Informace o nás

Historie:

Založení fotbalového oddílu v Horním Újezdě se datuje od roku 1971, kdy byla založena Tělovýchovná jednota Sokol Horní Újezd. Fotbalový tým mužů se přihlásil do okresní soutěže. Mezi největší úspěchy patří postup do okresního přeboru v sezóně 1989/1990. Sezóna 1996/1997 byla smolná a znamenala sestup opět do okresní soutěže. Podrobněji se o historii TJ Sokol dočtete na webových stránkách obce Horní Újezd pod záložkou Tělovýchovná jednota Sokol na odkaze horniujezd.zahoran.cz/.

Současnost:

Od sezóny 2019/2020 přecházíme pod křídla sousedního Tatranu Všechovice a stáváme se rezervním týmem divizního celku ze Všechovic "Tatran Všechovice B", A tým vyhrál soutěžní ročník 20118/2019 Krajského přeboru Olomouckého kraje a postoupil do MSDE.

Mládež:

Naše mládež působí v Tatranu Všechovice, a to v přípravkách a žácích a v dorostech ve společném týmu Všechovice/Opatovice. Momentálně hraje dorost své zápasy jako předzápas před divizním A týmem.

 

Týmy:

Předchozí historie v FK Býškovice/Horní Újezd:

V létě roku 2007, došlo ke spojení do té doby dvou samostatných, ale v poslední době po sportovní stránce aktivně spolupracujících klubů TJ Býškovice a TJ Sokol Horní Újezd pod nový subjekt, jímž je FK Býškovice/Horní Újezd. Toto mělo pozitivní dopad na fotbal v Horním Újezdě, kde se podařilo hned v sezóně 2007/2008 vybojovat postup do okresního přeboru. Co se u nás v klubu dělo v posledních 2 letech se můžete podrbněji dočíst na původních webových stránkách www.fk-byskovice-hu.wbs.cz/. Pod názvem FK Býškovice/Horní Újezd působily od podzimu v soutěžní sezóně 2007/2008 dva týmy mužů. Byly jimi FK Býškovice/Horní Újezd A, který působil v I.B třídě Olomouckého kraje, skupina "A" a hrál svá utkání na hřišti v Býškovicích, a FK Býškovice/Horní Újezd B, který působil v Okresním přeboru okresu Přerov a hrál svá utkání na hřišti v Horním Újezdě. Od sezóny 2014/2015 začíná působit kvůli nedostatku hráčů pouze 1 tým, a to v okresním přeboru OFS Přerov a hraje svá utkání na hřišti v Horním Újezdě.

Historie Ženy:

V Býškovicích působil také tým žen, který začal tím, že se v letním období s velkými úspěchy účastnil okolních fotbalových turnajů v Olomouckém i Zlínském kraji. Po dobrých výsledcích v turnajích se tým přihlásil do Hanácké II. ligy, kterou s přehledem vyhrál a postoupil do I. ligy - viz článek z Hranického deníku pod textem. Nyní je již činost ukončena:

hranicky.denik.cz/fotbal_region/fotbalistky-byskovic-ovladly-druhou-hanackou-ligu-20121002.html 

 

https://fkhujezd.webnode.cz/