: Jakub Olšák (80 min M. Mikulík) a Tomáš Kocián (65 min. Jiří Losert)


5. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Pavlovice:

V sobotu odehrál náš tým domácí zápas s TJ Sokol Pavlovice. Poprvé jsme se doma představili v nových modrých dresech, ve kterých jsme podruhé za sebou zvítězili, tentokrát i bez obdržené branky. Zvítězili jsme díky brance Standy Rakovského ze 42 minuty a nádherné brance
Martina Walacha z 57 minuty do šibenice na spodní bránu. Opět jsme neproměnili spoustu brankových příležitostí, ale dvě branky tentokrát stačily, protože soupeř byl v koncovce neškodný. Z A týmu již podruhé vypomohl gólman Adama Kňura a připsal si první vychytanou nulu. Škoda domácího zápasu s Lipníkem, pozice v tabulce mohla být daleko lepší. Musíme vyzdvihnout výkon hlavního sudího Víta Panáka. Takhle by mělo vypadat pískání. V dalším kole nás čeká zápas v Prosenicích, a to v sobotu 4. září od 16:00, kdy se u nás v obci koná významná společenská akce. Bohužel soupeř nesouhlasil s žádnou variantou změny zápasu (neděle, pátek, sobota dopoledne) a musíme se s tím popasovat. Přikládáme týmové foto v nových dresech po sobotním mači.


4. kolo - venkovní zápas s TJ Union Lověšice:

V sobotu odehrál náš tým třetí zápas nové soutěžní sezóny v Lověšicích a konečně jsme se z naší strany dočkali branek a vítězství, které se ovšem nerodilo vůbec lehce. I když jsme byli většinu času na míči a soupeře přehrávali, opět jsme neproměňovali vyložené šance, za což jsme byli dvakrát potrestáni, když jsme z ojedinělých útoků domácích dvakrát inkasovali, a to v 23 a v 50 minutě od stejného hráče a vypadalo to s námi zle. Nepřestávali jsme ale věřit, prostřídali jsme a karta se obrátila, jelikož  se nám během dvou minut podařilo srovnat skóre brankami z 58 a 59 minuty, o které se postarali Roman Vašina a posila z A týmu Honza Hostaša. Celkový obrat jsme dokonali v 77 minutě, kdy se opět prosadil Roman Vašina, tentokrát tzv. Valašským nártem. Na všechny branky nahrál Standa Rakovský, který
tentokrát nastoupil ve středu zálohy. V závěru jsme si ještě trochu koledovali o vyrovnání, ale obětavými zákroky jsme zablokovali několik po sobě jdoucích střel a dorážek domácích. Vítězně jsme tak pokřtili nové modré dresy, ve kterých jsme se představili poprvé a bylo to i bez žlutých karet. Tyto nové dresy kompletně uhradila firma DAS Czech republic Hranice prostřednictvím našeho nového hráče Parka Yongbonga, kterým tímto velmi děkujeme. Na dresy přispěla menší částkou i firma StaniOn Bystřice p.H. V dalším kole přivítáme na domácí půdě TJ Sokol Pavlovice, a to v sobotu 28. srpna od 16:30.

Naše sestava v Lověšicích:

Gólman: František Symerský, stopeři: Michal
Nesvadba, Filip Rolinc, obránci: Radomyr Zhydkov, Martin Walach, záložníci:
Josef Janek (86 min. Michal Horáček), Lukáš Tvrdoň (58 min. Jan Hradil), Stanislav
Rakovský, Jan Hostaša (77 min. Martin Mikulík), útočníci: Jakub Olšák (46 min.
Tomáš Kocián), Roman Vašina


3. kolo - domácí zápas s FK Spartak Lipník n/B B:

V sobotu jsme odehráli první zápas nové sezóny na domácí půdě. Do statistik jsme se bohužel opět zapsali jen jednou žlutou kartou, bez vstřelené branky se nedá bodovat. V 17 minutě jsme si nechali  dát hloupou branku a sami nedokázali i přes spoustu šancí žádnou vsítit. Hra
zejména v úvodu a ke konci první půle nebyla ideální, ale jinak jsme soupeře, který přijel pouze v 11 lidech, zamkli, ovšem bez výsledku,
trápíme se v koncovce. Z A týmu vypomohl v celém zápase gólman Adam Kňura a v útoku odehrál 60 minut Radek Skácel mladší, z dorostu nastoupili tři borci. V zápase jsme využili čtyř střídání. V příštím kole zajíždíme v sobotu 21. srpna do Lověšic.


2. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Skalička:

Tak máme za sebou první mistrovský zápas nové sezóny 2021/2022 a bohužel bez bodů a vstřelené branky. Bez branek se bodovat nedá, škoda, šance jsme si vytvořili, domácí nebylo rozhodně lepší, ale jejich elitní střelec Jarda škuta se prosadil dvakrát. Terén byl hodně nekvalitní, na  našem hřišti by to možná vypadalo jinak, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Musíme zabrat v domácím zápase, kdy v sobotu 14. srpna přivítáme od 17:00 přivítáme B tým Spartaku Lipník n/B.

Sezóna 2020/2021:

9. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Prosenice:

V sobotu odehrál náš tým 9. kolo okresního přeboru v Prosenicích, zřejmě na nejhezčím hřišti v naší soutěži. Tak jako s Domaželicemi a Nětčicemi jsme padli 2:0 a do statistik jsme se zapsali jen 2 žlutými kartami. Utkání se odehrálo za silného větru. První poločas jsme hráli proti větru a paradoxně jsme se ubránili, i když jsme byli zejména zpočátku pod neustálým tlakem, kdy Franta dokonce chytil penaltu a držel nás tak stále ve hře. Do druhé půle jsme šli s odhodláním urvat po větru vítězství a získat body, protože jsme viděli, že se s domácími dá hrát. O poločase jsme také nuceně prostřídali, kdy Radka Skácela nahradil Tom Mikulík a Lukáše Tvrdoně Filip Rolinc. V druhé půli jsme byli aktivnější, ale hrajeme pouze po 16, vyloženou šanci jsme si ale vypracovali asi jen jednu, měli jsme i několik střel ze střední vzdálenosti, ale mimo bránu. Naopak Franta zlikvidoval několik šancí. Bohužel jsme museli pak prostřídat i v obraně, kdy musel z pravého beka odstoupit zraněný Rado Zhydkov a inkasovali dvě branky, na které jsme nedokázali reagovat. Musíme poděkovat klukům z dorostu, že nám po těžkém
zápase v Kozlovicích přijeli opět pomoci. Po této prohře jsme stále na 9. místě, ale soupeři pod námi se začínají dotahovat, navíc mají někteří odložené zápasy k dobru. V dalším kole nás čeká sobotní domácí zápas s Pavlovicemi, který již bude probíhat bez diváků.

F. Symerský - stopeři: M. Nesvadba © (ŽK 38 min., J. Bělík), M. Vašina, obrana: R. Zhydkov (M. Jakubec-ŽK 76 min.), R. Pikna, záloha: L. Tvrdoň (46 min. F. Rolinc), Radek Skácel (46 min. T. Mikulík), M. Walach, L. Žniva útok: J. Olšák (J. Hradil), T. Kocián.

Trenér: Marek Jakubec, vedoucí: Tomáš Koryčánek

8. kolo- domácí zápas s TJ Sokol Opatovice B:

V sobotu odehrál náš tým další derby zápas. Tentokrát jsme na domácím hřišti přivítali B tým Opatovic. A byl to opět jako minulý rok napínavé a dramatické derby až do samotného závěru a se šťastnějším koncem pro nás. Poslední zápasy s lídry tabulky jsme měli dobré vstupy do zápasů, tentokrát to bylo naopak a lepší byl soupeř, který chtěl více. I přesto jsme se ujali ve 12. minutě vedení. Hosté pak zaslouženě před koncem roku srovnali. Druhý poločas byl z naší strany lepší, ale nevyvarovali jsme se zbytečných chyb, po kterých soupeř vždy vedl. Mysleli jsme, že na gól soupeře z 89 minuty již nestihneme odpovědět, ale podařilo se v hodině dvanácté. Z pravé strany odcentroval Filip Rolinc na střed šestnáctky, kde si míč zpracoval Roman Vašina a střelou nahoru srovnal. Penalty byl nahoru dolů jako zápas. Náš gólman chytil tři penalty, jednou soupeř bránu překopl. Získali jsme zlaté dva body, po jejichž zisku nám patří 9. příčka tabulky s 9 body. V příštím kole nás čeká sobotní zápas v Prosenicích od 15:00, které jsou momentálně na 4. místě tabulky. Sobotní předzápas dorostu se nekonal, kvůli nezpůsobilému terénu ve Všechovicích byl odložen a odehraje se zřejmě 31. října na hřišti v Horním Újezdě. A týmu se dařilo ještě lépe a porazil doma silné Skaštice 3:1.

 

Sestava:

František Symerský, stopeři: Roman Vašina, Miroslav Vašina (Radek Skácel), obránci: Michal Nesvadba (Lukáš Žniva), Roman Pikna, záloha: Filip Rolinc, Jan Hradil (Tomáš Kocián), Martin Walach, Lukáš Tvrdoň (Tomáš Mikulík), útok: Jiří Bělík (Jakub Olšák), Stanislav Rakovský, druhý gólman: R. Hradil

 

Branky: 12 min. Stanislav Rakovský (asistence Martin Walach), 69 min. Miroslav Vašina (asistence Jan Hradil), 90 min. Roman Vašina (asistence Filip Rolinc)

 

Trenér: Marek Jakubec, vedoucí: Tomáš Koryčánek

 

7. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Horní Nětčice:

V neděli odehrál náš tým venkovní derby zápas v Horních Nětčicích, které vedou tabulku okresního přeboru bez ztráty kytičky. Stejně
jako v předchozím zápase s Domaželicemi jsme se do statistik zapsali pouze žlutou kartou. Podruhé za sebou jsme nedali branku a  inkasovali dvě. Rozhodně se ale nemáme zač stydět, odehráli jsme s favoritem dobrý zápas. Domácí nás rozhodně nepřeválcovali, jak někteří čekali. Naopak jsme opět byli v úvodu lepším týmem, domácím jsme nedali prostor. Bohužel jsme ale v 33 minutě  z ojedinělé akce, která zaváněla ofsidem inkasovali. Už v poločase jsme dvakrát prostřídali, když zraněného Martin Horáčka nahradil ve středu zálohy dorost Honza Hradil a Lukáše Tvrdoně nahradil Tom Kocián. Do druhé půle jsme byli odhodlání se poprat o výsledek, ale inkasovali jsme druhou branku již v 50 minutě, kdy jsme neubránili standartní situaci, zahrávanou z levé strany od postranní čáry. V 53 minutě nahradil zraněného Pepu Janka dorost Filip Rolinc a v 65 minutě došlo k dvojímu střídání, kdy Jirku Bělíka nahradil Kuba Olšák a zraněného Radka Skácela poslední dorost Michal Horáček. Všichni střídající hráči hru oživili, snažili jsme se ještě s výsledkem něco udělat, ale nebyli jsme produktivní, navíc domácí
spálili několik tutovek. My jsme si ale minimálně vstřelenou branku zasloužili, v koncovce se nám ale momentálně nedaří. Po této prohře jsme klesli na 10. místo tabulky. V dalším kole nás čeká další derby, kdy v sobotu přivítáme na našem hřišti B tým Opatovic. V neděli odehráli svůj zápas také dorostenci, kteří na hřišti v Plumlově porazili Čechovice 1:4, i když po půli prohrávali 1:0 (branky: 2 x O. Kopřiva, Michal Horáček, R. Chrastina).

Sestava:

F. Symerský, stopeři: M. Nesvadba, Mir. Vašina, beci: R. Zhydkov (ŽK 84 min.), R. Pikna, záloha: L. Tvrdoň (46 min. T. Kocián), Martin
Horáček (46 min. J. Hradil), R. Skácel (Michal Horáček), M. Walach, útok: J. Bělík (65 min. J. Olšák) a J. Janek (53 min. F. Rolinc)

Trenér: M. Jakubec, Vedoucí: T. Koryčánek

6. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Domaželice:

V sobotu odehrál náš tým šestý zápas této sezóny. V domácím zápase jsme přivítali vedoucí tým tabulky Domaželice, kterému jsme podlehli 0:2 (poločas 0:2), přičemž obě branky padly v první půli na spodní bránu. Do statistik jsme se zapsali pouze dvěmi žlutými kartami. K dispozici jsme měli jen 12 hráčů, na střídačku usedl Honza Hradil z dorostu, který v 68 minutě nahradil Kubu Olšáka. I když jsme šli do zápasu v oslabené a opět jiné sestavě, patřil nám úvod zápasu a soupeře jsme zaskočili aktivní hrou. Bohužel jsme soupeři prakticky darovali obě branky. Za obětavý výkon a druhou půli zejména druhou část jsme si alespoň branku zasloužili. Soupeř byl o něco lepší, ale byl hratelný. Vyprodukovali jsme si čtyři střely na spodní bránu, ale bez úspěchu. Utrpěli jsme tak druhou domácí porážku a spadli o jednu příčku na 7. místo tabulky. V neděli 20. září nás čeká další těžký zápas, a to odpoledne v Horních Nětčicích. Dorostenci v sobotu na hřišti ve Všechovicích padli s Lověšicemi 1:2 v penaltovém rozstřelu. O branku se postaral již ve 2 minutě Radek Chrastina.

