Aktuality - 16. kolo

04.04.2010 17:49

Tak zase po týdnu, ale veseleji a to hodně, protože tento víkend je pro nás šestibodový (pod textem tabulky obou soutěží). V úterý proběhl společný trénink v Býškovicích už za slušného počtu 15 lidí a v pátek společný trénink v Újezdě za ještě slušnějšího počtu 25 lidí! Jako první odehrálo svůj zápas béčko v sobotu odpoledne. Čekal nás první tým tabulky Majetín, kterému jsme měli co vracet, protože jsme u nich na podzim dostali nakládačku 9:0, když chybělo 6 hráčů základní sestavy a áčko hrálo zápas ve stejný den a čas. Tentokrát jsme nastoupili v silné sestavě za podpory hráčů z áčka (E. Tomeček, T. Mikulík a J. Sedláček) a navrátilce Radima Tesaře v útoku. Chyběli zranění Marek Orság a Jirka Jakubec. Před vysokou diváckou návštěvou (cca 150 lidí? - ani na některé po zápase nezbyla klobása) jsme podali taktický a obětavý výkon a hráli s vedoucím týmem tabulky vyrovnaný zápas, přičemž jsme první poločas měli rozhodně více šancí. Bohužel jsme ale inkasovali my prudkou a tečovanou střelou nejlepšího střelce soutěže Folprechta. Druhý poločas jsme ale zabrali a zápas otočili dvěma brankami Toma Oravy. Zápas byl napínavý až do konce, hosté se snažili vyrovnat a hrozili především ze standartek. Těsné vítězství jsme ale uhájili, když nás podržel i náš gólman Kuba Rakovský. Po minulém zápase jsme si snad udobřili diváky a hlavně získali důležité body a cenný skalp lídra. Ještě to potvrdit příští týden dopoledne v Ústí, kde to bude hodně těžké. V neděli dopoledne sehrálo svůj první domácí zápas na jaře taky áčko, které hostilo poslední tým tabulky Vrchoslavice a představilo domácím divákům poprvé svou novou brankářskou akvizici ze sousedních Všechovic. Z béčka nastoupil v základní sestavě Tom Orava a na střídačce byli připraveni ještě Standa Rakovský a Radim Tesař, který nastoupil vzávěru zápasu. První branku jsme vstřelili z penalty po faulu na Jirku Vašinu. Úspěšným exekutorem byl Petr Čagan. Potom jsme se ale dlouho trápili a druhý gól přidali až v druhé části druhého poločasu, když se z levé strany prodral kolem brankové čáry Jirka Vašina a přihrál na druhý gól Petru Čaganovi. Třetí gól jsme v zápětí přidali po rohovém kopu Radka Skácela, když si nejvýš naskočil Jirka vašina. Hosté pak ještě snížili z penalty po faulu Radima Vinklárka a měli další vyloženou šanci, kterou perfektně zlikvidovala nová brankářská posila, takže konečný výsledek je 3:1 pro nás. Příští týden pokračují tréninky - úterý Býškovice, pátek - Horní Újezd. Obě mužstva hrají své zápasy v neděli. Béčko nastoupí od 10:00 v Ústí, které je druhém místě tabulky a áčko cestuje odpoledne do Lutína, který je momentálně na 7. místě tabulky. Doufejme, že příští týden se zase bude psát vesele.