FK Býškovice/Horní Újezd B - Sokol Soběchleby

08.10.2011 11:06

V 10. kole Okresní fotbalové soutěže jsme přivítali na domácí půdě poslední tým tabulky Sokol Soběchleby.  Mysleli jsme si jak to bude lehký zápas, ale už od první minuty se zápas vyvíjel opačným směrem. Soupeř nás v prní půli přehrával, byl aktivnější a jasně lepší. Nejvíce soubojů se v první půli odehrálo uprostřed hracího pole. Občas jsme si vytvořili šanci, ale tu nám vždyc zmařil golman nebo obrána hostí. Zato soupeř se do naší šestnáctky dostával mnohem snadněji. Ke konci první půle se jim dostalo odměny v podobě vstřeleného golu, kdy po střele Pavla Klvani a teči domácího obránce vedli hosté 0:1. Do konce druhé půle se nic závratného nestalo a rozhodčí požár ukončil první půli za stavu 0:1.
Do druhé půle jsme šli s úkolem zvrátit výsledek a získat tři body na naší stranu.  Aktivnějším týmem jsme se na hřišti stali my a převzali jsme kontrolu nad zápasem, kdy se hrálo převážně na jednu bránu.  Soupeř se bránil skoro po celých 45 minut, jen odjediněle si vytvořili šanci po našich chybách v obraně, kdy po uklouznutí domácího stopera mohl stav utkání na 0:2 zvýšit opět Pavel Klvaňa. Trefil na štěstí pro domácí jen boční sít. Doléhání branky bylo pro domácí složité, když hosté bránili v 9 lidech. Nakonec se nám to ve 30 minutě druhé půlo podařilo, kdy po rohovém kopu vznikla skrumáž před bránou  a po dorážce Jiřího Sedláčka se stav utkání vyrovnal na 1:1. Po vyrovnání jsme si nadále vytvářeli spoustu šancí. Ale nakonec jsme se vítězného golu doškali. Před šestnáctkou sehrál souboj na zemi Jiří Bělík, který míč udržel v náš prospěch a po nahrávce Ondrovi Rybkovi, který byl ve šestnástce faulován jsme zahrávali pokutový kop. Ten bez problému proměnil Eda Tomeček a otočil stav utkání na naší stranu 2:1. Po vedoucím golu se oba týmy snažili utkání jen dohrát do konce a po konečném hvizdu rozhodčího Požára jsme získali další tři důležité body.
Hráči z A týmu: Jarda Pavela
Střelci branek: Jiří Sedláček, Eda Tomeček
Autor Reportu: Stanislav Rakovský