 Sestava:

F. Symerský, stopeři: M. Nesvadba (ŽK 71
min.), Mir. Vašina, obránci: R. Zhydkov (ŽK 42 min.), M. Walach, záloha: L.
Žniva, R. Skácel, S. Rakovský, L. Tvrdoň, útok: J. Janek, J. Olšák (68 min. J.
Hradil)

 Vedoucí: T. Koryčánek


 

5. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Soběchleby:

 

V sobotu odehrál náš tým další domácí zápas. V Záhorském derby porazil TJ Sokol Soběchleby 2:0 (poločas 0:0, branky 52 min. S. Rakovký-asist. J. Bělík, 88 min. T. Kocián-asist. S. Rakovský). Bylo to z naší strany utrápené vítězství, hra se nám v první půli opět příliš nedařila. Byli jsme nepřesní a zbrklí a na horní bránu nevyužili dvě vyložené šance, i když soupeř také několikrát zahrozil. O poločase jsme zareagovali na systém soupeře a změnili rozestavení a v obraně i útoku začali hrát na tři. Výsledek se dostavil v 52 minutě, kdy po přihrávce Jirky Bělíka otevřel skóre utkání Standa Rakovský. My jsme dlouho nedokázali zvýšit skóre, zápas nebyl stále rozhodnutý, protože soupeř několikrát zahrozil, kdy  jediným nebezpečím byl rychlonohý útočník hostů M. Přikryl, v bráně nás ale výbornými zákroky podržel Franta Symerský. Uklidnění přišlo až v 88 minutě, kdy o konečném výsledku rozhodl střídající Tom Kocián po přihrávce Standy Rakovského. Po tomto vítězství jsme se posunuli na 6. příčku tabulky a přehoupli se do aktivního skóre 15:14. V dalších dvou kolech nás čekají zápasy s dosud neporaženými týmy Domaželic a Horních Nětčic, které mají shodně 15 bodů i stejné skóre 20:4 a vévodí tabulce okresního přeboru. Nejprve se utkáme s Domaželicemi, které přivítáme na našem hřišti v sobotu 12. září od 16:00.

Sestava: F. Symerský, stopeři: M.
Nesvadba (K), Mir. Vašina, obránci: R. Zhydkov (ŽK 89 min.), Martin Horáček (ŽK
65 min.), záloha: J. Janek (90 min. Michal Horáček), E. Hrabovský, M. Walach,
L. Žniva (73 min. T. Kocián), útok: J. Bělík (ŽK 67 min., 80 min. J. Olšák), S.Rakovský


 

4. kolo - venkovní zápas s FK Spartak Lipník n/B B:

 

V neděli odehrál náš tým čtvtré kolo okresního přeboru, tentokrát v neoblíbeném Dolním Újezdu, kde se nám dlouhodobě výsledkově nedaří. Opět jsme nastoupili v jiné sestavě. V bráně nahradil Radim Hradil absentujícího Frantu Symerského, do obrany se vrátil Roman Pikna a na střídačku usedli tři dorostenci, kteří měli za sebou vítěznou sobotní premiéru v prvním kole krajské soutěže dorostu. V první půli,která byla vyrovnaná, jsme měli tři vyložené šance, ale tváří v tvář gólmanovi neuspěli Tom Kocián, Kuba Olšák ani Martin Walach, po jehožneproměněné šanci jsme ve 40 minutě inkasovali ihned z protiútoku domácích smolnou branku po odrazu v malém vápně. To ale nebyl konec pohromy, protože ve 44 minutě si Roman Pikna zahrál nešťastně na brankové čáře rukou a přišel přísný dvojí trest - červená karta a pokutový kop, který domácí bezpečně proměnili. Této akci ale zřejmě předcházel ofsajd, ovšem na lajně byl domácí laik. Vzápětí musel pro zranění odstoupit Jirka Losert, které ho na beku nahradil Filip Rolinc. Ještě před tím ale došlo k velké strkanici při našem útoku na pravé straně mezi Kubou Olšákem a kapitánem domácích, do které se zapojili další hráči a výsledkem bylo vyloučení domácího hráče. Do šatenjsme šli za nepříznivého dvoubrankového manka, ale věřili jsme, že můžeme zápas zvrátit. O půli ještě nahradil Toma Kociána Honza Hradil a přeskupili jsme řady. V útoku zůstal pouze Kuba Olšák, Mirek Vašina se vrátl ze středu zálohy na předstopera a jeho místo vedle Martina Walacha zaujal  Honza Hradil. Do druhé půle, kdy se hrálo 10 na 10, jsme vstoupili výborně a podařilo se nám snížit již v 54 minutě, kdy po dlouhém nákopu Rada Zhydkova Martin Walach na pravé straně šestnáctky přeloboval gólmana domácích. V 55 minutě šel do hry poslední dorostenec Michal Horáček, který na hrotu útoku nahradil Kubu Olšáka. Branka nás ještě více nabudila a měli jsme domácí na lopatě, prvníchdvacet minut jsme obléhali spodní bránu, ale vstřelit branku se nepodařilo. Naopak nás v 77 minutě domácí po naší chybě v obraně otrestali. Ale naší mizérii ještě nebyl konec. V 80 minutě musel náš gólman vyběhnout proti dlouhému míči za šestnáctku, kde zahrál nešťastně rukou, za což přišla další červená karta, trestný kop a odchod do sprch. Do brány se postavil Mirek Vašina, který střelu mířící z trestného kopu do šibenice vyškrábl na roh, z kterého jsme ale následně inkasovali poslední branku zápasu. Kalich hořkosti jsme si tak v Dolním Újezdě opět vypili do dna. Nezbývá než bodovat opět naplno doma, kdy nás v sobotu čeká Záhorské derby se Soběchleby.

Sestava:

R. Hradil (ČK 80 min), stopeři: M. Nesvadba, R. Pikna
(ČK 44 min.), obránci: J. Losert (45 min. F. Rolinc), R. Zhydkov, záloha: L.
Žniva, Mir. Vašina, M. Walach, J. Janek, útok: J. Olšák (55 min. M. Horáček),
T. Kocián (46 min J. Hradil)

Trenér: M. Jakubec, asistent: T. Koryčánek, vedoucí:
M. Daňhel


 

3. kolo - domácí zápas s FK Potštát:

V sobotu odehrál náš týmtřetí kolo nové sezóny, kdy od 16:30 hostil tým FK Potštát. Dočkali jsme se hokejového výsledku, z kterého jsme měli radost my. Do zápasu jsme šli s třemi absencemi v obraně oproti poslednímu zápasu, ale s třemi posilami z A týmu (Erik Hrabovský, Daniel Kelnar a Jan Hostaša) a sedmi náhradníky na lavičce. Opět nám nevyšel vstup do zápasu, inkasovali jsme již ve 3 minutě. Naštěstí kapitán Jirka Bělík po přihrávce Standy Rakovského srovnal v 9 minutě a v 20 minutě Standa Rakovský hlavou po centru Dana Kelnara zvýšil na 2:1. Hosté se s tím ale nesmířili a jejich nejlepší střelec v 25 minutě srovnal na 2:2 a tento stav vydržel až do poločasové přestávky i když jsme opět nevyužili slušné šance. O poločase nahradil ve středu zálohy Dana Kelnara Honza Hradil. Druhý poločas jsme již začali být produktivní. Erik Hrabovský po přihrávce Honzy Hradila z levé strany se ideálně uvolnil a nedal v 53 minutě levačkou výborně chytajícímu gólmanovi hostí šanci a tři minuty na to se dočkal premiérové branky za muže dorostenec Honza Hradil, když z hloubi pole přeloboval vyběhnuvšího gólmana. V 61minutě vyhrál svůj oblíbený hlavičkový souboj Erik Hrabovský pro Honzu Hostašu, který se na levé straně vydal do úniku na horní bránu a prostřelil gólmana hostů. Hostům se ještě pokusili zápas zdramatizovat, kdy po naší chybě snížili v 69 minutě na 3:5. Naštěstí se tak nestalo, soupeře jsme dorazili dalšími brankami v 80 a 85 minutě. Nejprve si na hranici šestnáctky opakovaně vyměnili míč Jirka Bělík s Erikem Hrabovský a ten si střelou k tyči připsal druhou branku v zápase. Poslední branka zápasu padla po úniku Lukáše Žnivy na pravé straně zálohy, který předložil parádní přihrávku Tomovi Kociánovi na zadní tyč brány hostů. Do produktivity tak zasáhli i střídající hráči. Získali jsme důležité body, které jsme promarnili v minulých zápasech. Bohužel se nedostalo na dva hráče, ale v dalším zápasu již určitě nepřijdou zkrátka a zahrají si. Nyní nás čeká nedělní zápas s B týmem Lipníka n/B v Dolním Újezdě. Den před tím se odehraje první zápas dorostu Všechovice-Opatovice s týmem Kojetín Kovalovice a výjimečně se odehraje od 13:30 na našem hřišti v Horním Újezdu, jelikož se veVšechovicích koná kulturní akce.

Sestava:

F. Symerský (ŽK 30 min.), stopeři: R. Vašina, M. Horáček,
obrana: J. Losert (54 min. Michal Horáček) a M. Walach, záloha, L. Tvrdoň (60
min. L. Žniva), E. Hrabovský (80 min. T. Kocián), D. Kelnar (46 min. J. Hradil)
a S. Rakovský (ŽK 90 min.), útok: J. Bělík a J. Hostaša (76 min. J. Olšák),

Trenér: M. Jakubec, Vedoucí: T. Koryčánek

Branky a asistence:

1 - J. Bělík - asistence S. Rakovský

2 - S. Rakovský, asistence D. Kelnar

3 - E. Hrabovský - asistence J. Hradil

4 - J. Hradil - asistence M. Walach

5 - J. Hostaša - asistence E. Hrabovský

6 - E. Hrabovský - asistence J. Bělík

7 - T. Kocián - asistence L. Žniva

 

2. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Čekyně:

V sobotu odehrál náš tým 2. kolo nové soutěžní sezóny, a to v Čekyni u Přerova. V tomto zápase jsme vyválčili pouze bod, i když to bylo i tentokrát na výhru. Opět se nám příliš nepovedl vstup do zápasu a první poločas. Vázla nám souhra, neměli jsme klid na míči a kazili spoustu přihrávek. Nutno podotknout, že jsme nastoupili v jiné sestavě, a to zejména v obraně. Domácí zahrozili, ale podržel nás gólman. Domácí jinak hrozili především z rohů a dlouhých autů, branku ale vstřelili po hodně sporné penaltě, kdy se spíše jednalo o souboj tělo na tělo. V druhé půli jsme již převzali aktivitu my, kdy jsme hru oživili třemi střídáními v 58 a 60 minutě. V 68 minutě se nám podařilo srovnat Pepou Jankem po přihrávce Standy Rakovského. Domácí zcela odpadli a v 79 minutě jsme otočili zápas brankou Toma Kociána, který dorazil střelu kapitána Jirky Bělíka. Bohužel jsme se neradovali dlouho, protože domácí v 81 minutě srovnali po dlouhém autu, opět jsme obdrželilacinou branku. Měli jsme ještě šanci na vítězný gól, ale stav se již nezměnil a šlo se na penaltový rozstřel, který byl dlouhý a domácí z něj vyšli vítězně v poměru 9:8 a brali tak z tohoto zápasu 2 body. Pozitivem tohoto zápasu je zapracování kluků z dorostu, kteří se ve svémpremiérovém zápase za muže (nepočítáme přáteláky) vůbec neztratili, ba právě naopak. Nejmladší z trojice dorostů Jan Hradil nastoupilv základní sestavě ve středu zálohy po boku kapitána a Filip Rolinc s Michalem Horáčkem oživili hru na levém kraji obrany a zálohy, navíc oba proměnili své  pokutové kopy v rozstřelu, když se nenechali rozhodit domácími fanoušky za bránou. Nyní nás čeká domácí zápas s FK Potštát, a to v sobotu 22. srpna od 16:30. Uvidíme, zda hosté dorazí i s hlučnými fanoušky v podobě bubeníků. V loňské sezóně k nám na domácí zápas Potštát nedorazil a my vyhráli kontumačně.

Sestava:

F. Symerský, stopeři: M. Nesvadba a Miroslav Vašina, obránci: R. Zhydkov a J. Losert (60 min. Michal Horáček), záloha J. Janek, J. Hradil (60 min. F. Rolinc), J. Bělík, M. Walach, útok: L. Žniva (58 min. T. Kocián) a S. Rakovský (81 min. J. Olšák).

Trenér:
M. Jakubec, vedoucí: T. Koryčánek

1. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Skalička:

V sobotu 8. srpna zahájil náš tým novou soutěžní sezónu 2020/2021 domácím derby zápasem se Skaličkou a opět tobyla přetahovaná a zápas bohatý na branky, stejně jako na podzim 2018 (vtehdejším mači jsme v půli prohrávali 0:4, v druhé půli srovnali na 4:4, alesoupeř zvýšil na konečných 4:5). Bohužel jsme do sezóny vstoupili prohrou,dostat doma pět branek je prostě moc. Nechali jsme si opět utéct začátek zápasua soupeři nabídli laciné branky na podnose. Po 18 minutách hry to bylohrozivých 0:3 a navíc musel již v 16 minutě opustit hřiště kvůli zranění stopera kapitán týmu Marek Jakubec. Srovnat stav zápasu jsme mohli již v první půli,měli jsme dostatek šancí, ale podařilo se nám pouze snížit na 1:3 brankou JirkyBělíka v 30 minutě po asistenci Mirka Rolince. V druhé půli jsme soupeřezmáčkli ještě více, což vyústilo ve srovnání skóre brankami Pepy Janka v 60 a67 minutě po asistencích Lukáš Žnivy. Pokračovali jsme v tlaku na horní bránu avytvořili si další vyložené šance na otočení zápasu, které jsme ale nevyužili anaopak z protiútoku zvýšil kapitán hostů v 81 minutě na 3:4 a v 90 minutěpečetil ze sporné penalty na 3:5. Velká škoda, zápas jsme si prohráli sami, navítězství to v tomto zápase rozhodně bylo. No nic, je potřeba se z tohotozápasu poučit a posbírat 3 body v Čekyni, kde nás čeká zápas v sobotu 15. srpnaod 17:00. Celé kolo okresního přeboru bylo bohaté na branky, výsledekPotštát-Soběchleby 6:9 hovoří za vše.

