Aktuality - konec sezony

30.06.2010 20:58

Ahoj! Po menší odmlce nové aktuality. Před 14 dny v pátek se na hřišti v Újezdě povedlo posezení u táboráku, které mělo aspo%n trochu nahradit neuskutečněnou vatru. Na druhý den hrálo áčko v předposledním kole v Nezamyslicích, kde ve velkém vedru vyhrálo 4:1 (střelci Tom Orava, Roman Vašina, Standa Rakovský a Jirka Bělík, z béčka v základu nastoupili T. Orava, S. Rakovský, J. Bělík a M. Jakubec, druhý poločas Tom Koryčánek, na lavce Štěpán Mikšánek). Následující den v neděli dopoledne čekal béčko předposlední zápas v Domaželicích. Po těžkém boji, kdy jsme rozhodně neměli nävrch jsme díky dvěma trefám Toma Oravy zvítězili 2:1 (z áčka v základu gólman A. Vítek, Petr Čagan a Míša Dostál). Béčko pak čekala v pátek dohrávka neuskutečněného utkání v Soběchlebích a poslední zápas sezony. V tomto zápase jsme na mizerném terénu vyválčili remízu 2:2 po daleké střele či centru Marka Jakubce a proměněné penaltě Toma Mikulíka v druhé půli za nepříznivého stavu 1:2. Terén byl velmi špatný a po několika omluvenkách - M. Orság, R. Pikna a zraněních R. Svítil, Š. Mikšánek, takže těžko poskládaná sestava a přestalo se dařit střelecky, předtím jsme měli střelecké hody. Tímto díky klukům z áčka za pomoc, ti co při zápase či po něm měli nemístné poznámky (z řad fanoušků i bývalých zainteresovaných) nevěděli nic o naší situaci a tímto nám rozhodně nepomůžou. Touto remízou jsme udrželi druhou příčku, jelikož s Beňovem, který v posledním zápase porazil Domaželice 1:0 mám lepší bilanci ze vzájmených zápasů. Následující den v sobotu nás čekalo nástup na hřiště v 06:00 a přádání tradičního Sitap Cupu - fotbalového turnaje mladších přípravek za účasti 10 mužstev, z toho jednoho polského a tří slovenských. Ranní deštivé počasí nakonec přešlo v slunečný den a akce se vydařila. Potřetí za sebou zvítězil Uničov. Domácí skončili sedmí, když v zápase o sedmé místo porazli HFK Prievidzu. Po slavnostním vyhlášení následoval posezení s hudbou Všechomor. Fota se pokusíme do galerie co nejdříve přidat. No a následující den v neděli čekal áčko poslední zápas, ale až v 16:30, ve kterém porazilo Hustopeče 1:0 (střelec branky Míša Dostál, z béčka v bráně Kuba Rakovský a v poli Tom Orava). Tovačov však v dohrávce vyhrál a v poslední zápase se s Moštěnicí rozešli smírně 0:0, takže nakonec je to pro nás třetí místo. Po nedělním zápase následovalo v Býškovicích ukončení sezony, bohužel v neděli, ale co se dalo dělat, termínů nebylo. Áčko tedy po sezoně třetí a béčko druhé. Konečné tabulky s přehledem jarních zápasů i statistiky budou co nejdříve na web vloženy. Obě mužstva nastoupí v nadcházející sezoně vestejných soutěžích. Áčko mělo losovací aktiv v pondělí a béčko včera. Rozpisy již jsou vyhotoveny a budou zítra vloženy na web. Áčko začíná 8.8. v Mostkovicích a béčko následující týden druhým kolem, a to 14.8. doma s Beňovem. Losování dopadlo dobře, protože se nám kryjí pouze 2 venkovní zápasy, a to 25.9. a 24.10, možná ještě třetí 24.10., pokud Kojetín B bude s našim béčkem hrát v neděli. Zatím má uvedeny hlášenky. Béčko má hrát 1. kolo ve svátek, a to v úterý 28.9. v 15:30 (vychází to na Ústí), náhradní termín je středa 15.9. K béčku přibyl do soutěže vítěz okres. soutěže sk. A Kojetín B a vítěz okr. soutěže sk. B Lazníky a padající Újezdec z I.B. třídy. Áčko má nové soupeře v Mostkovicích, Konicích B, Protivanovu a v Lipové. Novinkami u béčka jsou nové stránky OFS Přerov (užitečné) - přidán odkaz do pravého sloupce - zelené logo pod výsledky.com, zvýšení cestovného rozhodčím na 5 Kč/km a povinnost psaní zápisu před utkáním na psacím stroji či na PC a vytisknutém z tiskárny!!! Ti nám dávají. Předehrávky opět nebyly na pořadu dne. A co nás čeká? Tento pátek ukončení sezóny v Újezdě s fotbálkem od 17:30, do 14 dnů snad nahraná Újezdská fotbalová hymna (hudbu a text složil nejmenovaný Újezdský rocker), v sobotu ženský fotbalový turnaj v Býškovicích - přijďte holky podpořit - viz jejich stránky www.tjbyskovice.websnadno.cz/. Následující týden 10.7. nás čeká v Újezdě první či nultý ročník turnaje v malé kopané, který si vymyslel Jirka Bělík, tzak uvidíne jak to dopadne, podrobnosti zveřejníme. Mělo by být 8 mužstev - 2 skupiny po 4, začátek v 12:00 a dvě hrací plochy na šířku jako přípravka :-). Následující týden v neděli 18.7. nás čeká Zemská Osa v Mrlínku a již další týden 23.7. odjezd ba velkou akci do Pleteného Újezda!!! Jestli jsem na něco zapoměl, pište!!! Uvidíme, jakých změn dozanjí kádry obou mužstev v letní přestávce - snad žádné odchody a určitě nějaký nákup. Tak zatím a příště.