Aktuality

31.05.2010 21:06

Ahoj! Tak vzhůru do novinek. Minulou neděli nás měla čekat dvě derby, a to dopoledne pro béčko Záhorské derby v Soběchlebích a odpoledne pro áčko místní derby ve Všechovicích. Dopolední derby se zrušilo pro nezpůsobilý terén, s domácími jsme se nedohodli na termínu, a tak o něm rozhodlo OFS Přerov. Zápas by se měl odehrát týden po posledním plánovaném zápasu v pátek 18. června v 17:00, což je den před naší každoroční velkou akcí v Horním Újezdě - Sitap Cupem. Nějak se to bude muset zvládnout. Ještě, že se hraje venku. Odpoledne se již derby ve Všechovicích odehrálo i když domácí měli co dělat aby hřiště pro zápas nachystali. Žádali prý KFS Olomouc o doložení zápasu a bylo jim řečeno, že je to nezajímá, že již nejsou termíny a zápas se musí odehrát i kdyby na hřišti mělo být půl metru vody. Terén byl nakonec těžký, ale regulérní. Nejen pro našeho gólmana, který ze Všechovic v polovině sezony přišel to byl prestižní zápas. V zápase se ukázalo, že náš mančaft je v pohodě a domácí se trápí. Z naší strany to byl hlavně v druhé půli koncert a soupeře jsme deklasovali vysoko 6:1 (střelci branek Tom Orava 2, Jirka vašina, Standa Rakovský, Míša Dostál a Petr Čagan z penalty, z béčka v základu Tom Orava a Standa Rakovský, v druhém poločase zasáhl do hry Jirka Bělík). Zasloužené vítězství jsme si po zápase před domácími náležitě vychutnali a pak jsme se přesunuli k TV a fandili našim zlatým hochům v Německu. A měl následovat těžký týden, protože nás (především některé hráče) kvůli odloženým zápasům čekal zápasový rytmus středa-pátek-sobota-neděle. Ve středu čekal béčko odložený zápas ze soboty 15. května (kdy bylo OFS Přerov zrušeno celé kolo) s druhým Beňovem. V úterý před zápasem jsme si museli na hřišti kvůli sesuvu břehu udělat brigádu. Všem zúčastněným díky, jsou to stále ti jedni a samí. Nepodařilo se jenom nalajnovat hřiště, mokrou cestou to nešlo a tak se v den zápasu musela po čase vytáhnout stará lajnovačka. Samotný zápas jsme zvládli na jedničku i za pomoci kluků z áčka (gólman Andy, Eda Tomeček, Petr Čagan a Jirka Vašina), když jsme druhý tým tabulky, který usiluje o vyšší soutěž porazili 4:0 (poločas 1:0, střelci Jirka Sedláček, Jirka Vašina, Standa Rakovský a Tom Koryčánek). Před zápasem byl stanoven trénink na 16:00, kdy přijeli kluci z áčka a pak se rozhodlo o sestavě. Hodnocení zápasu z pohledu poraženého zde: www.fc-benov.websnadno.cz/Prave-rozbehla-sezona-20092010.html? . V pátek to bylo obdobné, ale vše se konalo v Býškovicích. Opět sraz áčka i béčka na 16:00 a od 17:00 odložený zápas z předchozí neděle s Újezdcem, který naopak oproti soopeři béčka usiluje o záchranu. Nepodařil se jim získat ani bodík, jelikož jsme vyhráli 3:0 (poločas 1:0, střelci Tom Mikulík 2, Jirka Bělík, z béčka Jirka Bělík, Standa Rakovský, Jirka Sedláček a Tom Orava), a to ještě pod louhé době neproměnil v ruhé půli penaltu zkušený exekutor Petr Čagan. Před zápasem byli hosté samá srandička, ale na hřišti se již hádali a trenér nezůstal s nervozitou a křikem pozadu. My jsme chvílemi byli unavení (po delší době se ukázalo to co už skoro neznáme jak vypadá - sluníčko), ale na soupeře to stačilo. Následující den v sobotu čekal béčko domácí zápas s poslední Duklou Hranice, jehož začátek se posunul na 15:30 kvůli Kácení Máje, které začínalo v 18:00. Hosté se složitě sjížděli, začínalo se o něco později a někteří z nich nastupovali do zápasu během začátku hry. Ze začátku to bylo z naší strany trápení, a to než jsme dali branku. Pak už se to rozjelo. Nakonec z toho byla výhra 6:0 (pločas 4:0, střelci branek Tom Orava 2, Marek Orság, Standa Rakovský, Jirka Bělík a Jirka Sedláček, z áčka nastoupil kvůli trestu našeho gólmana již podruhé za sebou gólman áčka Andy a v druhé půli Roman Vašina). Pro Andyho to byla v týdnu třetí nula za sebou se skórem 13:0 a kdyby jsme počítali ještě kanonádu ve Všechovicích, tak by to bylo ze 4 zápasů 19:1. Takže na Kácení měl co slavit a v nedělní zápase již mohl nastoupit za áčko po vykonaném trestu ve 2 zápasech Kuba Rakovský. Po zápase nás čekala nepříjemná zpráva z úst hlavního trenéra béčka, který se rozhodl po tomto zápase skončit. Ve zbylých zápasech se s tím musíme vyrovnat a poradit si s tím. Dlouhodobé řešení se hledá, prozatímní zatím nebudu zveřejňovat. Hodnocení sobotního zápasu z pohledu soupeře zde: www.fcdukla.cz/aktuality . Následující den dopoledne čekal áčko poslední zápas náročného týden,a to zrovna s druhou Hanou Prostějov, kterou jsme porazili v nervózním zápase 3:2 (poločas 2:0, střelci branek Jirka Vašina a Petr Čagan. Zápas jsem neviděl, zprostředkovaně vím, že jsme vedli po poločase 2:0 a hosté hráli v deseti a i přesto se jim podařilo v druhé půli srovnat a posuzování hlavního sudího nebylo zrovna košer. Hodnocení zápasu z pohledu soupeře, za něhož nastoupil v útoku i bývalý známý tenista Jirka Novák: www.hanaprostejov.cz/view.php?nazevclanku=kubicek-byl-proti-hanakum&cisloclanku=2010050018 . Momentální situaci v tabulkách obou soutěží nebudu rozepisovat, vzhledem k neodehraným zápasům některých mužstev je v tom trochu zmatek. Áčko momentálně druhé, béčko poskočilo na páté místo. Na tabulky mrkněte zde:

áčko: vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?id_soutez=5091&id_session=

béčko: vysledky.lidovky.cz/fotbal/fotbal_soutez_v08.php?stat=%C8esko&kraj=Olomouck%FD&okres=P%F8erov&vek=mu%9Ei&typ=mistrovsk%E1_sout%EC%9E&id_session=

Ve čtvrtek nás na hřišti v Újezdě čeká zápas přípravek o který se musíme v den zápasu i předem postarat a v sobotu pak od 10:00 ještě mládežnický turnaj, který bude předcházet zápasu béčka, které bude od 16:30 hostit momentálně druhé FC Želatovice B. Na podzim jsme v Želatovicích urvali tři body po famózním výkonu našeho gólmana a jinak hlavního bosse Bedi Vokáče. Že by si to v sobotu zopakoval? Ale Kuba je po trestu na poslední domácí zápas v sezoně nažhavený. V neděli pak čeká áčko opět domácí zápas, a to s Kostelcem na Hané, který je momentálně na 8. místě tabulky s 32 body. Tak doufejme, že se nám příští týden bude bodově dále dařit jako v minulém těžkém týdnu a neopustí nás střelecká. Cigi Caga!!!