Sestava:

F. Symerský, stopeři: M. Jakubec
(16 min. R. Zhydkov) a R. Skácel (81 min. J. Olšák), obrana: M. Nesvadba (55
min. J. Losert) a R. Pikna, záloha: J. Janek, L. Žniva, S. Rakovský, M. Walach,
útok: J. Bělík (55 min. T. Kocián) a M. Rolinc.

 

Sezóna 2019/2020:

 

13. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Bělotín B:

 

S podzimní částí sezóny 2019/2020 se náš tým v sobotu 26. října rozloučil kanonádou a vysokým vítězstvím s ukázkovými brankami i bez posil z A týmu. Nutno podotknout, že výsledek je pro hosty krutý, byli fotbaloví, ale my proměnili vše a podržel nás gólman, hosty už ten jejich méně. V utkání jsme měli tři dvougólové střelce a šest branek padlo již do kopce na horní branku. Po tomto vítězství setrváme přes zimní přestávku na třetí příčce tabulky s tříbodovou ztrátou na druhé H. Nětčice a čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Domaželice, na záda nám ale dýchají čtvrté Hustopeče se ztrátou jednoho bodu. Tabulce střelců okresního přeboru vévodí Standa Rakovský s 17 zásahy. Před zápasem proběhlo slavnostní předání dresu s číslem 69 kapitánovi Martinu Studenému, který oslavil životní jubileum a tvrdil, že je to poslední zápas, my doufáme, že si to ještě rozmyslí.
Nyní nás čeká zasloužený odpočinek, kterému bude ještě předcházet zazimování areálu. S týmem se ještě v tomto roce setkáme při tradičním předsilvestrovským fotbálkem. V přestávce bude naplánována zimní příprava v součinnosti s A týmem, jistý už je termín soustředění na Rusavě v počátku února. První zápas na jaře by nás měl čekat zrovna v Hustopečích, a to v neděli 22. března 2020 od 15:00.
Střelci a asistenti v utkání:
5 min.: J. Bělík – asist. M. Walach, 7. min.: S. Rakovský-asist. M. Studený, 14 min.: J. Bělík – asist. S. Rakovský, 22 min.: M. Walach, 36 min.: M. Rolinc – asist. S. Rakovský, 45 min.: R. Vašina – asist. M. Studený, 56 min.: S. Rakovský - asist. M. Horáček, 88 min.: M. Rolinc – asist. T. Kocián

 
 
12. kolo- venkovní zápas s FK Spartak LIpník n/B B:
 
V neděli 20. října odehrál náš tým poslední venkovní zápas a zbytečně si pokazil porážkou závěr podzimu. Do nedělního zápasu jsme měli 9 inkasovaných branek a včera jsme obdrželi čtyři od předposledního týmu soutěže. Prospali jsme první poločas, ve kterém jsme inkasovali tři branky a navíc přišli v závěru první půle o stopera po přísném vyloučení. Druhý poločas už byl o něčem jiném a domácí jsme i v deseti přehrávali, ale neproměňovali jsme šance. V 65 minutě zkorigoval stav na 3:1 Jirka Bělík po přihrávce Martina Studeného, jenže po pěti minutách domácí zvýšil na 4:1 po trestném kopu domácího stopera. Ná ;m se po dařilo již jen zkorigovat výsledek brankou Standy Rakovského v 90 minutě po přihrávce Pepy Janka. Po této prohře jsme stále na3. místě tabulky (počítáme s 3 body za kontumaci zápasu s Potštátem, která se ještě nepromítla do oficiální tabulky), ale čtvrté Hustopeče se na nás po sérii osmi vítězných zápasů dotáhly na pouhý bod. O udržení v první trojce a nápravu nedělní porážky budeme usilovat v posledním zápasu podzimu, a to v sobotu 26. října na domácím hřišti, kdy od 14:30 hod přivítáme B tým TJ Sokol Bělotín.
 
11. kolo - domácí zápas s FK Potštát:
 
Tuto sobotu měl odehrát náš tým zápas 11. kola s týmem FK Potštát. Jelikož se soupeř nedostavil. Bude utkání kontumováno v náš prospěch 3:0. Takže dnes je výsledky zápasů a tabulka, které jsou z neoficiálních stránek – výsledky-lidovky. Na oficiálních stránkách i aplikaci můjfotbal se to projeví až po středečním zasedání STK OFS Přerov, která musí projednat a schválit. Po tomto kole budeme figurovat na 3. místě tabulky s 28 body se ztrátou 1 bodu na druhé Domaželice a i první Horní Nětčice. V dalším kole nás čeká venkovní zápas s FK Spartak Lipník n/B, a to v neděli 20. října od 14:30 hod. na hřišti v Dolním Újezdě.
My jsme sobotní nachystané hřiště využili k tréninkovému fotbálku 8 na 8 a následně ke společnému posezení – po našem týmbyldyngu s A týmem, který k nám zavítal v skoro plném počtu po utkání ve Vsetíně – viz společné foto. Kluci potřebovali nasát vítěznou atmosféru. Bylo to neplánované, ale o to víc se stmelení vydařilo.
 
10. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Domaželice:
 
V neděli odehrál náš tým další šlágr v řadě, tentokrát na půdě vedoucích Domaželic, kde jsme si bohužel připsali první porážku v této sezóně. Porážka hodně mrzí, protože jsme do 70 minuty vedli 2:0 a byli lepším týmem. Nezvládli jsme závěr zápasu, kdy jsme se uspokojili a domácí z minima vytěžili maximum. Ale cítíme se také trochu ukřivdění, protože vyrovnávací brance domácích předcházel faul a zřejmě i ofsajd, který domácí pomezní (již v první půli nahradil zraněného pomezního) neodmával. Když to napíši kulantně, hlavní sudí byl vůči nám zaujatý a domácím notně pomáhal neodpískáním faulů a otáčením situací.
Do zápasu jsme vstoupili s pozměněnou obranou, kdy se na předstopera postavil Roman Vašina a na beka se posunul Mirek Vašina. Pro tento zápas jsme získali posilu z A týmu Toma Hulmana, který se postavil do útoku se Standou Rakovským, který ale ještě nebyl zdravotně fit a v 27 minutě musel z placu dolů. Ještě minutu před tím však stihl dát svou 14 branku v sezóně, když hlavou k tyči usměrnil roh Martina Walacha. Standu pak v útoku nahradil Filip Páleník. Do kabin jsme šli v půli za stavu 0:1 v náš prospěch. Druhou branku jsme přidali v 60 minutě, když se po sklepnutí Filipa Páleníka podobně jako v Pavlovicích výstavní trefou ukázal Martin Walach. V té chvíli jsme byli na koni a měli i další šance. Pak jsme se ale nechali bohužel uchlácholit výsledkem. Snížení na 1:2 jsme domácím v 70 minutě nabídli sami naší chybou a dostali je do zápasu a sporná vyrovnávací branka přišla v 75 minutě. V té době vyrovnaný zápas spěl k penaltám, ale domácí nám opět po naší chybě zasadili rozhodující direkt a zápas otočili. Je to velká škoda, protože za průběh zápasu jsme si minimálně bod zasloužili. Po této první prohře jsme spadli na třetí místo tabulky. V dalším kole přivítáme v sobotu 12. října dalšího nováčka soutěže Potštát, a to již od 15:00 hod.
 
 
Jinak na zápase byl náš dvorní fotograf Kopeček, takže to máte i s fotkami: 
 
 
9. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Horní Nětčice:
 
 V sobotu jsme odehráli poslední ze tří Záhorských derby. A jako správné derby to bylo napínavé až do konce, tak jako s Opatovicemi a navíc před slušnou diváckou kulisou. Opět to bylo na penalty a opět jsme byli úspěšní. Nováček soutěže potvrdil, že jeho postavení v tabulce není náhodné. My jsme nezopakovali náš výkon z prvního poločasu ve Skaličce. Nebyl to úplně náš zápas, proto můžeme být za dva body docela rádi. Soupeř byl v první půli hladovější a víc na míči, měl spoustu střel, ale naštěstí selhával v zakončení. Do vedení jsme však šli my, a to již v 8 minutě, kdy se po rohu, který zahrál Jirka Bělík, trefil hlavou Standa Rakovský. Standa měl pak další vyloženou šanci, kterou bohužel neproměnil a vzápětí musel ve 27 minutě ze zdravotních důvodů střídat, což zápas ovlivnilo. V druhé půli jsme se stále nemohli dostat do správného rytmu, změna k lepšímu začala přicházet okolo 60 minuty, kdy jsme si začali vytvářet na spodní bránu tlak. I když soupeř své šance neproměňoval, byla mu v té době nabídnuta největší, a to pokutový kop po smolné ruce našeho obránce Michala Nesvadby v 68 minutě. Touto šancí soupeř nepohrdl a srovnal na 1:1v malém vápně dostatečně důrazné a hosté míč směřující do sítě vykopli. V penaltovém rozstřelu hosté jednou chybovali, když útočník hostů ve třetí sérii přestřelil. Naopak naši borci bylo suverénní. Postupně proměnili Lukáš Tvrdoň, Tom Kocián, Jirka Losert, Pepa Janek a Martin Walach, jehož penalta byla vítězná. Gólman hostí si stěžoval, že to od našich borců bylo kopnuto jako v lize přesně k tyči a neměl nárok. Po tomto výsledku jsme klesli na druhou příčku, jelikož Domaželice si připsaly tříbodové vítězství a předskočily nás o bod. V dalším 10. kole nás čeká souboj prvního s druhým, protože se utkáme právě s Domaželicemi, a to na jejich půdě v neděli 6. října od 10:00 hod.
 
 
8. KOLO - venkovní zápas s TJ Sokol Skalička:
 
Vítězná jízda pokračuje. V sobotu odehrál náš tým další vítězný zápas na hřišti soupeře a navíc s čistým kontem, i když soupeř zahrával v druhé půli dvě penalty. První poločas byl zcela v naší režii, domácí jsme výborně napadali a nepustili je moc k míči. Naši převahu jsme ale zúročili pouze jednou brankou. V 26 minutě zahrával kapitán Martin Studený standartní situaci ze středu hřiště a hlavičkou se v útoku prosadila posila z A týmu Tomáš Hulman. Do druhé půle nahradil Tomáše Hulmana v útoku Filip Páleník a Lukáše Tvrdoně na pravé záloze Tom Kocián, který se posunul do útoku a na pravou zálohu se z útoku stáhl Pepa Janek. V druhé půli se z kopce začali prosazovat domácí a vytvořili si tlak, který vyústil v nastřelené břevno z přímého kopu a v pokutový kop, po kterém naštěstí zazvonila jen tyč. Naopak jsme udeřili my, a to v 73 minutě, kdy ze středu zálohy unikl na pravou stranu Standa Rakovský, po jehož centru skóroval rybičkou Filip Páleník. V 82 minutě prošel opět Standa Rakovský tentokrát po levé straně až před gólmana hostí, kterého pouze nastřelil, ale odražený míč uklidil do sítě svou druhou brankou Filip Páleník a definitivně zápas rozhodl. Domácí sice ještě v závěru zahrávali přísně nařízenou penaltu, ale gólman domácích netrefil ani bránu. Udrželi jsme tak první příčku a vylepšili skóre na 40:5. V dalším, tentokrát domácím zápase nás v sobotu 28. září čeká opět derby, a to s nováčkem soutěže, Horními Nětčicemi, které si vedou skvěle a drží třetí příčku tabulky, takže opět zápas s nábojem a souboj o čelo tabulky.
 
