Aktuality - 18. kolo

19.04.2010 20:45

Ahoj! Tak tentokrát remízový víkend. V pátek proběhl společný trénink na podmáčeném trávníku v H. Újezdě za účasti cca 25 lidí. Obě mužstva čekaly nedělní zápasy. Nejprve odehrálo svůj mač áčko v neděli dopoledne doma v Býškovicích, když přivítalo lídra tabulky - Horní Moštěnici. Vyrovnaný zápas skončil remízou 1:1 (poločas 1:1, z béčka v základní sestavě Tom Orava, Radim Tesař nastoupil v průběhu druhé půle za Radka Nováka), když nejprve vsítil branku Tom Mikulík, ale hosté zanedlouho vyrovnali. Po této remíze zůstává áčko na třetím místě tabulky s 32 body a se ztrátou jednoho bodu na druhý Prostějov. Béčko pak odpoledne cestovalo na hanou do Měrovic, které byly momentálně na desátém místě tabulky. Museli jsme se v obraně obejít bez potrestaného Marka Jakubce, ale tentokrát nám přicestovaly na víkend obě posily z Prahy a z áčka vypomohli v základní sestavě Martin Horáček (na předstoperu před M. Petrášem) a v průběhu druhé půle nastoupivší Radek Novák (v útoku za zraněného Lukáše Suchého) a Petr Mikulík za M. Petráše). Bohužel se nám stala nemilá příhoda se zapomenutými dresy, takže jsme zápas začínali se zhruba půlhodinovým zpožděním, což se na nás zpočátku trochu podepsalo. Inkasovali jsme hned v úvodu po přísně nařízení penaltě za ruku Martina Petráše. Poté jsme se oklepali a začali být lepším mužstvem na hřišti, ale bohužel jsme spálili několik vyložených šancí. Naneštěstí musel ještě před koncem první půle vystřídat kapitán mužstva Jirka Bělík, který se zranil při jedné ze spálených šancí a kterého vystřídal Lukáš Suchý. V druhém poločase jsme pokračovali v dobrém výkonu, který přinesl i naše vyrovnání po brance Jirky Sedláčka. Pak nás zamrzely zahozené šance, protože jsme inkasovali po brejku domácích. Náš tlak se pak stupňoval a po několika šancích jsme opět srovnali skóre po hlavičce Radka Nováka na konečných 2:2, přestože jsme se ještě v závěru zápasu snažili strhnout vítězstzví na svou stranu. Bod z venku dobrý, ale bylo navíc, rozhodně jsme byli lepším týmem. Po této remíze jsme se vrátili z osmého místa na sedmé, jelikož Stará Ves prohrála v Želatovicích a máme stejný bodový zisk - 22 bodů, ale lepší skóre. V následujícím kole hraje nejprve béčko, které cestuje opět ke Kojetínu, tentokrát do Záříčí, kde nás čeká těžký boj a nepříjemní fanoušci, jak jsme se přesvědčili minule. Domácí jsou momentálně na 5. místě s 28 body. Po zápase nás na kabinách v Újezdě čeká oslava kulatých narozenin Jirky Oravy. Áčko čeká nedělní odplední zápas v Pivíně, ketrý je momentálně na 5. místě s 28 body. Tak doufejme, že dovezou nějaké body obě mužstva a bude kromě zmíněné oslavy více důvodu ke slavení. Tak o víkendu na viděnou! PS: Prý se ještě v tisku objevilo něco k našemu zápasu v Ústí, takže se to tu v průběhu týdne určitě objeví a v aktualitách z ledn, února a března byli doplněni u zápasů střelci a zúčastnění podle zápisků tréně áčka.