Začátek jarní části soutěžní sezony

28.03.2010 13:09

Dnes jen krátce. V sekci rozpisy naleznete nové rozpisy pro jarní část sezony obou mužstev, a to včetně odložených zápasů prvního jarního kola. Bohužel oba týmy hrají tuto sobotu (kdy začínají 15. kolem) ve stejný den a stejný čas v 15:00. na odkazu níže si můžete stáhnout či vytisknout menší rozpis do peněženky :-) Více podrobností o zimním soustředění, přátelských zápasech, zimním turnaji, valné hromadě s vyhlášením sportovce roku a sportovním bálu doplníme posléze. Fotky ze soustředění doplní Jirka co nejdříve - doufám?

Rozpis utkani - Horni Ujezd - jaro 2010.xls (333 kB)

Rozpis utkání - Býškovice - jaro 2010 .xls (352,5 kB)

28.3.2010

Takže dnes doplním podrobnosti, co se dělo od posledního příspěvku, který jsem psal ve středu 3. února před sobotním zápasem áčka s TJ Ústí, který jsme prohráli 2:0 (z béčka J. Rakovský, S. Rakovský, M. Jakubec, J. Bělík, Š. Mikšánek, I. Suchý). Pokračovala hala v Bystřici a páteční výběhy v Újezdě z kabin. Další týden 13. února si v Hranicích na umělce zahrálo svůj první přátelák béčko, a to s Rajnochovicemi. Hosté uvádí výsledek 3:2 v jejich prospěch, náš trenér tvrdí 3:3, protože nám nebyl uznán platný gól z domělého ofsidu. Další týden už nás čekalo zimní soustředění, které začínalo ve středu odpoledne ubytováním a první umělkou v 18:00. Celkem se zúčastnilo 18-20 lidí - během třech dnů se ot prostřídalo. Ve čtvrtek ráno jsme prakticky všichni absolvovali výběh na běžkách ze zastávky Nová cesta na Holý vrch (těžké stoupání i když na netu to uvádí jinak) a hlavně ještě horší klesání. Některým stačil výlet na Holý vrch a vrátili se zpět, někteří to dotáhli až na Tesák. Přitom se nám málem ztratil Románek, který měl ztrátu a zajel si na Troják :-) a Šurda, který odbočil špatně již na začátku a mířil na opačnou stranu na Zlín :-)Odpoledne nás čekal ještě fotbálek na umělce. Další den už někteří neběžkaři radši vyběhli bez lyží na Čecher a běžkaři absolvovali ze stejné zastávky výběh až na Hostýn (fotka před hospodou na Ovčárně to dokumentuje) a málem nestihli oběd. Odpoledne byla zase umělka a večer, tak jako ve čtvrtek sauna. Zkoušeli jsme i fandit hokejistům u Tv bez obrazu a s komentářem ze slovenského rádia :-) V sobotu jsme soustředění zakončili obědem v Pizzerii Angelo v Bystřici. Další týden byla hala, kterou jsme během soustředění vynechali a v pátek večerní výběh, po kterém následovala výroční valná hromada TJ Sokol Horní Újezd, kde byla zhodnocena minulá sezona, představeny plány na tento rok a vyhlášen sportovec roku. Dokumenty pod textem. Zúčastnili se samozřejmě také naší fanoušci, zástupci Býškovic (M. Horáček a M. Novák), naší obce (A.Veličková a F. Koukal), firmy Sitap (F. Tomek), SDH Horní Újezd (L. Koryčánek, O. Kocián a J. Perutka) a FKM Opatovice-Všechovice (J. Otáhal).

Výsledky ankety Sportovec roku 2010:

1. Tomáš Orava                52 hlasů

2. Jakub Rakovský             37 hlasů

3. Jiří Bělík                        31 hlasů

4. Bedřich Vokáč                20 hlasů

5.-6. Tomáš Koryčánek       12 hlasů

5.-6. Standa Rakovský        12 hlasů

Zpráva o činnosti 2009.doc (109 kB)


Plán činnosti 2010.doc (90,5 kB)

Následující den 27. února hrálo v sobotu naše áčko opět zimní turnaj v Hranicích, tentokrát to mělo být s Bystřicí p.H., kterou ale v průběhu turnaje nahradil Slavkov p.H. Zápas skončil naší výhrou 3:2 (střelci T. Orava v 23. min. na 1:0, E. Tomeček v 30. min. na 2:0 a P. Čagan v 35. min. na 3:0, z béčka J. Rakovský, S. Rakovský, M. Jakubec, J. Bělík, T. Orava, Suchý). V neděli pak na stejném hřišti odehrálo svůj druhý přátelák béčko, tentokrát s FK Komárno-Osíčko (které přijelo na zápas ze skončeného soustředění na Rusavě) s výsledkem 4:2 v náš prospěch. Další týden byla ve středu 3. března poslední hala, protože už přišlo málo lidí a tak jsme další už zrušili a byl taky nejvyšší čas vyběhnout na trávník v Býškovicích. Další týden mělo v sobotu 6. března áčko odehrát v zimním turnaji derby se Všechovicemi, které ovšem zápas vetovaly z důvodu velké marodky - prý (jestli neměli strach :-) V sobotu nás ale večer čekala další akce, a to tradiční Sportovní bál se skupinou Esmeralda, který se samozřejmě protáhl do ranních hodin. Další týden již úterní a páteční trénink na hřišti v Býškovicích. V sobotu 13. března odehrálo áčko v Hranicích poslední zápas zimního turnaje, a to s TJ Kelč, který jsme prohráli 4:1 (střelec branky R. Vinklárek v 77. min. na 1:4, z béčka J. Rakovský, S. Rakovský, M. Jakubec, T. Orava, J. Bělík a Š. Mikšánek) . Na dalším řádku konečná tabulka:

Konečná tabulka turnaje GOLD

1. SK Hranice             7   5 2 0    22:9     17

2. TJ Kelč                  7   5 0 2    22:10   15

3. Spartak VTJ Lipník    7   4 0 3    10:9    12

4. Sokol Ústí "A"          7   3 2 2   19:12    11

5. FK Bystřice p.H.       7   2 2 3    12:16    8

6. FKM Opat./Všech.    7   2 1 4    11:13    7

7. FK Býškovice           7   2 1 4    10:15    7

8. Tatran Všechovice    7   1 0 6     9:30    3

V sobotu ještě proběhla v Újezdě na hřišti krátká brigáda, kdy se pověsily záchytné sítě atd., víc se vzhledem k sněhu na hřišti dělat nedalo. V neděli 14. března pak opět v Hranicích odehrálo svůj třetí přátelák béčko, tentokrát s TJ Chvalčov, bohužel s porážkou 4:2. No a další týden již mělo čekat oba týmy první jarní kolo (souteěžní 14. kolo). Béčko mělo doma v sobotu hostit Kovalovice a áčko rovněž doma Hustopeče. Na hřištích byl ale ještě sníh a tak jsme se modlili, aby na svazech dostali rozum a utkání odložili, tak jako před týdnem krajský přebor i když nakonec se počasí tak zlepšilo, že by se to i dalo odehrát. V středu (OFS Přerov) a ve čtvrtek (KFS Olomouc) se rozhodlo, že se první jarní kolo okresního přeboru i krajské souteže odkládají. Áčko má svůj zápas s Hustopečemi odehrát po skončení soutěže - 20. června a béčko zápas s Kovalovicemi ve středu 5. května v 17:00 !!! To bude zajímavé. Jelikož bylo první kolo odloženo, stihlo si béčko domluvit přátelák, který mu nabídlo Komárno a které prahlo po odvetě. Zápas se odehrál v sobotu odpoledne na umělce ve Valmezu a zvítězili jsme po slušném výkonu 6:2. Z áčka tentokrát nemohl nikdo, takže nám pomohl Ivoš Suchý a radim Masařík. Ještě před odjezdem na zápas jsme na hřišti v Újezdě absolvovali focení v dresech s novomanželským párem Jirkou a Lenkou Sedláčkovými, který si odskočil z Přílesí. na fotku čekáme, co nejdříve ji tady zveřejníme, určitě bude viset i na kabinách. Další týden se opět konal trénink v Býškovicích a v pátek rovněž v Býškovicích, béčko ten den mělo v Újezdě brigádu, aby se stihl nachystat areál na první jarní zápas. Naneštěstí první jarní zápasy vyšly tak, že obě mužstva hrály ve stejný den i čas a z nedostatku lidí,a to hlavně u áčka se musely vhodně vyřešit sestava béčka a pomoc do áčka k zápasu ve Vrahovicích. Bohužel první jarní kolo nedopadlo dobře ani pro jedno mužstvo. Áčko v improvizované sestavě prohrálo ve Vrahovicích 2:1 a béčko utrpělo doma porážku 2:3 se Starou Vsí (střelci T. Orava a J. Bělík), přičemž po poločase jsme vedli 1:0 po brance Toma Oravy. V zápase jsme totálně vyhořeli a v začátku druhého poločasu soupeře dostali do sedla svými chybami, když to bylo během krátké doby 1:3. Celkově to byl špatný výkon, moc jsme toho nepředvedli a stihli už jen snížit na konečných 2:3. Ty dvě branky, to jsme opravdu vytěžli z minima maximum. Pro příště se musíme hodně zlepšit, protože nás příští týden čeká opět doma vedoucí mužstvo tabulky Majetín (34 bodů a skóre 54:15), se kterým jsme na podzim prohráli vysoko 9:0. Zápas začíná v sobotu v 16:00. Áčko hraje doma v neděli s Vrchoslavicemi, které jsou se 4 body a skórem 10:33 na posledním místě tabulky I.B. třídy. Protože se vsobotu měnil čas, úterní společný trénink v Býškovicích je na 17:30, později se začátek přesune na 18:00. Páteční trénink bude opět společný a měl by se konat v Újezdě. Tak snad jsem na nic nezapoměl, byla to dlouhá přestávka, budu se snažit psát častěji. Jestli je někde chyba nebo něco nesouhlasí, napište prosím, díky. Jedná se ohlavně o výsledky turnaje a přáteláky, doplnil bych i střelce a posily z áčka do béčka a opačně. Takže za týden- snad?

 

Zpět
https://fkhujezd.webnode.cz/