 
 
 
Pohárový zápas s FK Spartak Lipník n/B:
 

V úterý 17.09.2019 odehrál náš tým pohárový zápas – 2. kolo poháru FAČR, v němž nám los přisoudil účastníka I.A. třídy, A tým FK Spartak Lipník n/B, se kterým jsme se utkali i v loňském ročníku poháru a utrpěli debakl 2:7. Letos jsme také utrpěli porážku, ale výkon byl zcela jiný. Není se za co stydět, výsledek je krutý, zasloužili jsme si minimálně branku a lepší skóre zápasu, určitě to nebyl žádný propadák. Dalo se čekat, že nám v druhé půli dojdou síly, zvláště po tempo fotbalu v prvním poločase. V prvním poločase jsme hráli dlouho vyrovnaný zápas, dokonce jsme v závěru byli lepší a častěji na míči, ale paradoxně jsme dostali dvě branky ve 42 a 45 minutě. Škoda, hosté byli v tu dobu nervózní, mysleli jsme, že do poločasu udržíme stav 0:0. Pořád jsme ale věřili, že v druhé půli zápas z kopce zdramatizujeme. I v druhé půli jsme si to snažili se soupeřem rozdat na férovku, ale nedařilo se nám dostat do kvalitního zakončení. Hosté zápas definitivně zlomili až v 85 minutě, branka z 95 minutu, po které ihned zazněl hvizd sudího pro ukončení zápasu, byla náhodná a jen kosmeticky upravila výsledek. Škoda, ale byla to pro náš tým dobrá zkouška a konfrontace. Když to shrneme, tak, tak nás soupeř porazil především ze standartních situací. Když předvedeme takový výkon v naší soutěži, se nemám čeho bát. Zamrzelo pouze chování hostů, kteří nebyli na střídačce i mezi diváky soudní a také výkon rozhodčích, především hlavního, který byl nejslabším článkem na hřišti. Do zápisu podle něj nešlo vložit ani střídání, proto pod článkem zveřejňujeme sestavu se střídáními, které proběhlo v druhém poločase. Museli jsme také improvizovat se sestavou, jelikož těsně před zápasem nám vypadl stabilní stoper. Po domluvě obsadili stoperská místa nejzkušenější hráči. Z A týmu vypomohli v záloze Tom Hulman a v útoku Erik Hrabovský, v druhé půli pak v záloze nastoupil také Dan Mikulenka.

Gólman: F. Symerský, stopeři M. Rolinc (J. Bělík) a M. Studený (D. Mikulenka), obrana: J. Losert a M. Nesvadba (T. Koryčánek) záloha: L. Tvrdoň, T. Hulman, S. Rakovský, M. Walach, útok: J. Janek (46 min. T. Kocián) a E. Hrabovský

 

7. kolo - venkovní zápas s TJ Union Lověšice:
 

V sobotu 14. září odehrál náš tým další vítězný zápas na půdě soupeře. Zatím jsme ve venkovních zápasech stoprocentní. I při absenci nejlepšího střelce a hráčů ze zálohy jsme rozjeli další kanonádu a notně si vylepšili skóre, škoda dvou obdržených branek. Čekali jsme rozhodně těžší zápas, s tímto soupeřem se nám loni vůbec nedařilo. Nevěděli jsme, že bude soupeř tak citelně oslaben v záložní řadě a především na postu brankáře. Čtyřmi brankami se blýskl Filip Páleník, hattrick si připsal Pepa Janek. Po tomto vítězství jsme se vyhoupli do čela tabulky, jelikož Horní Nětčice padly ve Staré vsi po penaltovém rozstřelu. V dalším kole nás čeká opět venkovní zápas, a to v sobotu 21. září od 15:30 ve Skaličce.

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/hlavni/78cb089f-5c66-43a8-94bd-1e50fc491476

https://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=13919

 
6. kolo - domácí zápas s SC Stará Ves:
 
V pátek jsme odehráli již tradiční zápas starých gard s TJ Mrlínek. Oproti minulému roku se nás sešlo dost, celkem nás bylo 16, takže jsme mohli prostřídat a soupeři oplatit porážku z loňského roku 2:4. Tentokrát to bylo 4:2 pro nás. O branky se postarali Ondra Kozlovský, Zbyněk Seidl, Roman Vašina.
 
 

V sobotu jsme odehráli další zápas s čistým kontem, ze šesti zápasů je to již čtvrtý. Přivítali jsme Starou Ves, která v prvním poločase kousala, měla i nebezpečné střely, ale Franta nás v bráně podržel. První branka padla již v 5. minutě, když se Tom Kocián odvděčil za zařazení do základní sestavy po přihrávce Pepy Janka. Pak už úřadoval nejlepší střelec týmu i celé soutěže Standa Rakovský, kterému na branky přihrávali Mirek Rolinc a Kuba Olšák a při třetí brance mu namazali sami hosté. Soupeře jsme přehráli zejména v druhé půli. Během druhé půle jsme od 60 do 78 minuty prostřídali pět hráčů. Nedostalo se již na šestého Lukáše Tvrdoně, kterého trenér vzhledem k jeho zranění z Pavlovic pošetřil do dalšího kola.  V dalším kole nás čeká venkovní zápas v Lověšicích, a to v sobotu 14. září od 16:00.

 
5. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Pavlovice:
 

V neděli jsme odehráli další venkovní zápas, tentokrát v Pavlovicích, kde jsme domácím pokazili hody našim vítězstvím 0:2. Držíme si tak 100 % bodový zisk z venkovních zápasů a pouze jednu obdrženou branku. Fotbal to moc ke koukání díky hřišti v Pavlovicích nebyl, ale máme tři body a opět bez posil z A týmu. Domácí zahrozili pouze jednou, a to nebezpečnou hlavičkou po rohu v první půli. My jsme naopak neproměnili několik šancí, a to ani po samostatných únicích na brankáře domácích. Skóre zápasu otevřel v 45 minutě gólem do šatny Jirka Bělík, který zužitkoval přihrávku Martina Walacha. Pojistku jsme pak přidali v 54 minutě výstavní střelou Martin Walach z první po přihrávce Martina Studeného. Kaňkou na zápase je zranění Lukáše Tvrdoně, který musel odstoupit v 33 minutě a kterého na pravém beku nahradil Jirka Losert. Snad to nebude vážné a Lukáš bude brzo fit. Do tohoto zápasu jsme měli pouze jednu žlutou kartu. V Pavlovicích jsme si připsali hned dvě. V dalším, 6. kole nás čeká domácí hodový zápas se Starou Vsí, kterému bude v pátek předcházet tradiční předhodový zápas starých gard s TJ Mrlínek.

 

https://souteze.fotbal.cz/turnaje/hlavni/78cb089f-5c66-43a8-94bd-1e50fc491476

 

https://vysledky.lidovky.cz/soutez2.php?id_soutez=13919

 
4. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Opatovice
 

V sobotu nás čekalo tradiční derby a jako správné derby to také dopadlo, protože zápas byl napínavý až do konce a dospěl až k penaltám. První poločas jsme byli lepším týmem, ale vyjádřili jsme to pouze jednou brankou Martina Walacha ze 13 minuty, který nastoupil netradičně v útoku s Jirkou Bělíkem, jelikož jsme pro zápas postrádali Standu Rakovského. Druhý poločas byl z naší strany špatný, naopak lepší byl soupeř, který zaslouženě vyrovnal. Přesto jsme dokázali reagovat, když v 73 minutě Jirka Bělík zvýšil na 2:1 z přímého kopu s pomocí teče ve zdi. Neradovali jsme se však dlouho, protože soupeř po naší chybě za pět minut opět srovnal a měl dokonce šance na další obrat ve skóre. Vzhledem k vývoji zápasu v druhé půli můžeme být za dva body rádi.

Z A týmu pro tentokrát vypomohl Petr Kubját, který v bráně nahradil chybějícího Frantu Symerského. Petr lapil dvě penalty, z toho jednu hostujícímu gólmanovi. Naše penalty proměnili Jirka Bělík, Tom Kocián, Jirka Losert, Martin Walach a rozhodující stoper Štěpán Mikšánek. Po 4. kole stále figurujeme na 1. místě tabulky, ale pouze o skóre, jelikož se na nás bodově dotáhli Domaželice a Skalička. 

 

 
3. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Čekyně
 
Výsledek, sestavy a statistiky včerejšího vítězného utkání:
 
https://souteze.fotbal.cz/…/3684b286-1a99-4d8e-9ea2-e9d51fb…
 
Nutno podotknout, že domácí odehráli celý zápas v 8 lidech, takže bych se dál o hře atd. více nerozepisoval. Klobouk dolů před soupeřem, že šli vůbec hrát a že to celé v 8 odehráli. 
 
 
 
2. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Hustopeče n/B:
 

V sobotu nás čekal první domácí zápas s těžkým soupeřem, což se také potvrdilo, první poločas byl vyrovnaný. Šance byly na obou stranách. O osudu zápasu hodně rozhodla 33 minuta, kdy hostující hráč zahrál rukou – zabránil míči směřujícímu do brány po hlavičce Martina Studeného. Penaltu s přehledem proměnil Standa Rakovský. O vítězství jsme rozhodli hned po půli, když v 49 minutě vstřelil svou druhou branku v zápase po přihrávce Tomáše Oravy. Tři minuty poté skóre navýšil Mirek Rolinc, který si po zpětné přihrávce zkušeně položil gólmana hostí. Konečnou podobou výsledku dal Martin Walach v 71 minutě opět po přihrávce Toma Oravy. To už byl soupeř zcela odevzdaný. Po dvou kolech jsme tedy stoprocentní při skóre 10:1. Z A týmu tentokrát na rozehrání vypomohli Tom Orava a Dan Mikulenka, který ovšem kvůli obnovenému zranění třísla musel střídat již v 35 minutě a také Mirek Rolinc, který obnovil tímto hráčskou kariéru. Měli jsme asi nejsta…, ne chci říct nejzkušenější střed zálohy. V hledišti byla také podpora hráčů A týmu včetně trenéra. V 3. kole nás čeká venkovní zápas v Čekyni od 16:30.

 
 
 
 
1. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Prosenice:
 

Sezóna 2018/2019:

15. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Horní Moštěnice:

Výsledky a statistiky po posledním zápase sezóny 2018/2019. Rozloučili jsme se prohrou 3:1 u vedoucího týmu a jistého postupujícího do I.B. třídy. S domácími jsme se drželi a v prvním poločase odehráli vyrovnanou partii. Domácí otevřeli skóre v 22 minutě, kdy přízemní střelou překonali našeho gólmana. My jsme odpověděli ve 40 minutě, když si v pokutovém území srovnal mířidla Petr Čagan a valašským nártem rozvlnil síť. Bohužel jsme remízu do poločasu neudrželi. V 43 minutě si srazil náš stoper centr z pravé strany do vlastní sítě. V úmorném vedru jsme druhý poločas odešli, soupeř nás již více přehrával, čemuž napomohlo také, to, že prostřídal pět hráčů. Soupeř spálil několik vyložených šancí a vytěžil jen zvýšení skóre na konečných 3:1. My jsme naopak soupeřovu bránu moc neohrozili. Při odchodu z trávníku jsme přihlíželi postupovým oslavám domácích. Po tomto výsledku a třech prohrách v řadě jsme se propadli až na 9. místo tabulky. Železným mužem v počtu odehraných minut se stal gólman Franta Symerský, nejlepším střelcem týmu Petr Čagan se 16 brankami ve 12 odehraných zápasech, nejlepší nahrávačem Standa Rakovský s 11 asistencemi v 11 zápasech, kterému dýchal na záda Martin Walach s 10 asistencemi. Rekordmanem v počtu karet je stoper Štěpán Mikšánek, který v 20 zápasech nasbíral 9 žlutých karet a jednu červenou. Na fotbale se na našem hřišti sejdeme při Újezdském poháru v sobotu 20. července. Zatím není jisté, jak to bude s fotbalem v Horním Újezdě. Každopádně končí naše účinkování pod hlavičkou FK Býškovice-Horní Újezd, které fungovalo od roku 2007, kdy A tým hrál krajské soutěže I.B. třídu a I.A. třídu a B tým po postupu okresní přebor. Od roku 2014/2015 se již hrál pouze okresní přebor v Horním Újezdu. Tento rok jsme provedli fúzi spolků FK Býškovice – Horní Újezd a TJ Sokol Horní Újezd a dále budeme již pokračovat jako TJ Sokol Horní Újezd a s největší pravděpodobností jako rezervní tým Všechovice B, jelikož jsme dojednali spolupráci se sousedním Tatranem Všechovice, který letos vyhrál krajský přebor a postupuje do divize, jelikož nemáme dostatek hráčů pro další sezónu a do 19. června musí být podané přihlášky do soutěží.
 

26. kolo - domácí zápas s TJ Union Lověšice:

Sobotní rozloučení s domácími fanoušky v této sezóně jsme nezvládli. Soupeř nás potrestal dvěma brankami v druhém poločase, a to navíc v prvním poločase nevyužil pokutový kop. My jsme už druhý zápas po sobě nedali ani branku a do statistik se zapsali jen žlutou kartou z 89 minuty za protesty. Trápíme se, naše hra je, když to řeknu kulantně kostrbatá, chybí odvaha a moment překvapení a v zakončení jaloví. Ještě, že máme uhrané body. V sobotu 15. června nás čeká venkovní zápas u vedoucí Horní Moštěnice, která bude slavit postup do I.B. třídy a přebírat pohár pro vítěze soutěže. Doufejme, že se v posledním zápase rozloučíme se sezónou důstojně a sympatickým výkonem.
 

25. kolo - venkovní zápas s SK Sokol Lobodice:

Výsledky a statistiky po 25. kole. Zápas jsme odehráli pouze v 11 lidech, při absenci některých hráčů, ale i tak jsme ho měli zvládnout. Nestalo, se, selhali jsme na půdě posledních Lobodic, které sestupují do okresní soutěže. Soupeř měl před tímto zápasem pouze dvě výhry, dvě výhry a 19 proher. My jsme odehráli velice špatný první poločas bez nasazení a zájmu a přizpůsobili jsme se hře soupeře. Soupeř měl několik vyložených šancí, ale paradoxně se k brance dostal po vlastní brance našeho kapitána. My jsme si za první poločas vytvořili asi jen jednu šanci Standou Rakovským. Druhý poločas byl z naší strany lepší, začali jsme hrát po zemi a přehrávali jsme domácí, ale pouze po šestnáctku. V zakončení a finální přihrávce jsme byli jaloví. Soupeř pak hrozil do otevřené obrany a svou výhru pečetil v 90 minutě z pokutového kopu. My bychom včera asi branku nedali, tedy dali, ale do vlastní sítě. Bohužel jsme tímto spadli až na 8. místo tabulky. V dalším kole nás čeká poslední domácí zápas této sezóny, a to v sobotu 8. června od 17:00 s SK Union Lověšice, které nás předskočily v tabulce.

 

24. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Bělotín B:

Výsledky a statistiky po 24. kole. Bohužel třetí jarní prohra a druhá na domácím hřišti se silným Bělotínem. Ale na body bylo, klidně i na výhru, ovšem opět nás zradilo zakončení, šancí jsme měli na tři zápasy včetně samostatných nájezdů tváří v tvář gólmanovi. Náskok jsme si mohli vytvořit už v úvodu zápasu, kdy byl soupeř v obraně hodně zranitelný. Vytěžili jsme ale jen jednu branku v 16 minutě, kdy přihrávku Standy Rakovského zužitkoval Tom Kocián. Soupeř ale brzo kontroval a třemi hlavičkami z 25, 27 a 43 minuty otočil vývoj zápasu. Chtěli jsme do druhého poločasu vstoupit lépe, ale to se nepodařilo. Po našem faulu zahrával soupeř v 47 minutě přímý kop, z něhož kapitán hostí zavěsil angličanem. Míč se ale odrazil ven a sudí gól nejprve neuznal, ani čárový nesignalizoval branku. Ta byla uznána až po přiznání našeho gólmana, že míč přešel celým objemem čáru. Gesto fair play, které hráči soupeře samozřejmě ocenili a vyjadřovali respekt a palec nahoru. I tak jsme se nevzdali a za druhý poločas se nemusíme stydět, protože jsme zaveleli k náporu a snížili až na 3:4. Nejprve v 57 minutě snížil hlavičkou na zadní tyči svou druhou brankou Tom Kocián po centru Standy Rakovského a v 66 minutě Lukáš Tvrdoň opět po přihrávce Standy Rakovského. Vytvářeli jsme si šance a k další remíze a penaltám nebylo daleko, šance byly i na otočení zápasu. Protože jsme hru otevřeli, tak z brejků hrozili i hosté, kteří rovněž zahodili několik vyložených šancí. My jsme dvakrát prostřídali, a to v 68 minutě, kdy Lukáše Tvrdoně nahradil Kuba Olšák a v 77 minutě, kdy Pepu Janka nahradil Michal Nesvadba. Svou výhru pečetili hosté až 89 minutě do otevřené obrany. Navíc jsme od 80 minuty hráli v deseti, jelikož Štěpán Mikšánek viděl za faul druhou žlutou kartu. Sudí nám sice upřel minimálně jednu penaltu, ale diváci viděli zajímavý zápas s brankami a vyloženými šancemi včetně gesta fair play našeho gólmana, které se také běžně nevidí. Zůstáváme nadále na šestém místě tabulky, škoda, že jsme nebodovali, mohli jsme se vrátit do první pětky. V dalším kole čeká náš tým nedělní zápas v Lobodicích.
 

23. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Hustopeče n/B B:

Výsledky a statistiky po 23. kole. Včera opět vítězství za dva body, jsme remízovým králem. V této sezóně je to už šestá remíza. Tentokrát jsou to cenné dva body z venkovního zápasu u druhého týmu tabulky, a to jsme sahali po vítězství v základní hrací době. Přitom ještě dopoledne nás bylo na zápas 9. Podařilo se ale naverbovat Michala Nesvadbu, Martina Horáčka a Petra Čagana, kteří byli důležitými články týmu a zraněný Mirek Vašina se usadil na střídačku. Přineslo to ale změny v rozestavení. Martin Walach musel na levého beka a Martin Horáček obsadil post předstopera. První poločas jsme ale neodehráli dobře i když jsme zjistili, že se s domácími dá hrát. Byli jsme bojácní a chybělo nasazení a nabídka. Navíc jsme domácím darovali první branku a před druhou sudí neodpískal faul na Petra Čagana. Druhá půle už byla o něčem jiném, zejména od cca 60. minuty, kdy šel ze střídačky na beka Michal Nesvadba a Martin Walach se vysunul dopředu, což rozhodlo zápas. Našemu tlaku také pomohlo vyloučení domácího hráče v 64 minutě. Domácí navíc vstřelili zřejmě regulérní gól, který sudí neuznal, protože z jeho pozice nemohl posoudit, zda přešel míč za čáru a nemohl dát na pomezní, které dělali na obou stranách zástupci domácích. Této sporné situaci ovšem předcházel zřejmě ofsajd. My jsme udeřili v 70. minutě, když po krásném centru Martin Horáčka z levé strany zavěsil hlavou v pokutovém území zřejmě nejmenší hráč na hřišti Tom Kocián. V 77. minutě vystřídal střelce branky Mirek Vašina. Snížení stavu nás ještě více nastartovalo a hnali jsme se za vyrovnáním, které se nakonec podařilo. Přišel opět krásný pas Martina Horáčka na Martina Walacha, který prošel středem obrany i přes brankáře a dva hráče ve skluzu zavěsil. To nám ale nestačilo a zkoušeli jsme zápas zcela otočit. Přišly dvě velké šance Petra Čagana, který z levé strany nádherně trefil z voleje pravou tyč domácí svatyně a z dalšího útoku směřovala jeho hlavička doprostřed brány pod břevno, ale gólman domácích vyškrábl. Obě situace skončily odmáváním ofsajdů, které pravděpodobně nebyly, ale na lajně byl holt zástupce domácích. Zápas tak skončil remízou a šlo se opět na penalty. Kapitán vyhrál los a rozhodli jsme se, že začneme. Naše penalty postupně proměnili Pepa Janek, Kuba Veselka, Martin Walach a rozhodující Petr Čagan. Neuspěl pouze Lukáš Tvrdoň. Hosté neuspěli dvakrát, když jeden pokus lapil Franta Symerský a další skončil na tyči. Slavíme tak cenný skalp druhého týmu tabulky.

22. kolo - domácí derby zápas s TJ Sokol Opatovice B:

Výsledky a statistiky po 22. kole. Opět došlo na penalty, ale konečně jsme v nich byli šťastnější , o to cennější, že to bylo v derby. Branky viděli diváci až v penaltovém rozstřelu na spodní bránu. V prvním poločase jsme byli lepší my a měli také šance, které jsme bohužel nevyužili, v koncovce se prostě trápíme. Druhý poločas byli lepší hosté, kteří byli více na míči. Zápas by možná skončil jinak, kdyby hosté proměnili penaltu v 72 minutě, a to po zákroku našeho gólmana, který padl pod nohy útočníkovi hostů Jirkovi Bělíkovi pod nohy v pravém horním rohu šestnáctky a vyfasoval ještě žlutou kartu za protesty. Sám faulovaný hráč ale penaltu naštěstí neproměnil, protože mu ji u levé tyče Franta vytlačil na roh. Po 91 minutách došlo na penaltový rozstřel. Kuba Veselka proměnil, Tom Kocián neproměnil, Pepa Janek proměnil a Martin Walach proměnil. Na pátého Štěpána Mikšánka už nedošlo, protože hosté postupně třikrát neproměnili. Brali jsme tedy dva body, ale klesli jsme na 6. místo tabulky, protože nás předskočil  Lipník, který doma porazil vedoucí Horní Moštěnici. Další těžký zápas nás čeká v neděli 19. května od 16:30 v Hustopečích, které jsou na druhém místě a v posledním zápase doma porazili Domaželice 7:1.

21. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Domaželice:

Výsledky a statistiky po 21. kole. Odehráli jsme ho při řadě absencí pouze v 11 lidech. Tentokrát se nepíše příjemně, protože jsme dostali bůra, a to je skóre ještě milosrdné, mohli jsme dostat naloženo daleko více. Na tento zápas raději rychle zapomenout a hodit ho za hlavu. Nezvládli jsmevůbec  úvod zápasu, kdy jsme mohli dostat pět šest branek během první dvacetiminutovky. Chyběl důraz, pohyb, nasazení a míče jsme zbytečně nakopávali dopředu, odkud se vracely. Můžeme poděkovat Frantovi, který vychytal nemožné a nemohoucnosti domácích v zakončení. Z velkého množství šancí využili domácí pouze dvě. I přesto se nám podařilo ještě do poločasu snížit na rozdíl branky krásnou přízemní střelou Martina Walacha z 20 metrů, která se otřela o levou tyč. Po poločase se náš projev zlepšil, začali jsme hrát kombinačně a hned od výkopu jsme domácí zatlačili, ale peradoxně jsme začali dostávat branky. Na 3:1 zvýšili domácí po naší chybné rozehrávce a po otevření hry a zvýšení na 4:1 bylo zcela po zápase. O naši druhou branku se postarali domácí, když po rohu Martina Walacha na zadní tyč zavěsil hráč domácích pod víko. I v druhé půli zahodili domácí nemožné. I po tomto výsledku zůstáváme na pátém místě tabulky, protože Lipník i Skalička prohráli. Více asi nemá cenu psát, soustřeďme se raději na další zápas, ve kterém nás čeká derby s Opatovicemi na naší půdě, které jsou o příčku a 3 body nad námi.
 

20. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Pavlovice:

Výsledky a statistiky po 20. kole. Z domácího zápasu máme bod, už podruhé za sebou jsme remizovali a pak padli na penalty. Soupeř byl agresivnější a hladovější, je vidět, že se snaží a bojuje o záchranu a na jaře se hodně zvedl. My jsme nastoupili asi s nejstarším útokem v lize … Zápas se pro nás začal vyvíjet slibně, už v 6 minutě vstřelil svůj 15 gól v sezóně Petr Čagan, soupeř ovšem kontroval a výsledek ještě do poločasu otočil na 1:2 brankami v 35 a 44 minutě, kdy jsme dotali hloupý gól. Škoda, že jsme neudrželi do poločasu remízový stav. Hosté totiž navýšili po poločase na 1:3, když v 53 minutě se z levé strany krásnou střelou trefil  útočník hostů, takhle to snad už nikdy netrefí. Vypadalo to s námi zle, ale nevzdali jsme se. V 56 minutěPetr Čagan krásně vvybídl Pepu Janka, který z levé strany zavěsil na vzdálenější tyč. Vyrovnání z naší strany přišlo v 82 minutě, kdy po odraženém trestňáku s přehledem zavěsil, i když s pomocí teče Lukáš Tvrdoň. Více už se nestalo a šlo se na penalty, ve kterých byli hosté úspěšnější. Z našich střelců se prosadil Martin Walach a Kuba Veselka, naopak neuspěli Pepa janek, Petr Čagan a Kuba Olšák. Franta jednu penaltu chytil. Za remízu asi můžeme být rádi, i když o druhém bodu mohl rozhodnout penaltou Petr Čagan. V neděli 5. května nás čeká dopolední zápas v Domaželicích od 10:00.
 

19. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Skalička:

Výsledky a statistiky po čtvrtém jarním zápasu. Z derby ze Skaličky vezeme bod za remízu 0:0, soupeř bral ještě bod navíc, protože zvítězil na penalty 4:1. Můžeme říct, že vezeme pouze bod, přestože jsme měli spoustu vyložených šancí, a to jak na spodní stranu sjezdoky, tak na horní, domácí si jich tolik jako my nevytvořili, i když měli místy tlak. I herně už byl zápas z naší strany lepší, vzadu máme dva zápasy za sebou s nulou, ale jen jedna vstřelená branka. Šance si vytvoříme, ale trápíme se v zakončení. Do zápasu jsme šli s pozměněnou sestavou, kdy na pravém beku nahradi Martin Horáček nemocného Jirku Loserta, na pravou zálohu putoval na další místo v sestavě Mirek Vašina, na pozici staženého středího záložníka se pak poprvé objevil navrátilec Martin Studený a v útoku letos také poprvé Martin Zbořil. Ještě jednou škoda neproměněných šancí, měli jsme na výhru, takto jsme klesli na pátou příčku tabulky. Snad se střelecky probudíme v domácím zápase, ve kterém v sobotu 27. dubna přivítáme od 16:00 Pavlovice.
Závěrem je zapotřebí pogratulovat našemu hráči Jirkovi Losertovi k narození dcerky Viktorky. Přejeme hodně štěstí a zdraví Viktorce i oběma rodičům. Zvolili vítězné jméno, doufejme, že se to bude držet i našeho týmu. A současně všechno nejlepší Jirkovi k dnešnímu svátku a rovněž dalším Jiříkům …
 

18. kolo - domácí zápas s SC Stará Ves

Výsledky a statistiky po třetím jarním kole. S novým trenérem se držíme na vítězné vlně. V druhém domácím zápase jsme potvrdili body z venkovního zápasu, když jsme porazili Starou Ves nejtěsnějším rozdílem 1:0. První poločas byl z naší strany dobrý, ale vstřelili jsme bohužel jen jednu branku, když se v 28 minutě na levé straně vápna uvolnil Lukáš Tvrdoň a předložil pod sebe Kubovi Veselkovi, který nezaváhal a vstřelil svou druhou jarní branku. Škoda dalších nevyužitých šancí, v druhém poločase jsme se prakticky celý čas bránili útokům soupeře, který nás z kopce tlačil a snažil se o vyrovnání. K dispozici jsme měli pouze 12 hráčů. V 55. minutě nahradil zraněného Lukáše Suchého Roman Vašina.  Soupeř měl v druhé půli převahu, ale vyložených šancí si mnoho nevytvořil. V bráně nás opět podržel Franta a se zbytkem si poradila obrana včetně zálohy, protože jsme hráli na tři beky. Jak řekl trenér – víc jich prostě nemáme J, navíc nám chyběl nemocný Jirka Losert. Opět jsme si to museli všichni hlavně odmakat a odbojovat. Bodový stav jsme zarovnali na hezkých 30 bodů a posunuli se na 4. místo tabulky a útočíme tak na poháry J V dalším zápase nás čeká venkovní zápas na půdě Skaličky, a to v sobotu 20. dubna od 16:00 hodin. Doufejme, že se dá do kupy Lukáš Suchý a Jirka Losert

17. kolo - venkovní záps s TJ Sokol Prosenice

Výsledky a statistiky po druhém jarním kole. Náprava se povedla, tři body jsou doma. I když povedla jen výsledkově, herně to nic extra nebylo, i když terén a hřiště bylo v Prosenicích výborné. Museli jsme si to odedřít a odbojovat, jak řekl nový trenér Mara Jakubec, který si tak na střídačce odbyl vítěznou trenérskou premiéru a poděkovat může nejen on, ale i my ostatní Fantovi, který nás podržel zejména v úvodu zápasu při vyložených šancích soupeře, zápas by asi vypadal jinak. Pak jsme ale udeřili my, když jsme v rozmezí tří minut dvakrát skórovali. Nejprve v 32 min. Kuba Veselka, jehož ostrý centr od levé lajny doputoval až do sítě díky důrazu a souboji Lukáše Suchého s gólmanem domácích. Za dvě minuty nato pak Kuba Veselka odebral čistě míč vyvážejícímu bekovi domácích a předložil ho z levé strany Tomovi Kociánovi, který zachoval klid a z prostoru penalty nezaváhal a prostřelil nahoru gólmana domácích. Škoda, že jsme v druhé půli nepřidali třetí branku, šance na to byly, domácí se snažili o vyrovnání, naštěstí se jim podařilo jen snížit, a to až v 88 minutě, čtyři minuty před koncem, jelikož sudí nastavil dvě minuty. V druhé půli jsme také prostřídali, když v 55 minutě nahradil zraněného Mirka Vašinu Kuba Olšák a v 67 minutě vystřídal Lukáš Tvrdoň Pepu Janka. Udrželi jsme tak pátou příčku i po druhém jarním kole. V následujícím kole přivítáme na domácím hřišti tým SC Stará Ves, který je momentálně na 9. místě tabulky s 23 body při skóre 31:34.

16. kolo - domácí zápas s FK Spartak Lipník n/B B

Výsledky a statistiky po prvním jarním kole. Bohužel jsme nezačali dobře a na domácí půdě podlehli Lipníku 0:3. Výsledek vypadá jednoznačně, ale druhý a třetí gól padl na konci zápasu, kdy jsme se hnali za vyrovnáním, a soupeř trestal z brejků do otevřené obrany. Při první brance nás soupeř zaskočil dlouhým autem na zadní tyč, kde uklidil míč do sítě pravý obránce hostů. Do statistik jsme se tak zapsali jen dvěma žlutými kartami. Chyběla nám kvalita a především důraz v zakončení. Trefovali jsme brankáře, no trefovali, byly to spíš navštívenky. Byl to první zápas, je potřeba trénovat, protože si přiznejme, že jsme toho přes zimu moc nenatrénovali, proto jsme asi nemohli čekat zázraky, byla to realita. Na lavičce ještě chyběl nový trenér Marek Jakubec, zápas tak vedli Eda Tomeček se Standou Rakovským. V příštím kole čeká náš tým venkovní zápas v Prosenicích, a to v sobotu 6. dubna od 15:30.

14. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Čekyně:

„Výsledky a statistiky po posledním podzimním zápase. Bohužel jsme se s podzimní částí sezóny nerozloučili vítězně, i když jsme dotahovali ztrátu jako proti Skaličce a odehráli kvalitnější zápas než proti Lobodicím a Lověšicím. O všem zřejmě rozhodla pětiminutovka hrůzy, kdy jsme obdrželi čtyři branky, a to v rozmezí od 26 do 30 minuty. Absolutní kolaps, přitom jsme měli šance, utkání bylo vyrovnané, fotbal nahoru dolů. Bylo to o tom, kdo dá branku. Úspěšnější byli bohužel hosté, spadlo jim tam vše, do čeho kopli a nebyly to úplně vypracované branky. Částečně to bylo naším nedůrazem, hosté do toho šli naplno a přálo jim štěstí při odrazech i zakončení. Ale to nás neomlouvá, čtyři branky během takové chvilky je prostě moc. I přesto jsme se nevzdali a ještě do poločasu stáhli na 2:4 po brance Kuby Veselky, kterému nacentroval Tom Kocián a po brance Petra Čagana, kterému patou pod sebe nabil také Tom Kocián. V druhé půli jsme na spodní branku snížili na 3:4 opět Petrem Čaganem, který překvapil gólmana rychlou střelou šajtlí k tyči a kterému asistoval Mirek Vašina. Pak se ale dostali ke slovu opět hosté. Po ztrátě míče a neodpískaném faulu napřáhl hráč hostí z 30 metrů, míč zaplaval a skončil v naší síti. Ani to nás ale nesložilo a dál jsme se hnali za vyrovnáním. Soupeře jsme mačkali jako citrón zejména v závěrečných minutách, ale gólman hostí chytil minimálně tři tutovky. V pokutovém území byly další závary z rohů a standartek, ale vytěžili jsme z toho pouze branku na 4:5, kdy po dlouhém autu Martina Walacha skóroval hlavou Standa Rakovský. Kaňkou na zápase je zbytečné vyloučení Standy Rakovského v závěru zápasu po druhé žluté kartě a nesportovním chování po jejím udělení. Bude nám zbytečně chybět v úvodu jarní části sezóny. Je to velká škoda, byl to již druhý takový zápas na domácím hřišti, kdy jsme dotahovali velkou ztrátu a hrou i šancemi bylo na vyrovnání. Aspoň v jednom zápase jsme si srovnání zasloužili. Takto jsme zůstali na 5. místě tabulky s 24 body při skóre 44:27 a v tabulce pravdy máme mínus tři body. Čeká nás oddech na načerpání sil a vyléčení šrámů a zranění. Zimní příprava začne v lednu tréninkem na umělé trávě ve Všechovicích (pokud stihnou provést plánovanou rekonstrukci). Co bude dalším tréninkem v týdnu, zda hala či něco jiného, se teprve rozhodne, každopádně je zajištěné soustředění na Rusavě v termínu od čtvrtku 7. února do neděle 10. února.“

13. kolo - venkovní zápas s TJ Union Lověšice:

Výsledky a statistiky po 13. kole okresního přeboru. Herní krize pokračovala i ve venkovním zápase v Lověšicích. Získali jsme pouze bod za remízu 1:1 v základní hrací době, protože v penaltách jsme tentokrát neuspěli. Velká škoda, propásli jsme šanci poskočit na 3. místo tabulky, naopak jsme klesli na páté. Nesrovnali jsme se s nekvalitním terénem a přizpůsobili se hře soupeře. Nedařilo se nám kombinačně, měli jsme spoustu zkažených přihrávek a hráli mnohdy chaoticky mimo své posty. Výsledkem je prohra na penalty. Naši jedinou branku jsme vstřelili v 23 minutě. Martin Walach zahrával rohový kop a Tom Kocián hlavičkoval zcela osamocen na penaltě. Měli jsme i další šance, které jsme ale nezužitkovali. Trest přišel po poločase. V 54 minutě zahrávali domácí standartní situaci a osamocený hráč domácích hlavičkou zavěsil k tyči. Srovnání domácích předcházelo vynucené střídání našeho stopera Romana Vašiny v 51 minutě, kterého nahradil Lukáš Suchý. Na stopera se z beka posunul Štěpán Mikšánek a na jeho místo ze zálohy Tom Koryčánek. K dalšímu střídání jsme sáhli v 74 minutě, Toma Koryčánka nahradil Lukáš Tvrdoň, který nastoupil na pravou zálohu a Lukáš Suchý se stáhl na levého beka. Poslední střídání jsme využili v 83 minutě, kdy Pepu Janka nahradil v útoku Kuba Olšák. Snažili jsme se vstřelit vítězný gól, ale vyložených šancí ke konci nebylo, byl to spíš boj, chyběla finální přihrávka a klid. V následných penaltách uspěli jen Kuba Veselka a Lukáš Tvrdoň, naopak neuspěli Štěpán Mikšánek a Tom Kocián. Franta Symerský jednu penaltu chytil, ale ani to nám nestačilo. Na posledního exekutora Petra Čagana už ani nedošlo. Příležitost k nápravě a k důstojnému rozloučení s podzimní části sezóny budeme mít v sobotu 3. listopadu, kdy na domácím hřišti hostíme od 14:00 TJ Sokol Čekyně. Jde o předehrávku prvního jarního kola. Zatím nenasvědčuje nic tomu, že by se nemělo hrát. Muselo by se rapidně zhoršit počasí a rozhodnout o tom STK OFS Přerov na svém středečním zasedání. Možná na závěr něco na pobavení – v zápise je uveden počet diváků 9 J Tak asi tam bylo více diváků, ale většina opravdu od nás, domácích opravdu na prstech jedné ruky J Na předvedený fotbal asi až moc …

12. kolo - domácí zápas s SK Sokol Lobodice:

Výsledky a statistiky po 12. kole okresního přeboru. Vyhráli jsme vysoko 5:1, ale s předvedenou hrou a přístupem k zápasu spokojeni být nemůžeme. Divákům jsme velkou podívanou nenabídli. Soupeře jsme podcenili, přestože jsme o tom předem mluvili. Místo abychom hráli týmově, tak jsme se snažili hrát na sebe a mnohdy nesmyslně sólovali a ztráceli míče. Soupeř byl houževnatý a snažil se pořád hrát, i když v poslední fázi zápasu, 15 -20 minut před koncem už odpadl fyzicky a my si konečně přihráli a převedli kombinace. Zápas ovlivnila také vynucená střídání. Již v 10 minutě musel z hřiště kapitán Tom Mikulík se zraněným kolenem a vyhlídky do posledních dvou zápasů nejsou dobré. Ve středu pole ho nahradil Marek Vašina a kapitánskou pásku převzal Petr Čagan. Další vynucené střídání přišlo ve 20 minutě, kdy po srážce se soupeřem a zraněním na hlavě musel ze hřiště i Standa Rakovský, který nakonec skončil v nemocnici na šití. Ještě před střídáním stihl v 9 minutě vstřelit úvodní branku zápasu po nahrávce Martina Walacha. Standu nahradil na pravé záloze Kuba Olšák. Druhou branku jsme vstřelili v 35 minutě, Kubovi Veselkovi nahrál Marek Vašina. Do šaten se šlo za stavu 2:0. Na 3:0 jsme skóre navýšili v 59 minutě, když Petrovi Čaganovi nahrával opět Marek Vašina. V 61 minutě jsme sáhli ke střídání, Lukáš Tvrdoň vystřídal na hrotu útoku Toma Kociána. To bylo jediné nevynucené střídání. V 65 minutě musel totiž kvůli zranění kotníku odstoupit Mirek Vašina a na předstoperu ho nahradil Roman Vašina. V 67 minutě soupeř potrestal naši chybu při rohovém kopu, když míč prošel přes přední tyč v úrovni pasu a snížil na 3:1. V 80 minutě si zopakovali spolupráci Marek Vašina a Kuba Veselka a zvýšili jsme na 4:1, Marek si připsal třetí asistenci a Kuba druhou branku. Tečku za zápasem udělal Petr Čagan, který zblízka dorazil míč odražený od tyče po skluzu Štěpána Mikšánka, který si udělal výlet z předstopera. Povinné vítězství i dobré skóre, ale musíme se poučit, jak se má ke každému zápasu přistoupit. Stále držíme čtvrté místo tabulky okresního přeboru. V sobotu 27. října nás čeká poslední venkovní zápas podzimu, a to v Lověšicích od 14:30.

11. kolo - venkovní záps s TJ Sokol Bělotín B:

Výsledky a statistiky po 11. kole okresního přeboru. Připsali jsme si další důležité body do tabulky pravdy, a to venkovním vítězstvím na půdě silného soupeře. Sedm kulí jako v Sarajevu. Asi jsme to nečekali, ale rozstříleli jsme Bělotín 3:7. V minulém domácím zápase s Hustopečemi jsme nedali nic ze spousty vyložených šancí a včera nám tam spadlo skoro všechno, protože jsme neproměnili ještě další tutovky. Nutno ale přiznat, že gólman domácích byl slabinou. Na to se ale historie ptát nebude. Z šesti venkovních zápasů máme pět výher (z toho jedna na penalty) a jednu prohru (v Lipníku, resp. Dolním Újezdě). Je škoda, že z domácích zápasů máme negativní bilanci, byli bychom určitě v první trojce. Na domácím hřišti máme dvě výhry a tři porážky. Ale k zápasu – začali jsme dobře, měli jsme hned v úvodu vyložené šance a hrozili především z levé strany po únicích Martina Walacha. Asi největší šanci spálil Kuba Veselka. První gól, ale vstřelili domácí, a to v 13 minutě. Naštěstí jsme rychle odpověděli. Ve dvacáté minutě vysunul Petr Čagan kolmicí Kubu Veselku, který svůj druhý nájezd již proměnil, a bylo srovnáno. Skóre jsme otočili v 26 minutě. Po náběhu za dlouhým míčem byl v pokutovém území sražen Tom Koryčánek a Petr Čagan nařízenou penaltu bezpečně proměnil. K dalšímu navýšení skóre došlo v 37 minutě a byla to výstavní trefa. Skvěle hrající Tom Kocián ukličkoval od středového kruhu po šestnáctku domácích snad čtveřici protihráčů a připravil palebnou pozici pro levačku Pepu Janka, který křižnou střelou na vzdálenější tyč krásně zavěsil. Ale to nebylo do poločasu vše, ve 45 minutě jsme stihli dát tzv. šatňáka. Po levé straně opět unikl Martin Walach, jeho střelu gólman pouze vyrazil a Kuba Veselka dorazil do sítě. Do šaten se tak šlo za stavu 1:4. Řekli jsme si, že ještě není hotovo, vzpomněli jsme si na náš domácí zápas se Skaličkou. Náskok jsme zvýšili už ve 48 minutě. Martin Walach nacentroval z levé strany na zadní tyč, Mirek Vašina hlavičkou vrátil před bránu, Petr Čagan zavřel oči a uklidil padající míč k pravé tyči. Domácí pak v 53 minutě zkorigovali na 2:5. V 55 minutě nahradil Lukáš Tvrdoň na pravé straně zálohy Pepu Janka. V 61 minutě přišla kuriózní situace. Domácím po několikáté nevyšel jejich ofsajd systém. Kuba Veselka nahrával Tomovi Kociánovi, který byl ale v ofsajdu a do hry se proto schválně nezapojil, míč ale převzal Martin Walach a unikal k brance. Pomezní signalizoval ofsajd, hlavní byl blízko a situaci posoudil správně a nechal pokračovat ve hře. Domácí přestali hrát v domnění, že se bude pískat ofsajd, a to včetně gólmana, který postával u levé tyče. Martin si z toho nic nedělal, doběhl po pravé straně z boku s míčem až k brance, kde nehrajícímu gólmanovi nadělil jesle a sudí ukázal na půlku – gól byl uznán i přes protesty domácích uznán – 2:6. V 64 minutě jsme sáhli ke druhému střídání – Kuba Olšák nahradil v útoku Toma Kociána. V 74 minutě vystřídal kapitán Tom Mikulík, který předal pásku Petrovi Čaganovi. Kapitána nahradil Lukáš Suchý a přesunul se na levou zálohu. Naše poslední branka přišla v 75. minutě. Tom Koryčánek vyslal na levé straně do úniku Martin Walacha., který se nerozpakoval a vystřelil (když nám to tam padalo, proč ne), střelu tečoval obránce domácích a gólman nestačil zareagovat – 2:7. Domácí pak ještě v 83 minutě zkorigovali na konečných 3:7. Po této kanonádě nám patří čtvrtá příčka tabulky s 20 body, je za námi, ale Lipník s 20 body, který zápas tohoto kola se Skaličkou odehraje až v pátek 26.10. K vyrovnání negativní bilance z domácích zápasů budeme mít možnost v sobotním zápase, kdy hostíme předposlední Lobodice.

10. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Hustopeče n/B A:

Výsledky a statistiky po 10. kole okresního přeboru. Vítěznou šňůru jsme bohužel neprodloužili. Do statistik jsme se zapsali pouze žlutou kartou. Se silným a fotbalovým soupeřem jsme hráli vyrovnaný zápas, ale na rozdíl od něj jsme se neprosadili střelecky. Šancí jsme si zejména v druhém poločase i přes kostrbatou hru vytvořili dost, ale netrefovali jsme zařízení, naše pokusy končily většinou nad horní tyčkou. Zápas ovlivnilo střídání našeho stopera Štěpána Mikšánka kvůli zranění již v 49 minutě. Na jeho místo se přesunul Mirek Vašina a na předstopera Kuba Veselka. Kubovo místo v útoku převzal Pepa Janek a střídající Lukáš Suchý se postavil na levou zálohu. Byl to zápas o tom, kdo dá první branku. Bohužel ji dali hosté již tři minuty po našem vynuceném střídání hlavičkou po standartní situaci. I tak jsme ale měli několik příležitostí k vyrovnání. Ani jednu jsme však neproměnili. K druhému střídání jsme sáhli v 66 minutě, kdy Tom Kocián vystřídal na pravé záloze Lukáše Tvrdoně. Po našich neproměněných šancích nás hosté z protiútoku potrestali a zvýšili na 0:2. Zápas jsme ani tak nezabalili, ale pokračovali jsme bohužel v zahazování šancí. V sobotu nám chyběl klid a přesnost v zakončení. Škoda, mohli jsme se v tabulce posunout ještě výše a získat další důležité body. Soupeř byl sice kvalitní, ale dalo se s ním hrát. V dalším kole nás čeká další těžký soupeř, a to Bělotín B, se kterým se utkáme na jeho půdě v neděli 14. října od 15:00 hod. Musíme hodit tento zápas za hlavu a pokusit se dovézt body z venku.

9. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Opatovice:

Výsledky a statistiky po 9. kole okresního přeboru. Pokračujeme ve vítězné šňůře. Připsali jsme si další body v tabulce pravdy. Po delší době jsme opět porazili rivala v derby na jeho hřišti. Zápas se hrál dopoledne, ale na výborném terénu. Nastoupili jsme v pozměněné sestavě. Trenér pro tento zápas Marek Jakubec provedl své trenérské tahy . Na post stopera se vrátil Štěpán Mikšánek a do středu zálohy se ke kapitánovi ve svém letošním prvním zápase postavil Martin Horáček, který se velkým dílem zapsal do statistik zápasu. Martin Walach se vrátil na levou zálohu a na pravou šel Pepa Janek. V útoku si odbyl premiéru Kuba Veselka, který doplnil Standu Rakovského. Do vedení jsme šli již v 5. minutě z rohového kopu. Na krásný centr Martina Horáčka si naběhl Standa Rakovský a hlavičkou pod břevno nekompromisně zavěsil. Byli jsme lepší a vytvářeli si další šance, které jsme však neproměnili. Stav mohl být klidně 3:0. Bohužel, v 30. minutě přišel trest. Na levé straně jsme si nepohlídali rozehrání domácích po faulu a po centru do pokutového území nikým nehlídaný hráč hlavičkou srovnal na 1:1. Přestali jsme hrát, byli jsme pozdě v soubojích a domácí naopak ožili a začali si vytvářet tlak, vyložené šance ale nepřišly. Do poločasu se již nic neudálo. V poločase jsme si něco řekli a do druhé půli nastoupili v lepším rozpoložení. Domácí jsme začali na spodní bránu tlačit, ale neproměnili jsme další vyložené šance, asi v největší Standa Rakovský těsně netrefil bránu po další krásné přihrávce Martina Horáčka. V 64. Minutě jsme sáhli ke střídání, kdy Pepu janka nahradil na pravé straně zálohy Lukáš Tvrdoň. Právě Lukáš měl pak další šanci, ale gólman domácích vytěsnil dobře umístěnou střelu nohou na roh. Domácí v 71 minutě také vystřídali, posílili vysokým hráčem útok a začali také hrozit. My jsme také prostřídali. V 74. minutě nahradil Kubu Veselku Tomáš Kocián. Někteří diváci už možná očekávali penalty, ale jak prý řekl na střídačce zraněný Petr Čagan, derby se rozhoduje v posledních 15 minutách nebo až v 85 minutě, což se také stalo. Zraněný Standa Rakovský se kousl, zasprintoval za dlouhým míčem, který vybojoval a předložil Martinu Walachovi, který v 86. minutě levačkou prostřelil domácího gólmana. Domácím jsme pak už nic nedovolili, byl to direkt v pravou chvíli. V 89. minutě pak Standu Rakovského vystřídal Kuba Olšák. Naopak jsme ještě v 90. minutě zvýšili na 1:3. Martin Horáček našel na levé straně pokutového území Toma Kociána, který mu pak naservíroval centrem do náběhu míč zpět, Martin ho placírkou umístil k levé tyči a korunoval svůj výborný výkon. Následně zazněl závěrečný hvizd a bylo hotovo. Připsali jsme si další cenné vítězství. Už dlouho jsme si tak neužili vítězný pokřik v šatně po zápase. Díky tomuto vítězství jsme se posunuli na 5. místo tabulky a na šesté místo odsunuli Lipník, který prohrál v Moštěnici 5:0. V dalším kole nás čeká domácí zápas, ve kterém přivítáme druhý tým tabulky TJ Sokol Hustopeče n/B A, který zvítězil v Domaželicích 1:4.

8. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Domaželice:

Výsledky a statistiky po 8. kole. Potvrdili jsme 2 body z venku, Domaželice jsme porazili jednoznačně 5:0. Je vidět, že Domaželice mají problém poskládat tým, protože mají spoustu zraněných, v útoku byli opravdu bezzubí. Nám ale také chyběli min. 3 hráči základní sestavy, Kuba Veselka, Standa Rakovský a Petr Čagan a Štěpán Mikšánek s lehkým zraněním pouze na lavičce náhradníků. Do zápasu jsme šli s novým rozestavením. Na stoperu nastoupil Roman Vašina, Martin Walach putoval do středu zálohy ke kapitánovi a do útoku se po delší době postavilo duo z Libosvár Tom Kocián a Pepa Janek. První branku jsme vstřelili v 21 minutě, kdy kapitán Tom Mikulík našel přesným pasem uvnitř pokutového území Pepu Janka, který si zpracoval vysoký míč na prsa a uklidil míč do sítě. Druhý zářez jsme přidali až v 45 minutě, kdy opět kapitán vybídl na zela otevřené levé straně Martina Walacha k úniku a ten své sólo bezpečně proměnil a šli jsme do šaten. V druhé půli jsme hru dále kontrolovali a soupeř působil čím dál tím víc odevzdaněji. V 62 minutě nahradil na levé straně zálohy Kubu Olšáka Lukáš Suchý. Vzápětí jsme přidali třetí branku, a to v 63 minutě, kdy po přihrávce Jirky Loserta na pravé straně Pepa Janek levačkou z hranice pokutového území přízemní střelou na bližší tyč zvýšil náš náskok. Další navýšení přišlo v 73 minutě, kdy po pravé straně unikl Mirek Vašina a jeho dlouhou přihrávku po zemi Pepa Janek doklepl na bližší tyči do sítě, čímž zkompletoval svůj hattrick. Nakonec jsme se dočkali i bůra. V 76 minutě přihrál kapitán do náběhu na levé straně Tomovi Koryčánkovi, který od rohového praporku vrátil pod sebe Lukáši Suchému. Ten se pustil přímo do vápna, kde ustál penaltový zákrok a krátkým centrem našel Toma Kociána, který hlavičkou umístil míč k pravé tyči. Pak jsme ještě sáhli k dalším střídáním, kdy v 78 minutě nahradil na stoperu Romana Vašinu Radek Skácel a v 85 minutě, kdy Mirka Vašinu nahradil Štěpán Mikšánek. Hosté si vytvořili jednu vyloženou šanci, kdy hostující hráč postupoval sám na naši bránu, ale náš gólman včasným vyběhnutím tuto šanci zmařil. Připsali jsme si další důležité body s týmem, který se jistě časem dá do kupy. Chvilku jsme figurovali na 4. místě tabulky, ale po nedělních výhrách Hustopečí a Lipníka jsme opět na 6. místě. V dalším kole nás čeká venkovní derby s Opatovicemi.
 

7. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Pavlovice:

Výsledky a statistiky po 7. kole okresního přeboru. Do tabulky jsme si připsali další body z venku, tentokrát dva, protože jsme o vítězství rozhodli až v penaltovém rozstřelu, a to v poměru 6:7. K utkání jsme jeli už s dalším nováčkem v týmu Markem Vašinou, jehož příchod se nám podařil teprve koncem týdne. Naopak nám tentokrát chyběl kapitám Tom Mikulík a stále nemovný Štěpán Mikšánek a museli jsme improvizovat na stoperu, kam sestáhl Martin Walach a chyběl nám tím píádem v záloze. Fotbal to moc pro koukání nebyl, ale drama to nejen pro diváky bylo až do konce. Ke kvalitě zápasu vůbec nepřispěl hrozný terén, na kterém se nedalo moc kombinovat. Moc šancí jsme si v první půli nevytvořili, branku jsme vstřelili až v 45 minutě. No vstřelili, po rohu Lukáše Tvrdoně z pravé strany se míč odrazil od našeho nováčka v týmu Marka Vašiny za brankovou čáru. Gólman domácích míč varazil zpět a sudí zprvu gól neuznal, ale až po signalizaci pomezního. Domácí samozřejmě tvrdili, že míč brankovou čáru nepřešel a že to pomezní nemohl vidět. Gól byl uznán a tak jsme šli do šaten s jednobrankovým náskokem. V druhé půli jsme si také moc šancí nevytvořili, jednu jsme však zužitkovali, a to v 57 minutě, kdy Stnda Rakovský, vybojoval míč na pravé straně pokutového území zatáhl k bráně a předložil na vzdálenější tyč Petru Čaganovi, který nezaváhal a vsítil svou osmou branku v této sezóně. V 65 minutě nahradil Kuba Olšák na kraji zálohy Lukáše Tvrdoně. Vše vypadalo ideálně a mysleli si, že se nemůže nic stát a v 71 minutě jsme prostřídali v obraně. Ze hřiště šel Tom Koryčánek, na místo levého beka se posunul Lukáš Suchý a střídající Pepa Janek zaujal místo na pravé záloze. Domácí hrozili především z centrovaných míčů do vápna, ve kterých vyhrávali hlavičkové souboje. Po jednom z nich se v 76 minutě dočkali snížení, nadechli se k náporu a v 82 minutě se dočkali i vyrovnání. Ztratili jsme míč na polovině soupeře a následně prohráli tři nebo čtyři souboje na pravé straně (resp. jsme se do nich ani nedostali), soupeř akci vykombinoval a zavěsil prakticky do prázdné brány po vyběhnutí našeho gólmana. Do konce zápasu se již nic neudálo a tak přišly poprvé na řadu penalty, do kterých už samozřejmě nesmí zasáhnout hráči, kteří byli vystřídáni. Penalty jsme nezačali vůbec dobře, první dva pokusy Martina Walacha a Standy Rakovského gólman domácích lapil a vypadalo to s námi bledě. Pak ale neuspěli dvakrát i domácí a naopak uspěli Kuba Veselka, Marek Vašina a Petr Čagan a začínalo se opět od začátku. Do penalt se museli zapojit další z aktuální jedenáctky na hřišti. První šel na řadu Jirka Losert a bezpečně proměnil, domácí však také a šlo se do další série. K puntíku se postavil Pepa Janek a zavěsil do pravé šibenice. Následný pokus domácího hráče náš gólman chytil a bylo rozhodnuto. Franta Symerský chytil tři penalty a pět našich hráčů proměnilo. Zkomplikovali jsme si zbytečně vyhraný zápas a ztratili jeden bod. V dalším, již 8. Kole nás čeká dmácí zápas, ve kterém přivítáme TJ Sokol Domaželice, které jsou momentálně na 8. místě tabulky se stejným bodovým počtem jako my. V souběžně hraném utkání prohrály Domaželice ve Skaličce vysoko 7:2 a kapitán domácích Jarda Škuta vstřelil 6 branek a vede tabulku střelců s 11 brankami před Petrem Čaganem. Asi jsme minule Skaličku nastartovali… FK Cigicaga

6. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Skalička:

Výsledky a statistiky po 6. kole. Víkend a hody byly opět ve znamení fotbalu. V pátek se již tradičně utkaly staré gardy našeho FK s Mrlínkem. A hostům se podařilo po delší době náš tým porazit. Projevilo se na nás, a to zejména v druhé půli to, že jsme nastoupili pouze v 11 lidech a soupeř hokejově střídal. Poločas byl nerozhodný, ale v druhé půli nás hosté z kopce přejeli a zvítězili 2:4. Ale zpět k sobotnímu mistrovskému zápasu. Důležité body ze Staré Vsi se nám doma potvrdit nepodařilo a pokazili jsme si hody. Do utkán jsme vstoupili po dvou vítezství špatně a asi s vědomím, že to půjde samo a Skaličku sfoukneme. Opak byl pravodu, hosté byli hladovější po vítězství a vletěli na nás. Byli jsme pozdě u íčů a prohrávali souboje. Nevím, jestli byla chyba v rozestavení, jak se později rozebíralo, ale především v nasazení byli hosté o třídu výš. Soupeř nás přhrával především po stranách a z brejků, kdy využíval rychlé hráče. Inkasovali jsme již v 10 minutě, ale o branku jsme si koledovali již dříve. Soupeř využil své další šance až slepenými brankami v 25 a v 27 minutě. V 35 minutě musel střídat kvůli zranění stoper Marek Jakubec a nahradil ho Roman Vašina. Hosté nepolevili a v 43 minutě zvýšili z trestného kopu na hrozivých 0:4. My měli za první poločas snad jednu šanci, kterou byla hlavička Standy Rakovského, kdy už byl gólman hostí překonán a na čáře ho akrobaticky zastoupil jeho spoluhráč. V poločase jsme prostřídali další 2 hráče a řekli si, že se s výsledkem pokusíme něco udělat a nepřipustit doma na hody debakl a ostudu. A druhý poločas byl opravdu o něčem jiném, byla to jízda za vyrovnáním i do kopce na horní bránu. Snížení na 1:4 přišlo už ve 47 minutě, kdy přihrávku Standy Rakovského zužitkoval Kuba Veselka, což nás nabudilo k dalšímu náporu. Další snížení přišlo v 55. minutě. Po krásném centru Martina walacha z levé strany zavěsil ze zadní tyče hlavou Mirek Vašina. Byli jsme v laufu a začali věřit, že můžeme zápas opravdu otočit. Vytvářeli jsme si další vyložené šance. Bohužel přišla 67 minuta, kdy po chybě a prohraném souboji na levé straně naší obrany hosté zvýšili na 2:5. To nás na chvilku opařilo, ale jen na chvilku. Po faulu na Standu Rakovského se kopala penalta a Petr Čagan snížil na 3:5. Byla to jeho čtvrtá proměněná penalta v této sezóně. Za dvě minuty to bylo už jen o gól, v 75 minutě vhodil Martin Walach dlouhý aut z levé strany až do pokutové území, kde se prosadil Standa Rakovský. Do konce zápasu zbývalo ještě dost času. Vytvořili jsme si další vyložené šance, ať už Standou Rakovským, Lukášem Suchým či střídajícím Kubou Olšákem, ale zápas jsme do penalt nedotáhli. Rozhodl první poločas a gól hostí z druhé půle. Velká škoda, za výkon v druhé půli jsme si aspoň remízu zasloužili a diváci by poprvé viděli penalty. Šance byly i na celkové otočení zápasu. Musíme se otřepat, poučit se z první půle a navázat na výkon z druhé. V dalším kole nás čeká zápas v Pavlovicích, a to v sobotu 15. září od 15:30. Chtělo by to vzít si ztracené body zpět a vrátit se v tabulce do první pětky. FK Cigicaga

5. kolo - venkovní zápas s SC Stará Ves:

Výsledky a statistiky po 5. kole. Ve vyhroceném utkání jsme vydřeli vítězství na půdě Staré Vsi a připsali si další plusové body do tabulky pravdy. Venkovní zápas byl ve znamení návratů. Návrat krále nebo králů?  Do sestavy se vrátilo duo VW a na místo stopera M. Jakubec (za indisponovaného Š. Mikšánka). Začátek se nám povedl, byli jsme lepší a po brankách z 26 a 29 minuty jsme vedli 2:0. V 26 minutě jsme kopali penaltu po zákroku na Mirka Vašinu. Petr Čagan se opět nemýlil. Za tři minuty nacentroval z levé strany zálohy Martin Walach a Standa Rakovský po náběhu do pokutového území zavěsil hlavou doprostřed brány. Přišla další vyložená šance, kterou jsme však neproměnili a z následného protiútoku domácí potvrdili pravidlo nedáš-dostaneš, po centru z levé strany a náběhu na zadní tyč přišlo snížení na 1:2. Po obdržené brance jsme hodně znejistěli a naše hra se přestala dařit. Nedokázali jsme si poradit s nakopávanými míči a naše útočná řada vypadla ze hry. Domácí svůj tlak korunovali vyrovnávací brankou, která přišla čtyři minuty před poločasovým hvizdem. Záložník domácích se trefil přímo z rohu na zadní tyč. V kabině jsme rozebrali a udělali změny v rozestavení a taktice. Naše vítězná branka přišla v 56 minutě. Po zákroku na Standu Rakovského se kopala opět penalta proti domácím. K exekuci se postavil opět Petr Čagan, zkušeně si počkal na pohyb gólmana a uklidil bezpečně míč na druhou stranu brány. Nejdramatičtější okamžik přišel v 59 minutě, kdy hráč domácích udeřil loktem do krku pronikajícího Standu Rakovského, který po zákroku zůstal na zemi a nevypadal dobře. Vznikla strkanice a výměna názorů (slušně řečeno) po které byl hráč domácí vyloučen. Standa Rakovský pak v 67. minutě střídal a nahradil ho výborně Lukáš Suchý, který na domácí platil. Klobouk dolů, jak zápas zvládl hlavní sudí, který je navíc z blízkého okolí. Domácí to ovšem vidí zjevně jinak, protože podali oficiální protest do informačního systému a sudí byl předvolán před komisi. Domácí se nevzdali a i v deseti se hnali za vyrovnáním, ale odolali jsme se, obrana fungovala lépe než v druhé polovině prvního poločasu. Naopak jsme měli my vyložené šance na zvýšení náskoku. Škoda jejich nevyužití, mohlo být méně dramatické. Vystřídali jsme ještě jednou, a to v 84 minutě, kdy Tomáše Kociána nahradil Kuba Olšák, který se dostal i do šance tváří v tvář brankáři domácích. Škoda, že se již nedostalo na Lukáše Tvrdoně, který zůstal jen na střídačce. Bylo těžké v tomto zápase střídat, navíc na lavičce jsme neměli trenéra. Závěr zápasu se již odehrával v dešti a za docela velké tmy vzhledem k pozdnímu začátku a velké oblačnosti. Při odchodu do šaten přes tribunu došlo ještě k nějakým menším incidentům ale bez následků. Máme další důležité tři body, ze Staré Vsi se body nebudou vozit lehko, poznaly to již Hustopeče. Domácí hrají hodně tvrdě a agresivně. Ted je zapotřebí potvrdit body z venku v domácím zápase, kdy v sobotu 8. září od 16:00 přivítáme Skaličku, navrátilce do okresního přeboru.

4. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Prosenice:

Výsledky a statistiky po 4. kole. Konečně jsme se probudili střelecky a promluvili výrazně do statistik, a to jen pozitivně., protože to tentokrát bylo bez karty. Soupeře jsme přejeli jako válec. Takhle bychom se měli prezentovat v zápasech. Byli jsme sebevědomí, povzbuzovali jsme se, nekňourali jsme a hlavně chtěli všichni hrát. Nikoho bych tentokrát nevyzdvihoval, hráli jsme jako tým. Samozřejmě čtyři branky našeho nejstaršího hráče jsou výjimečné, ale říkali jsme, že to bude něco, až to dá příští rok v padesáti letech  Týmu se taky jinak hraje, když je na lavičce připraveno dalších 5 hráčů ba střídání. Je to o to cennější, 
protože jsme původně chtěli zápas přeložit kvůli absenci tří hráčů základní sestavy. Podařilo se nám ale zmobilizovat a na lavičku doplnit 3 hráče a do základu vrátit po zranění Standu Rakovského a Petra Čagana. Radim Hradil odchytal první ostrý zápas od květnového duelu s Jezernicí a zvládl to na jedničku. Nejvíc ho asi prověřil vlastní levý bek . Další zápas nás čeká v sobotu ve Staré Vsi od 17:00. Doufejme, že tam pojedeme v dostatečném počtu lidí.

3. kolo - venkovní zápas s FK Spartak Lipník n/B B:

Výsledky a statistiky po 3. kole, i když statistiky se tomu ani říkat nedá, protože v nich mlčíme už druhý zápas, kromě včerejší žluté karty pro našeho stopera. Včera jsme na zápas odjeli oslabení víc než v prvním kole v Čekyni, dali jsme do kupy jen základní jedenáctku. I tak byl soupeř hratelný, z posledních zápasů se nám zdál nejslabší. Bohužel jsme si ale moc vyložených šancí nevytvořili a při bránění vyrobili chyby, které soupeř potrestal. V zápase nás držel gólman, který v první půli za stavu 1:0 zlikvidoval penaltu. Zápas se hrál na doslova betonovém povrchu, žlutobílá tráva nebo dokonce holá místa, kombinace se těžko dařila a odskoky míče byly nepředvídatelné, ale to bylo pro oba týmy stejné. Víc asi nemá cenu psát, musíme se zmobilizovat na domácí zápas s Prosenicemi (pokud se dáme dohromady a nepodaří se nám zápas kvůli absencím přeložit) a probudit se v efektivitě.
 

2. kolo - domácí zápas s TJ Sokol Horní Moštěnice:

Výsledky a statistiky po 2. kole této sezóny. Přivítali jsme Horní Moštěnici, která sestoupila z I.B. třídy a v minulém zápase zvítězila v Lověšicích 4:0. Bohužel jsme výsledkově nenavázali na minulý zápas a vyšli jsme bodově naprázdno. Nepotvrdili jsme úspěšnost na domácím hřišti z jarní části uplynulé sezóny. Do statistik jsme se nijak nezapsali. V první půli jsme soupeře přehráli, ale převahu jsme nezužitkovali a nepřetavili v žádnou branku, šance na to byly. V druhé půli jsme se již vytratili a nedařilo se nám navázat na první poločas. Soupeř také prakticky nic neměl, vypadalo to na jasný remízový zápas a vše spělo k pokutovým kopům, které byly pro tuto sezónu schváleny v případě nerozhodného výsledku. Bohužel přišla 89. minuta, smolná situace v obraně při odehrání míče přímo na nohu soupeře a hosté střídajícím hráčem rozhodli zápas ve svůj prospěch. Je to velká škoda, soupeř si vítězství nezasloužil, byl pouze šťastnější, opravdu to byl remízový zápas. V příštím kole nás čeká B tým Spartaku Lipník n/B, a to v neděli 19. srpna od 16:30 na hřišti v Dolním Újezdě.
 

1. kolo - venkovní zápas s TJ Sokol Čekyně:

 

 
https://fkhujezd.webnode.cz/